Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 17 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα μια έρευνα σχετικά με τις βιταμίνες και κόντεψα να καραφλιασω! Και δεν έχω και περιθώρια,αρκετά μαλλιά έχασα με 16 μηνες θηλασμό 😛 Τελικά κατέληξα στις inofert για μένα και στις Wellman για τον άντρα μου. Παίρνουμε και έξτρα φιλισιν και mollers,τρώμε κάθε μέρα  φρουτα και σαλάτες,ε πιστεύω κάτι θα γίνει. Μακάρι να είχαμε παραπάνω λεφτά,να δοκιμάζαμε πιο ακριβές βιταμίνες,αλλά και αυτές κατι καλό θα κάνουν 🥰

      Και εμείς αφού πήραμε πόσους μήνες τις ακριβές ξεκινήσαμε τώρα τις wellman ο σύζυγος κ εγώ πήρα τις pregnacare. Δες κ τις q10 της smile είναι πολύ οικονομικές κ το Q10 είναι απαραίτητο.. 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Κοριτσάκια αδιαθέτησα σήμερα.. 5 μέρες νωρίτερα.. Μόνο ένα χαπάκι καταστολής πρόλαβα να πάρω.. Αύριο το πρωί έχω ραντεβού στο κέντρο για υπέρηχο και αιματολογικό έλεγχο και ειλικρινά ελπίζω να είναι όλα τέλεια και να ξεκινήσω τις ενεσούλες.. Το μπεμπέ έρχεται!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια αδιαθέτησα σήμερα.. 5 μέρες νωρίτερα.. Μόνο ένα χαπάκι καταστολής πρόλαβα να πάρω.. Αύριο το πρωί έχω ραντεβού στο κέντρο για υπέρηχο και αιματολογικό έλεγχο και ειλικρινά ελπίζω να είναι όλα τέλεια και να ξεκινήσω τις ενεσούλες.. Το μπεμπέ έρχεται!

Καλημερα κοριτσακι μου.....

Ναι, ερχεται το μπεμπε, ειμαι σιγουρη......

Αντε να αρχισεις τις ενεσουλες....

Να μας ενημερωνεις, θα μπαινω στα κλεφτα να διαβαζω....

Εμενα ο μικρος εδωσε Μαθηματικα σημερα -20 μου ειπε οτι εγραψε:-P:-P-

Αυριο δινει για lower και την Τριτη, Ιστορια....Βυζαντινη.....Μπλιαχ!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια...δεν ειμαι καινουρια απλως βρισκομαι σε αλλο τοπικ συμπτωματα εγκυμοσυνης..να ευχηθω τις εγκυουλες με το καλο να κρατησετε τα μωρακια σας αγκαλια...

προσπαθω 2 χρ για μωρο ολες οι εξετασεις μου καλες εκτος απο την προγεστερονη που ηταν χαμηλη τμη λογω πολυκυστικων κ δεν κανω καθε μηνα ωορηξια επειδη εχω ανα 2-3μηνες περιοδο..κ ο αντρας μου ολα καλα με τις εξετασεις..γνωριζεται τα glucophase?λενε οτι βοηθαει στις πολυκυστικες να ρυθμιστει ο κυκλος κ να κανεις ωορηξια εχει καμια σας αναλογη εμπειρια???ευχαριστω πολυ που με ακουσατε..

δεν μου τα χορηγησε γιατρος απλως λεω να τα ξεκινησω θα θελα πολυ τη γνωμη σας επειδη εχω ακουσει οτι πολλες εμειναν που ειχαν πολυκυστικες


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου σε όλα τα κορίτσια.

Τι κάνετε?

Εμείς δυστυχώς τη χάσαμε τη γιαγιάκα μας :-(

Βιλλάκι καλή επιτυχία στις εξετάσεις του γιου σου!

Πως έγραψε για το Lower?

Εσύ πότε θα κάνεις την επίσκεψή σου στο κέντρο για να μιλήσεις και με τον εμβρυολόγο?? περιμένουμε νέα σου.

