Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Αχ, σε ευχαριστω ΔΔομινα μου...

Να μας στειλει και η yola την διευθηνση του μαγαζιου για να μου εξηγει κανα 3αρι μερες και ο συζυγος πως ακριβως θα παω και ναι, αν μπορεις στειλε καποια στιγμη, ή εσυ, ή η ντολη το κινητο σας θα νοιωθω πιο ασφαλης...

Αν θελετε σας στελνω το δικο μου και απλα με παιρνετε αν δειτε και αργω!!!!!!!

Συμφωνώ να δώσουμε ραντεβού στο σταθμό του ΜΕΤΡΟ στο Μοναστηράκι, γιατί αλλιώς θα ψαχνόμαστε...Μόνο να βγούμε όλες από την σωστή έξοδο!!!!


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ έχω ήδη ψηφίσει υπέρ...Κι εγώ που μένω δίπλα στο ΜΕΤΡΟ Πλακεντίας, δεν θα πάρω αυτοκίνητο...πείτε μου κάτι όμως τι ώρα είναι το τελευταίο δρομολόγιο;

Λογικά από το Σύνταγμα για Πλακεντίας πρέπει να είναι περίπου στις 11.30 - 11.45.

Αν θυμηθώ (το αλτσχάιμερ, βλέπεις), θα κοιτάξω αύριο στο μετρό που γράφει τα τελευταία δρομολόγια και θα σου πω.

Μπορούμε να δώσουμε ραντεβού στις 8.00 και να φύγουμε το αργότερο στις 11.15, ώστε να προλάβουμε όλες το μετρό.

Τελικά, το μαγαζί του κουμπάρου πού είναι? Πλάκα ή Μοναστηράκι?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ να δώσουμε ραντεβού στο σταθμό του ΜΕΤΡΟ στο Μοναστηράκι, γιατί αλλιώς θα ψαχνόμαστε...Μόνο να βγούμε όλες από την σωστή έξοδο!!!!

Άρα, αφού το μαγαζί είναι Μοναστηράκι, θα βγούμε στην έξοδο που είναι επί της πλατείας.

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ μου τι έγινε; Είχες κάποιο νέο από το γιατρό;

Μολις με πηρε...

Μου ειπε να μην ανησυχω, και απο αποψε αντι για 1 το πρωι χαπι και ενα το βραδυ, να παρω 2 πρωι, 2 βραδυ..

Συμβαινει καμια φορα λεει και δε μπορει σε αυτη τη φαση να πει τι ακριβως συμβαινει...

Μου ειπε επισης οτι υπαρχει περιπτωση να μου ερθει αυριο κανινικα περιοδος, να μη φοβηθω αλλα αν δεν ερθει η ροη να μη τα σταματησω.. ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ πΑΡΑΣΚΕΥΗ...

θελω να σας ευχαριστησω ολες που ανταποκριθηκατε, Χριστε μου, τι θα εκανα χωρις εσας?

Στον αντρα μου δεν ειπα τιποτα γιατι τους ξερετε τους αντρες πως κανουν!!!!!!

Ημουν ετοιμη να παθω κριση πανικου και δυσπνοια πριν μου απαντησετε!!!!! Τοσο σημαντικες ειστε για μενα...

Τωρα ηρεμησα, λιγο βεβαια, αλλα ηρεμησα...

Θα περιμενω να δω πως θα εξελιχτει και φυσικα θα σας ενημερωσω...

Ελπιζω αν μου ερθει αυριο και ξεκινησω τις γκοναλ παλι την παρασκευη, να μην με θελει για υπερηχο την Τεταρτη, θα τον χεσ#$@!!!!!!

Τωρα εσεις μιλατε για σταθμους και εξοδους και εγω πρεπει να σας πω οτι λογω κλειστοφοβιας δεν εχω μπει στο μετρο ποτέ...

δεν κινουμε στο κεντρο μονη μου παρα μονο με το αυτοκινητο για να παω στον κουνιαδο μου...

Ομως για σας θα μπω και θα κατεβω οπου μου πειτε, αρκει να ειστε εκει να με περιμενετε... Το πηρα αποφαση!!!!!!!!

Οπως καταλαβατε εχω αρκετα προβληματα περιεργα και ασυνηθιστα και για αυτο σας ευχαριστω που με ανεχεστε!!!!!!

Αν αλλαξει κατι αποψε θα σας γραψω αλλιως αυριο πρωι..

