Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εύχομαι αύριο να έχει πέσει η χοριακη σου. 🙏 κι εγω θα παω πολυ πρωι να δωσω αιμα....να δουμε....

      Φάρμακα γιατί συνεχιζεις???Πως το εξήγησε?

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Σου ευχομαι μια μεγάλη χοριακη  🥰 

      Δεν ξέρω,μου είπε απλά να μην κάνω σήμερα την prolutex και αύριο το πρωί να πάω για χοριακη.Αυριο δεν θα πάρω πάντως 

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2015


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπερα ξωτικα!!!!

Πολυ ωραια ιδεα ο λευκος πηλος!Μαλλον θα το δοκιμασουμε φετος.Τα προηγουμενα χρονια φτιαχναμε στολιδια απο ζυμαρι αλλα ειχε αρκετη φασαρια γιατι ηθελα ψησιμο,και καθαρισμα χωρου απο τα αλευρια αφου στο τελος γινοταν χαμος....

Χαζευοντας βρηκα μια ιδεα που μου αρεσε πολυ!!!Θα ηθελα πολυ να την δοκιμασω!!

Δειτε:https://www.pinterest.com/pin/192599321541495782/

Σας φιλω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 426
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Τι θα λέγατε για λίγο χιονάκι;;;

Winter%2BSnow%2BLive%2BWallpaper%2BPRO.png

Κατέβασα τις Χριστουγεννιάτικες κούπες μου και πίνω το καφεδάκι μου....

Εύχομαι καλημέρα σε όλες!

Αντί για μπισκοτάκι εγώ έχω μελομακάρονο στο πλάι....:tongue::tongue::tongue:

tumblr_mf3pjs9aJt1qhoe3vo1_500.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Βλέπω καλή διάθεση και χαίρομαι!!! Μπαίνουμε στο κλίμα σιγά σιγά!!!

Αφροδιτακι που να ρθει κι ο Δεκέμβριος!!! Μπράβο σου!!!

Μαμά Κωσταντίνου έχει κι ο λευκός πηλός την φασαρία του και το καθάρισμα του, ελπίζω να σου φανεί πιο εύκολο φέτος!! Απλά αν έχεις γυάλινο τραπέζι είναι πιο καλά να τα κάνετε εκεί αλλιώς στρώσε κάτι πάνω

Μαρά ή αδερφή μου που δούλευε σε φούρνο εφιαχνε τέτοια σπιτάκια μεγάλα και μπισκότα με μπαχαρικά παραδοσιακά και γινόντουσαν τέλεια!!! Κι όμορφα και γευστικά!!! Εγω λέω να την κάνω την απόπειρα φέτος οποία θέλει ας έρθει Θεσσαλονίκη, κι επειδή είμαι και από την δράμα σας παω και μια εκδρομή στην ονείρουπόλη!!!

Καλημέρα σε όλες!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα γλυκά μου ξωτικά!

Σας σχολιάζω και επανέρχομαι με διάφορα θέματα! :P

Καλέ όχι!!! Είναι κάποιες που θεωρώ εύκολες και έχω φτιάξει κατά καιρούς. Το δικό μου αποτέλεσμα δεν είναι ποτέ όπως των φωτογραφιών αλλά σημασία έχει η προσπάθεια :P:p

Λατρεμένη κορούλα, το ξέρεις καλά, αυτό δεν έχει καμία σημασία!

Ούτε τα σπίτια μας μοιάζουν με αυτά που βλέπουμε στις φωτογραφίες.. είναι γεμάτα όμως με αγάπη!:-P

Καλώς σε βρήκα Νάσια μου!

Μ άρεσε πολύ αυτό!

Καλοριζικο Ειρήνη μου το θεματακι! Ολοι πιστεύω περναμε απο τις δυσκολοτερες περιοδους λογω οικονομικων κυριως (βεβαια εγω περασα δυσκολοτερα απο τον μαρτη μεχρι τον ιουλιο, ξερετε οι περισσοτερες) γιαυτο θελουμε την μαγεια των χριστουγεννων, αλλα οχι το κρυο του:tongue:!

Προχτες περασα απο ενα μαγαζι με χριστουγεννιατικα κ σε θυμήθηκα! Φιλακια στο φιογκακι κ δεν πειραζει που δεν εχει παρτυ φετος.... Υπαρχει πολύ αγαπη κ το ξερει!

Σας φιλω ξωτικα!

Πόσο μου λειψες εσύ μικρή μου!!!

Καλώς ήρθες!!! ;);)

Τοκ τοκ... Εδώ είμαι... Κρυφοκοιτάζω!

098488dc6c7a80abd1e50d8fd51ea773.jpg

Καλώς την!

Μην κρυφοκοιτάζεις! Σε χρειαζόμαστε!

Κάτι άλλο που σκέφτηκα και μ άρεσε πολύ είναι να κάνουμε μπισκότα μεγαλα και να φτιάξουμε σπιτάκια από μπισκότα, τα κολλάνε μεταξύ τους και στολίζουν με ζαχαροπαστα και χρώματα!!!

