Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      μωρε όλες οι χοριακες που είναι θετικές είναι καλές , απλώς κάποιες είναι πιο υψηλές από κάποιες άλλες!  😉 θετικη να ναι και ότι να ναι!!! πως νιώθεις εσυ σήμερα; 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Δεν ξέρω, πιθανόν από διαίσθηση θα έλεγα αλλά δεν νιώθω και τίποτα εκτός από το στήθος μου που είναι το ίδιο πρησμένο όπως είναι και κάθε μήνα....

Καταλαβαίνω τι λες, αλλά προσπάθησε να είσαι αισιοδοξη, να μην χαλάς την διάθεσή σου..... Τα λέω για να τα ακούω και εγώ.....

Εγώ πάντως δεν μπορώ να εμπιστευτώ την διαίσθησή μου, δεν έχω μείνει έγκυος ποτέ!!! Η λέξη εγκυμοσύνη είναι μία θολή έννοια για μένα..

Αρχισαν να μου υποχωρούν τα συμπτώματα περιόδου, άρα μέχρι την Τετάρτη θα έχω αδιαθετήσει....Με λυπάμαι πολύ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τώρα μ'έχεις κάνει....κουρέλι...Δηλαδή λες εγώ που είμαι σχεδόν σίγουρη να είμαι κατα φαντασία? Πόσες φορές σου συνέβη να είσαι σίγουρη και τελικά τζίφος?Ο μεγαλύτερος φόβος μου είναι να πάω και να είναι αρνητκό...μετά από τόσο κόπο...και ελπίδες...και κλάμα....και ταξίδι...

Άστο σόρι...είμαι μια αναπνοή πριν τα αποτελέσματα και έχω φρικάρει

Ammimar, την Τετάρτη κλείνεις 14 μέρες από την εμβρυομεταφορά (αν το λέω σωστά)?

Κοριτσάκι μου έχεις περάσει πολλά, αλλά να έχεις πίστη αυτή τη φορά...Νομίζω ότι τα πρώτα ευχάριστα του thread θα έρθουν από εσένα, να σπάσεις τη γκαντεμιά μας....

Νομίζω ότι δεν έχει να κάνει αν πιστεύουμε ότι είμαστε έγκυες ή όχι, η διαδικασία αυτή είναι πέρα από τα όρια της νόησής μας. Αλλο αν παρηγορούμε τον εαυτό μας... Εγώ έχω περάσει από διάφορες φάσεις κατά τα τελευταία χρόνια... Εχω αρχίσει να θέλω πολύ ένα μωρό μετά από το θάνατο του αδερφού μου.....Στην αρχή κάθε μήνα πίστευα ότι είμαι έγκυος....Μετά με έπιανε υστερία τις γόνιμες μέρες....Πέρασα ένα διάστημα που ήμουν σίγουρη ότι δεν προκειται να μείνω έγκυος....Οπως επίσης πέρασα ένα διάστημα που ήθελα να αποφεύγω τις επαφές τις γόνιμες μέρες για να σταματήσω να ανησυχώ αν είμαι έγκυος ή οχι....Αστα να πάνε, άβυσσος......

Με λίγα λόγια, προσπάθησε να κάνεις λίγη υπομονή, είσαι τόοοοσο κοντά...

Αυτό που έλεγα για τις φλέβες, εννοούσα τις φλέβες στο στήθος μου, αλλά δεν έχει νόημα, υποχώρησαν τα συμπτώματα που είχα, τώρα θα μου έρθει περίοδος...

Link to comment
Share on other sites

Ammimar, την Τετάρτη κλείνεις 14 μέρες από την εμβρυομεταφορά (αν το λέω σωστά)?

Κοριτσάκι μου έχεις περάσει πολλά, αλλά να έχεις πίστη αυτή τη φορά...Νομίζω ότι τα πρώτα ευχάριστα του thread θα έρθουν από εσένα, να σπάσεις τη γκαντεμιά μας....