Δόμνινά μου καλή αρχή , να ναι η τυχερή σου φορά και να μας λες τα νέα σου. Ααα ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι. Μου έχουν γράψει εξετάσεις θρομβοφιλίας αλλά επειδή δεν τις έχει γράψει αναλυτικά παρά μόνο ( έλεγχος θρομβοφιλίας ) η δική μου μικροβιολόγος μου έχει προτείνει κάποιες ...αλλά ήθελα να τις διασταυρώσω πχ και με κάποια άλλη κοπέλα που έχει κάνει το πακετάκι ..για να μη μου ξεφύγει καμμιά σημαντική.

Αν τις έχεις κάπου εύκαιρες θα μπορούσα ή να σου τηλ κάποια στιγμή που θα μπορούσες για να μην κάθεσαι να τις γράφεις όλες ? αν σου είναι εύκολο βέβαια.

Η γιόλα , my wish, maybe, ιόλη τι κάνετε βρε κορίτσια?? Οι εγκυμονούσες πως τα πάνε , εύχομαι όλα να πηγαίνουν ρολόι!

Τα δικά μου νέα ...είμαι σε μια φάση που τρέχω για εξετάσεις και αν δω αν θα τις προλάβω...γιατί προστέθηκαν αρκετές.

Τα φιλιά μου σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και σένα Χρυσοβαλάντω, δεν έχω ανάλογη εμπειρία με τα φάρμακα που λες, το μόνο που ξέρω είναι πως κάποιες φορές τα δίνουν σε πολυκυστικές και φτιάχνει ο κύκλος.

Ίσως σε βοηθήσει καλύτερα κάποιο άλλο κορίτσι που να τα έχει χρησιμοποιήσει. Νομίζω έχω ακούσει παρόμοια κουβέντα και στο θέμα ( σπερματέγχυση ) αν δε σου κάνει κόπο κάνε και εκεί την ερώτησή σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορτσούδια μου όμορφα καλή σας μέρα και καλή βδομάδα!!

Είμαι πάρα μα πάρα μα πάρα πολύ χαρούμενη κορίτσια... Πήγα το Σάββατο το πρωϊ για υπέρηχο και αιματολογικές... Ο γιατρός βρήκε κιόλας αρκετά ανώριμα ωοθηλάκια στη μια ωοθήκη και οι ορμονολογικές βγήκαν τέλειες οπότε καταλαβαίνετε ότι ξεκίνησα ενεσούλες και σήμερα είμαι ήδη στην 3η μέρα των ενέσεων.. Αύριο 8.30 το πρωί ραντεβού για υπέρηχο και αιματολογικές..

Δεν είμαι όμως μόνο γι' αυτό χαρούμενη.. Όπως όλες ξέρετε εμείς έχουμε σοβαρότατο πρόβλημα κατάτμησης... Έτσι ο καλός μου ο γιατρούλης με ενημέρωσε ότι υπάρχει μια μέθοδος επεξεργασίας του σπέρματος η οποία έρχεται κατευθείαν από το Yale της Αμερικής με την οποία μπορούν να ξεχωρίσουν ποιο σπερματοζωάριο έχει το μικρότερο βαθμό κατάτμησης και να χρησιμοποιήσουν αυτό για την γονιμοποίηση του ωαρίου!!!!! Yes, yes, yes.. μου είπε ότι θα το εφαρμόσουμε στη δική μας περίπτωση και το έχει ήδη παραγγείλει.. Απ' ότι κατάλαβα είναι ένα συγκεκριμένο Kit εξοπλισμού το οποίο είναι μεμονωμένο για την κάθε περίπτωση.. Το έχει εφαρμόσει μόνο μια φορά ακόμη σε μια κοπέλα που ο άνδρας της είχε πολύ σοβαρό θέμα με την κατάτμηση και αυτή η κοπέλα έμεινε έγκυος!!!! Οι ελπίδες μου αναπτερώθηκαν κορίτσια...

Και υπάρχει και καλύτερο.. Θα πάρω prezolon με το που κάνουμε την εμβρυομεταφορά και έτσι δεν θα χρειαστεί να κάνω τη θεραπεία στον αιματολόγο!!!

Κορίτσια είμαι ενθουσιασμένη!!!!