Υπάρχουν τέτοια σπιτάκια στο ΙΚΕΑ αλλά και σε διάφορα μαγαζιά πλέον. Ομως, μερικές χρυσοχέρες του θέματος, φτιάχνουν.

Σίγουρα θα ποσταριστούν σιγά-σιγά :D

Καλησπερα κι απο μενα, κοριτσια! Τον πηλο DAS τον εχουν και στο MAX STORE, ειναι πολυ καλης ποιοτητας και κλεινει αεροστεγως η συσκευασια, οποτε δεν χαλαει με χρονο. Τον εχουμε απο περσυ και δεν εχει παθει τιποτα!

Ωραια ιδεα μου δωσατε για διακοσμηση δεντρου! :P

Καλώς ήρθες Ελενα!

Σ ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνηση!

Κοριτσια καλησπερα σας.

Υπεροχο θεμα!!!

Με το καλο οι εγκυουλες(Hope μου με το καλοοοο),οι μανουλες να χαιρεστε τα μωρακια σας και οσες ειμαστε ακομα στον αγωνα ,καλη δυναμη!!!

Ειναι εικονα των παιδικων μου χρονων,τα μωρα μας ,η οικογενεια μας,ολα γιορτινα και χαρουμενα, τα πρωτα μας Χριστουγεννα!!!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!

Καλά μαγικά ταξίδια!

Καλησπέρα!

Ειρήνη νωρίς νωρίς το άνοιξες το θέμα και πολύ καλά έκανες!!!!

Τα Χριστούγεννα για εμάς θα είναι τέλεια, καθώς θα τα περάσουμε με νέο μέλος στην οικογένεια!!!

Και ασφαλώς όχι μόνο θα στολίσουμε νωρίτερα από κάθε άλλη φορά, αλλά θα προσπαθήσω να κάνω νωρίτερα όλες τις ετοιμασίες (πχ γλυκά, χριστουγεννιάτικες χειροτεχνίες κλπ) για να μην στερήσω από το μεγάλο μας παιδάκι τη χαρά των γιορτών.

Επιτέλους ξαναβρισκόμαστε! ;)

Με το καλό το νέο μέλος, ματάκια μου!!!

Ποσοοοοοο μαγικη εικονα!!!!!!:D

Να εισαι καλα κοριτσι μου που την μοιραστηκες μαζι μας!!!

Πολύ χαίρομαι που σου άρεσε, κορίτσι μου!!!

Κορίτσια είμαι τρελλή το ξέρω....αλλά γυρνώντας από την δουλειά έκανα κάτι που δεν το έχω κάνει ποτέ ξανά τόσο νωρίς.....Αγόρασα 1 κιλό μελομακάρονα επειδή μπήκα στο κλίμα (και επειδή είμαι κοιλιόδουλη):tongue::tongue::tongue::tongue:.

melomakarona_h_633_451.jpg

Ταπεράκι??? :tongue:

Ας ονειρευτούμε για μια ακόμη φορά Χριστούγεννα στο Παρίσι.....ευτυχώς τα όνειρα δεν κοστίζουν τίποτα και ίσως κάποια στιγμή γίνουν και πραγματικότητα!!!

Καλό μας βράδυ!

3048051719_52b1c760f1.jpg

Αχ.. αχ.. το αδύνατο σημείο μου.. μαγική πολη.. σαν κινητό μουσείο!

Καλησπερα ξωτικα!!!!

Πολυ ωραια ιδεα ο λευκος πηλος!Μαλλον θα το δοκιμασουμε φετος.Τα προηγουμενα χρονια φτιαχναμε στολιδια απο ζυμαρι αλλα ειχε αρκετη φασαρια γιατι ηθελα ψησιμο,και καθαρισμα χωρου απο τα αλευρια αφου στο τελος γινοταν χαμος....

Χαζευοντας βρηκα μια ιδεα που μου αρεσε πολυ!!!Θα ηθελα πολυ να την δοκιμασω!!

Δειτε:https://www.pinterest.com/pin/192599321541495782/

Σας φιλω!!

Υπέροχη ιδέα Βουλάκι μου!

Καλημέρα!

Τι θα λέγατε για λίγο χιονάκι;;;

Winter%2BSnow%2BLive%2BWallpaper%2BPRO.png

Κατέβασα τις Χριστουγεννιάτικες κούπες μου και πίνω το καφεδάκι μου....

Εύχομαι καλημέρα σε όλες!

Αντί για μπισκοτάκι εγώ έχω μελομακάρονο στο πλάι....:tongue::tongue::tongue:

tumblr_mf3pjs9aJt1qhoe3vo1_500.png

Αχ, πόσα ξέρεις.. με ταξιδεύεις με κάθε σου δημοσίευση!

Καλημέρα με μια απ τις αγαπημένες μου εικόνες!

