Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Τυχερη ομαδα εξωσωματικης Σεπτεμβριου ! ! !


Recommended Posts

λοιπον ξεκιναω εγω με ιστορια...(παρακαλεισθε συνοπτικα για να θυμομαστε)

2011 παντρευομαι και αρχιζουμε προσπαθεια

2012 υστεροσαλπιγγογραφια και πρωτες εξετασεις

2013 2 σπερματεγχυσεις και αλλες εξετασεις

2014 1 σπερματεγχυση και ραντεβου για εξωσωματική

2015 1 εξωσωματικη με θεμα ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ

και τωρα εχω εμβριομεταφορα...(3 εχω στην ακρη 2 θα βαλουμε)4 γυναικολογοι μαζι με τον εξωσωματικο και 2 αιματολογοι και 1 ενδοκρινολογος σηκωσαν τα χερια ψηλα...δεν ξερουν τι φταιει..προφανως κατι φταει αλλα ισως η επιστημη..δεν εχει φτασει ως εκει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πολυ μου άρεσε η τριλογία.... και εκει να μεινει. Λοιπον η ιστορία με δυο λόγια, προσπαθουσαμε για λιγο καιρό και δεν τα καταφέρναμε (2013) και αρχισαμε τις εξετάσεις!!! (12/2013) πρώτο σοκ η κινητικότητα σπέρματος ηταν 5 % ούτε για σπερματέγχυνση ειπε ο γιατρός μόνο εξωσωματική, δευτερο σοκ η μια σαλπιγγα που δεν ηταν διαβατή και έτσι προχωρήσαμε σε εξωσωματική, με τα φάρμακα δεν ανταποκρινόμουν λόγω FSH 10.5, η αμη 0.34 αρα προωρη ωοθηκική ανεπάρκεια. Κάναμε προσπάθεια με λίγε ορμόνες και παίρναμε 2 εμβρυα τα βάζαμε αλλά τίποτα. Μετά με φυσικό κύκλο μαζεύαμε 3 έμβρυα και τα βάλαμε αλλά τίποτα και τώρα είπαμε να μαζέψουμε βλαστοκύστες (έχω 2 στην άκρη) και θα δουμε... Στο διάστημα μετά τις αποτυχίες ρύθμισα τον θυροειδή, αντίσταση στην ινσουλίνη, παίρνω κάποιες βιταμίνες, έκανα διαγνωστική λαπαροσκόπηση, υστεροσκόπηση, νκ, θρομβοφιλία κ.λ.π και συνεχίζω. Αυτά! ελπίζω να μην σας κούρασα. Πάντως προσπαθούμε και θα τα καταφέρουμε, αν τα παρατήσουμε σίγουρα δεν θα τα καταφέρουμε! (πσσσ τι είπα τώρα...) Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Λοιπόν παίρνω φιλισιν, ιοφολεν αυτά προς το παρόν! Οι βλαστοκυστες είναι έμβρυα 50-100 κύτταρα ένα στάδιο πριν την εμφυτευση! Η ιστορία μου είναι αζωοσπερμια λόγω αγνωστης αιτίας! Κάναμε βιοψεια βρήκαμε υλικό και κάναμε 2 εξωσωματικες! Η πρώτη βιομηχικη και η δεύτερη επιτυχής..από την δεύτερη ωοληψια καταψυξαμε εμβρυακια που θα τα βάλουμε τώρα. Καλή επιτυχία σε όλες μας και καλή δύναμη...είναι δύσκολος ο δρόμος μας και μόνο κποιος που έχει περάσει μπορεί να καταλάβει. Φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ξεκιναω εγω με ιστορια...(παρακαλεισθε συνοπτικα για να θυμομαστε)

2011 παντρευομαι και αρχιζουμε προσπαθεια

2012 υστεροσαλπιγγογραφια και πρωτες εξετασεις

2013 2 σπερματεγχυσεις και αλλες εξετασεις

2014 1 σπερματεγχυση και ραντεβου για εξωσωματική

2015 1 εξωσωματικη με θεμα ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ

και τωρα εχω εμβριομεταφορα...(3 εχω στην ακρη 2 θα βαλουμε)4 γυναικολογοι μαζι με τον εξωσωματικο και 2 αιματολογοι και 1 ενδοκρινολογος σηκωσαν τα χερια ψηλα...δεν ξερουν τι φταιει..προφανως κατι φταει αλλα ισως η επιστημη..δεν εχει φτασει ως εκει..

