Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Eχω πολυκιστικες και η περιοδος μου ειναι οτι ναναι υπαρχουν διαστηματα που ερχετε ανα 30 μερες μονη της μετα κανει κανα 3μηνο 4μηνο να ξαναεμφανιστει.... και επιδει τρελενομαι με αυτη την κατασταση απο πριξιμο και νευρα εδω και ενα χρονο ανα 32-35 μερες κανω τεστακι και περνω primolut.

Κι εγώ έχω πολυκυστικές, αλλά αυτό δεν με εμπόδισε να μείνω έγκυος πάρα πολύ εύκολα και τις δύο φορές...Φαντάσου ότι στον Μιχάλη μου έμεινα με την πρώτη ελεύθερη επαφή την 29η ημέρα του κύκλου...αλλά και τη δεύτερη φορά έμεινα τον δεύτερο μήνα που είχα πάρει clomiphene....ο κύκλος μου έχει φτιάξει τώρα τελευταία...κυμαίνεται από 32 - 40 ημέρες...όλα είναι σχετικά...


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βιλλυ....σιγουρα η καθε γυναικα εχει τα δικα της συμπτωματα αλλα αν κρινω τα δικα μου συμπτωματα οταν εκανα την προκληση ωορρηξιας και της 3 φορες θα εκοβα το κεφαλι μου οτι ειμαι εγκυος τα ειχα ολα εκτος απο θετικη χοριακη οποτε μην προδικαζεις τηποτα ακομα δεν στο λεω για να σου δωσο ελπιδες απλα μην βασανιζεις το μυαλο σου με συμπτωματα....και να σε ρωτησο κατι τι προγεστερονη περνεις τωρα σου την εδωσε ο γιατρος????


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πολυκυστικές, αλλά αυτό δεν με εμπόδισε να μείνω έγκυος πάρα πολύ εύκολα και τις δύο φορές...Φαντάσου ότι στον Μιχάλη μου έμεινα με την πρώτη ελεύθερη επαφή την 29η ημέρα του κύκλου...αλλά και τη δεύτερη φορά έμεινα τον δεύτερο μήνα που είχα πάρει clomiphene....ο κύκλος μου έχει φτιάξει τώρα τελευταία...κυμαίνεται από 32 - 40 ημέρες...όλα είναι σχετικά...

Μεχρι πριν 5 χρονια που ειχα μονο της πολυκιστικες δεν ειχα προβλημα με την περιοδο καποιες φορες απλα εκανε κανα μηνα να ερθει....αλλα πριν 5 χρονια μου εμφανιστικε και θυροειδης (υπο) και απο τοτε χαλασε η περιοδος μου και εχει γινει ετσι οπως ειναι τωρα.... βεβαια και τον θυροειδη μου τον καταστρεψε γιατρος γενικος εχω ενα θεμα με τους γιατρους εγω πως πεφτω συνεχεια στους ασχετους δεν μπορω να καταλαβω...αλλα θα μου πεις αμα δεν εισαι στο μερος σου να πας εκει που ξερεις και εχεις την σειρα σου λογικο ειναι να την πατησεις αμα πας στα τυφλα.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι πριν 5 χρονια που ειχα μονο της πολυκιστικες δεν ειχα προβλημα με την περιοδο καποιες φορες απλα εκανε κανα μηνα να ερθει....αλλα πριν 5 χρονια μου εμφανιστικε και θυροειδης (υπο) και απο τοτε χαλασε η περιοδος μου και εχει γινει ετσι οπως ειναι τωρα.... βεβαια και τον θυροειδη μου τον καταστρεψε γιατρος γενικος εχω ενα θεμα με τους γιατρους εγω πως πεφτω συνεχεια στους ασχετους δεν μπορω να καταλαβω...αλλα θα μου πεις αμα δεν εισαι στο μερος σου να πας εκει που ξερεις και εχεις την σειρα σου λογικο ειναι να την πατησεις αμα πας στα τυφλα.

