Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016


Recommended Posts

ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ ΟΝΤΩΣ ΕΧΑΣΕ ΑΡΚΕΤΟ.ΜΑΛΛΟΝ ΛΟΓΩ ΙΚΤΕΡΟΥ.ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ Ο ΙΚΤΕΡΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ.Κ ΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ.20 ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΜΕΧΡΙ 30.ΚΑΝΑΤΕ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΙΚΤΕΡΟ ΤΩΡΑ?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δευτέρα 3/10 γεννηθήκαμε 4300. Βγήκαμε Παρασκευή 7/10 3880. Τρίτη 11/10 3900 και χτες Σάββατο 15/10 3940. Αυριο θα την ζυγίσουμε παλι. Ο παιδίατρος λέει πρεπει να παίρνει 20γρ τουλαχιστον την ημέρα αν καταλαβα καλα. Το καλο μας ειπε ειναι οτι κανει πολλα τσίσα. Αυτο βλέπει και το παλεύουμε ακομα. Συν το οτι επεσε ο ίκτερος. Αυτο με το οτι δεν του φτάνει το γαλα μου το είπαν απο την κλινική.

Το θετικο ειναι οτι αρχισε να παιρνει.γεννηθηκε κ αρκετα κιλα.τα θηλαζοντα θελουμε να παιρνουν πραγματι 20γρ/τη μερα.οχι απαραιτηταβπαραπανω.μπορει να κανουν κ 3βδομαδες να ανακτησουν βαρος γεννησης.κ το βαρος που εχασε ειναι στο 10% που χανουν.πιστευω αν φυγει ο ικτερος θα στε οκ

Link to comment
Share on other sites

Το θετικο ειναι οτι αρχισε να παιρνει.γεννηθηκε κ αρκετα κιλα.τα θηλαζοντα θελουμε να παιρνουν πραγματι 20γρ/τη μερα.οχι απαραιτηταβπαραπανω.μπορει να κανουν κ 3βδομαδες να ανακτησουν βαρος γεννησης.κ το βαρος που εχασε ειναι στο 10% που χανουν.πιστευω αν φυγει ο ικτερος θα στε οκ

Αχ βρε κοριτςια με συγκινεί το ενδιαφέρον σας! Να ειςτε καλα!!!! Θα ζυγίστουμε το πρωι και βλέπουμε! :) Δεν ανησυχώ, θα κανω ο,τι ειναι το καλυτερο για το μωρο μου! Το παλευω με όσες δυνάμεις εχω να μην συμβεί, αν χρειαστεί ομως συνπληρωμα θα δώσω αν ειναι να παρει βάρος και δεν υπαρχει άλλος τρόπος.


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΜΟΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΗΘΕΛΕ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΡΩΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΧΩΝΕΥΕΙ ΜΟΥ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ.ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ?ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ ΝΕΑ


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΜΟΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΗΘΕΛΕ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΡΩΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΧΩΝΕΥΕΙ ΜΟΥ ΤΑ ΒΦΑΖΕΙ.ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ?ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ ΝΕΑ

Αχ υπομονη!ειβαι λαίμαργο το ζουζούνι;!!!!! Μακαρι να έτρωγε και εμενα παραπανω χωρις να το ηθελε!!! Χιχι! Εμεις την ζύγισα με και απο 3940 το Σάββατο σημερα ηταν 4010. Πήρε ευτυχως το μανάρι μου. Ελπιζω να πήρε μπρος. Ο γιατρος ειναι ευχαριστημένος και επόμενη μέτρηση την Τετάρτη. Αν συνεχίσουμε ετςι παμε καλα!!! Εγω χίλια κομμάτια. Ουτε μπάνιο δεν προλαβαίνω να κανω. Και εχω και μάνα και πεθερα εδω για το σπίτι και φαγητό. Στο ενα στήθος εχω την Μπέμπα και στο αλλο το θηλαστρο. Ουτε να ξυστω δεν μπορώ αν με πιασει! Χεχε!!!!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ υπομονη!ειβαι λαίμαργο το ζουζούνι;!!!!! Μακαρι να έτρωγε και εμενα παραπανω χωρις να το ηθελε!!! Χιχι! Εμεις την ζύγισα με και απο 3940 το Σάββατο σημερα ηταν 4010. Πήρε ευτυχως το μανάρι μου. Ελπιζω να πήρε μπρος. Ο γιατρος ειναι ευχαριστημένος και επόμενη μέτρηση την Τετάρτη. Αν συνεχίσουμε ετςι παμε καλα!!! Εγω χίλια κομμάτια. Ουτε μπάνιο δεν προλαβαίνω να κανω. Και εχω και μάνα και πεθερα εδω για το σπίτι και φαγητό. Στο ενα στήθος εχω την Μπέμπα και στο αλλο το θηλαστρο. Ουτε να ξυστω δεν μπορώ αν με πιασει! Χεχε!!!!!!