Είναι αυτό που λενε εισαι πολυ μπροστα....πιο μοροστα και απο την επιστημη!!!! Χαχαχαχχαα....

Ενα θα σου πω: εμας οι γιατροι μας λενε πως εχουμε απο ιατρικής πλευράς μεγαλο επιστημονικό ενδιαφέρον σαν ζευγάρι ! Ετσι για να σε παρηγορήσω βρε αδερφέ.....όλη η σπανιότητα πανω μας!!!! Ειστε ξεχωριστοί ....πως να το κανουμε!!!!!

Χαχαχχαχαχα.....

Κουραγιο!!!!! Ολα θα πανε ΠΡΙΜΑ!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

πολυ μου άρεσε η τριλογία.... και εκει να μεινει. Λοιπον η ιστορία με δυο λόγια, προσπαθουσαμε για λιγο καιρό και δεν τα καταφέρναμε (2013) και αρχισαμε τις εξετάσεις!!! (12/2013) πρώτο σοκ η κινητικότητα σπέρματος ηταν 5 % ούτε για σπερματέγχυνση ειπε ο γιατρός μόνο εξωσωματική, δευτερο σοκ η μια σαλπιγγα που δεν ηταν διαβατή και έτσι προχωρήσαμε σε εξωσωματική, με τα φάρμακα δεν ανταποκρινόμουν λόγω FSH 10.5, η αμη 0.34 αρα προωρη ωοθηκική ανεπάρκεια. Κάναμε προσπάθεια με λίγε ορμόνες και παίρναμε 2 εμβρυα τα βάζαμε αλλά τίποτα. Μετά με φυσικό κύκλο μαζεύαμε 3 έμβρυα και τα βάλαμε αλλά τίποτα και τώρα είπαμε να μαζέψουμε βλαστοκύστες (έχω 2 στην άκρη) και θα δουμε... Στο διάστημα μετά τις αποτυχίες ρύθμισα τον θυροειδή, αντίσταση στην ινσουλίνη, παίρνω κάποιες βιταμίνες, έκανα διαγνωστική λαπαροσκόπηση, υστεροσκόπηση, νκ, θρομβοφιλία κ.λ.π και συνεχίζω. Αυτά! ελπίζω να μην σας κούρασα. Πάντως προσπαθούμε και θα τα καταφέρουμε, αν τα παρατήσουμε σίγουρα δεν θα τα καταφέρουμε! (πσσσ τι είπα τώρα...) Φιλάκια

Ψψψψψψψψψ....τι είπες τωρα????μεγαλη κουβεντα είπες!!!! Το σημειώνω ....θα το λεω και εγω!!!!!

Οι βλαστοκυστες θα ανταμείψουν τον κοπο σου!!!! Ειμαι σιγουρη!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Λοιπόν παίρνω φιλισιν' date=' ιοφολεν αυτά προς το παρόν! Οι βλαστοκυστες είναι έμβρυα 50-100 κύτταρα ένα στάδιο πριν την εμφυτευση! Η ιστορία μου είναι αζωοσπερμια λόγω αγνωστης αιτίας! Κάναμε βιοψεια βρήκαμε υλικό και κάναμε 2 εξωσωματικες! Η πρώτη βιομηχικη και η δεύτερη επιτυχής..από την δεύτερη ωοληψια καταψυξαμε εμβρυακια που θα τα βάλουμε τώρα. Καλή επιτυχία σε όλες μας και καλή δύναμη...είναι δύσκολος ο δρόμος μας και μόνο κποιος που έχει περάσει μπορεί να καταλάβει. Φιλάκια![/quote']

Την δίκη σου την ξερω....κοντεύω να τις μάθω απ΄εξω ολες τις ιστορίες αζωοσπερμιας και εδω και στο παρεντς! Τις διαβαζω και τια ξαναδιαβάζω για να παιρνω κουραγιο!!!!! Γκουντ λακ αζωοσπερμιοχτυπημενο μου γλειφιτζουρακι!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

και που ειστε ρε κοριτσια;;σε ποια κεντρα/νοσοκομεια...για πειτε...αν δεν επιτρεπεται γραψτε αρχικα και γιατρων απ εξω τα μαθαμε πια...