Κι εγώ έχω υποθυρεοειδισμό, παίρνω Τ4 και είμαι μια χαρά...όλα αυτά έχουν να κάνουν με το σύνδρομο των πολυκυστικών..Κλασικό είναι και το θέμα της ινσουλινοαντοχής επίσης το οποίο αντιμετωπίζω με glucophage.

Πάντως το θέμα της ρύθμισης του θυρεοειδή πρέπει να το εξετάσεις πολύ σοβαρά...Όσο για τους γιατρούς παντού υπάρχουν οι καλοί και οι άσχετοι..Η Κρήτη είναι μεγάλο νησί με καλή ιατρική κάλυψη...Δεν σημαίνει ότι επειδή έπεσες σε άσχετο είναι όλοι το ίδιο...


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω υποθυρεοειδισμό, παίρνω Τ4 και είμαι μια χαρά...όλα αυτά έχουν να κάνουν με το σύνδρομο των πολυκυστικών..Κλασικό είναι και το θέμα της ινσουλινοαντοχής επίσης το οποίο αντιμετωπίζω με glucophage.

Πάντως το θέμα της ρύθμισης του θυρεοειδή πρέπει να το εξετάσεις πολύ σοβαρά...Όσο για τους γιατρούς παντού υπάρχουν οι καλοί και οι άσχετοι..Η Κρήτη είναι μεγάλο νησί με καλή ιατρική κάλυψη...Δεν σημαίνει ότι επειδή έπεσες σε άσχετο είναι όλοι το ίδιο...

Κι'εγω Τ4 περνω των 200....ο γιατρος που μου τον χαλασε ητανε στην Ροδο τοτε ημουνα εκει λογο δουλειας...φαντασου οτι μεσα σε ενα χρονο απο Τ4 των 50 πηγα στα 200....η τελευταια διαγνωση του ενδικρινολογου εδω στην κρητη ειναι οτι ο θυροειδεις μου εχει καταστραφη πλεων φαντασου οτι η ΤSH ειχε φτασει 42,5 αν ξερεις της τιμες της φανταζομαι καταλαβενεις τι σημαινει αυτο τα λογια του γιατρου εδω στην κρητη ητανε οτι ειμαι τυχερη που ζω θα μπορουσα ανα πασα ωρα και στιγμη να πεσω σε κομα ετσι απλα...τι να πω


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βιλλυ....σιγουρα η καθε γυναικα εχει τα δικα της συμπτωματα αλλα αν κρινω τα δικα μου συμπτωματα οταν εκανα την προκληση ωορρηξιας και της 3 φορες θα εκοβα το κεφαλι μου οτι ειμαι εγκυος τα ειχα ολα εκτος απο θετικη χοριακη οποτε μην προδικαζεις τηποτα ακομα δεν στο λεω για να σου δωσο ελπιδες απλα μην βασανιζεις το μυαλο σου με συμπτωματα....και να σε ρωτησο κατι τι προγεστερονη περνεις τωρα σου την εδωσε ο γιατρος????

Παιρνω τα ουτρατζεσταν γιατι καμια φορα το ενδωμητριο δεν αναπτυσεται σωστα μετα τα σερπαφαρ ή τις γκοναλ και το δινουν σαν ενισχυση για να βοηθησουν την εμφυτεψη σε περιπτωση γονιμοποιησης...

Τα πηρα 2 μερες μετα την πρεγνυλ και πρεπει να συνεχισω μεχρι το τεστ.. Αν ειναι αρνητικο τα σταματαω και ερχεται η περιοδος...:roll:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ "ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ"

1)manoutita...................................11/06/2010

2)My wish.....................................15/06/2010

3)Ammimar...................................15/06/2010

4)bp-IOLH....................................25/06/2010

5)yola.........................................3/7/2010

6)NTOΛΗ......................................13-15/07/2010

Kαλή βδομάδα γεμάτη εκπλήξεις σε όλες μας!!!

Χάρηκα ιδιαίτερα με την είσοδο της bp-ioli στο θέμα μας γιατί θέλω να της φέρουμε γούρι που την παρακολουθώ πολλούς μήνες τώρα.

