Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016


Recommended Posts

enseignante πως ειναι τα υγρα σου...διαφανα ,πηχτα,ασπρα;εγω για μικροβιο ελεγχω τον κολπο μια φορα την εβδομαδα.χρησιμοποιω στικ σαν μπετονετα.αν uπαρχει μικροβιο αλλαζει το ph του κολπου.τα στικ μετρανε το ph.απο κιλα παροτι ειμαι στο σπιτι συνεχεια,δεν κανω τιποτα μονο φαγητο...εχω χασει.64 κιλα ειμαι.περυσι βεβαια 64 κιλα ημουν στην 20 εβδομαδα και τωρα στην 13.ειχα ανεβοκατεβασματα με το θυρεοειδη και ημουν μονιμως φουσκομενη το προηγουμενο διαστημα.

Τα δικά μου είναι διάφανα όχι πηκτά αλλά ο γιατρός μου λέει είναι φυσιολογικό...


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ ΕΓΩ ΕΧΩ Κ ΔΙΑΦΑΝΑ Κ ΑΣΠΡΑ Κ ΠΗΧΤΑ.ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ.ΤΙ ΣΤΙΚΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ?ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ?Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΖΩ.KIMONANDI ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ?ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΑΝΤΙ ΧΑ Κ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΤΥΛΙΞΗ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ.ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ ΠΟΛΛΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΑΣΕ ΕΧΩ ΤΡΟΜΑΞΕΙ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!τα υγρα ειναι φυσιολογικα και στις 2 εγκυμοσυνες ειχα...

Κ ΕΓΩ ΕΧΩ Κ ΔΙΑΦΑΝΑ Κ ΑΣΠΡΑ Κ ΠΗΧΤΑ.ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ.ΤΙ ΣΤΙΚΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ?ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ?Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΖΩ.KIMONANDI ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ?ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΑΝΤΙ ΧΑ Κ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΤΥΛΙΞΗ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ.ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ ΠΟΛΛΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΑΣΕ ΕΧΩ ΤΡΟΜΑΞΕΙ.

Δεν ηθελε να κανω καισαρικη ενω εχω κανει την ενεση...εκτιμώντας την κατασταση του παιδιου βεβαια.


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ σήμερα έχω γιατρό κορίτσια για θυμιστε μου που θα γεννησετε με το καλό ;;;

Καλημερα!Τι εγινε κοριτσι;Ολα καλα με το γιατρο; Ειδατε φυλοα Εγω πρωτα ο Θεος στο ΡΕΑ θα γεννησω οπως κ την κορη μου.Ειχα μεινει ικανοποιημενη ελπιζω να μην εχει αλλαξει


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!Τι εγινε κοριτσι;Ολα καλα με το γιατρο; Ειδατε φυλοα Εγω πρωτα ο Θεος στο ΡΕΑ θα γεννησω οπως κ την κορη μου.Ειχα μεινει ικανοποιημενη ελπιζω να μην εχει αλλαξει

Καλημέρα όλα καλά με το μωράκι η αποκόλληση ούτε έκλεισε ούτε αυξήθηκε συνεχίζω κανονικά τα utrogestan και το μαγνήσιο μου έδωσε και ασβέστιο και σίδηρο αλλά δεν ξέρω γιατί μου έδωσε ασβέστιο εσένα σου έχει δώσει;;; Αγοράκι περιμένουμε αυτή τη φορά :rolleyes: Εσύ γέννησες φυσιολογικά ή με καισαρική ;;


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου δωσε μονο σιδηρο ασβεστιο οχι.Ε μου λεει μη σε φορτωσω απο τωρα με ενα σωρο φαρμακα γαλα γιαουρτακια κ εισαι καλυμενη.Με καισαρικη ειχα γεννησει γτ ειχαμε μπει με προκληση περασαν 13-14 ωρες κ μετα αρχισαν να πεφτουν οι παλμοι του παιδιου οποτε δεν το ρισκαραμε.Τωρα ομως εχουν περασει κ 5χρονια κ ο γιατρος δεν εχει προβλημα οποτε λεω να το προσπαθησω παλι για φυσιολογικο.