Νομίζω ότι δεν έχει να κάνει αν πιστεύουμε ότι είμαστε έγκυες ή όχι, η διαδικασία αυτή είναι πέρα από τα όρια της νόησής μας. Αλλο αν παρηγορούμε τον εαυτό μας... Εγώ έχω περάσει από διάφορες φάσεις κατά τα τελευταία χρόνια... Εχω αρχίσει να θέλω πολύ ένα μωρό μετά από το θάνατο του αδερφού μου.....Στην αρχή κάθε μήνα πίστευα ότι είμαι έγκυος....Μετά με έπιανε υστερία τις γόνιμες μέρες....Πέρασα ένα διάστημα που ήμουν σίγουρη ότι δεν προκειται να μείνω έγκυος....Οπως επίσης πέρασα ένα διάστημα που ήθελα να αποφεύγω τις επαφές τις γόνιμες μέρες για να σταματήσω να ανησυχώ αν είμαι έγκυος ή οχι....Αστα να πάνε, άβυσσος......

Με λίγα λόγια, προσπάθησε να κάνεις λίγη υπομονή, είσαι τόοοοσο κοντά...

Αυτό που έλεγα για τις φλέβες, εννοούσα τις φλέβες στο στήθος μου, αλλά δεν έχει νόημα, υποχώρησαν τα συμπτώματα που είχα, τώρα θα μου έρθει περίοδος...

Συμφωνώ απόλυτα!

Καταρχήν, έχω ακούσει ότι οι φλέβες στο στήθος είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Κάθε μήνα κοιτάω τις φλέβες και τις θηλές, μου έχει γίνει έμμονη ιδέα. Παραδόξως δεν έχω ιδέα πως ήταν οι φλέβες και οι θηλές όταν ήμουν έγκυος, τότε δεν το έψαχνα.

Επίσης, κουβέντιαζα με τον άντρα μου και μου είπε ότι και τις δυο φορές που έμεινα έγκυος, του το είχα πει πριν από την καθυστέρηση με βεβαιότητα. Και του λέω "αφού και τώρα, εδώ και 4 μήνες κάθε μήνα σου λέω μήπως είμαι έγκυος" και μου λέει ότι δεν το λέω με βεβαιότητα, τότε ήταν σαν να το ήξερα.

Δεν θυμάμαι καθόλου, λες και έχω κάνει delete.

Προχθές, έβγαλα το ντοσιέ με τις ιατρικές μου εξετάσεις και το έψαχνα. Κάπου βρήκα ένα σημείωμα που είχα γράψει με απορίες που ήθελα να ρωτήσω το γιατρό την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος.

Έχω γράψει κάποιες ωραιότατες βλακείες, όπως αν κάνει να καπνίζω 3-4 τσιγάρα την ημέρα, αν μπορώ να βάψω τα μαλλιά μου και κάτι τέτοια. Ενώ τώρα έχω αποφασίσει ότι ούτε θα καπνίσω ούτε μαλλιά θα βάψω πριν κλείσω τον 4ο μήνα και τότε με απασχολούσαν όλα αυτά τα μικρά χαζά πραγματάκια, τότε που νομίζεις ότι μια θετική χοριακή θα φέρει και μωρό στην αγκαλιά. Πόσο γελάστηκα!

Έχω γράψει όμως και χρήσιμα πράγματα, τα οποία έχω ξεχάσει εντελώς. Χαρακτηριστικό είναι ότι με απασχολούσε που νύσταζα όλη μέρα και κάθε μεσημέρι ξεραινόμουν στον ύπνο μέχρι αργά το απόγευμα και το βράδυ πάλι τα ίδια. Αυτό το έχω ξεχάσει εντελώς, δεν θυμάμαι καν αν ειχα υπνηλίες και μάλιστα με είχε ρωτήσει μια κοπέλα μετά την παλλίνδρομη και την διαβεβαίωσα ότι είχα το μάτι γαρίδα:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα! Είναι σχεδόν 5 και ξύπνησα από τις 430 Φοβερό ε? Ποιος θα το περίμενε από εμένα την υπναρού.

