Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Δομνίνα μου,

περαστικά στον/στην συγγενή σου και εύχομαι όλα να έχουν την καλύτερη δυνατή κατάληξη.

Ναι, θα τα πούμε από κοντά και θα δώσουμε κουράγιο η μία στην άλλη.

Ντόλλη θα κάνεις εσύ την κράτηση στο LA PASTERIA; Είναι για 830 αυτή την Παρασκευή.

Εμείς καλύτερα είμαστε όλοι αφού κλειστήκαμε σπίτι για να συνέλθουμε.

Βίλλυ,

καλά αποτελέσματα με την εξέταση.

Άντζυ,

δεν είναι 2 χαμένοι μήνες. Θα ηρεμήσεις εσύ και ο οργανισμός σου και μπορεί τα Χριστούγεννα να προλάβεις να τα γιορτάσεις έγκυος;)

Εγώ έχω καινούργια διεύθυνση στην εργασία μου και δεν νομίζω ότι θα το κυνηγήσω πάλι άμεσα τουλάχιστον για 2-3 μήνες. Θα σας εξηγήσω από κοντά.

Πάντως ΟΝΤΩΣ οι άντρες είναι αναίσθητοι. Γι'αυτό κι εγώ δεν ξαναπροσπαθώ με χάπια. Εμείς να παίρνουμε ορμόνες τσάμπα κι αυτοί να μην μπορούν να αποδώσουν υπό καθεστώς πίεσης προγράμματος. Ρε ουστ, για να σου έβαχε πρόγραμμα καμία δίμετρη καινούργια και να δω δεν θα το έφερνες εις πέρας και μάλιστα πολλάκις; Aς όψεται η συνήθεια.

Λες κι εμείς είμαστε παλλακίδες και έχουμε όρεξη συνέχεια...

Αχ,Yola μου αυτο το θεμα με τους ανδρες απο καταβολης κοσμου, τα ιδια και τα ιδια....

Σκεφτεσαι να μην ξαναπαρεις δηλ θεραπεια καθολου???


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια μου, καλησπέρα.

Τι κάνετε? Ελπίζω όλες να είστε καλά.

Το έχω υπόψη μου το ραντεβού μας για την Παρασκευή αλλά δεν ξέρω ακόμη αν θα μπορέσω να έρθω.

Θα εξαρτηθεί από τη δουλειά και από το σε τι φάση θα βρίσκομαι την Παρασκευή (δηλ. αν είμαι κουρασμένη ή ξεκούραστη).

Έτσι έκανα πρόσφατα και με άλλες διαδικτυακές φίλες από εδώ από το φόρουμ. Κανόνισαν συνάντηση, τους είπα ότι μάλλον δεν θα πάω και ακριβώς την ώρα του ραντεβού, ξεμπέρδεψα από τη δουλειά και ένιωθα ξεκούραστη. Έτσι τους έκανα την έκπληξη και πήγα. Βέβαια, καθοριστικό ρόλο έπαιξε και το ότι ο τόπος της συνάντησης ήταν δίπλα από το σπίτι μου.

Οπότε δεν ξέρω αν θα έρθω την Παρασκευή. Ελπίζω να τα καταφέρω, όμως το πιο πιθανό είναι ότι μάλλον όχι, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Σας φιλώ γλυκά γλυκά. Ματς μουτς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σε όλες τις όμορφες κοπέλες!