Αύριο πάω στον γιατρό για να δούμε αν και πόσα αυγουλάκια έκανα.

Καλά αποτελέσματα αύριο στις 2 κοπέλες μας.

Την επόμενη βδομάδα σας βολεύει η Τρίτη ή η Τετάρτη να βρεθούμε?


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ "ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ"

1)manoutita...................................11/06/2010

2)My wish.....................................15/06/2010

3)Ammimar...................................15/06/2010

4)bp-IOLH....................................25/06/2010

5)yola.........................................3/7/2010

6)NTOΛΗ......................................13-15/07/2010

Kαλή βδομάδα γεμάτη εκπλήξεις σε όλες μας!!!

Χάρηκα ιδιαίτερα με την είσοδο της bp-ioli στο θέμα μας γιατί θέλω να της φέρουμε γούρι που την παρακολουθώ πολλούς μήνες τώρα.

Αύριο πάω στον γιατρό για να δούμε αν και πόσα αυγουλάκια έκανα.

Καλά αποτελέσματα αύριο στις 2 κοπέλες μας.

Την επόμενη βδομάδα σας βολεύει η Τρίτη ή η Τετάρτη να βρεθούμε?

Εμενα με βολευει Τεταρτη!!!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

yola, ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα, εύχομαι να φέρουμε γούρι η μια στην άλλη.

Κορίτσια, διαβάζω ότι θα συναντηθείτε. Αν συναντηθείτε Αθήνα, θα ήθελα κι εγώ, αν θέλετε, να σας γνωρίσω.

Και Τρίτη και Τετάρτη μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

yola, ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα, εύχομαι να φέρουμε γούρι η μια στην άλλη.

Κορίτσια, διαβάζω ότι θα συναντηθείτε. Αν συναντηθείτε Αθήνα, θα ήθελα κι εγώ, αν θέλετε, να σας γνωρίσω.

Και Τρίτη και Τετάρτη μπορώ.

Ναι Αθήνα μένουμε...Εσύ σε ποια περιοχή; Φυσικά και είσαι ευπρόσδεκτη...Κι εμένα η Τετάρτη με βολεύει καλύτερα...θα προτιμούσα να μην έχει καύσωνα όμως...Αποφασίσατε που θα πάμε τελικά;


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΟΚ τότε Τετάρτη που μπορούν οι περισσότερες!!! Φυσικά και να έρθεις Ιόλη μου. Θα χαρώ πολύ να σε γνωρίσω.

Θα δούμε και τον καιρό βέβαια...αλλά αν δεν θέλετε Πλάκα για λόγους ζέστης μπορούμε να βρεθούμε σε όποιο μέρος προτείνετε που να έχει στάση μετρό κοντά. Μιλάμε βέβαια για 8 η ώρα να έχει φύγει ο πολύς ο ήλιος έτσι δεν είναι?

Για κοιτάξτε και αυτό...για σταρ γυναίκες που έμειναν έγκυες μετά τα 40:

http://www.yupi.gr/gossip/c18995/Hollywood_Stars.html


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά η χοριακή είναι θετικότατη!!!!

Είμαι σε σοκ. Δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω...Σε όποιον το είπα έκλαιγε...Χαχαχαχα. Ήταν η πιο δύσκολη ώρα αναμονής της ζωής μου...Αλλά χαλάλι! Η γυναικολόγος μου είπε ξέχνα τα τρίδυμα και μην γίνεσαι πλεονέκτρα και έρθεις εδώ και μου μυξοκλαίς....1 είναι...Χαχαχαχα 83,52 το νούμερο αλλά 11η μέρα...Η μικροβιολόγος είπε οτι υπάρχει πιθανότητα για δίδυμα γιατί είναι νωρίς. ας είναι 1 και υγιές θεούλη μου! Κορίτσια μου σας ευχαριστώ μια μια ξεχωριστά για την συμπαράσταση. Και να είστε σίγουρες πως με θετική σκέψη όλα γίνονται!