My wish λυπάμαι για το χαμό σας. Ξέρω απόλυτα τι σημαίνει να χάνεται μέλος της οικογένειας. Κουράγιο και θα έρθει το μωράκι. Αν όμως συνεχίσεις να λες πως θα σου έρθει θα το πιστέψει και το σύμπαν. Καλά δεν έχεις διαβάσει το "The Secret"?

Ιόλη μου γλυκιά τι έχεις περάσει κι εσυ...σε αγχωνω κι εγώ...και συγγνώμη Σαν μωρό συμπεριφέρομαι ώρες ώρες. Εννοείται πως καταλαβαίνω πως το εννοούσες γιατί σίγουρα θα μπορούσα να είμαι στην θέση σου. Όσο για το ότι ξεχνάς αυτό το το έχω κουσούρι από μικρή...Να φανταστείς σπούδαζα εξωτερικό ήρθα διακοπές Ελλάδα και πήγα για μια ολόκληρη εβδομάδα στην Κω και δεν θυμάμαι απολύτως τίποτα. Αφού να φανταστείς κανένας δεν με πιστεύει ότι πήγα...καλά που έχω μάρτυρες που πήγαμε μαζί...ααα και φωτο.

Ευχαριστώ για το θάρρος που μου δίνετε! Λέω να πάω σήμερα για χοριακή. Και μόνο που το σκέφτομαι αισθάνομαι τις πεταλούδες στο στομάχι μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα.Ammimar αν οντως το εχεις παρει αποφαση να πας για χοριακη,τοτε σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου ενα θετικο αποτελεσμα,κι εμεις εδω θα ειμαστε να περιμενουμε τα νεα σου.


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. Νομίζω ότι ένα από τα δυνατά σημεία του χαρακτήρα μου είναι η διαίσθησή μου...Εχθές το απόγευμα ήρθε η περίοδος, λίγες ώρες μετά που έγραψα ότι πιστεύω πως δεν είμαι έγκυος..και δεν είχα κανένα σύμπτωμα, ούτε πονάκια, ούτε πρήξιμο...τίποτα.

Αυτή τη φορά με πείραξε περισσότερο από την προηγούμενη...νιώθω ότι προσπαθώ χρόνια κι ας είναι μόλις ο δεύτερος μήνας προσπαθειών μετά τη διακοπή...

Περισσότερο τα έχω βάλει με τον εαυτό μου που τόσα χρόνια δεν αποφάσιζα για δεύτερο παιδί...Ο γιος μου κλείνει τα επτά και εγώ μόλις πριν 10 μήνες αποφάσισα να κάνω δεύτερο, τι έκανα τόσα χρόνια μου λέτε; Και γιατί θα έπρεπε να φτάσω στα 39 για να το αποφασίσω;Δεν αντιλαμβανόμουν το ρίσκο που έχει μια εγκυμοσύνη όσο προχωράει η ηλικία της γυναίκας; Και να πω ότι δεν είχα θέματα; Μόνο το γεγονός ότι παρατρίχα γλύτωσα την προεκλαμψία στην πρώτη εγκυμοσύνη θα έπρεπε να με βάλει σε σκέψεις ..και ήμουν 33 χρονών...Τώρα πόσα θέματα θα έχω να αντιμετωπίσω; Τα σύνδρομα, την υψηλή πίεση, την κατάσταση του πλακούντα και ότι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή...Μου καταλογίζω μεγάλη επιπολαιότητα και είμαι πολύ θυμωμένη μαζί μου...

Ο άντρας μου εχθές ήθελε "αγκαλίτσες"...όταν του είπα ότι είμαι πολύ πεσμένη δεν το συνδύασε με το θέμα του μωρού...Για κείνον το γεγονός ότι υπάρχει ο Μιχάλης είναι αρκετό...Θέλει βέβαια πάρα πολύ ένα δεύτερο αλλά δεν είναι αυτοσκοπός..Τουλάχιστον να κρατάει ο ένας τις ισορροπίες, γιατί αν αγχωθεί κι εκείνος πως θα του υψώσω το "ηθικό" μετά;

Συγνώμη για τη γκρίνια, γιατί εκτός από διαίσθηση διαθέτω και αρκετές ποσότητες γκρίνιας και παραπόνων ενίοτε.....