εγω στο Γ...μα με τον Μαντ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα!!!

Καλη εβδομαδα!!!

Δεν βρεθηκαν τελικα οι ενεσεις.

Ισως τελικα δεν γινει η προσπαθεια μας.

Εχει ο Θεος.

Εσεις για πειτε τα νεα σας!!!


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα!!!

Καλη εβδομαδα!!!

Δεν βρεθηκαν τελικα οι ενεσεις.

Ισως τελικα δεν γινει η προσπαθεια μας.

Εχει ο Θεος.

Εσεις για πειτε τα νεα σας!!!

Κοριτσάκι μου κάνε υπομονη και θα βρεθούνε !!!! Μια μικρη αναβολή ειναι!!! Οχι ακύρωση!!!! Κατα καιρούς αρκετές κοπέλες χαρίζουν φάρμακα εδω! Εχει το νου σου, θα εχουμε και εμεις και θα βρεθεί ακρη!!!!! Ειμαι σιγουρη!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκι μου κάνε υπομονη και θα βρεθούνε !!!! Μια μικρη αναβολή ειναι!!! Οχι ακύρωση!!!! Κατα καιρούς αρκετές κοπέλες χαρίζουν φάρμακα εδω! Εχει το νου σου, θα εχουμε και εμεις και θα βρεθεί ακρη!!!!! Ειμαι σιγουρη!!!

Μαγισσουλα μου σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!

Ξερω εγω τις παρεες μου!!!

Χρυσα κοριτσια!!!:D

Κανε τα μαγικα σου γλυκια μου να βρεθουν!!!;)

Απλα πρεπει να βγαλω ακρη συντομα γιατι κοντος ψαλμος-πρωτα Θεος στα μεσα του μηνα αδιαθετω.

Που να ζηταγα ενεσεις!!!

Να τις ανταλλαξω ψαχνω!!!

Εχει ο Θεουλης+η Παναγιτσα...για ολους εχουν!!!

Με αισιοδοξια και χαμογελο προχωραμε!!!

Υποσχεθηκα αυτο το χαμογελο δυσκολα πια να το "ξεκαρφιτσωνω" απο το προσωπο μου!!!

Σαν την διαφημιση"οχι πια αλλα δακρυα":tongue:

Και αυτη σε μωρα αναφεροταν;)


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites

σιγα μη σταματησει τη φορα σου μια ημερομηνια!!!!!!!γραψε παλι τι φαρμακα εχεις τι ποσοτητα τι ημερομηνια και τι θελεις και για ποτε

Οταν γραφομουνα εδω ειλικρινα δε περιμενα με τιποτα τοση ζεστασια ,αγαπη και ενδιαφερον.

Δεν εχω λογια!!!!!

Δεν εχει χρειαστει να ξαναζητησω κατι στην ζωη μου.

Ειλικρινα.

Ο γιατρος μας εχει ζητησει :

(3)Menopur amp 1200

(5) Cetrotide amp 0,25

(2) Pregnyl amp 5000

Εμεις διαθετουμε προς ανταλλαγη Gonal (5) κουτια με ημερ.ληξεως 10/2015 αλλα οπως ξερετε μπορουν να χρησιμοποηθουν ακομα ενα μηνα,αρα 11/2015.

Θα πρεπει να ξεκινησω διεγερση στην αρχη της περιοδου μου ,που προβλεπεται στα μεσα Σεπτεμβριου.

Βαθεια συγκινημενη.

Ευχαριστω.


????❤❤????Focus on Smile and Rainbow Babies????❤❤????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...