Βιλλάκο είμαι σίγουρη ότι ο γιος σου είναι ο νέος Bill Gates... για να μην πω Αϊνστάιν και παρεξηγηθώ!!

Μελετίνα μου σου απάντησα ήδη..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου τι καταπληκτικα νεα ειναι αυτα???

Μπραβο κοριτσαρα μου, μπραβο....:P:p

Χαιρομαι αφανταστα για σενα.....:P:p:p:p

Μαλλον θα εισα η επομενη εγκυουλα:P:p:p

Μελετνακι μου, δεν πηγα ακομα στον γιατρο, πνιγομαι στην κυριολεξια...

Αυριο ο μικρος γραφει Ιστορια και την Πεμπτη Φυσικη....

Στο Lower τα πηγε πολυ καλα μου ειπε....Πιστευει οτι το εχει παρει:-P:-P

Λιγο στο Listening μου ειπε πως δεν αγουγοταν δυνατα το CD και τον δυσκολεψε, αλλα εγραψε.....

Εγω ειμαι στην 9η μερα του κυκλου, αλλα ουτε τεστ εκανα ουτε επαφες προγραμματισμενες θα εχω αυτο τον μηνα λογω του πηδημ#$τος που τρωω απο το Ελληνικο Εκπαιδευτικο Συστημα, που χρονος για κανονικο πηδ@#$%μα?????:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάρες.. Πήγα σήμερα το πρωί στο ραντεβού μου για τον καθιερωμένο υπέρηχο και αιματολογικές εξετάσεις και όλα πάνε πολύ καλά.. Είδαμε κιόλας 7 ωαριάκια και περιμένουμε και κάνα δυο ακόμη.. αλλά ακόμη και αυτά τα δυο να μη μας κάνουν την τιμή να εμφανιστούν δεν θα σκάσουμε κιόλας..

Υπομονή μερικές μέρες ακόμη και Παρασκευή επαναληπτικός υπέρηχος.. Αν όλα πάνε όπως τα υπολογίζω Δευτέρα ωοληψία.. κορίτσια πλησιάζω!!!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Aγαπημένα μου κορίτσια γεια σας και πάλι!Mε τις περισσότερες κράτησα επαφή μέσω facebook και με την αγαπημένη Bίλλυ χαθήκαμε...

Σαν χθες 17 Mαίου πέρυσι έκανα την πρώτη ένεσούλα μέσα στον φόβο και την αμφιβολία και φέτος έχω αγκαλιά την κοριτσάρα μου!!!

Σας ευχαριστώ κορίτσια από καρδιάς που σταθήκατε η παρηγοριά μου και μοιραστήκατε μαζί μου άγχη, φόβους, λύπες και χαρές!!!Tι στήριγμα σας είχα 1 χρόνο πριν...

Συγχαρητήρια σε όσες είναι εγκυούλες και καλή αρχή σε όσες ακόμη προσπαθούν!Xαλάλι οι κόποι μας κορίτσια και πάλι χαλάλι!

Δομνινάκι γούρικη η περίοδος που ξεκινάς!Για Ψαράκι'πας κι εσύ!!!

Φιλιά και αγκαλιές σε κάθεμιά σας ξεχωριστά!

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Aγαπημένα μου κορίτσια γεια σας και πάλι!Mε τις περισσότερες κράτησα επαφή μέσω facebook και με την αγαπημένη Bίλλυ χαθήκαμε...

Σαν χθες 17 Mαίου πέρυσι έκανα την πρώτη ένεσούλα μέσα στον φόβο και την αμφιβολία και φέτος έχω αγκαλιά την κοριτσάρα μου!!!

Σας ευχαριστώ κορίτσια από καρδιάς που σταθήκατε η παρηγοριά μου και μοιραστήκατε μαζί μου άγχη, φόβους, λύπες και χαρές!!!Tι στήριγμα σας είχα 1 χρόνο πριν...

Συγχαρητήρια σε όσες είναι εγκυούλες και καλή αρχή σε όσες ακόμη προσπαθούν!Xαλάλι οι κόποι μας κορίτσια και πάλι χαλάλι!

