Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες όσες περιμένουμε τις χοριακες μας❤️ Πέρασες πολλά,ομως  αυτή τη φορά εύχομαι να δεις μια μεγάλη χοριακη 🥰 Οι γιατροί τι λένε σχετικά με τις προηγούμενες εμβρυομεταφορες σου?

      Εγώ αύριο θα πάω για την επαναληπτική και ελπίζω να μην φάω χαστούκι..εμενα η πρώτη μου εμβρυομεταφορά ήταν μηδενική,τυχαίο γεγονός όπως είπε ο γιατρός η επόμενη που είχα βάλει δυο είχε παλινδρομήσει το ένα,όμως το άλλο είναι η κορούλα μου και τώρα είναι η τρίτη μου εμβρυομεταφορά.

       

      Μιλήσατε με τον γιατρό ? Τι σας είπε?

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

σαλπιγγογραφια οχι δεν εχω κανει yola,,οχι ακομη ,επισης δεν εχω κανενα παιδακι.Μου εχει πει η γιατρος μου να κανω,και σκεπτομαι στους επομενους μηνες να την κανω.ξερεις να μου πεις αν ποναει ,γιατι εχω ακουσει οτι ειναι εποδυνη σαν εξεταση...και κατι αλλο αν γνωριζεις το κοστος της σαλπιγγογραφιας..διοτι ειμαι σε επαρχια και θα πρεπει να παω αθηνα για να την κανω,,αααα...και κατι τελευταιο καποιος καλος γιατρος που να γνωριζετε?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι Βιλλυ μου δεν εχω ξανακανει

Μηπως εχεις καμμια ιδεα ιδιωτικα ποσο στοιχιζουν?

Καλησπέρα κορίτσια !

Liontarina Sofia ,

δεν ξέρω ποιες ακριβώς εξετάσεις εννοείς, πάντως όλες του προγεννητικού που τις εκανα τον Σεπτέμβρη , μου στοίχισαν γύρω στα 180 ευρώ , σε δημόσιο νοσοκομείο , χωρίς να χρησιμοποιήσω την ασφάλεια μου.

Μιλάω για αιματολογικές , ορμονολογικές ,κολπικές ...όλα !

Σε ιδιωτικό που ρώτησα .....550 !!!!

Αν θέλεις μπορώ , να σου αναφέρω και χωριστά πόσο έκανε η κάθε μια.

απλά θέλουν καμιά βδομάδα να βγουν οι απαντήσεις

Καλή επιτυχία σε όλες και σύντομα με φουσκωμένες κοιλίτσες !!!


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!!!!!

Δομνίνα, ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση για τις καλύψεις των ασφαλιστικών ταμείων... Είμαι προετοιμασμένη να επωμιστώ τα έξοδα, μόνο και μόνο για να αποφύγω τους μ..κες της επιτροπής, που θα πρέπει να εξηγήσω ποια είμαι και τι κάνω.. Τώρα αν δεν κάτσει με την πρώτη, βλέπουμε, αλλάζουν τα δεδομένα...Τα νέα σου πάντως είναι καταπληκτικά, εύχομαι τελικά να το τσακώσετε φυσιολογικά και να τελειώνει η ταλαιπωρία σας... Σε ποια περιοχή βρίσκεται ο ουρολόγος? ίσως τον χρειαστούμε και εμείς...Θα αναλάβει όλο το parents στο τέλος...

Κορίτσια για την Παρασκευή θα σας πω σίγουρα αύριο, τι να πω, έχω μπλέξει πάλι με την κωλοδουλειά, αλλά θα προσπαθήσω να έρθω γιατί η λ. Πεντέλης είναι κοντά στο γραφείο μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια !

ΒΙΛΛΥ μου σ'ευχαριστω απο το στομα σου και στου Θεου τ'αυτι !

