Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Καλημέρα....

Θα ήθελα αρχικά να καλωσορίσω την Ιόλη και την manoutita...

Ιόλη μου έχω διαβάσει κι εγώ τη δική σου ιστορία..εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωρό σου πολύ πολύ σύντομα.

Manoutita, είναι η πρώτη φορά που σε συναντώ..Απ' ότι κατάλαβα έχεις ήδη ένα παιδάκι...Να σου ζήσει κι εύχομαι και σε σένα γρήγορα ένα δεύτερο..Να σε ρωτήσω σε ποιο μήνα και γιατί έκανες τη διακοπή; Επίσης η παλλίνδρομη είχε κάποια σχέση με την προηγούμενη κύηση; Σε ρωτάω γιατί έκανα κι εγώ διακοπή πριν 4,5 μήνες και η πιθανότητα επανεμφάνισης του προβλήματος είναι 25%, παρόλο που έχω ένα υγιέστατο 7χρονο αγοράκι...

Ammimar, κοριτσάκι μου εύχομαι να έχει ήδη φωλιάσει στην κοιλίτσα σου ο Κωνσταντίνος σου...Έχασα κι εγώ τον μπαμπά μου πέρισυ τον Αύγουστο και το μωρό που ήρθε ήταν όπως καταλαβαίνεις μια μεγάλη χαρά για όλους μας...Ήταν αγόρι και θα του έδινα κι εγώ το όνομα του μπαμπά μου...Νικόλας...Ο άντρας μου όμως τον έλεγε Ηρακλή, επειδή πάλευε πολύ για τη ζωή του...Οπότε έχει μείνει στη σκέψη μας σαν Ηρακλής και αν έρθει άλλος, θα είναι ο Νικόλας...

Αλήθεια δεν πιστεύω να σου αρέσει περισσότερο η Σάρλοτ, γιατί είναι υστερική!!!!!!Νομίζω ότι η πιο νορμάλ είναι η Κάρυ, συμφωνείς; Αυτό με τα φορέματα μου άρεσε πολύ...Θα μου στείλεις τα πατρόν; :-D

Επίσης να σε ενημερώσω ότι έκοψα κι εγώ το τσιγάρο πριν 4,5 χρόνια...Κάπνιζα πολύ, ξεκίνησα στα 16 μου και δεν πίστευα ποτέ ότι θα το έκοβα...δεν μπορούσα να διανοηθώ την καθημερινότητά μου χωρίς τσιγάρο..:tongue:

Και για ν'αλλάξω θέμα, πολλοί Υδροχόοι δεν μαζευτήκαμε; Βίλλυ εμείς πρέπει να είμαστε πολύ κοντά..Εγώ είμαι στις 27-1-1970...

Σήμερα, είμαι σχεδόν σίγουρη ότι δεν είμαι έγκυος τελικά..οπότε λέω να το αφήσω μέχρι την Τετάρτη, ίσως Πέμπτη, αν και πιστεύω ότι δεν θα χρειαστεί...Κάθε μήνα σκέφτομαι ότι δεν πειράζει που δεν είμαι έγκυος και βρίσκω λόγους να το δικαιολογίσω...Θα πάω να κάνω εκείνη τη μαστογραφία που έπρεπε να είχα κάνει, ευκαιρία να χάσω και λίγα κιλάκια ακόμη, κ.λ.π. Στην ίδια φάση είμαι και τώρα...Βέβαια αυτόν το μήνα δεν το κυνήγησα όσο έπρεπε - μόνο clomιphene και πολύ πολύ sex:oops:, ούτε υπερηχογραφήματα ούτε pregnyl - έτσι αυτόν το μήνα θα προχωρήσω πιο δυναμικά...