Σας φιλω μια-μια ξεχωριστα και σας ευχομαι ενα ομορφο βραδυ:P:p:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βίλλυ, σου έστειλα π.μ. σχετικά με το μετρό.

Τώρα σχετικά με το αίμα, δεν έχεις να κάνεις τίποτε άλλο από το να ακολουθήσεις τις οδηγίες του και να περιμένεις. Ουφ, τι ψυχοφθόρο είναι αυτό! Πόση υπομονή πια!

Link to comment
Share on other sites

βίλλυ, σου έστειλα π.μ. σχετικά με το μετρό.

Τώρα σχετικά με το αίμα, δεν έχεις να κάνεις τίποτε άλλο από το να ακολουθήσεις τις οδηγίες του και να περιμένεις. Ουφ, τι ψυχοφθόρο είναι αυτό! Πόση υπομονή πια!

Ελα ντε?

Ποση υπομονη?

Καθε μηνα και κατι καινουριο..

Πανω που λες, καταλαβα τι γινεται,παρε καινουρια στοιχεια να χεις να πορευεσαι....

Σου απαντησα στο πμ!!!!!!

Σε ευχαριστω πολυ!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κοριτσάκια

Βίλλυ εύχομαι τα ροζ να είναι σημάδια εμφύτευσης......Αντε κοριτσάκι μου, με το καλό....Προσπάθησε να μην τρελαθείς εντελώς από την αγωνία!!!!

Ammimar μου ευχαριστώ για την απάντηση, θα σε ξαναρωτήσω για να μου τα ξαναπείς σε ένα μήνα από τώρα...χαχα...διότι εγώ δεν έχω καλά νέα....Επίτηδες δεν μπήκα χθες το βράδυ για να μην σας ψυχοπλακώσω......Τα υγρά έγιναν καφε όπως περίμενα, τα πονάκια περιόδου έγιναν πονάρες, η θερμοκρασία έπεσε.....Χέσε μέσα κοινώς......Από αργά σήμερα ή αύριο θα έχω περίοδο....Και το ερώτημα τώρα είναι τι θα κάνω τον επόμενο μήνα....

Εχω αρχίσει και γίνομαι ράκος......

Για την συνάντηση, έχω μπερδευτεί...Μιλάμε για την επόμενη εβδομάδα????

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλα τα όμορφα κορίτσια!

Βιλλάκι τώρα μπήκα και τα διάβασα όλα. Κάτσε να δούμε μήπως έχουμε ευχάριστα. Αφού ποτέ ξανά δεν το ξαναείδες μπορεί να σημαίνει κάτι καλό.

Mywish περίμενε κι εσύ που προτρέχεις σαν εμένα. Θα δούμε τί θα κάνουμε, άσε να μην έρθει αυτό τον μήνα...

Λοιπόν, το μαγαζί λέγεται ΚΑΦΕΝΕΙΟ (είναι όμως μεζεδοπωλείο), βρίσκεται στην Πλάκα στην οδό Επιχάρμου η οποία είναι ένα στενάκι κάθετο στην Κυδαθηναίων. Μιλάμε για την επόμενη Τετάρτη 23/6 στις 20:00? Πρέπει μόνο να δούμε σίγουρα πόσες θα είμαστε να κλείσω τραπέζι έξω να βλέπουμε και βράχο Ακρόπολης. Έχει πολύ καλό κρασί από τα κελάρια του και φανταστικούς μεζέδες. Εντάξει αφού οι περισσότερες είμαστε σε δίαιτα δεν θα ξεκοιλιαστούμε κιόλας;) Νομίζω το κοντινότερο μετρό είναι είτε η Ακρόπολη και μπάινεις Πλάκα με τα πόδια, είτε Σύνταγμα και μπαίνεις πάλι από την Μητρόπολη στην Πλάκα μέσα. Για όσες οδηγούν έχει απέναντι από το μαγαζί ιδιωτικό πάρκινγκ με 10 ευρώ για όσο θέλουμε.

Βρισκόμαστε οι βόρειες όλες Δουκίσσης και πάμε με μετρό στην Ακρόπολη και με τις υπόλοιπες επίσης εκεί μπροστά και πάμε με τα πόδια 5 λεπτά δρόμο.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια..