Δομνινάκι γούρικη η περίοδος που ξεκινάς!Για Ψαράκι'πας κι εσύ!!!

Φιλιά και αγκαλιές σε κάθεμιά σας ξεχωριστά!

Σας ευχαριστώ!

Γεια σου βρε κοριτσακι μου......

Να σαι καλα και να χαιρεσαι την οικογενεια σου....

Εγω δε τα παω καλα με το facebook, μαλλον θα πρεπει να αρχισω να ασχολουμαι και με αυτο σιγα-σιγα:-P:-P

Χαιρομαι που μας θυμηθηκες και που μπηκες για να μας εμψυχωσεις!!!!!

Φιλακια πολλα-πολλα:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάρες.. Πήγα σήμερα το πρωί στο ραντεβού μου για τον καθιερωμένο υπέρηχο και αιματολογικές εξετάσεις και όλα πάνε πολύ καλά.. Είδαμε κιόλας 7 ωαριάκια και περιμένουμε και κάνα δυο ακόμη.. αλλά ακόμη και αυτά τα δυο να μη μας κάνουν την τιμή να εμφανιστούν δεν θα σκάσουμε κιόλας..

Υπομονή μερικές μέρες ακόμη και Παρασκευή επαναληπτικός υπέρηχος.. Αν όλα πάνε όπως τα υπολογίζω Δευτέρα ωοληψία.. κορίτσια πλησιάζω!!!

ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ!!!!

Θελουμε λιγα και καλα!!!!!!!!

:-P:razz:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια έλειπα μια βδομάδα ταξιδάκι με τον σύζυγο και γιαυτό χάθηκα!

Δομνίνα μου, καλή επιτυχία κοριτσάκι. Όλα πάνε τόσο με το μέρος σου αυτή την φορά και θα πετύχεις είμαι σίγουρη. Αυτή η ιατρική πόσο έχει προοδέψει ευτυχώς για όλους μας.

Annimar ναι εμείς έχουμε επαφή και βλέπουμε την κοράκλα σου που είναι μία καλλονή παρεπιμπόντως.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Bιλλάκι καλά αποτελέσματα να έχεις από τον γιόκα σου (και αν έχει κάπου αποτύχει μην καταρρεύσεις, το παιδάκι "αξίζει" που και που να χάνει κάπου για να μαθαίνει ότι η ζωή έχει και αποτυχίες).

Μελετινάκι μου καλή αρχή και καλό κουράγιο με τις εξετάσεις σου.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπελες,τι κανετε;Μπαινω και σας βλεπω καμια φορα,με θυμαστε τη γρια κοτουλα;Λοιπον,ολα βαινουν καλως εως τωρα,εχουν ξεπεραστει τα μεγαλυτερα εμποδια για μενα και βεβαια ο επεμβατικος ελεγχος-cvs ok!Το μπεμπακι μεγαλωνει και σε 3 βδομαδες το β' επιπεδου.Thank u god.

Φιλη μου mywish...τι κανεις;Πως πας;Θελω να ευχηθω στη Δομνινα καλη επιτυχια στην προσπαθεια και πολλα αποφασισμενα αυγα!Χαιρετισμους σε ολες και αισιοδοξια!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου καλησπέρα και καλή βδομάδα..

Γιατί χαθήκαμε έτσι, μου λέτε; Καταλαβαίνω ότι η κάθε μια έχει τα τρεξίματά της αλλά μου λείπετε, το ομολογώ..

Τα νέα μου είναι καλά.. Πήγα σήμερα πάλι στο γιατρό και έχουμε 5 μεγάλα ωάρια και 2 πιο μικρά.. Ο γιατρός αισιοδοξεί ότι θα μεγαλώσουν και τα μικρότερα και ότι θα καταφέρουμε να τα πάρουμε όλα.. Μακάρι κοριτσάκια μου για να έχω περισσότερες πιθανότητες.. Όλα εξελίσσονται καλά και αναλόγως των σημερινών αιματολογικών αποτελεσμάτων η ωοληψία θα γίνει ή Τετάρτη ή Πέμπτη..

Ελπίζω να είστε όλες σας καλά και να περνάτε υπέροχα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...