Φιλιά σε όλες...και καλό μπανάκι σε όσες αποφάσισαν να το ρίξουν στις βουτιές.:wink:


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια γεια σας και καλη Κυριακη. Θα κλεισω τα 37 τον Σεπτεμβριο και ειμαι και εγω στην προσπαθεια να κανω παιδακι. Ειχα την τυχη να μεινω εγκυος τον Σεπτεμβριο αλλα και την ατυχια με ενα πολυ σπανιο συνδρομο που το ανακαλυψαμε στην 24 εβδομαδα οπου και εκανα διακοπη κυησηςτον Φεβρουαριο:( Ηταν και ειναι ακομη πολυ δυσκολο ιδιως αυτην την περιοδο γιατι θα την ειχα στα χερια μου τωρα, αλλα ειναι στον ουρανο και αυτο με ποναει παρα πολυ... Ακομη κλαιω και δεν μπορω να το πιστεψω... Αλλα απο την αλλη ειμαι πολυ θετικος ανθρωπος και εχω ξαναρχισει τις προσπαθειες εδω και 3 μηνες, αλλα...τζιφος.Ευχομαι να ειναι γουρλιδικο το καφε και ολες να τα καταφερουμε..Εγω εμεινα εγκυος χωρις προγραμμα , το καναμε ελευθερα κανενα 8 μηνο και εγινε περισυ στις διακοπες μας τωρα που μετραω μερες κλπ μου φενεται πολυ δυσκολο να το πετυχω....Καλη επιτυχια στα κοριτσια που περιμενουνε για τις 15 τα νεα να ειναι ευχαριστα...

Link to comment
Share on other sites

Ντολη μου εχουμε μιλησει και πιο παλια εαν δεν κανω λαθος ?? Εχουμε σχεδον την ιδια ιστορια με την διακοπη ε?? Καλη συνεχεια κοριτσακι...ΟΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

Να σας ενημερωσο βεβαια πως ειμαι και εγω μια υδροχοος λετε να ειναι η χρονια φετος????

Ε, τι διαολο?

Τυχαιο να ειναι?

Κατι στα αστρα παιδι μου...

Θα το δειτε......

Φιλακια κοριτσαρα μου!!!!!!!!!:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ντόλη μου ήμουν 100% σίγουρη πως η Βίλλυ έγραψε το ποστ για το πως μας φαντάζεται...Χαχαχαχα

Βιλλυ,Ντόλη,Yola, σας μπερδεύω...ε καλά δεν μου έμεινε και πολύς νους...

Σοριιιιιιιιιιιι

Δε πειραζει κοριτσακι μου....

Ειμαστε και αρκετες ζωη να χουμε!!!!!!!!!!

Και ολες χωρις πολυ νου χι,χι............

Φιλακια:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

[quote=manoutita;

Προς το παρον σημερα ειναι 30η μερα και δεν εχω δειγματα της επονομαζομενης "κοκκινοσκουφιτσας",σβηνω τις μερες σαν τους φανταρους,αλλα αυτη η αναμονη με σκοτωνει..........

Καλη Κυριακη σε ολες,ελπιζω να τα πουμε αυριο και καλα αποτελεσματα σε οσα κοριτσια περιμενουν.

Ο γιατρος παιζει πολυ σημαντικο ρολο στην ολη διαδικασια οποτε ειμαι σιγουρη πως τωρα εισαι σε καλο δρομο...

Ευχομαι να μη σου ερθει η περιοδος.....

Η αναμονη ειναι οτι χειροτερο σε αυτη την κατασταση που ζουμε, χρειαζεται υπομονη και γι αυτο αυτο το φορουμ ειναι το καλυτερο γιατρικο και για την αναμονη και για ολα τα άλλα!!!!!!!!

Καλη Κυριακη και σε σενα

Φιλακια!!:cool::P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ΝΤΟΛΗ;

Και για ν'αλλάξω θέμα' date=' πολλοί Υδροχόοι δεν μαζευτήκαμε; Βίλλυ εμείς πρέπει να είμαστε πολύ κοντά..Εγώ είμαι στις 27-1-1970...[/color']

Σήμερα, είμαι σχεδόν σίγουρη ότι δεν είμαι έγκυος τελικά..οπότε λέω να το αφήσω μέχρι την Τετάρτη, ίσως Πέμπτη, αν και πιστεύω ότι δεν θα χρειαστεί...Κάθε μήνα σκέφτομαι ότι δεν πειράζει που δεν είμαι έγκυος και βρίσκω λόγους να το δικαιολογίσω...

Καλημερα γλυκια μου!!!!!!

Εγω ειμαι 16/02/70.....

Σημερα ξυπνησα και εγω με αυτη την αισθηση, οτι δεν ειμαι....