Μπραβο στην μικρουλα!καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω σας συγχαιρω με το θεμα του θηλασμου,μπραβο σας!Εγω ζοριστηκα πολυ κ εγκατελειψα τελικα.Ημουνα για δυο βδομαδες ολη την ωρα οπως λετε κ σεις στο βυζι δε χορταινε με τιποτα(σταγονες εβγαζα ποτε δεν ειδα το στηθος μου να τρεχει) κι εγω κομματια.Εκτος του οτι ποναγα, ο αντρας μου δε βοηθαγε ιδιαιτερα κ η μανα μου ερχοταν σπιτι ελαχιστα με το σταγονομετρο.Πιο πολυ ομως χαλαστηκα με την κορη μου γτ καθοταν μελαγχολικη σε μια γωνια κ μου λεγε ακομα δεν εφαγε ο μπεμπης...Ε ολο εκλαιγα κ τσακωνομουνα με τον αντρα μου μεχρι που αποφασισα οτι θελω να ειμαι καλα κ να εχω κ λιγη ενεργεια για να ξαναβρουμε λιγο τους ρυθμους μας οποτε σταματησα.Μου χει στοιχισει ομως εχω συνεχεια τυψεις


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω σας συγχαιρω με το θεμα του θηλασμου,μπραβο σας!Εγω ζοριστηκα πολυ κ εγκατελειψα τελικα.Ημουνα για δυο βδομαδες ολη την ωρα οπως λετε κ σεις στο βυζι δε χορταινε με τιποτα(σταγονες εβγαζα ποτε δεν ειδα το στηθος μου να τρεχει) κι εγω κομματια.Εκτος του οτι ποναγα, ο αντρας μου δε βοηθαγε ιδιαιτερα κ η μανα μου ερχοταν σπιτι ελαχιστα με το σταγονομετρο.Πιο πολυ ομως χαλαστηκα με την κορη μου γτ καθοταν μελαγχολικη σε μια γωνια κ μου λεγε ακομα δεν εφαγε ο μπεμπης...Ε ολο εκλαιγα κ τσακωνομουνα με τον αντρα μου μεχρι που αποφασισα οτι θελω να ειμαι καλα κ να εχω κ λιγη ενεργεια για να ξαναβρουμε λιγο τους ρυθμους μας οποτε σταματησα.Μου χει στοιχισει ομως εχω συνεχεια τυψεις

Αχ γλυκιά μου μην εχεις τύψεις! Πρωτα πρεπει να ειςαι εσυ καλα για να μπορεις να φροντίσεις τα παιδάκια σου. Αυτο μου ειπε και ο παιδίατρος. Οςο και αν αντέχεις! Εσυ εχεις και το αλλο παιδακι και οχι βοήθεια οπως εγραψες. Και εγω δεν νομιζω να τα κατάφερνα στη θεση σου! Να μην νιωθεις αΣχημα, ειμαι σίγουρη πως κανεις ο,τι καλυτερο μπορεις για τα παιδάκια σου!!!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω σας συγχαιρω με το θεμα του θηλασμου,μπραβο σας!Εγω ζοριστηκα πολυ κ εγκατελειψα τελικα.Ημουνα για δυο βδομαδες ολη την ωρα οπως λετε κ σεις στο βυζι δε χορταινε με τιποτα(σταγονες εβγαζα ποτε δεν ειδα το στηθος μου να τρεχει) κι εγω κομματια.Εκτος του οτι ποναγα, ο αντρας μου δε βοηθαγε ιδιαιτερα κ η μανα μου ερχοταν σπιτι ελαχιστα με το σταγονομετρο.Πιο πολυ ομως χαλαστηκα με την κορη μου γτ καθοταν μελαγχολικη σε μια γωνια κ μου λεγε ακομα δεν εφαγε ο μπεμπης...Ε ολο εκλαιγα κ τσακωνομουνα με τον αντρα μου μεχρι που αποφασισα οτι θελω να ειμαι καλα κ να εχω κ λιγη ενεργεια για να ξαναβρουμε λιγο τους ρυθμους μας οποτε σταματησα.Μου χει στοιχισει ομως εχω συνεχεια τυψεις

Αχ σε καταλαβαίνω..εμενα δεν έπιασε ποτε τη θηλη..μια βδομάδα τώρα και ούτε και γάλα εχω πολύ..κάθομαι με τις ώρες με το θήλαστρο οσο βγάζω να του το δίνω και φυσικά παίρνει και το ξένο γιατί δεν του κάνει τίποτα..αν είχα και δεύτερο παιδί δεν θα προλάβαινα να το κάνω..