Κορίτσια έχω νέα.. Πήγαμε χθες τελικά με τον άνδρα μου σε έναν καινούργιο γιατρό ανδρολόγο - ουρολόγο τον οποίο εκτός των άλλων μου τον σύστησε και η Ροξάνα μας.. Ο άνθρωπος καταπληκτικός, νεότατος, καταρτισμένος επιστήμονας και πολύ προσιτός σαν άνθρωπος.. Αφού εξεπλάγην με όλες τις εξετάσεις που έχουμε κάνει, με το ότι του τα είχα βγάλει φωτοτυπία και τα είχα βάλει και με χρονολογική σειρά εξέτασε τον άνδρα μου κλινικώς.. Το αποτέλεσμα; α) έχει μια μεγάλη κιρσοκήλη η οποία φαίνεται ξεκάθαρα στον υπέρηχο που έχει κάνει ο άνδρας μου αλλά για κάποιον λόγο η γνωμάτευση που μας έδωσε ο γιατρός που την έκανε δεν αναφέρει τίποτε, β) υπάρχουν χρόνιες φλεγμονές προστατίτιδας και διαφόρων άλλων παθήσεων τις οποίες ο άνδρας μου ούτε που κατάλαβε πότε τις πέρασε, γ) μας είπε ότι ο ίδιος χρειάζεται τουλάχιστον ένα εξάμηνο για να μας βοηθήσει αν όχι να πετύχουμε φυσιολογική σύλληψη να κάνουμε παιδί με εξωσωματική.. ναι, θεωρεί ότι είναι πιθανό να καταφέρουμε να κάνουμε παιδί φυσιολογικά..

Αφού λοιπόν είμαστε στη διάρκεια της συζήτησης και συζητάμε για κάποιες εξετάσεις τις οποίες του τις αναφέρω κι εγώ (κυστική ίνωση, καρυότυπο, ελλείψεις χρωμοσώματος ψ) γυρνάει με ένα απορημένο ύφος και μου λέει "συγνώμη τι δουλειά κάνετε;".. του λέω γιατρός δεν είμαι αλλά είμαι ενημερωμένη.. Όχι απλά ενημερωμένη μου απαντά.. υπέρ του δέοντος..

Τέλος πάντων.. Το συμπέρασμα είναι ότι κάνουμε επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα και κατάτμηση στο εξειδικευμένο ανδρολογικό ινστιτούτο γιατί τα σπερμοδιαγράμματα του κέντρου εξωσωματικής δεν τα λαμβάνει υπόψη και ορμονολογικές εξετάσεις και αφού πάρουμε τα καινούργια αποτελέσματα κλείνουμε ραντεβού μαζί του και συζητάμε τι θα κάνουμε..

Κορίτσια κι ο άνδρας μου ενθουσιάστηκε... Οπότε όλα καλά και εν αναμονή των εξετάσεων αυτών.. Ούτως ή άλλως σκοπό δεν είχαμε να προχωρήσουμε σε άλλη εξωσωματική μέχρι τον Μάρτιο.. Ας πάει ένα και δυο μήνες παραπίσω φτάνει να έχουμε θετικά αποτελέσματα...!

Αγαπώ όλο τον κόσμο τώρα και ακόμα περισσότερο τη Ροξάνα και τον καινούργιο γιατρό!

Ανυπομονώ να τα πούμε από κοντά την Παρασκευή..

Ιόλη ελπίζουμε να τα καταφέρεις και να ρθεις.. Θα περάσω να πάρω τη Βίλλυ οπότε αν θες παίρνω κι εσένα με το αυτοκίνητο..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ax Δομνινα μου , κοριτσι με τη πιο θετικη ενεργεια του Forum ειναι πολυ καλο που ο άντρας σου βρηκε εναν γιατρό που του εμπνέει εμπιστοσυνη για τη συνεχεια

Για αλλη μια φορα μέσα απο τη ψυχη μου σου εύχομαι τα καλυτερα

Και σου πε οτι ειναι πιθανο και για φυσιολογικα !!Αυτο και αν ειναι καλο νεο !

Που ξερεις τωρα που θα το βγαλετε απο το μυαλο σας για καποιους μηνες να ερθει ξαφνικα το σπορακι σας !

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα,

αυτά κι αν είναι συνταρακτικά νέα! Μα καλά πώς δεν το είδε ο προηγούμενος; Kαι δεύτερον γιατί δεν παίρνουν υπόψιν τους τα σπερμοδιαγράμματα του κέντρου; Δηλαδή τσάμπα οι δύο εξωσωματικές;

Aλήθεια θα πήγαινες στο ίδιο κέντρο τον Μάϊο;

Τέλος ποιά είναι η Ρωξάνα (:shock: sorry αν έχασα κάτι) και μήπως να μου στείλεις τα στοιχεία του γιατρού με Pm.