Το στηθος μου ξε-πονεσε απο χθες το απογευμα και τωρα ποναει πολυ μονο στις θηλες......

Μαλλον απο την αγωγη πρεπει να ηταν... Σε καθε περιπτωση δεν ειναι καλο σημαδι, τωρα που θα επρεπε να αρχισει να ποναει, τωρα αυτο ξε-ποναει......

Μαλλον δε τη γλυτωνω την σπερματεγχυση.....

Εχω ηδη αρχισει να διαβαζω για αυτη στο ιντερνετ, αλλα ψιλο απογοητευτηκα για να ειμαι ειλικρινης με τα ποσοστα επιτυχιας στην ηλικια μου...

Φιλακια πολλα σε σενα και στο παληκαρακι σου:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nτολυ μου εγω συνηθως σε τακτα χρονικα διαστηματα εκανα ενα προγεννητικο για να βλεπω αν ειναι ολα ΟΚ. τη φορα που εμεινα εγκυος ηταν κι η μονη που δεν ειχα κανει.Ετσι με το που πηγα κι ειδαμε σακο εκανα τον προγεννητικο,εκει διαπιστωσαμε οτι εγω εκεινο το διαστημα νοσουσα απο CMV ή αλλιως μεγαλλοκυταρικο ιο.Αυτο ειναι κατι σαν την ερυθρα που απαγορευεται δια ροπαλου να νοσεις κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.Αν εχεις νοσησει κι εχεις αντισωματα τοτε δεν υπαρχει προβλημα.Μερχρι να βεβαιωθει ο γιατρος δεν ειναι λαθος ή να κανω τα αντσιωματα που επρεπε επαναλαβα αρκετες φορες την εξεταση.

Ο γιατρος μου ειπε να περιμενω να κλεισω και τον 3ο για να κανουμε αμνιοπαρακεντηση για να δουμε αν εχει πρσοσληφθει το εμβρυο.Το εψαξα παρα πολυ το θεμα,με πανεπιστημιακους γιατρους ερευνες και τα σχετικα και τιποτα δεν με διαβεβαιωνε πως θα γεννιοταν ενα γερο μωρο.Επισης δεν μπορουσα να σκεφτω πως θα επρεπε να κανω διακοπη σε πολυ προχωρημενη εγκυμοσυνη,δεν θα το αντεχα.

Δεν θυμαμαι ποτε ακριβως την εκανα αλλα ηταν σχετικα νωρις.Ο γιατρος μου ειχε αμφιβολιες μεχρι την τελευταια στιγμη γιατι πιστευε πως θα κανω γρηγορα αντισωματα,τελικα απεδειχθει πως εκανε λαθος γιατι εγω χριαστηκα ενα ολκληρο χρονο για να αποκτησω τα αντισωματα.Μεχρι κι ο μικροβιολογος ειχε εκπλαγει.Οσον αφορα την παλλινδρομη δεν υπηρχε συνδεση και τα αποτελεσματα της αναλυσης δεν εδειξαν κατι.Μαλλον τυχαιο γεγονος.........Ακομα ποναει βεβαια...........

Βιλυ μου σε ευχαριστω για τις ευχες,απλα ελπιζω,δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο.


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας και καλη Κυριακη. Θα κλεισω τα 37 τον Σεπτεμβριο και ειμαι και εγω στην προσπαθεια να κανω παιδακι. Ειχα την τυχη να μεινω εγκυος τον Σεπτεμβριο αλλα και την ατυχια με ενα πολυ σπανιο συνδρομο που το ανακαλυψαμε στην 24 εβδομαδα οπου και εκανα διακοπη κυησηςτον Φεβρουαριο:( Ηταν και ειναι ακομη πολυ δυσκολο ιδιως αυτην την περιοδο γιατι θα την ειχα στα χερια μου τωρα, αλλα ειναι στον ουρανο και αυτο με ποναει παρα πολυ...

Fifi μου καλως ηρθες και λυπαμαι πολυ για την ατυχια σου και το μωρακι που εχασες τοσο αδικα.....

Να κοιτας μπροστα κοριτσακι μου και οσο δυσκολο και αν ειναι να προσπαθησεις να εισαι αισιοδοξη και θα δεις πως σε λιγο καιρο θα εισαι και παλι εγκυος και ολα θα πανε καλα.....