Καθολου ενθαρυντικα δεν ειναι τα νεα μου..Παρολο που διπλασιασα τη δοση της προγεστερονης απο χθες, σημερα το ροζ εγινε καφε που κατεβαινει σιγα-σιγα...

Αν γινει κοκκινο πρεπει να θεωρησω τη σημερινη, πρωτη μερα του κυκλου και να σταματησω τα χαπια...

Μου κανει τρομερη εντυπωση ολο αυτο παντως...

Τοσα χρονια χρησιμοποιω προγεστερονη και ποτέ δεν μου ηρθε περιοδος οσο τα επινα...

Διαβαζα ολη νυχτα στο ιντερνετ (σα πρεζονι εχω γινει, τα ματια μου ειναι καταμαυρα) και λενε πως υπαρχει περιπτωση να ερθει περιοδος ενω πινεις προγεστερονη αλλα σχεδον παντα ερχεται με καθυστερηση...

Εγω ειμαι μολις 10 μερες απο την ωορρηξια...

Δεν αντεχω αλλο κοριτσια...

Σιγουρα ολο αυτο δεν ειναι καλο...

Εχω αρχισει να αναρωτιεμαι αν πραγματι ειχα ωορρηξια αυτο το μηνα μετα την πρεγκνυλ, αφου και εγκυος να μην ειμαι θα επρεπε να αδιαθετησω 14 τουλαχιστον μερες μετα, ποσο μαλλον που παιρνω και προγεστερονη...

Τι να σημαινει ολο αυτο?

Τοσα χρονια που προσπαθουμε δε το εψαχνα για αυτον ακριβως το λογο... Φοβομουν οτι θα μου εβρισκαν την αιτια και θα ηταν πλεον σιγουρο οτι δε μπορω να κανω αλλο παιδι... Τουλαχιστον πριν, ειχα ελπιδες καθε μηνα...

Δεν εχω κουραγιο να ξεκινησω παλι τις γκοναλ και τα υπολοιπα...Ειμαι στην εικοστη μερα του κυκλου σημερα...Μου φαινεται σαν μολις χθες που εκανα τις προηγουμενες γκοναλ....

Σημερα που ειναι σχεδον σιγουρο οτι μπυ ηρθε περιοδος, το ειπα στον αντρα μου και ειδα την απογοητευση και στα δικα του ματια... Μου εκανε ερωτησεις που δεν ειχα τις απαντησεις και εφυγε για δουλεια λεγοντας "μηπως ηρθε η ωρα να το παρεις αποφαση?"

Οπως ημουν το πρωι, με κατακκοκινα τα ματια μεσα, απο το κλαμα, καταμαυρα απο κατω απο το ολονυκτιο ξενυχτι στο ιντερνετ, θλιμμενη σα να εχασα ανθρωπο, εξω απο δω, και εγω το ιδιο θα μου ελεγα!!!!!

Φοβαται μηπως παθω τιποτα απο ολες αυτες τις ορμονες και δεν εχει αδικο...Αντι να βελτιωθει η κατασταση μου χειροτερα γινομαι!!!!!

Αυτα προς το παρον κοριτσια μου...

Σημερα τελειωσε ο μικρος τις εξετασεις και ετσι δε θα εχω και αυτο πανω απο το κεφαλι μου....

Παω να κοιμηθω τωρα για να μη σκεφτομαι... Δεν αντεχω άλλο να σκεφτομαι...


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ μου,

είναι πολύ περίεργο αυτό με το καφέ. Το καφέ είναι συνήθως παλιό αίμα (μια και είχες χτες ροζ, μήπως είναι χτεσινά υπόλοιπα?). Λέω μήπως έγινε όντως εμφύτευση χτες και δεν ξαναδεις για καν οχτάρι μήνες.

Κοιμήσου λίγες ώρες και το μεσημέρι και μόλις ξυπνήσεις βάλε θερμόμετρο να δεις πόσο έχεις και το ίδιο αύριο το πρωί.

Κουράγιο καλή μου και τίποτα δεν τελείωσε ακόμα. Άλλωστε έχουμε και τον Ιόύλιο να προσπαθήσουμε όλες μαζί πριν τις διακοπές.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το παρακατω βιντεακι και γελασα παρα πολυ...και σκεφτομαι και λεω ποσο χαρα μπορει να σου προσφερει ενα παιδακι ετσι απλα με το τιποτα.... σιγουρα καποια κοριτσια εδω μεσα το εχουνε νιωσει απο τα παιδακια τους και ευχομαι συντομα να το ξανανιωσουν....


