Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016


Recommended Posts

Και τώρα πως θα γεννήσεις θα μπορέσεις;; Σορρυ που ρωτάω απανωτά αλλά δεν το είχα ξανακούσει σαν περίπτωση

Ναι μπορώ κανονικά απλά μετά θα χρειαστώ ενχειριση για να την σηκώσω δεν υπάρχει προβλημα


Dduap2.pngh3zfp2.pngf0ryp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!καλως ηρθατε τα νεα μελη!

Γ

kimonandi έχεις πάει Βόλο ρε θηρίο για έναν καφέ;; Αυτά είναι άμα ταιριάξατε με τις άλλες μανούλες είναι πολύ θετικό γιατί καμιά φορά δεν ταιριάζουμε με όλους εγώ πχ δεν έχω ιδιαίτερη επαφή με τις μαμάδες Ιανουαρίου του '15...

Ειναι ο αντρας μου απο βολο και ετσι κανονιστηκε ο καφες εκει.εμεις εχουμε κρατησει ρπαφες.οποτε ανεβαινω αθηνα θα πιουμε καφεδακι με οσα κοριτσια μπορουν.παιζουν και τα παιδια μας!!!

εγώ δεν έκανα αεπισκληριδιο στο δευετερο τοκετό 25 λεπτών σπάσανε τα νερα 8:10 8:20 ειμουν νόσοκομειο 8:30 είχα 5 διαστολή 8::44 είχα γέννηση δεν πρόλαβα να κάνω κιχ ...Ούτε επισκληριδιο

Ευχομαι τοσο ευκολη γεννα να εχεις!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια....καλώς ήρθατε και τα νέα μέλη!!! Εγώ δυστυχώς δεν πολυμπαίνω γιατί έχουμε έρθει στο εξοχικό και δεν έχουμε ίντερνετ αλλά μπήκα λίγο να σας πω τα νέα μας...εχτές κάνανε την αυχενική κ όλα καλά δίξα το θεό τώρα περιμένουμε κ το papp-a...μας είπε κ οτι κατά 85% έχουμε κοριτσάκι


0U9xp2.png

eTYFp2.png

QRcUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυουλες!Τι κανετε?Εμείς είμαστε καλα η κοιλιτσα φουσκωνειιιι!!!Τώρα ανυπομονώ για δύο πράγματα..Να έρθει η Τρίτη να πάω γιατρο να το δω θα έρθει κ ο άντρας μου με την κόρη μας κ θα μπουν στον υπερηχο!Κ το άλλο είναι να αρχίσω να το νοιωθω...

Spirou τι ωραια που είναι όλα καλα με την αυχενικη σου!!!Κ οι αιματολογικες τελειες θα είναι!Κοριτσάκι μάλλον ε?Βρε κορίτσια δε μπορώ να καταλάβω πως πολλοί γιατροί σας λενε το φύλλο έστω κ με ποσοστά από τόσο νωρις.Κ η πλάκα είναι ότι πέφτουν κ μέσα τις πιο πολλές φορες.Εδώ στη Γερμανία πολλοί λένε ότι είναι νωρίς ακόμη κ 16 βδομαδων να είσαι!Η δικιά μου η γιατρός πριν τις 16 δε λέει τίποτα ακόμη κ να δει κατι.Την τρίτη που θα πάμε είναι τα γενέθλια του άντρα μου θα είμαι 16+2 κ αν μας αφήσει το νινι θα μου πει το φύλλο κ θα ήταν πολύ ωραία να το μάθουμε εκείνη τη μερα!!Αλλιώς 31 Μαΐου στη Β επιπεδου!


Έχω δύο κοριτσάκια που έβαλαν χρώμα στη ζωή μου,είναι οι κόρες μου!!!

SnGGp2.png

h7fRp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!εδω και 3-4 μερες εχω αισθανθει το μωρο!στον γιο μου ειχα ακουσει κλωτσια κατευθειαν...και τωρα ειχα αμφιβολιες!

spirou μπραβο και σε εσας!

χριστινακι26 στην αυχενικη ο γιατρος μου ειχε πει μαλλον κοριτσακι,στο ραντεβου μετα με τη γιατρο δεν καταφερε να δει κατι γιατι οταν ανοιγε τα ποδια εβαζε το γονατο μπροστα!12 μαιου αν δεν το πιασουν οι ντροπες ισως μαθουμε φυλο!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!εδω και 3-4 μερες εχω αισθανθει το μωρο!στον γιο μου ειχα ακουσει κλωτσια κατευθειαν...και τωρα ειχα αμφιβολιες!

spirou μπραβο και σε εσας!