Φιλακια:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

[quote=Ammimar cafe

Βίλλυ μου μακάρι να βγεις αληθινή! Που ζουν οι δικοί σου?

Φορέματα φοράω εγώ πολύ, ρηχτά με πιασίματα και μπερδέματα κι έτσι έχω το περιθώριο να κρύβομαι και να μην καταλαβαίνει κανείς τα παραπανίσια κιλά μου ...Έξυπνο ε?Τουλάχιστον στην εγκυμοσύνη δεν χρειάζεται να πάω για ψώνια.

Οι δικοι μου ζουν στην Αγγλια....

Οσο για τις καρτες που λες οτι θα λαμβανουμε απο τα παιδακια σου ξεχασε το..........

Εδωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω στν Αθηνα θα ερθουν να τους τα πουμε απο κοντα..............χι,χι


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΝΤΟΛΥ.....καλημερα καταρχην να σου δωσο τα συγχαρητηρια μου για τον γιο σου ειναι ενα κουκλι να τον χερεστε να ειναι γερος δυνατος.... σιγουρα η απωλεια ενος μωρου ειναι πολυ δυσκολο πραγμα αλλα ειμαι σιγουρι οτι μεσα απο τον Μιχαλακι σου περνεις πολυ μεγαλη δυναμη...κι'εγω οταν ειχα την βιοχιμικη οσο και αν προσπαθουσε ο γιατρος να με ηρεμηση και να μου εξιγηση οτι για καποιο λογο ο οργανισμος το απεβαλε απο μονος του ακομα και τωρα πολλες φορες νιωθο οτι εγω δεν το προστατεψα γιατι τοτε ειχα της ετοιμασιες του γαμου μου και εκανα ακροβατικα καθε μερα σπιτι με της δουλειες...και δεν ειχα και κανεναν κοντα μου να με στιριξη ουτε γονεις ουτε μια φιλη γιατι ολη ειναι μακρια μονο τον αντρα μου ειχα που μπορει να μου το επαιζε ανετος αλλα ηξερα οτι μεσα του πονουσε κι'αυτος.....

fifi73....καλως μας ηρθες κοριτσακι μου τι να πω ειναι πολυ δυσκολο αυτο που σου συνεβη αλλα ειπαμε προχωραμε καποια πραγματα δυσκολα τα αφηνεις πισω αλλα το οτι εισαι θετικος ανθρωπος οπως ειπες να εισαι σιγουρη πως θα σε βοειθηση να προχωρησεις και να πετυχεις αυτο που επιθυμεις και συντομα να κρατας στην αγκαλιτσα σου το μπεμπε σου....να ερχεσε στην παρεουλα μας τα κοριτσια εδω ειναι καταπληκτικα πιστεψε με.

Σας φιλω ζουζουνεςςςςς !!!!!!!


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια.

Καταρχήν, να σας ενημερώσω ότι είμαι κι εγώ ΥΔΡΟΧΟΟΣ! Πόσες είμαστε τελικά εδώ?

Σχετικά με τα των κυήσεων, οι εγκυμοσύνες ήρθαν πανεύκολα. Η πρώτη ήρθε με τον πρώτο μήνα προσπαθειών και η 2η με τον τρίτο μήνα προσπαθειών, χωρίς φάρμακα, χωρίς τίποτε και με δύο επαφές στην πρώτη κι άλλες δυο επαφές στην δεύτερη. Στη δεύτερη εγκυμοσύνη, η αλήθεια είναι ότι χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας.

Έτσι νόμισα ότι με τα τεστ ωορρηξίας θα ξαναμείνω εύκολα έγκυος. Έκανα τεστ ωορρηξίας για τρεις μήνες και κάθε φορά νόμιζα ότι θα έχω μείνει έγκυος. Τον τέταρτο μήνα τα πήρα στο κρανίο και τα παράτησα. Παρότι έχω ακόμη στο σπίτι ένα κουτί καινούργιο, αρνούμαι να κάνω. Τον τέταρτο μήνα λοιπόν, πέτυχα τη γόνιμη μέρα αλλά πάλι δεν έμεινα έγκυος. Τώρα είμαι στον 5ο μήνα, κατάλαβα την ωορρηξία μου προχθές που πήγα στο γιατρό, κι αυτός μου την επιβεβαίωσε και μου είπε μόλις γυρίσω σπίτι, να έρθω σε επαφή, πράγμα που έκανα αλλά δεν νομίζω ότι θα μείνω έγκυος, γιατί είχα μία και μοναδική επαφή αυτόν τον μήνα. Υπολόγιζα στο γιατρό να κάνω και τεστ παπ εκτός από υπέρηχο κι έπρεπε να έχω 3 μέρες αποχή από το σεξ, αλλά τελικά πιάσαμε την κουβέντα με όλα τα άλλα και ξέχασα να του πω ότι πρέπει να κάνω τεστ παπ:D:D:D