ΚΙΤΤΥ λέω μόνο τις ορμονολογικες FSH klp ορμονολογικες δεν ειναι?Τουλαχιστον έτσι μου πε ο γιατρος

Αυτες θελω να μαθω αν μπορεις να μου πεις ποσο σου πηγανε

ΤΙς αιματολογικες για αντισωματα ερυθρας κλπ που κανουν τις εχω κανει ηδη

Σημερα 15η μέρα απο την ένεση πονάει η μέση μου αλλά ακόμα να αδιαθετησω

30η μερα απο τη περιοδο δεν εχω ξαναφτάσει ποτε !

Αλλα δεν ελπιζω γιατι έχω πονους περιοδου και μετα το αρνητικο τεστ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακαρι Δομνινα μου.....

Ναι, να συνενοηθουμε για την παρασκευη...Εγω σχολαω 8 παρα τεταρτο....Τι ωρα θες να ειμαι ετοιμη????? Εγω μενω στην Ροσινιολ...Παρα πολυ κοντα στον κιφησο!!!!Πες μου που σε βολευει να ειμαι...Το κινητο μου το εχεις απο την αλλη φορα?

Δε θυμαμαι..Να σου το στειλω αν ειναι.

Φιλακια

Βίλλυ μου πολύ καλημέρα σου..

Αν είναι το ραντεβού με τα κορίτσια στις 9 τότε 8.30 πρέπει να συναντηθούμε. Το τηλέφωνό σου δεν το έχω οπότε αν θες μου το στέλνεις με π.μ. και αύριο το πρωί τηλεφωνιόμαστε για να κανονίσουμε που ακριβώς θα βρεθούμε. Ανυπομονώ να σε δω!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!!!!!

Δομνίνα, ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση για τις καλύψεις των ασφαλιστικών ταμείων... Είμαι προετοιμασμένη να επωμιστώ τα έξοδα, μόνο και μόνο για να αποφύγω τους μ..κες της επιτροπής, που θα πρέπει να εξηγήσω ποια είμαι και τι κάνω.. Τώρα αν δεν κάτσει με την πρώτη, βλέπουμε, αλλάζουν τα δεδομένα...Τα νέα σου πάντως είναι καταπληκτικά, εύχομαι τελικά να το τσακώσετε φυσιολογικά και να τελειώνει η ταλαιπωρία σας... Σε ποια περιοχή βρίσκεται ο ουρολόγος? ίσως τον χρειαστούμε και εμείς...Θα αναλάβει όλο το parents στο τέλος...

Κορίτσια για την Παρασκευή θα σας πω σίγουρα αύριο, τι να πω, έχω μπλέξει πάλι με την κωλοδουλειά, αλλά θα προσπαθήσω να έρθω γιατί η λ. Πεντέλης είναι κοντά στο γραφείο μου...

Mywish κοριτσάκι μου μακάρι να τα καταφέρεις να έρθεις.. Εμείς θα σε περιμένουμε πάντως. Ο συγκεκριμένος ουρολόγος βρίσκεται στον Πειραιά. Αν χρειαστείτε οτιδήποτε στη διάθεσή σου..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

σαλπιγγογραφια οχι δεν εχω κανει yola,,οχι ακομη ,επισης δεν εχω κανενα παιδακι.Μου εχει πει η γιατρος μου να κανω,και σκεπτομαι στους επομενους μηνες να την κανω.ξερεις να μου πεις αν ποναει ,γιατι εχω ακουσει οτι ειναι εποδυνη σαν εξεταση...και κατι αλλο αν γνωριζεις το κοστος της σαλπιγγογραφιας..διοτι ειμαι σε επαρχια και θα πρεπει να παω αθηνα για να την κανω,,αααα...και κατι τελευταιο καποιος καλος γιατρος που να γνωριζετε?????

Ιγνατία μου καλώς ήλθες στην παρέα μας..

Η σαλπιγγογραφία μπορεί είτε να πονέσει λιγάκι είτε να αισθανθείς μια απλή ενόχληση. Εγώ προσωπικά πόνεσα λιγάκι αλλά εντάξει.. ο πόνος είναι υποφερτός.. Στο Ιασώ πριν ένα χρόνο κόστιζε 165 Ευρώ.. Δε νομίζω να έχουν αλλάξει δραματικά οι τιμές..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλυ λές να έγινε κύστη και σε μενα και γι'αυτο να μην έχω αδιαθετήσει???Αχ....