Βίλυ,

σκέφτομαι ότι εγώ έχω κάνει παιδί έχω κάνει χίλιες εξετάσεις και κάνω πάντα ωορρηξία. Άρα δεν θέλω να ξανατρυπηθώ. Αν θα πάμε κάπου θα πάμε σε ανδρολόγο μήπως ήταν πλασματικά καλό εκείνο το σπερμοδιάγραμμα της Βιοιατρικής ένα χρόνο πριν.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια!!!!

Δομνινα μου.. τι να πω καταπλικτικα τα νεα σου μακαρι παναγια μου να σας βοηθειση αυτος ο γιατρος και να μη χρειαστει να κανεις αλλη εξωσωματικη που ειμαι σιγουρη πως δεν θα χρειαστεις θα γινεις μανουλα φυσιολογικα μπραβο κοριτσακι μου.

yola μου.. γελασα πολυ μ'αυτο που ειπες για τους αντρες αλλα καλος η κακος αυτη ειναι η αληθεια...


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σε όλες τις όμορφες κοπέλες!

Κορίτσια έχω νέα.. Πήγαμε χθες τελικά με τον άνδρα μου σε έναν καινούργιο γιατρό ανδρολόγο - ουρολόγο τον οποίο εκτός των άλλων μου τον σύστησε και η Ροξάνα μας.. Ο άνθρωπος καταπληκτικός, νεότατος, καταρτισμένος επιστήμονας και πολύ προσιτός σαν άνθρωπος.. Αφού εξεπλάγην με όλες τις εξετάσεις που έχουμε κάνει, με το ότι του τα είχα βγάλει φωτοτυπία και τα είχα βάλει και με χρονολογική σειρά εξέτασε τον άνδρα μου κλινικώς.. Το αποτέλεσμα; α) έχει μια μεγάλη κιρσοκήλη η οποία φαίνεται ξεκάθαρα στον υπέρηχο που έχει κάνει ο άνδρας μου αλλά για κάποιον λόγο η γνωμάτευση που μας έδωσε ο γιατρός που την έκανε δεν αναφέρει τίποτε, β) υπάρχουν χρόνιες φλεγμονές προστατίτιδας και διαφόρων άλλων παθήσεων τις οποίες ο άνδρας μου ούτε που κατάλαβε πότε τις πέρασε, γ) μας είπε ότι ο ίδιος χρειάζεται τουλάχιστον ένα εξάμηνο για να μας βοηθήσει αν όχι να πετύχουμε φυσιολογική σύλληψη να κάνουμε παιδί με εξωσωματική.. ναι, θεωρεί ότι είναι πιθανό να καταφέρουμε να κάνουμε παιδί φυσιολογικά..

Αφού λοιπόν είμαστε στη διάρκεια της συζήτησης και συζητάμε για κάποιες εξετάσεις τις οποίες του τις αναφέρω κι εγώ (κυστική ίνωση, καρυότυπο, ελλείψεις χρωμοσώματος ψ) γυρνάει με ένα απορημένο ύφος και μου λέει "συγνώμη τι δουλειά κάνετε;".. του λέω γιατρός δεν είμαι αλλά είμαι ενημερωμένη.. Όχι απλά ενημερωμένη μου απαντά.. υπέρ του δέοντος..

Τέλος πάντων.. Το συμπέρασμα είναι ότι κάνουμε επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα και κατάτμηση στο εξειδικευμένο ανδρολογικό ινστιτούτο γιατί τα σπερμοδιαγράμματα του κέντρου εξωσωματικής δεν τα λαμβάνει υπόψη και ορμονολογικές εξετάσεις και αφού πάρουμε τα καινούργια αποτελέσματα κλείνουμε ραντεβού μαζί του και συζητάμε τι θα κάνουμε..

Κορίτσια κι ο άνδρας μου ενθουσιάστηκε... Οπότε όλα καλά και εν αναμονή των εξετάσεων αυτών.. Ούτως ή άλλως σκοπό δεν είχαμε να προχωρήσουμε σε άλλη εξωσωματική μέχρι τον Μάρτιο.. Ας πάει ένα και δυο μήνες παραπίσω φτάνει να έχουμε θετικά αποτελέσματα...!