Οπότε τον επόμενο μήνα ξεκινάω με ορμονολογικές και αμέσως σερπαφάρ.

Βέβαια έχω αγχωθεί, γιατί διάβασα ότι τα σερπαφάρ τα παίρνουν από 3η μέρα του κύκλου, ενώ εμένα ο γιατρός μου είπε να τα ξεκινήσω από 5η μέρα έως και 9η μέρα και φοβάμαι μήπως έκανε κάποιο λάθος.

Εσείς από ποια μέρα τα ξεκινάτε?

Μου έχει γράψει των 50mg να παίρνω ένα το πρωί κι ένα το βράδυ. Εσείς τι δοσολογία παίρνετε?

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, ο γιατρός μου είπε να κάνω ορμονολογικές (FSH, LH, PRL, E2 και όλες του θυρεοειδή) από 3η-5η μέρα του κύκλου. Μήπως γι' αυτό το λόγο μου είπε να ξεκινήσω τα σερπαφάρ την 5η μέρα? Θέλω να πω μήπως τα σερπαφάρ επηρεάζουν τις ορμόνες και σκέφτηκε πρώτα να κάνω τις ορμονολογικές και μετά τα σερπαφάρ?

Δεν μπορεί να έχει κάνει λάθος, γιατί μου είπε τρεις φορές και το έγραψε και στη συνταγή ότι τα σερπαφάρ να τα ξεκινήσω 5η έως και 9η μέρα.

Μου είπε να πάω να κάνω υπέρηχο την 9η μέρα και μετά θα μου πει αυτός πως θα συνεχίσουμε.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ΝΤΟΛΗ;

Και για ν'αλλάξω θέμα' date=' πολλοί Υδροχόοι δεν μαζευτήκαμε; Βίλλυ εμείς πρέπει να είμαστε πολύ κοντά..Εγώ είμαι στις 27-1-1970...[/color']

Σήμερα, είμαι σχεδόν σίγουρη ότι δεν είμαι έγκυος τελικά..οπότε λέω να το αφήσω μέχρι την Τετάρτη, ίσως Πέμπτη, αν και πιστεύω ότι δεν θα χρειαστεί...Κάθε μήνα σκέφτομαι ότι δεν πειράζει που δεν είμαι έγκυος και βρίσκω λόγους να το δικαιολογίσω...

Καλημερα γλυκια μου!!!!!!

Εγω ειμαι 16/02/70.....

Σημερα ξυπνησα και εγω με αυτη την αισθηση, οτι δεν ειμαι....

Το στηθος μου ξε-πονεσε απο χθες το απογευμα και τωρα ποναει πολυ μονο στις θηλες......

Μαλλον απο την αγωγη πρεπει να ηταν... Σε καθε περιπτωση δεν ειναι καλο σημαδι, τωρα που θα επρεπε να αρχισει να ποναει, τωρα αυτο ξε-ποναει......

Μαλλον δε τη γλυτωνω την σπερματεγχυση.....

Εχω ηδη αρχισει να διαβαζω για αυτη στο ιντερνετ, αλλα ψιλο απογοητευτηκα για να ειμαι ειλικρινης με τα ποσοστα επιτυχιας στην ηλικια μου...

Φιλακια πολλα σε σενα και στο παληκαρακι σου:P:p

πως ξεπρήστηκε ρε κοριτσάκι μου??? εσύ δεν περιμένεις κανονικά από Παρασκευή και μετά? Μου φαίνεται περίεργο! Από πονάκια πως είσαι σήμερα???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια.

