Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια..

Ήρθα κι εγώ.. Πήγα το πρωί στο κέντρο, μου πήραν το αιματάκι και μίλησα και με το γιατρό.. Καταρχήν τα αποτελέσματα θα τα έχουμε γύρω στις 4.. Οπότε υπομονή μέχρι τότε..

Ο γιατρός μου είπε να κάνω λίγο υπομονή και να μην προδικάζω τίποτε μέχρι να πάρουμε τα αποτελέσματα.. Έχουν δει πολλά τα μάτια του λέει και τον πιστεύω..

Απλά στενοχωρήθηκε κι αυτός.. Αλλά ας κάνουμε λίγο υπομονή.. πολύ απλά το Δομνινάκι μπορεί να μου κάνει κόνξες από τώρα.. θα βγει κι αυτό στραβόξυλο σαν τον πατέρα του!

Ντόλη μου χαίρομαι τόσο πολύ που σε ξαναδιαβάζω επιτέλους... Μας είχες λείψει πολύ και νομίζω ότι αυτό φάνηκε.. Ελπίζω και η δική μου χοριακή να ανεβαίνει έστω αργά και σταθερά και να εξελιχθεί ομαλά.. Είμαι κι εγώ μέσα για την Πέμπτη.. Κανένα πρόβλημα.. Κανονίστε μέρος και ώρα και θα έρθω σίγουρα!

Maybe μου χαίρομαι που πάνε όλα τέλεια για σένα.. είδατε το φύλο του ή το κρατάτε για έκπληξη;

Βίλλυ μου ήταν σίγουρο και δεδομένο ότι ο γιος σου θα βγάλει 20... μπορείς πια να ξεκουραστείς, να χαλαρώσεις και να κανονίσεις τα επόμενα βήματά σου με ηρεμία και αισιοδοξία..

Μόλις έχω νεότερα θα σας γράψω..

Μακαρι Χριστε μου να πανε ολα καλα!!!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια γεια σας,μπαινω-βγαινω,βλεπω τα νεα σας,μετα χανω κεφαλαια αλλα σας σκεφτομαι!Ελπιζω η χοριακη της Δομνινας να ανεβει αμεσα αλλα και τα αλλα κοριτσακια να εχετε θετικα νεα!Εγω προχωραω καλα,σε λιγες μερες εχω τη β'επιπεδου μου-ακομα δε ν το πιστευω οτι φτασαμε ως εδω,εχω βεβαια τη σχετικη αγωνια μου αλλα ειμαι πολυ αισιοδοξη γιατι το μπεμπεκι μου εχει φερθει τελεια μεχρι τωρα,κι εχω κανει και τροφοβλαστη(ουφ!).Αισθανομαι σαν ντουλαπα και ειμαι μονο στα μισα!Απλως να ξερετε οτι εχετε πολλα περιθωρια ακομα εσεις οι μικρες,απλως συχνα ο δρομος ειναι γεματος λακουβες και κοτρωνες,hang in there!!!Πολλα φιλια και αισιοδοξια σε ολες σας!

Καλό Β' επιπέδου να έχεις! Να μας πεις για το φύλο ή ξέρεις από την τροφοβλάστη?


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ερθει να κανει παρεα με το δικο μου που θελει κι αυτο αδερφακι:P:p:p:p:p:p

Λεω να ξεκινησω με αυτη την περιοδο να παω στο κεντρο να μαζευω σιγα σιγα τις εξετασεις!!!!

Αν προλαβω, μπορει να κανω την προσπαθεια τωρα, αλλιως για Σεπτεμβρη με βλεπω και μενα.....Εσυ?

Ε, κι εμείς κλείσαμε 3 χρόνια πια, πρέπει να μην αφήσω άλλο τον χρόνο να περνάει έτσι. Από Σεπτέμβριο θα ξεκινήσω σπερματέγχυση πιστεύω.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κοριτσάκια δεν προχωράει το πράγμα.. 54 η χοριακή.. Ο γιατρός είπε να κόψω τα φάρμακα και μέσα στην επόμενη βδομάδα να πάω από το κέντρο να μιλήσουμε..

