Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια Χρόνια Πολλά!!!!!

Εύχομαι όλες να περάσατε καλά και του χρόνου ακόμα καλύτερα, αγκαλιά με τα μωρά μας :D:D

Τα δικά μου νέα ...δεν έχω κάνει και πολλά για το θέμα εγκυμοσύνης από αυτά που θα θελα. Βασικά θα ήθελα να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλίας, κυστικής ίνωσης και κατάτμησης dna αλλά αν κάνω όλα αυτά δε μας βλέπω να βγαίνουμε οικονομικά και για εξωσωματική μετά.

Εμένα και η δουλειά που κάνω αυτή τη στιγμή θεωρείτε σαν να μην είναι δουλεια (πολύ χαμηλές αποδοχές αφού είναι για πολύ λίγες ώρες) και είμαι και σε φάση που ψάχνω για μια κανονική δουλειά που έτσι όπως βλέπω τα πράγματα ...είναι άστα να πάνε.

Εγώ έκανα ένα τεστάκι ωορρηξίας 11η περιόδου και ήταν θετικό αλλά συγκεκριμένα σε μένα και προηγούμενο μήνα που έκανα και ήταν θετικό είχα ωορρηξία μετά από 3 μέρες . Άρα σήμερα είμαι 14η μέρα και παίζει να ναι και αυτή μια από τις πιθανές μέρες. Επαφές είχαμε αλλά τι αποτελέσματα θα έχουμε είναι το θέμα γιατί ώρες ώρες έχω και κάποιες μικρές ελπίδες και με το φυσικό τρόπο αφού κανείς δε μας το χει αποκλείσει .

Αυτή τη βδομάδα θα επισκεφτώ και το γιατρό μου (εξωσωματικής) να μιλήσουμε για το πως θα προχωρήσουμε.

Και εδώ έχω και μία απορία.....αν πχ κάνω το μακρύ πρωτόκολλο που έτσι το κόβω.....και ξεκινήσω πχ από την 21η με 22η μέρα του κύκλου τα φάρμακα ...και ας πούμε έχω μείνει ήδη έγκυος από τις επαφές που είχαμε (μεγάλη φαντασία ε??:-P) τότε τι γίνεται??

Θα ρωτήσω βέβαια και το γιατρό όταν τον δω γιατί μου δημιουργήθηκε αυτή η απορία.

Εσείς τι κάνετε?? Πως περάσατε??

Η Ντόλη και η Παρασκευή μου είπαν πως δεν έχουν ίντερνετ αλλά όμως δε μας ξεχνούν , η Ντόλη αυτές τις μέρες μετακομίζει.

Στεναχωρέθηκα πάρα πολύ με τα νέα της Λιονταρίνας που γράψατε, δε μπορούσα να το πιστέψω, πολύ ατυχία η κοπέλα.

Να προσπαθεί για ένα μωράκι ... να τα καταφέρει....και ύστερα να συμβεί αυτό.

Οι πιθανότητες δεν ήταν με το μέρος της στατιστικά αλλά συνέβηκε.

Τι να πω ... ότι και να πεις τέτοιες στιγμές δε μπορεί να απαλύνει τον πόνο.

Σε τέτοιες περιπτώσεις αυτό μπορείς να το αποφύγεις με εξωσωματική και με τη μέθοδο pgd όπου γίνεται προεμφυτευτικός έλεγχος που μπορεί να ανιχνεύσει την μεσογειακή αναιμία ώστε να μην τοποθετηθεί το συγκεκριμένο έμβρυο αλλά κάποιο υγιή.

Αν μας διαβάζει η λιονταρίνα μπορεί όταν με το καλό έρθει η στιγμή να ξαναπροσπαθήσει για μωράκι να δει και αυτό τον τρόπο που ίσως και να τον γνωρίζει. Πιστεύω πως είναι ότι το καλύτερο σε τέτοιες περιπτώσεις ώστε να μην ξαναπεράσει αυτές τις δύσκολες στιγμές που είναι γεμάτες αγωνία και αναμφίβολο το αποτέλεσμα.

Λιονταρινάκι μου αν μας διαβάζεις να ξέρεις πως και θα ξαναμείνεις έγκυος αφού μπόρεσες και έμεινες και θα κάνεις και το παιδάκι που τόσο επιθυμείς .

Ξέρω περνάς δύσκολα τώρα αλλά θα έρθουν και τα καλύτερα , όλα στη ζωή είναι.

