Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας,Καλως ηλθατε τα νεα μελη μας. Απ'οτι διαβασα πολλες εξελιξεις επαιξαν απο την προηγουμενη εβδομαδα που δεν μπηκα. Κατ'αρχην συγχαρητηρια στη μανουλα του παραστατη....αντε και σημαιοφορος ο γιοκας σου. Μακαρι και ο δικος μου να γινει ετσι καλος και ας μην γινει παραστατης, αρκει να μην γινει ρεμαλιΙγνατια μου εμενα η σαλπιγγογραφια δεν με πονεσε κατα τη διαρκεια της, ενοιωθα ομως μετα την εξεταση και για ολη την ημερα μια ενοχληση σαν να πηγαινω να αδειαθετησω.Σοφια μου θα συμφωνησω με τη βιλλυ οτι με pregnyl ειναι απιθανο να μην σπασει το ωαριο. Επισης συμφωνω στο οτι απο εδω και περα ξεχνας τον κυκλο που ηξερες γιατι με τα φαρμακα γενικα και τις ορμονες ολα μπαινουν σε αλλη ροη.MyWish Για τον Παντο εχω ακουσει καλα λογια και κακα. Δεν ειχα προσωπικη εμπειρια αλλα λογω δουλειας αναφερομαστε παντα σε ιατρους διαφορων ειδικοτητων και για τον συγκεκριμενο οι αποψεις ειναι πολλες και διαφορες. Ο δικος μου ο γιατρος ειναι ο Χασιακος. Υπαρχει και fun club στο parents αν θελεις να διαβασεις σχολια. Το εχω απο 20 ετων σαν γιατρο που απλα με παρακολουθουσε, και πρεπει να ομολογησω οτι ενοιωσα απο την αρχη μεγαλη ασφαλεια και ανεση μαζι του. Εχει και συνεργασια με κεντρο εξωσωματικης και προγενητικου ελεγχου. Σε αυτον οφειλω την κατασταση μου αυτη τη στιγμη ( και στους συνεργατες του). Κανε το ραντεβου σου εσυ, και θα δεις αν σου ταιριαζει αλλιως απο γιατρους εχει γεμισει το συμπα. Μακαρι να σε δω αυριο.Εγω βγηκα σε αδεια αυτη την εβδομαδα, το υπολοιπο της καλοκαιρινης και απο Δευτερα ξεκινα η αδεια τοκετου. Σχεδον εχω τελειωσει με τα τρεχαματα γι'αυτο δεν μπηκα αυτες τις μερες. Θα σας δω αυριο στο ραντεβου. Αν θελετε πειτε μου σε ποιο ονομα θα ειναι η κρατηση. Εμενα θα με γνωρισετε σιγουρα λογω κοιλιας, αλλα εχω και κοντο μαλι, μελαχροινη. Θα τα πουμε απο κοντα στις 21:00 σωστα??Φιλακια


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια γεια σας,Καλως ηλθατε τα νεα μελη μας. Απ'οτι διαβασα πολλες εξελιξεις επαιξαν απο την προηγουμενη εβδομαδα που δεν μπηκα. Κατ'αρχην συγχαρητηρια στη μανουλα του παραστατη....αντε και σημαιοφορος ο γιοκας σου. Μακαρι και ο δικος μου να γινει ετσι καλος και ας μην γινει παραστατης, αρκει να μην γινει ρεμαλι

Σε ευχαριστω παρα πολυ

Παρασκευη μου.....Ευχομαι πρωτα απ ολα το παιδακι σου να ειναι γερό, χαρουμενο και παντα στη ζωη του να εχει γυρω του ανθρωπους που θα το αγαπουν οπως η μανουλα του!!!!:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια !

ΒΙΛΛΥ μου σ'ευχαριστω απο το στομα σου και στου Θεου τ'αυτι !

ΚΙΤΤΥ λέω μόνο τις ορμονολογικες FSH klp ορμονολογικες δεν ειναι?Τουλαχιστον έτσι μου πε ο γιατρος

Αυτες θελω να μαθω αν μπορεις να μου πεις ποσο σου πηγανε

ΤΙς αιματολογικες για αντισωματα ερυθρας κλπ που κανουν τις εχω κανει ηδη

Καλησπέρα Σοφία,

Απο ορμονολογικες εκανα τις εξής

- FT4 ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΘΥΡΟΞΙΝΗ = 20,54

- TSH ΘΥΡΕΟΕΙΔΟΤΡΟΠΟΣ ΟΡΜΟΝΗ = 12,38

οι υπόλοιπες ήταν για αυτες που αναφερεις για αντισωματα , αυστραλιανό , σάκχαρο κλπ. Τωρα αν σου εδωσε καποιες άλλες πιο εξειδικευμένες , δεν γνωρίζω

Πάντως αυτες ειναι για τον προγεννητικό συμφωνα με την λίστα που μου εδωσε η γιατρός, τις οποίες βέβαια έκανα αφού εμεινα έγκυος.