Πάμε γι' άλλα..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχώς κοριτσάκια δεν προχωράει το πράγμα.. 54 η χοριακή.. Ο γιατρός είπε να κόψω τα φάρμακα και μέσα στην επόμενη βδομάδα να πάω από το κέντρο να μιλήσουμε..

Πάμε γι' άλλα..

Δομνινάκι μου γλυκό δεν έχω λόγια για άλλη μια φορά...κουράγιο, ξεκουράσου το τριήμερο και θα τα πούμε από κοντά την Πέμπτη. Σε φιλώ γλυκά κοριτσάκι μου.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φτου ρε γμτ... Τι γκαντεμιά είναι αυτη βρε Δομνινάκι...Και να πω ότι δεν έχεις ξετιναχτεί στις εξετασεις... Παμε γι' άλλα, όπως το πες κοριτσακι...

Μaybe καλή επιτυχία κοριτσακι μου.. Κι εγω ντουλάπα εχω γίνει, αγνωριστη...Εχω φαει παροπλισμό πάλι, λόγω επιχείλιου (χαμηλού) πλακούντα,,,

Ντολάκι καλωσήρθες! μας έλειψες..

Πολλά φιλιά στο φουγαρακι, στη Γιόλα και στη Μελετίνα, ελπιζω να μην άφησα κάποια...

ammimar μου, εμεις θα τα πούμε...

Link to comment
Share on other sites

Αχ Δομνινάκι μου, δεν ξέρω τι να πω για ακόμη μία φορά..Το μόνο που ξέρω είναι ότι εσύ είσαι μαχήτρια...έχεις δώσει τόσες πολλές μάχες όλο αυτό το διάστημα και πάντα βγαίνεις νικήτρια..Συνέχισε έτσι... εμείς είμαστε δίπλα σου...Ο γιατρός δεν έκανε κάποια εκτίμηση;


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλή σας μέρα..

Δεν ξέρω τι να πω.. το μόνο που έχω να πω είναι ένα μεγάλο ΓΑΜΩΤΟ... Για κάποιο λόγο ο Θεός δεν θέλησε κι αυτή τη φορά να μου το δώσει.. για τη μητέρα μου όμως στενοχωριέμαι κορίτσια που χάρηκε κι αυτή πάρα πολύ και τώρα της πήρα τη χαρά πίσω.. Είναι όμως τόσο δυνατός άνθρωπος που παρόλο τον πόνο της και την ταλαιπωρία της μου είπε "Δεν πειράζει.. εσείς να είστε καλά και την επόμενη φορά θα πετύχει"...

Εγώ προς το παρόν το βγάζω από το μυαλό μου το όλο θέμα.. Δεν έχω διάθεση αυτή τη στιγμή να ασχοληθώ με οτιδήποτε σχετικό. Αυτό που θα κάνω είναι να πάω από το κέντρο κάποια στιγμή την άλλη βδομάδα να μιλήσω με το γιατρό..

Ντόλη μου ο γιατρός δεν πρόλαβε να κάνει καμία εκτίμηση.. Θα τα συζητήσουμε από κοντά μου είπε..

Τα επόμενα σχέδιά μου είναι ένα ταξίδι στον Καναδά για δυο βδομάδες το καλοκαίρι, το οποίο ελπίζω να γίνει πραγματικότητα..

Σας φιλώ όλες πολύ και ανυπομονώ να σας δω την Πέμπτη από κοντά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας διαβάζω κι εγώ που και που...

Στενοχωρήθηκα, Δομνίνα μου αλλά μη χάνεις την ελπίδα σου! Καλό ταξίδι αν πας Καναδά, είναι η αγαπημένη μου χώρα μαζί με την Αμερική! Σε ποιο μέρος θα πας Καναδά;

Εγώ πάτησα επίσης τα 35 εδώ και μερικούς μήνες αλλά το δεύτερο μωράκι δε λέει να φανεί... Δεν πειράζει, υπομονή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια τι κάνετε??

