Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αν τα γλυκούλια ❤️ Πως μεγάλωσαν τόσο γρήγορα ρε συ,ούτε που το κατάλαβα! 

      Άσε,θέλω τόσο πολύ ένα ακόμη παιδάκι,θέλω να ξαναζήσω την εγκυμοσύνη,τη βρεφική ηλικία,τα πάντα από την αρχή!Και ειλικρινά ας περάσω πάλι τις ίδιες δυσκολίες,δε με πειράζει καθόλου,αρκεί να κάνω ένα ακόμη μωρουδακι ❤️Εσύ το σκέφτεσαι? Έχεις άλλα έμβρυα ?

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια τι κάνετε??

Σήμερα είχαμε ευχάριστα νέα και εύχομαι γρήγορα να έχουμε θετικές χοριακές!!!

Εγώ έχω ξεκινήσει διέγερση είμαι στην 4η μερα....και Παρασκευή ή Σάββατο θα με δει ο γιατρός.

Οι εξετάσεις όπως με ρώτησες και συ Γιόλα μου θα πω ότι έκρυβαν δυσάρεστες εκπλήξεις....αλλά εντάξυ ας μη γίνομαι τόσο τραγική.

Βρέθηκα φορέας της κυστικής ίνωσης και τώρα έκανε και ο άντρας μου την εξέταση όπου περιμένουμε τα αποτελέσματα την Παρασκευή.

Επίσης μου βρήκαν και έναν παράγοντα θρομβοφιλίας σε ετερόζυγη μορφή.

Όπως καταλαβαίνετε τώρα πρέπει να με παρακολουθεί και αιματολόγος γιατί άρχισα και αντιπηκτικές ενέσεις.

Αύριο έχω και την τελευταία μου εξέταση από καρδιολόγο....εκεί δε μας συμφέρει να μη τα πάμε καλά...αλοίμονο μας χαχαχα

Εσείς κορίτσια τι κάνετε??

Βιλλάκι πως τα παει ο γιος σου με τις εξετάσεις?? θα σκίζει ε??:D

Θα έχεις κουραστεί και συ φαντάζομαι με τόσο διάβασμα. Ανταμείβονται όμως και με το παραπάνω οι κόποι σου:D

Στο κέντρο πήγες καθόλου?? ή το άφησες για αργότερα??

Γιόλα μου εσύ καλά?? η κοράκλα σου??

Μy wish και maybe πως τα πάτε με την εγκυμοσύνη?? τι κάνουν τα μωράκια σας??

Ιόλη μου εσύ τι κάνεις?? χαιρόμαστε που σε βλέπουμε....και που σε κάθε μας χαρά είσαι πάντα εδώ:D

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες....μια γλυκιά καληνύχτα από μενα!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην ευχάριστη θέση να δηλώσω ότι έβαλα τα μεγάλα μέσα και πήρα ήδη αποτελέσματα... Ναι, είμαι ολίγον τι έγκυος...

Συγχαρητήρια!!!Πολύ χαίρομαι για σένα Δομνινάκι μου!Tελικά το προαίσθημά μου βγήκε...ε εντάξει ήταν η σειρά σου!!!

Tώρα το επόμενο βήμα είναι να ανησυχείς για τα κιλά σου όπως λέει και

η αγαπητή mywish!πολλά πολλά φιλιά στην κοιλ.ιτσα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε??

Σήμερα είχαμε ευχάριστα νέα και εύχομαι γρήγορα να έχουμε θετικές χοριακές!!!

Εγώ έχω ξεκινήσει διέγερση είμαι στην 4η μερα....και Παρασκευή ή Σάββατο θα με δει ο γιατρός.

Οι εξετάσεις όπως με ρώτησες και συ Γιόλα μου θα πω ότι έκρυβαν δυσάρεστες εκπλήξεις....αλλά εντάξυ ας μη γίνομαι τόσο τραγική.

Βρέθηκα φορέας της κυστικής ίνωσης και τώρα έκανε και ο άντρας μου την εξέταση όπου περιμένουμε τα αποτελέσματα την Παρασκευή.

Επίσης μου βρήκαν και έναν παράγοντα θρομβοφιλίας σε ετερόζυγη μορφή.

Όπως καταλαβαίνετε τώρα πρέπει να με παρακολουθεί και αιματολόγος γιατί άρχισα και αντιπηκτικές ενέσεις.