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα όμορφα κοριτσάκια της όμορφης παρεούλας μας..

Βίλλυ μου νομίζω πως ότι συμβαίνει είναι για καλό... Εφόσον δεν σου έχει ξανασυμβεί είναι πολύ πιθανό να παίζει εμφύτευση... κι εγώ από την εμπειρία μου σου λέω ότι χλωμό είναι μόλις στην 20η μέρα να αδιαθετήσεις και μάλιστα ενώ παίρνεις προγεστερόνη..

Λίγο υπομονή ακόμα και να δεις που όλα είναι για καλό..

Τα νέα μου τώρα..

Πήγα σήμερα στο γιατρό μου.. Με εξέτασε και είπε ότι όλα είναι τέλεια.. ωοθήκες, μήτρα και ενδομήτριο.. είμαι σε τέλεια κατάσταση και μου είπε να ξεκινήσω την επόμενη προσπάθεια το συντομότερο...

Βέβαια επίσης μου είπε αυτό που υποπτευόμουν και δεν τολμούσα να το παραδεχτώ ανοιχτά σε κανέναν, ούτε καν στον άνδρα μου.. Μου είπε πως το πιθανότερο είναι η κακή ποιότητα του dna στο σπέρμα να φταίει για την παλίνδρομη... κι εγώ σε αυτό το συμπέρασμα είχα καταλήξει.. ξέραμε από τις εξετάσεις που είχαμε κάνει ότι δυστυχώς αυτό είναι το πρόβλημά μας και όντως επαληθεύτηκε.. Μου είπε πως δυστυχώς δεν μπορεί να μου εγγυηθεί πως δεν θα ξανασυμβεί το ίδιο αλλά να σκέφτομαι θετικά και να σκέφτομαι πως υπάρχουν πάρα πολλές πιθανότητες να μην ξανασυμβεί το ίδιο..

Το είπα στο σύζυγό μου απέξω απέξω μπας και έτσι καταφέρω να τον πείσω να ελαττώσει λίγο το κάπνισμα... θυμώνω βρε κορίτσια.. θυμώνω απίστευτα μαζί του... εγώ κάνω τόσες προσπάθειες, περνάω ότι περνάω, παίρνω ότι μαλακία ορμόνη και φάρμακο υπάρχει και αυτός στην κοσμάρα του... να μην μπορεί να το περιορίσει έστω και λίγο; τι στα κομμάτια πια...; δε λέω τις βιταμίνες τις παίρνει αλλά μόνο όταν του το θυμίζω ή όταν του τις αφήνω στο πάσο της κουζίνας... το ρημαδοτσιγάρο δεν μπορεί να το ελαττώσει;

Τέλος πάντων, αρκετά γκρίνιαξα.. τώρα μπορώ ανενόχλητη να συνεχίσω τη δουλειά μου..

Κοριτσάκια μου για την άλλη Τετάρτη μιλάμε στις 23 Ιουνίου στις 8 το απόγευμα..

Χαίρομαι πάρα πολύ που θα τα πούμε από κοντά..

Ιολάκη... στην ιστολογική ο γιατρός έγραψε "οι μορφολογικοί χαρακτήρες που εμφανίζουν λίγες από τις χοριακές λάχνες, δεν αποκλείουν το ενδεχόμενο πρώϊμης Μερικής Μύλης"... σου θυμίζει κάτι αυτό;

Ευτυχώς δεν ήταν...


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ,

Περίεργο... Αν ήταν προεόρτια περιόδου, δεν θα έπρεπε πρώτα να έχεις τα καφέ και μετά τα ροζ????

Για το θέμα της ωορρηξίας πάντως, νομίζω ότι ο γιατρός σου είναι λίγο μάλαξ (σορρυ) διότι θα έπρεπε να σε παρακολουθεί με υπέρηχους, ούτως ώστε να ξέρεις αν πράγματι έκανες ωορρηξία και αν σπάσαν τα αυγά...

Επίσης νομίζω ότι σε αυτό το στάδιο ο γιατρός δεν μπορεί να αξιολογήσει τι ακριβώς συμβαίνει...Ισως να βιάστηκες να βγάλεις συμπεράσματα...Ελπίζω να αποδειχτεί ότι έγινε η εμφύτευση.....Φιλιά και ... υπομονή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...