Καταρχήν, να σας ενημερώσω ότι είμαι κι εγώ ΥΔΡΟΧΟΟΣ! Πόσες είμαστε τελικά εδώ?

Σχετικά με τα των κυήσεων, οι εγκυμοσύνες ήρθαν πανεύκολα. Η πρώτη ήρθε με τον πρώτο μήνα προσπαθειών και η 2η με τον τρίτο μήνα προσπαθειών, χωρίς φάρμακα, χωρίς τίποτε και με δύο επαφές στην πρώτη κι άλλες δυο επαφές στην δεύτερη. Στη δεύτερη εγκυμοσύνη, η αλήθεια είναι ότι χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας.

Έτσι νόμισα ότι με τα τεστ ωορρηξίας θα ξαναμείνω εύκολα έγκυος. Έκανα τεστ ωορρηξίας για τρεις μήνες και κάθε φορά νόμιζα ότι θα έχω μείνει έγκυος. Τον τέταρτο μήνα τα πήρα στο κρανίο και τα παράτησα. Παρότι έχω ακόμη στο σπίτι ένα κουτί καινούργιο, αρνούμαι να κάνω. Τον τέταρτο μήνα λοιπόν, πέτυχα τη γόνιμη μέρα αλλά πάλι δεν έμεινα έγκυος. Τώρα είμαι στον 5ο μήνα, κατάλαβα την ωορρηξία μου προχθές που πήγα στο γιατρό, κι αυτός μου την επιβεβαίωσε και μου είπε μόλις γυρίσω σπίτι, να έρθω σε επαφή, πράγμα που έκανα αλλά δεν νομίζω ότι θα μείνω έγκυος, γιατί είχα μία και μοναδική επαφή αυτόν τον μήνα. Υπολόγιζα στο γιατρό να κάνω και τεστ παπ εκτός από υπέρηχο κι έπρεπε να έχω 3 μέρες αποχή από το σεξ, αλλά τελικά πιάσαμε την κουβέντα με όλα τα άλλα και ξέχασα να του πω ότι πρέπει να κάνω τεστ παπ:D:D:D

Οπότε τον επόμενο μήνα ξεκινάω με ορμονολογικές και αμέσως σερπαφάρ.

Βέβαια έχω αγχωθεί, γιατί διάβασα ότι τα σερπαφάρ τα παίρνουν από 3η μέρα του κύκλου, ενώ εμένα ο γιατρός μου είπε να τα ξεκινήσω από 5η μέρα έως και 9η μέρα και φοβάμαι μήπως έκανε κάποιο λάθος.

Εσείς από ποια μέρα τα ξεκινάτε?

Μου έχει γράψει των 50mg να παίρνω ένα το πρωί κι ένα το βράδυ. Εσείς τι δοσολογία παίρνετε?

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, ο γιατρός μου είπε να κάνω ορμονολογικές (FSH, LH, PRL, E2 και όλες του θυρεοειδή) από 3η-5η μέρα του κύκλου. Μήπως γι' αυτό το λόγο μου είπε να ξεκινήσω τα σερπαφάρ την 5η μέρα? Θέλω να πω μήπως τα σερπαφάρ επηρεάζουν τις ορμόνες και σκέφτηκε πρώτα να κάνω τις ορμονολογικές και μετά τα σερπαφάρ?

Δεν μπορεί να έχει κάνει λάθος, γιατί μου είπε τρεις φορές και το έγραψε και στη συνταγή ότι τα σερπαφάρ να τα ξεκινήσω 5η έως και 9η μέρα.

Μου είπε να πάω να κάνω υπέρηχο την 9η μέρα και μετά θα μου πει αυτός πως θα συνεχίσουμε.

Εγώ τα παίρνω από την 3η έως την 7η, αλλά έχω ακούσει από άλλες κοπέλες ότι τα ξεκινούν την 5η μέρα. Η δοσολογία μου ήταν 50άρια, αλλά 3 φορές την ημέρα με υπέρηχο την 9η.

Τα τεστ ωορρηξίας μετάνιωσα που τα έκανα σε κάποιους κύκλους, κόντεψα να τρελαθώ και να τρελάνω και τον άντρα μου. Και βέβαια το αποτέλεσμα ήταν μηδέν...

Τι διάλο???? Μόνο εγώ είμαι ιχθεις????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...