Σου εύχομαι τα καλύτερα από δω και πέρα !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!

Καλε γιατι αφησαμε το καφεδακι μας ετσι????

Ακομα διακοπες κανετε???

Εγω ειμαι σπιτι και εχουμε αρχισει σιγα σιγα τα διαβασματα:-(:sad:

Ειμαι στην 20η μερα του κυκλου και ωορηξια εκανα μαλλον την 17η ή 18η...Ειχα 3 θετικα τεστ ωορηξιας την 17η...Επαφη ειχαμε μονο την 18η και μπορει κα σημερα που μαλλον ειναι αργα:-(:sad:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, χαίρετε.. καλό μήνα να έχουμε και να ακούσουμε τόσα ευχάριστα όσα δεν έχουμε ακούσει όλον τον υπόλοιπο χρόνο..

Είμαι καλά και περιμένω πως και τι το ραντεβού μου την Τετάρτη με τον εξωσωματικό μου.. Ήρθε η ώρα κορίτσια να ξεκινήσω κι εγώ.. Με αναπτερωμένες ελπίδες και ηθικό και αισιοδοξία.. Ελπίζω να μη διαψευστώ πάντως..

που χαθήκατε όλες σας; για ελάτε κι από εδώ να πούμε καμιά κουβεντούλα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ σε όλες σας!!!!

Kαλά αποτελέσματα Βίλλυ μου και Meletina και καλή αρχή Δομνίνα. Άντε να είναι η τελευταία και η πιο τυχερή. Στο χρωστάει η τύχη.

Εγώ έκανα μάλλον 26η μέρα και είχαμε επαφή 25η οπότε δεν περιμένω παρά την ακατανόμαστη πάλι. Βίλλυ μου αν δεν προχωρήσουμε παραπέρα προκοπή δεν θα δούμε πάει τελείωσε!


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!!

Yola μου, αυτο βλεπω και εγω....

Δεν την γλιτωνουμε την σπερματεγχυση και μαλλον ουτε την εξωσωματικη:-(:sad:

Εγω αυτον τον μηνα δεν ξερω τι εγινε...

Ειχα ενα θετικο τεστ ωορηξιας την 8η μερα, πονους ωορηξιας την 12η μερα, υγρα ωορηξιας την 15η μερα και αλλο ενα καραμπινατο θετικο τεστ ωορηξιας την 17η μερα....

Αλλο αντ αλλων δηλαδη!!!!!:rolleyes::rolleyes:

Σημερα ειμαι στην 24η μερα και περιμενω...

Τι περιμενω???:confused::confused:

Ουτε εγω δε ξερω:confused:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκο μου λες να έχει πάρει φόρα ο οργανισμός σου και να σε βομβαρδίζει με ωάρια;;; Βρε λες να έκανες διπλή ωορρηξία αυτό το μήνα; Πότε θα πάτε στο κέντρο;

Γεια σου Δομνινακι μου γλυκο!!!!

Μπα. μαλλον το αντιθετο θα εχει γινει..Προσπαθει-προσπαθει ο οργανισμος να βγαλει το ωαριο και δεν σκαει:-(:sad:

Στο κεντρο θα παμε μολις αδιαθετησω...

Εσυ?

Αυριο ειναι?

Να μας γραψεις μολις γυρισεις

:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, βραδινή βραδινή ως συνήθως.

Έχω χαθεί εδώ και μερικές μέρες , γιατί έχουμε άσχημα νέα στην οικογένεια. Η γιαγιάκα μας δεν είναι καλά και είμαι συνέχεια στο νοσοκομείο. Με γρίπη μπήκε αλλά είναι πολύ σοβαρά γιατί είναι εξασθενημένη πολύ και δεν της δίνουν ζωή οι γιατροί. Μακάρι να μπορούσα να κάνω κατι για εκείνη που τη βλέπω να υποφέρει και δε το αντέχω.

Μη σας λέω όμως άλλα στενάχωρα .

Τα δικά μου τα νέα έχουν ως εξής...

Την προηγούμενη βδομάδα είχα ραντεβού και γω με το γιατρό...αφού μου έγραψε ένα κάρο εξετάσεις που ο προηγούμενος δεν μου τις είχε γράψει καταλαβαίνω πως δεν προλαβαίνω αυτό το μήνα καταστολή, αν και θα μπορούσα να ξεκινήσω απλά δε θα χα κάνει κάποιες από τις εξετάσεις. Αλλά όπως και να χει κορίτσια δεν είχα και τη διάθεση να ξεκινήσω τώρα.