Σοφια μου καλημερα...:P:p

Οπως σου ειχα πει ειναι εξαιρετικα σπανιο να μη σπασει το ωαριο με την πρεγκνυλ....

Επισης να μην υπολογιζεις ειπαμε συμφωνα με αλλους κυκλους...Ο φυσικος σου κυκλος δεν εχει καμια σχεση με τον κυκλο με προκληση ωορηξιας....

Αν εκανες πριν 15 μερες την ενεση η ωορηξια πρεπει να εγινε πριν 14 ή 13 μερες...Αρα εχεις ακομα περιθωριο 2 μερες για να αδιαθετησεις....

Να σου πω οτι εγω, την φορα που εγινε κυστικο ειχα καφε και ροζ υγρα για μια βδομαδα περιπου και το στηθος μου πονουσε αρκετα...

Η γνωμη μου ειναι να περιμενεις μεχρι και την Παρασκευη μηπως αδιαθετησεις...Αν οχι, κανε το Σαββατο αλλο ενα τεστ, ποτέ δε ξερεις....Αν βγει αρνητικο και ακομα δεν εχεις δει περιοδο, πηγαινε στο γιατρο τη Δευτερα....

Παντως σε καταλαβαινω, πως νοιωθεις εννοω...Οταν το τεστ βγαινει αρνητικο περιμενεις πως και πως να ερθει η ρημαδα η περιοδος να τελειωνεις.... Κανε λιγο υπομονη κοριτσακι μου.....Μακαρι να μπορουσα να σου πω με σιγουρια τι σου συμβαινει να ηρεμουσες!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!! Δομνικα ευχαριστω για τα καλα σου λογια ,και τις πληροφοριες να εισαι καλα.θα την προγραματισω στο αμεσο μελλον να κανω την σαλπιγγογραφια...στο παρον τωρα προσπαθω μηπως και τα καταφερω και γινω μανουλα!!! ελπιζω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βιλλυ μου σ'ευχαριστω για την απαντηση

Ουφφφφφφ.....Θα περιμενω τι αλλο να κανω??

Αυτη η αναμονη καθε τελος του κυκλου ειναι Α Ν Υ Π Ο Φ Ο Ρ Η!!!!!!

Εγω 8 χρονια που προσπαθω τωρα για το 2ο καθε φορα που αδιαθετω λεω, ΤΕΡΜΑ δε θα ξανακλαψω, δε θα το ξανασκεφτω, δε θα κοιταω ημερομηνιες και αλλα τετοια, και καθε φορα κλαιω περισσοτερο, στεναχωριεμαι περισσοτερο και λυγιζω, στα πατωματα πεφτω........


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ιγνατία μου καλώς ήλθες στην παρέα μας..

Η σαλπιγγογραφία μπορεί είτε να πονέσει λιγάκι είτε να αισθανθείς μια απλή ενόχληση. Εγώ προσωπικά πόνεσα λιγάκι αλλά εντάξει.. ο πόνος είναι υποφερτός.. Στο Ιασώ πριν ένα χρόνο κόστιζε 165 Ευρώ.. Δε νομίζω να έχουν αλλάξει δραματικά οι τιμές..

Ιγνατία.

κι εγώ πόνεσα αρκετά αλλά πρέπει να έχεις πάρει ένα παυσίπονο πριν και θα σου γράψουν και μία αντιβίωση για μετά. Επίσης είχα καφεκόκκινα υγρά για μια μέρα και πονάκια.

Κοίτα είναι σημαντική εξέταση και πρέπει να την κάνεις σύντομα να φύγει αυτό από την μέση. Εγώ την έκανα στο Μητέρα και στοίχισε περίπου 150 ευρώ. Πάρε τηλέφωνο να ρωτήσεις. Μπορείς να την κάνεις και Σάββατο πρωί.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια για τᨨφωτᨨσας !!!!μου ειστε πλεον παρηγορια μου ,ειναι δυσκολος ο δρομος αυτος αλλα με εσας παρεουλα εγινε ευκολοτερος!!!!φιλια σε ολες πολλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...