Πάντως είπα και ότι κάποια από εμάς θα μείνει έγκυος τον Ιούνιο...Για να δούμε, εδώ θα πέσω μέσα; Ammimar, εσένα έχω πρώτη στη λίστα μου, ακούς;;;;:wink:

Σας φιλώ...


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Ammimar Πολυ καλα αποτελεσματα να εχεις κοριτσακι μου.. Θα περιμενουμε με αγωνια!!

Ντολη μου και εγω ετσι ακριβως αισθανομαι... Σε ποσα πραγματα μοιαζουμε τελικα!!

Και εγω τα βαζω με τον εαυτο μου που ενω ειχα τοσα προβληματα υγειας δεν πηγα νωριτερα σε ενα γιατρο να το παρω το θεμα πιο σοβαρα...

Ο αντρας μου θελει ενα δευτερο παιδι αλλα δε τρελαινεται κιολας και δε καταλαβαινει γιατι κανω ετσι αφου εχουμε ηδη το γιο μας...

Φιλακια σε ολα τα κοριτσια!!!!!!!!

Παω να ξυπνησω το μικρο να διαβασουμε γλωσσα να παει να δωσει αυριο να τελειωωωωωωωωωωωωωωωωωωνω!!!!!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΝΤΟΛΗ....νιωθο την απογοητευση σου γιατι ολες μας οση διαισθηση και να εχουμε σε καποια πραγματα μεχρι να δουμε την καταραμενη ελπιζουμε ακομα και εγω που δεν εχω σταθερο κυκλο....απο κει και περα δεν χριαζετε να τα βαζεις με τον εαυτο σου για την αποφαση να κανεις δευτερο παιδακι στα 39 σου δεν τελειωνει τηποτα ειπαμε θα το παλεψουμε.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ "ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ"

1)manoutita...................................11/06/2010

2)My wish.....................................15/06/2010

3)Ammimar...................................15/06/2010

4)bp-IOLH....................................25/06/2010

5)NTOΛΗ......................................13-15/07/2010


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

ΝΤΟΛΗ και βίλλυ, θέλω να σας γράψω ορισμένες σκέψεις μου αλλά τώρα είναι αδύνατο, γιατί είμαι στη δουλειά, θα ανασυγκροτηθώ και θα σας πω.

Ενταξει, θα περιμενουμε..

Φιλακια:P:p:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειναι η 10η μερα απο την ωορρηξια και δεν αισθανομαι απολυτως τιποτα διαφορετικο.... Αν δεν επαιρνα την προγεστερονη θα ειχα σιγουρα αδιαθετησει.. Τωρα ομως πρεπει να την πιω μεχρι την Παρασκευη που θα φαω την κουλουρα και μετα θα την σταματησω και μεσα σε 3-4 μερες θα αδιαθετησω...

Ουτε μια αναγουλα, ουτε λιγη κουραση παραπανω, ουτε ενα πονακι, το απολυτο τιποτα μιλαμε...

Ενταξει, το ξερω οτι υπαρχει περιπτωση να μην εχεις συμπτωματα αλλά αυτα ειναι παντα για τις αλλες και ποτέ για μενα.....

Καθε μερα που περναει νοιωθω οτι απομακρυνομαι απο το θετικο αποτελεσμα ολο και πιο πολυ...

Μονο το στηθος και πιο πολυ οι θηλες με πονανε και σε αυτο δε μπορω να βασιστω γιατι πονανε απο πριν την τελευταια περιοδο...

Περιμενω τα αποτελεσματα της Ammimar για να αναιβω λιγακι, αχ μακαρι να το πετυχει το κοριτσακι μας...


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...