Μου έγραψε ορμονολογικές του επόμενου κύκλου ώστε ανάλογα να πάρω την φαρμακευτική δοσολογία. Καρδιογράφημα και καρδιολογική εξέταση , πακετάκι θρομβοφιλίας (μου έδωσε και στοιχεία κάποιου αιματολόγου που κάνει όλο τα πακετάκι με 250 ευρώ), για ηπατίτιδες , aids,αυστραλιανό αντιγόνο, σύφιλη και εγώ και ο άντρας μου του τελευταίου εξαμήνου, (εγώ τις έχω κάνει και όλες καλές ήταν , ο άντρας μου πρέπει τώρα να κάνει και αυτός), γενική αίματος, ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης για στίγμα (και αυτή την έχω κάνει -δε το χω) και έλεγχο μεταλλάξεων για ινοκυστική νόσο από 75%.

Όπως καταλαβαίνεται που να προλάβω?? Την τελευταία (ινοκυστική) δε νομίζω να την προλάβω στο Λαικό και γενικότερα, τις άλλες ναι θα κοιτάξω και με την ασφάλεια του Ικα όσες μπορώ να κάνω. Θα κάνω όμως μια καλή προσπάθεια μήπως και καταφερω να κανω και της ινοκυστικής.

Ο προηγούμενος που είχα ξεκινήσει δε μου χε δώσει τόσες.

Έκανα και μαστογραφία, αυτή είναι η μόνη που μου δωσε ο προηγούμενος και δε μου δωσε αυτός, καλά βγήκαν τα αποτελέσματα.

Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω στις 11 Μαίου και μόλις δω περίοδο θα ξεκινήσω 21η μέρα κύκλου μακρύ πρωτόκολλο , άρα πάμε για εμβρυομεταφορά Ιούνιο.

Το άλλο?? πριν λίγο πήγα τουαλέτα και είχα λίγο σκούρο καφε. Και στον προηγούμενο κύκλο ξαναείχα 6 μέρες πριν από την περίοδο, και μου συμβαινει τώρα τελευταία. Είχα πάει πριν λίγους μήνες στο γιατρό για τον ίδιο λόγο, κάναμε υπέρηχο και δεν είδε κάτι ανησυχητικό. Τεστ παπ έκανα και σε φυσιολογικά πλαίσια ήταν . Ή κάποια ωχρινική ανεπάρκεια θα είναι γιατί όταν παίρνω τα utrogestant δε το παθαίνω....ή τι άλλο να σκεφτω??

Και στην καλύτερη των περιπτώσεων λέτε να είναι καμμία εμφύτευση , είμαι 7η μέρα μετα την ωορρηξία?? το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε??

Το τελευταίο είναι το πιο απίθανο πάντως αφού δεν είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει και δε συμβαίνει σε μένα λόγω εμφύτευσης.

Αυτά και τα δικά μου νέα....

Τα άλλα κορίτια τι κάνουν??

Δομνινάκι αυριο είναι η μέρα του ραντεβού με τον εξωσωματικό ε??

Περιμένουμε τα νέα σου.

Πολλά φιλιά σε όλα τα κορίτσια !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!

Υπέροχη μέρα η σημερινή!!!

Πήγα στο γιατρό.. Χάρηκε που με είδε, με εξέτασε διεξοδικά και συζητήσαμε ανοιχτά για τα πάντα.. Μου είπε ότι είμαι σε πολύ καλή κατάσταση, για μια ακόμη φορά μου εξέφρασε τη λύπη του που έχασα το μωρό και μου είπε ότι θα κάνει ότι περνάει από το χέρι του για να πετύχουμε αυτή τη φορά.. Και μάλιστα μου είπε ότι αυτή τη φορά με βλέπει για δίδυμα... Ας κάνω εγώ ένα και μου φτάνει.. Μη ζητάω και πολλά..

Στον υπέρηχο είδαμε κιόλας ένα ωάριο που πιθανολογείται να σπάσει το σβκ.. Μου είπε στις 12 του μήνα να ξεκινήσω τα χαπάκια και αν δεν αδιαθετήσω μέχρι τις 22 να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης (εδώ εγώ γέλασα εννοείται)...