Αύριο έχω και την τελευταία μου εξέταση από καρδιολόγο....εκεί δε μας συμφέρει να μη τα πάμε καλά...αλοίμονο μας χαχαχα

Εσείς κορίτσια τι κάνετε??

Βιλλάκι πως τα παει ο γιος σου με τις εξετάσεις?? θα σκίζει ε??:D

Θα έχεις κουραστεί και συ φαντάζομαι με τόσο διάβασμα. Ανταμείβονται όμως και με το παραπάνω οι κόποι σου:D

Στο κέντρο πήγες καθόλου?? ή το άφησες για αργότερα??

Γιόλα μου εσύ καλά?? η κοράκλα σου??

Μy wish και maybe πως τα πάτε με την εγκυμοσύνη?? τι κάνουν τα μωράκια σας??

Ιόλη μου εσύ τι κάνεις?? χαιρόμαστε που σε βλέπουμε....και που σε κάθε μας χαρά είσαι πάντα εδώ:D

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες....μια γλυκιά καληνύχτα από μενα!!

Καλημερα Μελετινακι μου.....

Αυριο δινει τελευταιο μαθημα Χημεια και την Κυριακη τα προφορικα του Lower και τελοοοοοοοοοοοοοος!!!!!!!!

Παρα-παρα-παρα πολυ κουραση και για το παιδι και για μενα.....

Μεχρι στιγμης περιμενει 20 σε ολα εκτος απο τα Γερμανικα που εκανε λαθος σε μια ασκηση που πιανει 2 μοναδες.....

Δεν τον φοβαμαι καθολου.....

Περιμενω μονο να τελειωσουν οι εξετασεις για να αποκατασταθουν οι σχεσεις μας γιατι τωρα με βλεπει......και του σηκωνεται η τριχα...Χα,χα,χα!!!!!

Στο κεντρο δεν πηγα τελικα...Περιμενω να αδιαθετησω, 33η μερα του κυκλου σημερα για να ξεκινησω.....Δε ξερω αν και ποτε ειχα ωορηξια αυτο το μηνα γιατι δεν το παρακολουθησα καθολου...Επαφες ειχα χωρις ομως να ξερω αν πηγαν ή οχι στο βροντο....

Καλη επιτυχια κοριτσακι μου στην νεα σου προσπαθεια και να μας κρατας ενημερες.....

Φιλακια:-P:-P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια δεν είναι καλό το νούμερο.. 49, 29. Ο γιατρός λέει και αύριο επανάληψη και βλέπουμε..

Βγαίνω, σας φιλώ!

Δομνινάκι, μια χαρά είναι το νούμερο. Χθες έκανες την 1η χοριακή. Αν το νούμερο αυτό σου έβγαινε αύριο, δεν θα ήταν καλό. Για σήμερα όμως είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ιόλη μου τη χοριακή την είχα κάνει προχτές.. Απλά χθες σας είπα το νούμερο.. Βλέπεις ήθελα σε περίπτωση αρνητικής χοριακής να έχω χρόνο να το διαχειριστώ το όλο θέμα..

Ο γιατρός στο τηλέφωνο ήταν πολύ συγκρατημένος.. Είπε να πάω αύριο στο κέντρο να κάνουμε μια επαναληπτική χοριακή και βλέπουμε..

Είδωμεν λοιπόν..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινάκι είμαι απαράδεκτη που δεν μπήκα χτες.

Από τα τέλεια νέα στα λίγο απαισιόδοξα. Θέλω να σκέφτεσαι θετικά και όλα καλά θα πάνε αύριο θα το δεις. Θα στεριώσει που θα πάει. Περιμένουμε ανυπόμονα νούμερο. Καληνύχτα και να είσαι ήρεμη. Ό,τι και να γίνει προτείνω την επόμενη Πέμπτη συνάντηση πλέον.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε??

Σήμερα είχαμε ευχάριστα νέα και εύχομαι γρήγορα να έχουμε θετικές χοριακές!!!

Εγώ έχω ξεκινήσει διέγερση είμαι στην 4η μερα....και Παρασκευή ή Σάββατο θα με δει ο γιατρός.

