Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

      εγώ δεν θέλω ούτε τις φίλες μ εχω φοβία μην κολλήσω τπτ γιατί είπε ο γιατρός θα γεννήσω αυτό το μήνα και λέω άμα κολλήσω τπτ τι θα κάνω! 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Εχεις πολυκυστικες και δεν σου ερχεται περιοδος χωρις χαπια προγεστερονης ή καποιο αλλο προβλημα?

(Αν ηδη το εχεις αναφερει μη με παρεξηγεις, λιγο η ζεστη, λιγο τα λογια του παπά, ξερεις τωρα.... Εχω λαλλησει)

Eχω πολυκιστικες και η περιοδος μου ειναι οτι ναναι υπαρχουν διαστηματα που ερχετε ανα 30 μερες μονη της μετα κανει κανα 3μηνο 4μηνο να ξαναεμφανιστει.... και επιδει τρελενομαι με αυτη την κατασταση απο πριξιμο και νευρα εδω και ενα χρονο ανα 32-35 μερες κανω τεστακι και περνω primolut.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eχω πολυκιστικες και η περιοδος μου ειναι οτι ναναι υπαρχουν διαστηματα που ερχετε ανα 30 μερες μονη της μετα κανει κανα 3μηνο 4μηνο να ξαναεμφανιστει.... και επιδει τρελενομαι με αυτη την κατασταση απο πριξιμο και νευρα εδω και ενα χρονο ανα 32-35 μερες κανω τεστακι και περνω primolut.

Και εμενα η περιοδος ερχοταν οποτε ηθελε απειδη δεν εκανα ωορρηξια... Αλλες φορες καθε 15 μερες και αλλες καθολου οποτε επαιρνα ντουφαστον ή πριμολουτ...

Αντε να μεινεις εγκυος ετσι!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα η περιοδος ερχοταν οποτε ηθελε απειδη δεν εκανα ωορρηξια... Αλλες φορες καθε 15 μερες και αλλες καθολου οποτε επαιρνα ντουφαστον ή πριμολουτ...

Αντε να μεινεις εγκυος ετσι!

Toν τελευταιο χρονο εχω πιει πολυ χαπι και dufaston και αντισιλιπτικα μου εδωσε και τα primolut και με πιασανε και αιμμοραγιες τον Δεκεμβριο ειμουνα 25 μερες μεσα στο σπιτι ουτε στην καρεκλα δεν μπορουσα να καθεισω τα λερωνα ολα ασε ενιωθα σαν πειραματοζωο οτι μου εδεινε επερνα κι'εγω..... και αποτελεσμα κανενα βεβαια ασε που πριν λιγο καιρο μιλουσα με καποια κοπελα και μου ειπε οτι επαθε οτι επαθα και εγω με την αιμορραγια και εκανε 15 μερες στο νοσοκομειο και εγω τον δικο μου τον επερνα τηλ του εξειγουσα σε τι φασει ειμαι και μου ελεγε παρε αλλες 2 μερες dufaston και βλεπουμε....ειμαι ετοιμη να παλεψω να πονεσω να περασω τα παντα μεχρι να κρατησω στην αγκαλια μου αυτο τον θυσαυρο αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειμαι τυχερη στο θεμα γιατρου απο δω και περα γιατι πριν δυστηχως επεσα σε λαθος....


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

[quote=Ammimar cafe;

Κι εσύ Βίλλυ απαισιοδοξία? Γιατί έτσι οι υδροχοίνες?Έπεσε η ομάδα τώρα? 1 βήμα πριν το τέλος? Γιατί είστε τόσο σίγουρες?

Κορίτσια εγώ λέω αύριο να ρωτήσω τη γυναικολόγο να το κάνω το τεστ μια μέρα νωρίτερα...Δεν αντέχω άλλο την αναμονή...Για να κάνω β χοριακή πάω με άδειο στομάχι ή δεν παίζει ρόλο?