Στεναχωρέθηκα πολύ με τις εξελίξεις της Δόμνινας....ότι και να πεις σ αυτές τις περιπτώσεις είναι λίγο. Εύχομαι να ηρεμήσεις και να χαλαρώσεις όσο μπορεί το καλοκαιράκι.....και είμαι σίγουρη ότι όλα θα έρθουν .

Ντόλη μας έλλειψες , χαίρομαι που είσαι καλά...και πολύ όμορφο ήταν που τα περιστεράκια έκαναν φωλίτσα στο μπαλκόνι σου.....χαρά που θα έκανε και ο γιος σου φαντάζομαι.

Βιλλάκι δεν περιμέναμε κάτι λιγότερο από το γιο σου και από τις επιδόσεις του στα μαθήματα....αφού τον έχεις στο σωστό δρόμο ;)

Όσο για την κυστική ίνωση ο άντρας μου δεν είναι φορέας ευτυχώς, βρέθηκε κάτι στην εξέταση αλλά όχι μετάλλαξη δηλ κάτι που να δείχνει ότι είναι φορέας, άνευ σημασίας. Σίγουρα όμως θα το κοιτάξουμε και σε γεννετιστη. Γιόλα όσο γι αυτό που με ρώτησες αν ένας από τους δύο είναι φορείς δεν τρέχει τπτ....δε χρειάζεται επιλογή στην εξωσωματική ....το παιδί που θα γεννηθεί δεν υπάρχει καμμία περίπτωση να νοσεί. Αυτό που λες γίνεται όταν και οι δύο γονείς είναι φορείς....κάτι αντίστοιχο και με το στίγμα της μεσογειακής αναιμίας.

Κατά τ άλλα πήγα σήμερα στο γιατρό να δούμε πως πάμε. Είδαμε 3 ωοθυλάκια που έχουν μπει στη φάση της διέγερσης και είναι μεγαλούτσικα και άλλα 4 πιο μικρά που αυτά δε γνωρίζουμε αν θα ακολουθήσουν....μπορεί και όχι. Δηλ 7 ως σύνολο αλλά τα 3 φαίνονται σίγουρα καλά. Βασικά το περίμενα ....ότι πολλά δε θα είχα.....γιατί αυτή είναι η ανταπόκρισή μου....αλλά μακάρι να έχουμε περισσότερα από τα 3 γιατί θα ναι λίγα αν μείνουμε εκεί:-( Άν μείνουν 3 ...σκέφτομαι θα μπορέσουν τα τα πάρουν ?? και μετά πόσα από αυτα θα γονιμοποιηθούν?? όχι κατάψυξη δε θα χω αλλά ούτε μία ολοκληρωμένη προσπάθεια.....δηλ αν είναι έτσι τι να πω......ας έκανα καλύτερα σε φυσικό κύκλο.

Αλλά ας μην προδικάζουμε τπτ....ας ελπίσουμε να πανε όλα καλά.

Το γιατρό τον νοιάζει να είναι καλά....γιατί ένα λέει θέλουμε...(βέβαια εμένα και 2 δε με χαλούσαν :roll:)

Έκανα και οιστραδιόλη και βγήκε κάπου 480 μονάδες.

Τώρα θα ξαναπάω την Τρίτη να με δει, τη δοδολογία μου την άφησε ίδια και πάνω κάτω για Παρασκευή περίπου με υπολογίζει για ωοληψία....χωρίς τπτ σίγουρο.....θα ξέρουμε καλύτερα την Τρίτη.

Αυτά τα νέα μου κορίτσια.......πολλά φιλιά σε όλα τα κορίτσια ......καλό Σαββατοκύριακο!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεκινησει και εχω σβησει το μυνημα πανω απο 10 φορες:-(:sad:

Πραγματικα δε ξερω τι να πω...Πως στεναχωρηθηκα:confused::confused:

Πως εκλαψα:confused::confused: Πως ειπα Θεε μου, γιατι παλι:confused::confused:

Οτι και να πω στη Δομνινα μας δεν ειναι αρκετο.....