καλό φυσικά είναι να γινονται νωρίτερα

ελπίζω να σε βοήθησα


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,εγω ειμαι ,ισως καποιες με θυμαστε,η..γριουλα της παρεας,εχω να γραψω πολυ καιρο γιατι δεν ειχα κατι νεο.Αν θυμαστε,μετα απο ...δυνατες εμπειριες εξωσωματικης το εχω ''ριξει''τωρα στους φυσικους κυκλους.Στην τελευταια μου ωοληψια ειχα ασχημη αιμορραγια και τα ειδα ολα,αλλα τελικα μολις μπορεσα παλι εκανα αλλη μια τις προαλλες.Ολα πηγαν καλα!!Οποτε τωρα εχω δυο παγωτακαι που περιμενουν..Πρεπει να προσπαθησω να μαζεψω 1-2 τουλαχιστον ακομα πριν τα μεταφερω για να εχω καμια ελπιδα.Ο χρονος με πιεζει αμειλικτα ομως και ειναι ζορι.Αυτα απο μενα,η πιτσιρικα μου πηγε παιδικο σταθμο και ειναι σουπερ!Χαιρετισμους σε ολες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κορίτσια , ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Αδιαθετησα εχθες τελικα και ειναι απο τις χειροτερες φορες απο άποψη πόνου.Δεν εχω κοιμηθει σχεδον καθολου....

Εκλεισα και ραντεβου και σημερα θα πάω να κάνω και τις ορμονολογικες

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ με το καλο το μωρακι σου !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας !!!θελω να σας ρωτησω ποσες απο εσας ειναι καπνηστριες ?γιατι εγω ειμαι ....και ποσο ρολο παιζει στο να συλαβεις και να μεινεις εγκυος???

Κοριτσακι εγω το εκοψα 1 μηνα πριν κανω την εξωσωματικη. Ο γιατρος μου δεν ειχε προβλημα με το τσιγαρο αλλα μολις βγηκε θετικο το αποτελεσμα μου ειπε να το κοψω μαχαιρι. Η αληθεια ειναι οτι απο τον 5 μηνα και μετα υπηρξαν φορες που το ζητησα αλλα κρατηθηκα.. Δεν κατηγορω τις κοπελες που συνεχιζουν να καπνιζουν κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης αλλα εγω με την υποψια οτι δυσκολευε την κατασταση μου το τσιγαρο δεν αντεχα στην ιδεα και ετσι το εκοψα. Ισως αν ειχα την ανεση μιας εγκυμοσυνης φυσιολογικης να μην το ειχα κανει γιατι ακομα και τωρα το λεω οτι μεγαλυτερη απολαυση απο το τσιγαρο και το φαγητο δεν υπαρχει. Φυσικα απο το να πιεσεις τον εαυτο σου να το κοψει και να ζοριζεσαι, καλυτερα να καπνισεις γιατι σιγουρα χαλαρωνει σε καποιες στιγμες αγχους. Αυτο θα στο πει και ο γιατρος σου.


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!!

Σχετικα με το θεμα του καπνισματος επιδει κι'εγω καπνιζω βεβαια το εχω ελατωσει κατα πολυ γιατι το γυρισα σε καπνο....μεχρι πριν 5 μηνες καπνιζα αρκετα ενα πακετο την ημερα 25αρι και καμια φορα και παραπανω παντα σκεφτομουνα το γεγονος οτι αμα μεινω εγκυος πως θα το κοψω μαχαιρι γιατι κακα τα ψεμματα μπορει πανω απ'ολα να βαζουμε την εγκυμοσυνη αλλα και το τσιγαρο δεν κοβεται και ευκολα απο την μια μερα στην αλλη.....αποφασισα λοιπον να το γυρισω σε καπνο μηπως δω καμια διαφορα και οντως κοριτσια πλεων κανω το πολυ πολυ 3-5 τσιγαρα την ημερα και αυτα μονο με τον καφε το πρωι και ολη την υπολοιπη μερα δεν το ζηταω...δεν μπορω να σας εξηγησω που οφειλαιτε αυτο αλλα σ'εμενα λειτουργησε θετικα και ξερω πλεων πως σε περιπτωση εγκυμοσυνης δεν προκειτε να ζωριστω καθολου στο θεμα τσιγαρο.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,εγω ειμαι ,ισως καποιες με θυμαστε,η..γριουλα της παρεας,εχω να γραψω πολυ καιρο γιατι δεν ειχα κατι νεο.Αν θυμαστε,μετα απο ...δυνατες εμπειριες εξωσωματικης το εχω ''ριξει''τωρα στους φυσικους κυκλους.Στην τελευταια μου ωοληψια ειχα ασχημη αιμορραγια και τα ειδα ολα,αλλα τελικα μολις μπορεσα παλι εκανα αλλη μια τις προαλλες.Ολα πηγαν καλα!!Οποτε τωρα εχω δυο παγωτακαι που περιμενουν..Πρεπει να προσπαθησω να μαζεψω 1-2 τουλαχιστον ακομα πριν τα μεταφερω για να εχω καμια ελπιδα.Ο χρονος με πιεζει αμειλικτα ομως και ειναι ζορι.Αυτα απο μενα,η πιτσιρικα μου πηγε παιδικο σταθμο και ειναι σουπερ!Χαιρετισμους σε ολες..

Μπράβο για την μικρούλα σου και καλή επιτυχία αυτή την φορά. Εύχομαι γρήγορα να αποκτήσει αδελφάκι.

Μην ξανακούσω αυτά για γριούλες και με πιέζει ο χρόνος γιατί θααααα.....αγχωθούμε όλες μαζί και ποιός μας μαζεύει μετά.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...