χριστινακι26 στην αυχενικη ο γιατρος μου ειχε πει μαλλον κοριτσακι,στο ραντεβου μετα με τη γιατρο δεν καταφερε να δει κατι γιατι οταν ανοιγε τα ποδια εβαζε το γονατο μπροστα!12 μαιου αν δεν το πιασουν οι ντροπες ισως μαθουμε φυλο!

Χαχαχα το έπιασαν οι ντροπές ε?Τη β επιπεδου έχεις στις 12 Μαΐου?


Έχω δύο κοριτσάκια που έβαλαν χρώμα στη ζωή μου,είναι οι κόρες μου!!!

SnGGp2.png

h7fRp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...πηδησα από το μανούλες Νοεμβρίου σε εσάς.10Νοέμβρη πιθανή ημερομηνία τοκετού.ποιος ξέρεις ομως... Πιο πιθανό μου φαίνεται να γεννήσω Οκτώβρη.χθες ήμουν 11+5 κ μας είπε φύλο.μαλλον αγόρι.και να φανταστείτε ότι ζω στη Γερμανία...πριν την β επιπέδου δεν λένε τιποτα.ξαφνιαστηκαμε...περιμέναμε κορίτσι.

Υπάρχουν κ άλλες μανούλες στη Γερμανία... Σιγουρα θα χρειαστώ βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...πηδησα από το μανούλες Νοεμβρίου σε εσάς.10Νοέμβρη πιθανή ημερομηνία τοκετού.ποιος ξέρεις ομως... Πιο πιθανό μου φαίνεται να γεννήσω Οκτώβρη.χθες ήμουν 11+5 κ μας είπε φύλο.μαλλον αγόρι.και να φανταστείτε ότι ζω στη Γερμανία...πριν την β επιπέδου δεν λένε τιποτα.ξαφνιαστηκαμε...περιμέναμε κορίτσι.

Υπάρχουν κ άλλες μανούλες στη Γερμανία... Σιγουρα θα χρειαστώ βοηθεια...

Γειά σου Ισαβελλα!!Κ εγώ Γερμανία κ η Τρελομαμα!Σοβαρά ε?Δλδ σου είπε ότι είδε τσουτσουνι από τόσο νωρίς?


Έχω δύο κοριτσάκια που έβαλαν χρώμα στη ζωή μου,είναι οι κόρες μου!!!

SnGGp2.png

h7fRp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...πηδησα από το μανούλες Νοεμβρίου σε εσάς.10Νοέμβρη πιθανή ημερομηνία τοκετού.ποιος ξέρεις ομως... Πιο πιθανό μου φαίνεται να γεννήσω Οκτώβρη.χθες ήμουν 11+5 κ μας είπε φύλο.μαλλον αγόρι.και να φανταστείτε ότι ζω στη Γερμανία...πριν την β επιπέδου δεν λένε τιποτα.ξαφνιαστηκαμε...περιμέναμε κορίτσι.

Υπάρχουν κ άλλες μανούλες στη Γερμανία... Σιγουρα θα χρειαστώ βοηθεια...

καλημερα και με το καλό .σε παρακαλώ πολύ μην το αυτό και με ανχονεις πριν ένα μήνα περίπου έκανα αυχενικη και όταν τον ρώτησα μου είπε είναι νωρίς και μετά μου πέταξε είδα ένα πενις και από τότε δεν ξανά είδαμε το μωρό γιατί έχω β είπε δου στις 10 του μήνα και ποιο πριν απλά ακούσαμε καρδιά με μια Hebamme ....ήλπιζα για κορίτσι μετά από δύο γιους αλλά αφού έγινε έτσι και σε σένα κατάλαβα απλά πάμε να επιβεβαιωσουμε το γιο ........