Εγω ειναι που δεν εχω συμπτωματα ρε γμτ...!!!!!

Οσο για τη χοριακη δεν εχει σημασια το αδειο στομαχι.. Μπορεις να την κανεις οτι ωρα της ημερας θελεις..

Αρκει να ειναι ανοιχτα τα μικροβιολογικα χι,χι...

Τωρα για μια μερα νωριτερα δε νομιζω να πειραζει, αλλά ρωτα το γιατρο σου για σιγουρια!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μπορειτε να με βαλετε και μενα στη λιστα,βεβαια δεν εχω κανει κατι ιδιαιτερο πλην της επαφης........περιμενα 11/06/10.Ευχαρισστω εκ των προτερων.:P

Βρε, manoutita μου, αφού περίμενες 11/06, μήπως να έκανες ένα τεστάκι?

Link to comment
Share on other sites

Ιολακι μου ποσο χαιρομαι που βρισκομαστε κι εδω,αν κι ελπιζω συντομα ολες μας μια-μια να φουσκωνουμε........

Εχω πει στον ευατο μου οτι δεν θα ξανακανω τεστ και τις 2 (ατυχεις)φορες που ημουν εγκυος εβγαιναν αρνητικα.Δε βιαζομαι ο κυκλος μου ξεκιναει απο 28 μερες και μπορει να φτασει και τις 35 οποτε κανω υπομονη κοριτσακι μου.Καθε φορα ομως μου σπανε τα νευρα και ενω φτανω στα ορια και λεω αυριο παω για χοριακη,τοτε ερχεται η ατιμη..........Οποτε παρεουλα μαζι σας θα μετραω αντιστροφα........


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ "ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ"

1)manoutita...................................11/06/2010

2)My wish.....................................15/06/2010

3)NTOΛΗ......................................15/06/2010

4)Ammimar...................................15/06/2010

5)bp-IOLH....................................25/06/2010

Συγχωρήστε με που πήρα την πρωτοβουλία και άλλαξα τη σειρά βάζοντας πρώτη τη manoutita, αλλά θεώρησα ότι είναι καλό να τα έχουμε με χρονολογική σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Ιολακι μου ποσο χαιρομαι που βρισκομαστε κι εδω,αν κι ελπιζω συντομα ολες μας μια-μια να φουσκωνουμε........

Εχω πει στον ευατο μου οτι δεν θα ξανακανω τεστ και τις 2 (ατυχεις)φορες που ημουν εγκυος εβγαιναν αρνητικα.Δε βιαζομαι ο κυκλος μου ξεκιναει απο 28 μερες και μπορει να φτασει και τις 35 οποτε κανω υπομονη κοριτσακι μου.Καθε φορα ομως μου σπανε τα νευρα και ενω φτανω στα ορια και λεω αυριο παω για χοριακη,τοτε ερχεται η ατιμη..........Οποτε παρεουλα μαζι σας θα μετραω αντιστροφα........

Μανουτίτα μου, δεν ήξερα ότι είχες δυο άτυχες εγκυμοσύνες, εδώ το διάβασα, τι να πω, ήταν να περάσεις κι αυτή τη δυσκολία με τη διακοπή της κύησης. Εύχομαι να είσαι έγκυος και να τα αφήσεις όλα αυτά πίσω σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανουτίτα μου, δεν ήξερα ότι είχες δυο άτυχες εγκυμοσύνες, εδώ το διάβασα, τι να πω, ήταν να περάσεις κι αυτή τη δυσκολία με τη διακοπή της κύησης. Εύχομαι να είσαι έγκυος και να τα αφήσεις όλα αυτά πίσω σου.

Απ'οτι ειδα ολες εχουμε περασει το γολγοθα μας,δεν περασες κι εσυ λιγα κοπελα μου.Ολες μας αξιζουμε να γινουμε μανουλες και πιστευω πως αργα ή γρηγορα θα τα καταφερουμε.


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...