το ψυχολογικό είναι το χειρότερο..καταρχάς είναι το θέμα των ημερών και όλοι παίρνουν να μάθουν τι έγινε..εγω έχω γίνει ενοχικη κλαίω ολη την ώρα εχω τύψεις και δεν μπορώ και να το ταΐζω με το μπιμπερό..το δίνω στη μαμά μου..δεν ξερω μπορεί να περνάω και καμιά ψιλοκαταθλιψη αλλά η αιτία είναι αυτή του θηλασμού..και τα ορμονικά ίσως..

Το ξερω ότι θα μας κοστίσει αλλά οσο νωρίτερα το πάρουμε απόφαση τόσο καλύτερα..εγω το προσπαθώ ακόμη αν και δεν βλέπω θετική εξέλιξη ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτςια οι άντρες σας πως την παλεύουν; Ξενυχτούν μαζι σας;Στην δουλεια την παλεύουν;

Ο άντρας μου κοιμάται τοοοοσο βαριά που δεν καταλαβαίνει τίποτα..πρέπει να τον ξυπνήσω με προσπάθεια για να σηκωθεί..τώρα έχω τη μαμά αλλά σε λίγες μέρες θα φυγει..δεν ξερω τι θα γίνει! Απο ψυχολογικής πλευράς οσο μπορεί μου μιλάει και στεναχωριέται που με βλέπει ετσι με το θέμα του θηλασμού αλλά δεν μπορεί να κάνει και κάτι..

Link to comment
Share on other sites

η μικρη μου εχει κολικούς εδώ και δυο μερες και οταν κλαίει δεν ξερω τι να την κάνω και στεναχωριέμαι πολυ. Σήμερα η μαία μου έδωσε κάτι σταγονιτσες αλλα δεν βλέπω να βοηθανε και πολυ. Μπράβο σε όσες μπορέσατε να θηλασετε εγω το παλεύω με θηλαστρο γιατι δεν πιάνει ρόγα το μωρό και ολο και ολο το γάλα που έβγαλα σήμερα ήταν 110 γρ. Καμία συμβουλή..;;

Link to comment
Share on other sites

η μικρη μου εχει κολικούς εδώ και δυο μερες και οταν κλαίει δεν ξερω τι να την κάνω και στεναχωριέμαι πολυ. Σήμερα η μαία μου έδωσε κάτι σταγονιτσες αλλα δεν βλέπω να βοηθανε και πολυ. Μπράβο σε όσες μπορέσατε να θηλασετε εγω το παλεύω με θηλαστρο γιατι δεν πιάνει ρόγα το μωρό και ολο και ολο το γάλα που έβγαλα σήμερα ήταν 110 γρ. Καμία συμβουλή..;;

Για τους κολικούς δεν ξερω πολλά ακόμη δεν έχουμε..για το γάλα βοηθαν οι μαλάξεις στο ντουζ και το άρμεγμα..το έκανα και μετά ένιωθα να γέμιζει πιο πολυ το στηθος και όντως είχα παραπάνω γάλα..οσο βγάζεις τόσο κατεβαίνει..σιγουρα δε φτάνει μόνο το θήλαστρο θέλει και δουλειά με το χέρι κι ας πονάει..

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΝΗ ΜΠΡΑΒΟ ΕΙΔΕΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΠΗΡΕ 35 ΓΡΑΜ ΤΗΝ ΜΕΡΑ.ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ.LAZARISKA ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΛΕΣ.ΤΗΝ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ Κ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ Κ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΟΥΝ.ΚΟΙΤΑ ΕΣΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΥΨΕΙΣ.ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΠΑΡΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟ ΑΥΞΗΣΕΙ Κ ΠΙΕΣ ΤΣΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ WELEDA.ΟΣΟ ΕΧΕΙΣ ΓΑΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΕΙΣ ΣΟΥ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ.ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΑΣΑ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ.ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΗΛΑΣΑ.ΑΣΤΕΡΟΣΚΟΝΗ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΡΟΦΗΜΑ ΝΑ ΒΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΑΡΑΘΟΣΠΟΡΟ Κ ΓΛΥΚΑΝΙΣΟ.ΤΟ ΑΡΧΙΣΑ Κ ΕΓΩ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...