Αγαπώ όλο τον κόσμο τώρα και ακόμα περισσότερο τη Ροξάνα και τον καινούργιο γιατρό!

Ανυπομονώ να τα πούμε από κοντά την Παρασκευή..

Ιόλη ελπίζουμε να τα καταφέρεις και να ρθεις.. Θα περάσω να πάρω τη Βίλλυ οπότε αν θες παίρνω κι εσένα με το αυτοκίνητο..

Μπραβο γλυκια μου......

Χαιρομαι παρα πολυ για τα νεα σου......Μακαρι Παναγια μου να συνεχισετε ετσι και να ηρεμησετε.....Που ξερεις, μπορει να ερθει και φυσιολογικα!!!!!!

Φιλακια:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Yola μου γλυκιά..

Ο προηγούμενος ανδρολόγος - ουρολόγος είχε δει κι αυτός την κιρσοκήλη.. Μας έστειλε σε ένα κέντρο εξειδικευμένο για υπερήχους οσχέου και γεννητικών οργάνων και παρ' όλο που υποτίθεται ότι είναι εξειδικευμένο δεν βρήκαν τίποτε ενώ στο υπερηχογράφημα φαίνεται καθαρά.. Τώρα τι να σου πω.. ο προηγούμενος γιατρός προφανώς βασίστηκε μόνο στη γνωμάτευση και δεν κοίταξε καθόλου τον υπέρηχο.

Ο γιατρός που πήγαμε χθες δεν λαμβάνει υπόψη του τα σπερμοδιαγράμματα από τα κέντρα εξωσωματικής διότι αυτά δείχνουν μόνο κατά πόσον το σπέρμα είναι κατάλληλο για εξωσωματική. Όλες οι άλλες παράμετροι δεν τους ενδιαφέρουν.

Επίσης ο προηγούμενος γιατρός δεν τον είχε εξετάσει ολοκληρωμένα.. Δεν θέλω να επεκταθώ περισσότερο.. Το θέμα είναι ότι τουλάχιστον βρήκαμε κάτι και παλεύεται!

Η Ροξάνα είναι μια κοπελίτσα που μιλάμε στο θέμα της "Εξωσωματικής" και γνωριζόμαστε ένα χρόνο περίπου. Αυτή και ο σύζυγός της πήγαν στον συγκεκριμένο γιατρό και τους βοήθησε απίστευτα.. Τώρα σε λίγες μέρες μάλιστα γεννάει το κοριτσάκι της..

Θα σου στείλω τα στοιχεία του γιατρού με π.μ.

Λιονταρίνα μου ναι, τώρα ελπίζω σε κάτι.. και το θετικό είναι ότι και ο άνδρας μου τον είδε με καλό μάτι και δεν έφερε αντίρρηση σε τίποτε.. Μάλιστα όταν κάναμε συζήτηση για τυχόν περίπτωση εγχείρησης της κιρσοκήλης ο γιατρός γυρνάει και του λέει: "Ξέρεις τι είναι η εγχείρηση κιρσοκήλης; το 1/10 της ταλαιπωρίας μιας προσπάθειας εξωσωματικής".. και εκεί ο άνδρας μου έμεινε στήλη άλατος και φυσικά δεν έφερε καμία αντίρρηση..

Κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα,

αυτά κι αν είναι συνταρακτικά νέα! Μα καλά πώς δεν το είδε ο προηγούμενος; Kαι δεύτερον γιατί δεν παίρνουν υπόψιν τους τα σπερμοδιαγράμματα του κέντρου; Δηλαδή τσάμπα οι δύο εξωσωματικές;

Aλήθεια θα πήγαινες στο ίδιο κέντρο τον Μάϊο;

Τέλος ποιά είναι η Ρωξάνα (:shock: sorry αν έχασα κάτι) και μήπως να μου στείλεις τα στοιχεία του γιατρού με Pm.