72da5ece76891fc142fc772dd3842633.jpg

Ηρεμία....!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ανάγκη έχουμε στη ζωή μας λίγη μαγεία...

Ομορφες μυρωδιές κανέλας στο σπίτι μας, στολίδια, φωτάκια να μας κάνουν μία υπέροχη ατμόσφαιρα....μαγεία!

12065739_10153388993063462_7282108172473344030_n_zpspap7l3oa.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλές μου!Θέλω να σας ευχαριστήσω από τα βάθη της καρδιάς μου,για τις όμορφες ευχές σας!Εύχομαι Ο Θεός να σας χαρίσει ότι αγαπάτε!

edit..... τι ονομα δινει? Κωστας μαμα κτλ?

Χαχαχαχα

Χαχαχα!Όχι,δεν δίνει κύρια ονόματα,αλλά δημιουργεί εικόνες στο μυαλό της,πιστεύοντας πως φτιάχνει ζωάκια/σπίτι/δέντρο!Και αυτό είναι υπέροχο!

Θα πάω να πάρω,λοιπόν,και ίσως γίνει αυτό το προσωπικό δωράκι μας στους φίλους μας!

Ειρήνη/Αφροδίτη,τέλειες οι κάρτες με τα κουμπιά!Αλλά και με το ύφασμα!

Ορίστε,πολύ απλά υλικά,και όρεξη για δημιουργίες!Πωπωωω...με ξεσηκώσατε!

Ανυπομονώ να γεννήσω/σαραντήσω και να πάω jumbo!!!!:D

Αφροδίτη μου...τι μας κάνεις με τα μελομακάρονα!!!!

Για να κατέβασες χριστουγεννιάτικη κούπα,σε βλέπω να κατεβάζεις και όλα τα χριστουγεννιάτικα σιγά σιγά!:D

Παρίσι!!!!Ωωωωω....Πριν 2 χρόνια είχα πάει Λονδίνο,μέσα Δεκεμβρίου!Τι μαγείαααα!

Πολυ όμορφο!Και εύκολο,νομίζω!

Τέτοιες μπάλες από που παίρνεις?

ravT....με μετέφερες στο χωριό μου με αυτή την εικόνα!!!Και να βγαίνεις έξω,και να μυρίζεις καμένο ξύλο από τις σόμπες και τα τζάκια!Αχούυυυ,νοσταλγία!Ααααα....και μυρωδιά από φλούδα πορτοκαλιού πάνω στη σόμπα!Το κάνατε εσείς?:)


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mama δεν το πιστευω.....

Το ταξιδι εκπληξη το εψηνα προς θεσσαλονικη

ο αντρας μου δεν εχει παει ποτε, κ εγω λατρευω....

Την πρωτη φορα που ηρθα ηταν για τρεις μερες για να φωτογραφισω ενα γαμο κ τελικα εμεινα ενα μηνα.......

Δεν το συζηταω για δραμα σερρες.... υπεροχα!

Πολλα χρονια πριν με τους οδηγους (κατι σαν τους προσκοπους)

18 μερες φοβερες.....

με τσιμπησαν μελισσες στο δρομο για την κορυφη του φαλακρου

εφαγα σε ενα σπηλαιο πισω απο ενα καταρρακτη μια κοτρωνα στο κεφαλι

σε ενα ποταμι που ειχαμε κατασκηνωσει στραμπουληξα το ποδι μου

Η πιο επεισοδιακη εκδρομη μου με τους οδηγους......

Αλλα απο τα πιο ωραια μερη που εχω παει....


3BElp3.png

JcrJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!! Επεισοδιακή εκδρομή ε;;; Άξιζε τον κοπο όμως ε;; Έχει πολύ ωραία μέρη με πολύ φύση, λοιπόν αν έρθετε προς Θεσσαλονίκη θα χαρώ πολύ να σε γνωρίσω και οποία άλλη φυσικά και άνοιξη καλοκαίρι ανοιχτή πρόσκληση για εκδρομή προς πιο βόρεια!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται! Θα ενημερωσω αν καταληξω για εκει...

Σκοπευω να κανω ενα γκαλοπ για τον προορισμο...

Εγω λατρευω βορεια Ελλάδα κ αν τα καταφερω ποτε να φυγω απο την αθηνα

που θελουμε κ οι δυο προς τα πανω θα εγκατασταθούμε...


3BElp3.png

JcrJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα προτιμούσα να εμένα σε μια πιο μικρή πόλη κι όχι απαραίτητα δράμα αλλά και καβάλα Ξάνθη αλλά εδώ έχει δουλειά ο άντρας μου, εγώ τώρα με το μωρό δεν επιδιώκω να δούλεψε αλλά δεν έχουμε και βοήθεια οπότε απολάμβανω το σπίτι και το μωρό μου!!!

Αν θα βρεθείτε προς τα εδώ έναν καφέ τουλάχιστον θα πιουμε ε;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...