Έσπασα λοιπόν την γκίνια!!!!

Άντε περιμένουμε εσάς τώρα! Να φανταστείτε πως το μάθατε εσείς και η μαμά μου ακόμη δεν το ξέρει..Είναι Αμερική και περιμένω να περάσει η ώρα μην την πιάσω στον ύπνο!

Πάντως τίποτα δεν είναι τυχαίο σε αυτή τη ζωή.Σαν σήμερα πριν 17 ολόκληρα χρόνια έχασα τον μπαμπά μου σε αυτοκινητιστικό και σήμερα μαθαίνω πως είμαι έγκυος!

Να είστε καλά για το ενδιαφέρον σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια της όμορφης παρεούλας μας που βλέπω ότι συνεχώς αυξάνεται και αυτό είναι πολύ ευχάριστο...

Εμένα καλέ γιατί με ξεχάσατε;;;; Γιατί δεν είμαι στη λίστα;;;; Εγώ τώρα περιμένω να αδιαθετήσω λογικά πάντα... στις 7/7 ή κάπου εκεί γύρω... Παρακαλώ να τοποθετηθώ αμέσως αναλόγως...

Αύριο θα πάω στο γυναικολόγο να δούμε τι έχει να μας πει κι αυτός...

Κοριτσάκια μου γλυκά, να ξέρατε πόσο σας καταλαβαίνω... έχω περάσει κι εγώ από όλα τα στάδια.. έχω υπάρξει έγκυος 3 φορές στο παρελθόν και παρ΄όλο που και τις τρεις φορές το ήθελα το μωρό τις δύο δεν μπόρεσα να το κρατήσω.. και την τρίτη που μπορούσα να το κρατήσω δεν ήθελε ή δεν μπορούσε να μείνει αυτό... ειρωνεία της τύχης...

Συμπτώματα; την πρώτη φορά απλή καθυστέρηση, τη δεύτερη εμετούς την τρίτη που περίμενα κιόλας διότι είχα κάνει εξωσωματική πονούσε το στήθος απίστευτα... τελικά δεν μπορείς να στηριχτείς πουθενά..

Είμαι 36... μεγαλώνω και οι αντοχές μου δεν ξέρω για πόσο καιρό ακόμα θα είναι στα ίδια επίπεδα... ο άνδρας μου έχει ήδη 1 παιδί οπότε δεν καίγεται άμεσα για άλλο.. το θέλει βέβαια κι αυτός πολύ αλλά δεν είναι το ίδιο...

Τα βάζω κι εγώ με τον εαυτό μου, τα βάζω με τη ζωή, τα βάζω με το σύζυγο γιατί αντικειμενικά δικό του είναι το πρόβλημα... Όμως τι να κάνω.. υπομονή και εύχομαι η επόμενη φορά να είναι και η τυχερή μας...

Κοριτσάκια μου ανυπομονώ κι εγώ να σας δω.. Τετάρτη με βολεύει κι εμένα και γύρω στις 8 είναι τέλεια.. Οπότε μένει μόνο το μέρος να αποφασίσουμε..

Ιόλη χαίρομαι πάρα πολύ που θα σε συναντήσω από κοντά... Νομίζω ότι κυριαρχούσες στο parents και καιρός είναι να κυριαρχήσεις κι εδώ..

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και ναι! Η ΝΤΟΛΗ μας έπεσε μέσα!!!

Ammimar κορίτσι μου θερμά συγχαρητήρια.. Είσαι εγκυούλα και με τη βούλα πλέον!!!

Μπράβο κοριτσάκι μου... να' ξερες πόσο χαίρομαι!

Έκανες την αρχή.. καιρός να συνεχιστούν τα θετικά αποτελέσματα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

1562437ieie1o1esq.gif

AMMIMARRRRRRR ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΣΟΥ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕ Η ΡΟΖ

Αντε κοριτσια καναμε την αρχηηηηηηη ελα η επομενηηηηηηηη plssssssss


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...