Dduap2.pngh3zfp2.pngf0ryp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι να σας πω βρε κορίτσια...δεν τον ρωτήσαμε μόνος του το είπε.την τρίτη η αυχενική να δούμε τι θα δείξει.παντως πέρυσι που ήμουν ξανά εγκυος και ήταν κοριτσάκι στο μεγάλο υπέρηχο μου είπαν σίγουρα κορίτσι.στην αυχενικη είχαν πει πιθανότατα κορίτσι.βεβαια το μωρό το έχασα.τελος πάντων γιαυτό είχαμε κολλήσει και θέλαμε κοριτσάκι αλλά ήρθε αγοράκι.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω βρε κορίτσια...δεν τον ρωτήσαμε μόνος του το είπε.την τρίτη η αυχενική να δούμε τι θα δείξει.παντως πέρυσι που ήμουν ξανά εγκυος και ήταν κοριτσάκι στο μεγάλο υπέρηχο μου είπαν σίγουρα κορίτσι.στην αυχενικη είχαν πει πιθανότατα κορίτσι.βεβαια το μωρό το έχασα.τελος πάντων γιαυτό είχαμε κολλήσει και θέλαμε κοριτσάκι αλλά ήρθε αγοράκι.

Πωπω κορίτσι μου πόσο Λυπάμαι που έχασες το μωράκι σου..Σε ποια εβδομάδα ήσουν?Δεν έχει σημασία το φύλλο γερό να είναι κ να το πάρεις στην αγκαλιά σου!!Σε ποια πόλη είσαι?Ζεις χρόνια εδω?


Έχω δύο κοριτσάκια που έβαλαν χρώμα στη ζωή μου,είναι οι κόρες μου!!!

SnGGp2.png

h7fRp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εσπασαν τα νερά στην 26.εμεινα μέχρι την 29στο νοσοκομείο όπου κ γεννησα.το μωρό έζησε 22μέρες.ενω γεννήθηκε καλά ένα ενδοσοκομειακο μικρόβιο το διελυσε.δεν έχω βρει το λόγω που έσπασαν τανερα.τυχαιο γεγονός λένε οι γιατροί.προσεχω πολύ τώρα.βασικα δεν κάνω τίποτα αν κ οι Γερμανοί θέλουν να κάνουμε σπορ.εχω ένα χρόνο και 4μήνες που μένω Μονιμαπαντρευτηκα κ ακολούθησα τον καλό μου.σπουδασε κ δουλεύει εδώ.ελπιζουμε πώς δεν θα μείνουμε για πολύ.δυστυχως δεν μιλαω τη γλώσσα είμαι κ κλεισμένη στο σπίτι κ δεν μποω να δικτυωθω.μενω στο ulm.

Link to comment
Share on other sites

Εσπασαν τα νερά στην 26.εμεινα μέχρι την 29στο νοσοκομείο όπου κ γεννησα.το μωρό έζησε 22μέρες.ενω γεννήθηκε καλά ένα ενδοσοκομειακο μικρόβιο το διελυσε.δεν έχω βρει το λόγω που έσπασαν τανερα.τυχαιο γεγονός λένε οι γιατροί.προσεχω πολύ τώρα.βασικα δεν κάνω τίποτα αν κ οι Γερμανοί θέλουν να κάνουμε σπορ.εχω ένα χρόνο και 4μήνες που μένω Μονιμαπαντρευτηκα κ ακολούθησα τον καλό μου.σπουδασε κ δουλεύει εδώ.ελπιζουμε πώς δεν θα μείνουμε για πολύ.δυστυχως δεν μιλαω τη γλώσσα είμαι κ κλεισμένη στο σπίτι κ δεν μποω να δικτυωθω.μενω στο ulm.

Πωπω κοριτσακι μου αυτό που έζησες είναι τρομερό Λυπάμαι τόσο πολύ πραγματικά πολύ με στεναχωρουν αυτά τα συμβάντα..Στην Ελλάδα έγινε αυτό δλδ?


Έχω δύο κοριτσάκια που έβαλαν χρώμα στη ζωή μου,είναι οι κόρες μου!!!

SnGGp2.png

h7fRp2.png

Link to comment
Share on other sites

πηγα για πασχα 2015 στην ελλαδα.κανω τον β επιπεδου στην αθηνα και μετα α αρχιζω να χανω υγρα.την πρωτομαγια εσπασαν τα νερα...εννοειται πως το δραμα ολοκληρωθηκε στην ελλαδα.η εγκυμοσυνη ειναι οτι πιο φυσιολογικο...αλλα ολα αυτα που ειδα στο νοσοκομειο αλλα και στη μοναδα των προωρων δεν περιγραφονται.δεν πανε παντα ολα καλα παντα αλλα ευτυχως δεν ειναι ο κανονας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...