Βίλυ,

σκέφτομαι ότι εγώ έχω κάνει παιδί έχω κάνει χίλιες εξετάσεις και κάνω πάντα ωορρηξία. Άρα δεν θέλω να ξανατρυπηθώ. Αν θα πάμε κάπου θα πάμε σε ανδρολόγο μήπως ήταν πλασματικά καλό εκείνο το σπερμοδιάγραμμα της Βιοιατρικής ένα χρόνο πριν.

Σε καταλαβαινω και συμφωνω...

Θα ηταν πολυ καλο να κανετε μια επαναληψη του σπερμοδιαγραμματος αφου οπως λες, και εχεις δικιο, εσυ κανεις ωορηξια και σε παρακολουθει ο γιατρος και προγραμματιζετε τις επαφες, μηπως ειναι αλλου το θεμα.....

Ποτε λες να το κανετε?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια γειάσας....

Είχα πολλές μέρες να μπω,γιατί πνίγομαι στη δουλειά... Αχ, νομίζω ότι πάει κι αυτός ο μήνας...(έχασα τις κρίσιμες μέρες,γιατί ήμουν αρρωστούλα...μου φαίνεται ότι και ο Θεός δεν το θέλει..λέτε να έχω κάποιες έστω πιθανότητες, αν σε κύκλο 29 ημερών, ήρθα σε επαφή την 8η και μετά τη 16η μέρα;;;(είχα πέντε μέρες πυρετό, αφήστε) μου αρέσει που σχεδιάζα αυτ'ό το μήνα να ξεκινήσω δυναμικά...Είναι αυτό που λέει: "όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια, ο Θεός γελάει..."

Δομνίνα, μια γνωστή μου μετά από άπειρες αποτυχημένες εξωσωματικές ΄κι όταν αποφάσισε να ξεχάσει το θέμα παιδί, τσουπ... της ήλθε ο μικρούλης της !!!(κι ας την είχαν αποκλείσει οι γιατροί τη φυσιολογική σύλληψη...) Φαντάσου, εσένα που δεν στο έχουν αποκλείσει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μuxi μου γλυκιά μου.. μέχρις στιγμής μας το έχουν αποκλείσει.. Η ελπίδα της φυσιολογικής σύλληψης θα αρχίσει να πλανάται στον αέρα μόλις ξεκινήσει ο άνδρας μου τη θεραπεία.. Εγώ πάντως σκέφτομαι θετικά και αισιόδοξα! Όλα γίνονται πλέον!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω και συμφωνω...

Θα ηταν πολυ καλο να κανετε μια επαναληψη του σπερμοδιαγραμματος αφου οπως λες, και εχεις δικιο, εσυ κανεις ωορηξια και σε παρακολουθει ο γιατρος και προγραμματιζετε τις επαφες, μηπως ειναι αλλου το θεμα.....

Ποτε λες να το κανετε?

Όταν νοιώσει και εκείνος ότι θέλει να συμμετάσχει. Προς το παρόν δεν αναφέρω τίποτα για μωρά μπας και τον ταρακουνήσω γιατί δεν θέλει να χάνω εγώ τουλάχιστον την ελπίδα μου. Είναι αυτά που λέγαμε ότι οι άντρες έχουν άγχος μόνο για την καριέρα τους. Για να δούμε λοιπόν πότε θα "θυμηθεί" και το οικογενειακό μας θέμα το οποίο έχει προσπεράσει λόγω προβλημάτων στη δουλειά του.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Yola ακριβως τα ιδια ???Μα ακριβως??

Εγω το λεω παντρεμενος με τη δουλεια σου εισαι και γω ειμαι η ερωμενη σου δεν εξηγειται αλλιως δηλαδη ...Ελεος !!

Μα και μενα που ειναι αστυνομικος και πιστεψτε με δεν εχει κανεναν ερωτα με την δουλεια του, περιμενει πως και πως να βγει σε προωρη συνταξη, στην ιδια μοιρα με εχει...Δευτερη, μη σας πω και τριτη!!!!!!:evil::evil:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...