Οι εξετάσεις όπως με ρώτησες και συ Γιόλα μου θα πω ότι έκρυβαν δυσάρεστες εκπλήξεις....αλλά εντάξυ ας μη γίνομαι τόσο τραγική.

Βρέθηκα φορέας της κυστικής ίνωσης και τώρα έκανε και ο άντρας μου την εξέταση όπου περιμένουμε τα αποτελέσματα την Παρασκευή.

Επίσης μου βρήκαν και έναν παράγοντα θρομβοφιλίας σε ετερόζυγη μορφή.

Όπως καταλαβαίνετε τώρα πρέπει να με παρακολουθεί και αιματολόγος γιατί άρχισα και αντιπηκτικές ενέσεις.

Αύριο έχω και την τελευταία μου εξέταση από καρδιολόγο....εκεί δε μας συμφέρει να μη τα πάμε καλά...αλοίμονο μας χαχαχα

Εσείς κορίτσια τι κάνετε??

Βιλλάκι πως τα παει ο γιος σου με τις εξετάσεις?? θα σκίζει ε??:D

Θα έχεις κουραστεί και συ φαντάζομαι με τόσο διάβασμα. Ανταμείβονται όμως και με το παραπάνω οι κόποι σου:D

Στο κέντρο πήγες καθόλου?? ή το άφησες για αργότερα??

Γιόλα μου εσύ καλά?? η κοράκλα σου??

Μy wish και maybe πως τα πάτε με την εγκυμοσύνη?? τι κάνουν τα μωράκια σας??

Ιόλη μου εσύ τι κάνεις?? χαιρόμαστε που σε βλέπουμε....και που σε κάθε μας χαρά είσαι πάντα εδώ:D

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες....μια γλυκιά καληνύχτα από μενα!!

Δεν μπορεί να το έχει και ο άντρας σου.Του Π...τη!Τί γίνεται στην περίπτωση που το έχεις εσύ μόνο? Ειδική εξέταση μετά την σύλληψη ή επιλογή στην εξωσωματική?


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιολαντακι μου, τα ξαναβρηκαμε βεβαια, αλλα θα σου τα πω απο κοντα οταν βρεθουμε...Δεν ειχε να κανει με το θεμα του παιδιου παντως....

Εσυ τι κανεις γλυκια μου?

Η μικρη καλα?

Η μικρή πολύ καλά ευχαριστώ. Αδελφάκι θέλει.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή πολύ καλά ευχαριστώ. Αδελφάκι θέλει.

Να ερθει να κανει παρεα με το δικο μου που θελει κι αυτο αδερφακι:P:p:p:p:p:p

Λεω να ξεκινησω με αυτη την περιοδο να παω στο κεντρο να μαζευω σιγα σιγα τις εξετασεις!!!!

Αν προλαβω, μπορει να κανω την προσπαθεια τωρα, αλλιως για Σεπτεμβρη με βλεπω και μενα.....Εσυ?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά κι αγαπημένα σας στέλνω μια όμορφη καλημέρα.

Δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που σας διάβασα....μία με τη μετακόμιση, μία με τη μεταφορά του γραφείου που δεν είχα ΙΝΤΕΡΝΕΤ....απορώ πια πως άντεξα τόσο...

Δομνίνα μου εμείς μιλήσαμε και στο τηλέφωνο...περιμένω κι εγώ τα αποτελέσματα..πάντως ήθελα να σου πω ότι κι εμένα η χοριακή στη δεύτερη εγκυμοσύνη ήταν χαμηλή και ανέβαινε πολύ αργά, και τελικά η εγκυμοσύνη επιβεβαιώθηκε μια χαρά, άσχετα με την έκβασή της.

Βιλλάκι, περιττό να ευχηθώ τα καλύτερα στο Βασιλάκη σου...Είναι ο καλύτερος από μόνος του. Άντε τώρα να χαλαρώσετε...Η προσπάθεια που αναφέρεις είναι η εξωσωματική;

Μελετίνα μου εύχομαι τα αποτελέσματα που θα πάρεις σήμερα να είναι τα καλύτερα..καταλαβαίνω την αγωνία σου, αλλά είναι πολύ μικρό το ποσοστό να είστε και οι δύο φορείς..

Γιολαντάκι, να μπω κι εγώ στο club με τα αδελφάκια που τα θέλουμε τόσο και δεν έρχονται; Όσο για την Πέμπτη εγώ είμαι μέσα ...ανυπομονώ τόσο να σας δω.