Έκανα και τις αιματολογικές επαναληπτικές (ουσιαστικά μόνο για το τοξόπλασμα έπρεπε να επαναλάβω την εξέταση) και είμαι καθ' όλα έτοιμη για τη μεγάλη μέρα.. με κέφι και αισιοδοξία..

Μελετίνα μου όντως όλες αυτές οι εξετάσεις που αναφέρεις καλό είναι να γίνουν.. μη σου πω ότι είναι απαραίτητες και εννοείται ότι πρέπει να έχουν γίνει πριν ξεκινήσει κάποια κοπέλα εξωσωματική.. Νομίζω ότι ο γιατρός στον οποίο πας τώρα είναι πιο καταρτισμένος από τον προηγούμενο και θέλει να σε προετοιμάσει καταλλήλως.. Με σωστό χρονικό προγραμματισμό όλα θα γίνουν.. Αν νομίζεις ότι μπορώ να σε βοηθήσω κάπου μη διστάσεις να μου το ζητήσεις..

Βιλλάκο μου όλα καλά θα πάνε και για σένα.. Πλησιάζει και για σένα ο καιρός που θα επισκεφτείς το πρώτο κέντρο εξωσωματικής.. Δεν ανησυχώ όμως διότι κι εσύ είσαι σε χέρια ανθρώπου - επιστήμονα..

Σας φιλώ..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια, βραδινή βραδινή ως συνήθως.

Έχω χαθεί εδώ και μερικές μέρες , γιατί έχουμε άσχημα νέα στην οικογένεια. Η γιαγιάκα μας δεν είναι καλά και είμαι συνέχεια στο νοσοκομείο. Με γρίπη μπήκε αλλά είναι πολύ σοβαρά γιατί είναι εξασθενημένη πολύ και δεν της δίνουν ζωή οι γιατροί. Μακάρι να μπορούσα να κάνω κατι για εκείνη που τη βλέπω να υποφέρει και δε το αντέχω.

Μη σας λέω όμως άλλα στενάχωρα .

Τα δικά μου τα νέα έχουν ως εξής...

Την προηγούμενη βδομάδα είχα ραντεβού και γω με το γιατρό...αφού μου έγραψε ένα κάρο εξετάσεις που ο προηγούμενος δεν μου τις είχε γράψει καταλαβαίνω πως δεν προλαβαίνω αυτό το μήνα καταστολή, αν και θα μπορούσα να ξεκινήσω απλά δε θα χα κάνει κάποιες από τις εξετάσεις. Αλλά όπως και να χει κορίτσια δεν είχα και τη διάθεση να ξεκινήσω τώρα.

Μου έγραψε ορμονολογικές του επόμενου κύκλου ώστε ανάλογα να πάρω την φαρμακευτική δοσολογία. Καρδιογράφημα και καρδιολογική εξέταση , πακετάκι θρομβοφιλίας (μου έδωσε και στοιχεία κάποιου αιματολόγου που κάνει όλο τα πακετάκι με 250 ευρώ), για ηπατίτιδες , aids,αυστραλιανό αντιγόνο, σύφιλη και εγώ και ο άντρας μου του τελευταίου εξαμήνου, (εγώ τις έχω κάνει και όλες καλές ήταν , ο άντρας μου πρέπει τώρα να κάνει και αυτός), γενική αίματος, ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης για στίγμα (και αυτή την έχω κάνει -δε το χω) και έλεγχο μεταλλάξεων για ινοκυστική νόσο από 75%.

Όπως καταλαβαίνεται που να προλάβω?? Την τελευταία (ινοκυστική) δε νομίζω να την προλάβω στο Λαικό και γενικότερα, τις άλλες ναι θα κοιτάξω και με την ασφάλεια του Ικα όσες μπορώ να κάνω. Θα κάνω όμως μια καλή προσπάθεια μήπως και καταφερω να κανω και της ινοκυστικής.

Ο προηγούμενος που είχα ξεκινήσει δε μου χε δώσει τόσες.

Έκανα και μαστογραφία, αυτή είναι η μόνη που μου δωσε ο προηγούμενος και δε μου δωσε αυτός, καλά βγήκαν τα αποτελέσματα.

Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω στις 11 Μαίου και μόλις δω περίοδο θα ξεκινήσω 21η μέρα κύκλου μακρύ πρωτόκολλο , άρα πάμε για εμβρυομεταφορά Ιούνιο.