Εσυ πως γεννησες;Εξετασεις σας δινουν να κανετε;Εμενα με αγχωνει λιγο το τοξοπλασμα κ ο κυτταρομεγαλοιος κ ηθελα να του πω να μου γραψει να κανω


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites

Μου δωσε μονο σιδηρο ασβεστιο οχι.Ε μου λεει μη σε φορτωσω απο τωρα με ενα σωρο φαρμακα γαλα γιαουρτακια κ εισαι καλυμενη.Με καισαρικη ειχα γεννησει γτ ειχαμε μπει με προκληση περασαν 13-14 ωρες κ μετα αρχισαν να πεφτουν οι παλμοι του παιδιου οποτε δεν το ρισκαραμε.Τωρα ομως εχουν περασει κ 5χρονια κ ο γιατρος δεν εχει προβλημα οποτε λεω να το προσπαθησω παλι για φυσιολογικο.

Εσυ πως γεννησες;Εξετασεις σας δινουν να κανετε;Εμενα με αγχωνει λιγο το τοξοπλασμα κ ο κυτταρομεγαλοιος κ ηθελα να του πω να μου γραψει να κανω

Μου έγραψε και εξετάσεις κάθε μήνα περίπου με βάζει να κάνω εγώ γέννησα φυσιολογικά


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; πως πάτε; εμείς μια χαρά ευτυχώς...με την αυχενική και το papp-a όπως σας είπα ήμαστε μια χαρά και επιτέλους έχω ηρεμήσει τελείως από όλα τα συμπτώματα ενώ στον γιο μου είχα κατά καιρούς εμετούς μέχριτο τέλος, έχω επιστρέψει και στην δουλειά...τώρα περιμένουμε να πάμε γιατρό στις 23/5...


0U9xp2.png

eTYFp2.png

QRcUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; πως πάτε; εμείς μια χαρά ευτυχώς...με την αυχενική και το papp-a όπως σας είπα ήμαστε μια χαρά και επιτέλους έχω ηρεμήσει τελείως από όλα τα συμπτώματα ενώ στον γιο μου είχα κατά καιρούς εμετούς μέχριτο τέλος, έχω επιστρέψει και στην δουλειά...τώρα περιμένουμε να πάμε γιατρό στις 23/5...

Καλημερα!μπραβο!!!μια χαρα ολα!εγω εχω γιατρο την πεμπτη!ανυπομονω...

Μηπως να ξεκινησουμε το πινακακι με τις ΠΗΤ;βαλτε τις ΠΗΤ και θα κατσω να το φτιαξω καποια στιγμη!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

kimonandi εγώ περιμένω αγοράκι και έχω ΠΗΤ 24/10 :rolleyes:

Κορίτσια έχετε ξεκινήσει ψώνια ;;; Εμένα η μαμά μου είναι σε ταξίδι αυτή τη στιγμή και έχει αγοράσει κάποια ρουχαλάκια για τον μπέμπη κι εγώ θα ήθελα να ψωνίσω αλλά με την αποκόλληση και την ξεκούραση φοβάμαι να κάνω ακόμα ψώνια...


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ περιμένω κοριτσάκι κι έχω πητ 29/10

από ψώνια το μόνο που έχω πάρει είναι 1 ροζ φορμάκι όταν έμαθα οτι είμαι έγκυος και ήμουν σίγουρη οτι θα έχω κοριτσάκι...κατα τα άλλα δεν έχω να ψωνίσω κάτι μόνο κοριτσίστικα φορμάκια τα οποία θα τα πάρω το καλοκαίρι με τις εκπτώσεις.

αυτό που θέλω είναι να βάψω το παιδικό γιατί το έχω γαλάζιο και να κατεβάσουμε απο το πατάρι το λίκνο


0U9xp2.png

eTYFp2.png

QRcUp2.png

Link to comment
Share on other sites

spirou καλώς μας ήρθες πως πας από συμπτώματα ;; Θύμισε μου πας για φτ ή καισαρική ;; Σε λίκνο θα την βάλεις εγώ σκέφτομαι να του αγοράσω κούνια...

Από βιταμίνες τι σας εχει δώσει βρε κορίτσια ;; Εξετάσεις κάθε πότε σας γράφει εμένα κάθε μήνα...


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα. Έχω ΠΗΤ 22/10.

Έχουμε κάνει την αυχενική διαφάνεια και το pap-a, ευτυχώς όλα καλά φαίνονται μέχρι στιγμής. Άυριο έχουμε ραντεβού με το γιατρό και περιμένω πως και πως να δω το μωράκι μας.

Από ψώνια δεν έχουμε κάνει κάτι ακόμα. Έχω ψάξει στο ιντερνετ για να βρω περίπου τι θέλω να πάρω, αλλά για ψώνια μας βλέπω τον Ιούλιο που θα έχουν ξεκινήσει και οι εκπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...