Ξερω πως θα επανελθεις γρηγορα κοροτσακι μου γιατι εισαι δυνατη και αισοδοξη....Ξερω πως σε λιγο και ρο θα εισαι ηδη στην επομενη προσπαθεια και αυτο θα φαινεται σαν μακρινη αναμνηση...Ξερω πως οτι και να σου πουμε τωρα δεν μπορουμε να σε κανουμε να αισθανθεις καλυτερα....

Γι΄αυτο το μονο που θα σου πω ειναι πως ειμαι -ειμαστε εδω για σενα...

Δεν ξερω αν υπαρχει εστω και η απειροελαχιστη πιθανοτητα να αλλαξει κατι, θελω να πω αφου σταματησες τα χαπια....

Οτι και να γινει ενημερωσε μας...Θα ειμαστε εδω!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μελετινακι μου ευχομαι να ειναι τα τυχερα σου αυγουλακια αυτα....

Και εμενα ο φοβος μου ειναι πως δε θα εχω καθολου ανταποκριση στα φαρμακα..Εσυ εκανες το λιγοτερο 3....Μπορει και να προχωρησουν και αλλα ως την ωορηξια.....Καλη επιτυχια και ενημερωνε μας:P:p

Ντολακι μου χαρηκα που ξανα επανηλθες....Μην ξαναχαθεις:tongue:

Ο μιχαλης σου τι κανει??

Συμφουγαρακι μου και συ μη χανεσαι.....Χαιρομαι που ολα πανε καλα κοπελα μου και το ιδιο φυσικα και για την Maybe μας...

:-P:-P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλή σας μέρα..

Εδώ είμαι κι εγώ.. Δεν έλειπα ταξίδι, απλώς χθες δεν δούλευα και ειλικρινά δεν είχα καμία διάθεση να ασχοληθώ με τίποτε.. ούτε καν με την παρεούλα μας.. ελπίζω να με συγχωρήσετε..

Εντάξει, κάποιος έπρεπε να σπάσει την επιτυχημένη συνέχεια των θετικών χοριακών και αυτός ήμουν εγώ αλλά όπως σας είπα και πριν μην μασάτε.. Δώστε μου πολλά θετικά για να μου ανεβάζετε τη διάθεση..

Εγώ πήγα σήμερα να κάνω χοριακή.. όχι τίποτε άλλο αλλά δεν έχω αδιαθετήσει ακόμη, το στήθος μου πονάει απίστευτα και ειλικρινά δεν θέλω να έχω άσχημα ξεμπερδέματα με αυτή την ιστορία. Ειλικρινά ελπίζω να έχει πέσει ή στην καλύτερη περίπτωση να έχει μηδενιστεί ούτως ώστε να αδιαθετήσω και να ησυχάσω..

Έκλεισα ημερομηνίες για το ταξίδι στον Καναδά.. Φεύγουμε στις 18 Ιουλίου και γυρνάμε στις 26 Ιουλίου.. Μακάρι να καταφέρουμε να πάμε (από την κατάσταση της μητέρας μου θα εξαρτηθεί) για να μπορέσουμε να ξεφύγουμε λιγάκι..

Το θέμα παιδί το αφήνω προς το παρόν και όσο μου πάρει.. αυτή τη στιγμή προέχω εγώ, η μητέρα μου και ο άντρας μου...

Για την Πέμπτη εγώ συμφωνώ. Μπορώ γύρω στις 19:30 και θα προτιμούσα κάπου στο κέντρο για να είμαι κοντά στο σπίτι..

Πολλά πολλά φιλιά σε όλα τα κοριτσάκια.. Είμαι εδώ και ανυπομονώ να μάθω τα ευχάριστα νέα σας!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...