Οι εγκυούλες μας τι κάνουν; Κλωσσάνε τα αυγουλάκια τους;

Τώρα που είπα κλωσσάνε, με το που μπήκαμε στο σπίτι, ένα ζευγάρι περιστεράκια, έκαναν τη φωλιά τους σε μια γλάστρα στο μπαλκόνι της κουζίνας μας...Γέννησαν δύο αυγουλάκια και από την Κυριακή κανακεύουμε δύο μωρά περιστεράκια...Δεν είναι πολύ γλυκό; Θα ανεβάσω και φωτογραφίες τους στο f/b.

Τα νέα μου εν συντομία:

Η μετακόμιση και η τακτοποίηση των πραγμάτων έλαβε τέλος, πολύ άγχος με τη δουλειά και ο Μιχαλάκης μου το άλλο Σάββατο, στις 18 Ιουνίου, κλείνει τα οκτώ...

Δεν έχω ακόμη νέα από τη γενετίστρια και όλο λέω να την πάρω και όλο το αναβάλλω...ίσως λειτουργώ λίγο υποσυνείδητα...τέλος πάντων...

Αν έχω ξεχάσει κάτι, θα σας το γράψω εν καιρώ...

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας,μπαινω-βγαινω,βλεπω τα νεα σας,μετα χανω κεφαλαια αλλα σας σκεφτομαι!Ελπιζω η χοριακη της Δομνινας να ανεβει αμεσα αλλα και τα αλλα κοριτσακια να εχετε θετικα νεα!Εγω προχωραω καλα,σε λιγες μερες εχω τη β'επιπεδου μου-ακομα δε ν το πιστευω οτι φτασαμε ως εδω,εχω βεβαια τη σχετικη αγωνια μου αλλα ειμαι πολυ αισιοδοξη γιατι το μπεμπεκι μου εχει φερθει τελεια μεχρι τωρα,κι εχω κανει και τροφοβλαστη(ουφ!).Αισθανομαι σαν ντουλαπα και ειμαι μονο στα μισα!Απλως να ξερετε οτι εχετε πολλα περιθωρια ακομα εσεις οι μικρες,απλως συχνα ο δρομος ειναι γεματος λακουβες και κοτρωνες,hang in there!!!Πολλα φιλια και αισιοδοξια σε ολες σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια..

Ήρθα κι εγώ.. Πήγα το πρωί στο κέντρο, μου πήραν το αιματάκι και μίλησα και με το γιατρό.. Καταρχήν τα αποτελέσματα θα τα έχουμε γύρω στις 4.. Οπότε υπομονή μέχρι τότε..

Ο γιατρός μου είπε να κάνω λίγο υπομονή και να μην προδικάζω τίποτε μέχρι να πάρουμε τα αποτελέσματα.. Έχουν δει πολλά τα μάτια του λέει και τον πιστεύω..

Απλά στενοχωρήθηκε κι αυτός.. Αλλά ας κάνουμε λίγο υπομονή.. πολύ απλά το Δομνινάκι μπορεί να μου κάνει κόνξες από τώρα.. θα βγει κι αυτό στραβόξυλο σαν τον πατέρα του!

Ντόλη μου χαίρομαι τόσο πολύ που σε ξαναδιαβάζω επιτέλους... Μας είχες λείψει πολύ και νομίζω ότι αυτό φάνηκε.. Ελπίζω και η δική μου χοριακή να ανεβαίνει έστω αργά και σταθερά και να εξελιχθεί ομαλά.. Είμαι κι εγώ μέσα για την Πέμπτη.. Κανένα πρόβλημα.. Κανονίστε μέρος και ώρα και θα έρθω σίγουρα!

Maybe μου χαίρομαι που πάνε όλα τέλεια για σένα.. είδατε το φύλο του ή το κρατάτε για έκπληξη;

Βίλλυ μου ήταν σίγουρο και δεδομένο ότι ο γιος σου θα βγάλει 20... μπορείς πια να ξεκουραστείς, να χαλαρώσεις και να κανονίσεις τα επόμενα βήματά σου με ηρεμία και αισιοδοξία..

Μόλις έχω νεότερα θα σας γράψω..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...