Το άλλο?? πριν λίγο πήγα τουαλέτα και είχα λίγο σκούρο καφε. Και στον προηγούμενο κύκλο ξαναείχα 6 μέρες πριν από την περίοδο, και μου συμβαινει τώρα τελευταία. Είχα πάει πριν λίγους μήνες στο γιατρό για τον ίδιο λόγο, κάναμε υπέρηχο και δεν είδε κάτι ανησυχητικό. Τεστ παπ έκανα και σε φυσιολογικά πλαίσια ήταν . Ή κάποια ωχρινική ανεπάρκεια θα είναι γιατί όταν παίρνω τα utrogestant δε το παθαίνω....ή τι άλλο να σκεφτω??

Και στην καλύτερη των περιπτώσεων λέτε να είναι καμμία εμφύτευση , είμαι 7η μέρα μετα την ωορρηξία?? το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε??

Το τελευταίο είναι το πιο απίθανο πάντως αφού δεν είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει και δε συμβαίνει σε μένα λόγω εμφύτευσης.

Αυτά και τα δικά μου νέα....

Τα άλλα κορίτια τι κάνουν??

Δομνινάκι αυριο είναι η μέρα του ραντεβού με τον εξωσωματικό ε??

Περιμένουμε τα νέα σου.

Πολλά φιλιά σε όλα τα κορίτσια !!!!

Εύχομαι να μην χάθηκες λόγω κάτι δυσάρεστου. Καλό ξεμπέρδεμα με τις εξετάσεις και καλή αρχή.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αδιαθετησα, 28η μερα:-(:sad:

Αυριο θα παρω τον γυναικολογο....

Ρε γμτ την Παρασκευη αρχιζουν οι εξετασεις στο Γυμνασιο.....

Τι να κανω?

Να παω να κανω το ραντευου και να δω τι θα μου πει το κεντρο εξωσωματικης?

Μεχρι της 13 Ιουνιου που τελειωνουν οι εξετασεις θα ειμαι στο πηξιμο......

Απ την αλλη αν περιμενω την επομενη περιοδο μετα βαλε και οοοολες τις εξετασεις που θα με βαλουν να κανω, παει....Καλοκαιριασαμε, επιασε Αυγουστος!!!!

Τωρα βεβαια που να βρω το χρονο να κανω τις εξετασεις οταν θα διαβαζουμε ολη μερα??????

Ααααααααχχχχχχχχ!!!!!!!!

Β Α Ρ Ε Θ Η Κ Α!!!!!!!!

Κ Ο Υ Ρ Α Σ Τ Η Κ Α!!!!!!!!

Α...!!!! Χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες!!!!!!

Ειτε προσπαθουν να γινουν, ειτε ηδη ειναι μανουλες!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ μου ξεκίνα όλες τις εξετάσεις μετά το σχολείο. Θέλει ηρεμία το θέμα για να έχει και επιτυχία.

Αγχώθηκα κι εγώ με όλα όσα γράφεις.

Μανούλες χρόνια πολλά και στις wanna be εύχομαι του χρόνου το μωράκι να είναι το καλύτερο δώρο για εκείνη την μέρα. Φέτος η κόρη μου το συνειδητοποίησε μέσω του σχολείου και πραγματικά μου χάρισε το πιο όμορφο φιλάκι της.

Χτες βράδυ είδα ένα όνειρο με εμάς όλες οι οποίες πλέαμε σε πελάγη ευτυχίας και κάτι γιορτάζαμε. Ήταν πολύ γλυκό όνειρο και μου άφησε μια γλυκιά επιθυμία να σας ξαναδω σύντομα όλες.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκι μου η δική μου γνώμη είναι να πας τώρα στο κέντρο, να συζητήσετε και να δεις τι εξετάσεις θα χρειαστούν.. αναλόγως βέβαια του τι θα αποφασίσετε να κάνετε.. όσον αφορά την προσπάθεια μπορείς να ξεκινήσεις και με την περίοδο του Ιουνίου..

Εγώ καλώς εχόντων των πραγμάτων ξεκινάω την Πέμπτη.. Θα πάρω το πρώτο χαπάκι καταστολής.. για να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε..

Γιόλα μου μακάρι το όνειρό σου να είναι προφητικό, να βγει αληθινό και να έχουμε πολλά όμορφα πράγματα να γιορτάσουμε φέτος!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...