Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΑΣΤΕΡΟΣΚΟΝΗ ΒΡΗΚΑΤΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΛΙΣΗ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΧΑΧΑΧΑΧΑ.ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΜΠΠΑΔΕΣ ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ.ΧΑΧΑΧΑΧΑ.E NSEIGNATE ΠΟΣΟ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ?ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ Κ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΘΗΛΑΖΕΙΣ Κ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ.2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΤΣΑΤΕ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ?

Τετάρτη γέννησα Πέμπτη μεσημέρι βγήκαμε με δική μας ευθύνη γιατί η κόρη μου με ζήταγε και σπάραζε δεν μπορούσαν να την κρατήσουν η μαμά μου και ο άντρας μου ξύπναγε και έλεγε μαμά και έτσι βγήκαμε ευτυχώς ο μικρός μου είναι καλά δεν έχει χάσει πολύ βάρος.


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου είχα επεισοδιακή γέννα στο τσάκ γλίτωσα την χατζάρα(έτσι την λέω εγώ την κτ) ο μικρός είχε στρίψει το κεφάλι του αριστερά και αυτό εμπόδιζε την έξοδο του ενώ είχε φτάσει στον κόλπο αλλά είχα γιατρό αστέρι και μεγάλη λεκάνη και με ελυγμούς κατάφερε να μου τον βγάλει φυσιολογικότατα και νιώθω πολύ περήφανη επίσης γέννησα χωρίς επισκληρήδειο και τα είδα όλα (αν έπαιρνα φάρμακο θα έπεφταν οι παλμοί και δεν το θέλαμε) αλλά αν με ρωτάτε γένναγα άλλες 100 φορές έτσι :rolleyes: Όσες δεν έχω βάλει στο πινακάκι μας πείτε μου να σας προσθέσω ;)


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΛΑΒΑ.ΕΜΕΙΣ ΒΓΗΚΑΜΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ Κ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΚΛΑΙΓΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.ΕΡΧΟΤΑΝ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ Κ ΕΝΩ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΤΗΛ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΙΛΑΓΕ.ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ.ΑΝΕΒΑΙΝΕ ΣΤΟΝ ΟΡΟΦΟ ΕΞΩ ΣΤΙΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.Μ ΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.ΟΝΤΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ INFACOLIC ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ.ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ Κ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ?
αυτές δεν τις γνωρίζω, εμένα εδώ Γερμανία μου δωσαν κάτι άλλες σταγόνες οι οποίες δεν έκαναν τίποτα το ιδιαίτερο. Σήμερα της άλλαξα το γάλα και πήρα υποαλλεργικο και μετά απο πολλές πολλές μερες το μωρό μου κοιμάται και τρώει ολο το γάλα της!! Δεν ξερω αν έκανα καλά αλλα αυτό που ξερω είναι οτι άλλο δεν υποφέρει.. Βέβαια περιμένω να δω πως θα παει όλη η νύχτα μας...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΟ ΑΓΕΛΑΔΙΝΟ Κ ΟΧΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ?

Κολικούς εχει χθες μετά τις 3:30 την νύχτα ως τις 7 είχαμε πάλι πονάκια αλλα οχι τόσο έντονα. Και τωρα το μεσημέρι μου έκλαψε αλλα πολυ πιο ήπια.. Για να δούμε και το σημερινό βράδυ..

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια η κόρη μου σήμερα ήταν κάπως υποτονική κ χωρίς πολύ όρεξη για φαγητο και ποναγε και το κεφαλι της...Αχ τρέμω...μακάρι να μην ανεβάσει κάνα πυρετο...τι θα κάνω με το μωρο


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΤΗΣ ΕΔΙΝΕΣ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ DEPON?ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΜΒΟΛΙΟ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΠΥΡΕΤΟ.Κ ΑΠΟΜΟΝΩΣΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ.Κ ΝΑ ΑΕΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξυπνησε σημερα η μικρη με ενα 37,7 της εδωσα ντεπονακι με τα χιλια ζορια κ μαλλον θα τη στειλω στους γονεις μου σημερα.Γαμωτο κ ειναι η γιορτουλα της σημερα


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites

Στις 21/10 γεννήθηκε το κοριτσάκι μου, 3135. Το πρωί στις 9.00 μπήκα με τεχνητούς πόνους και στις 3.00 γέννησα, φυσιολογικά χωρίς επισκληρίδιο. Ήταν κι άντρας μου μέσα στον τοκετό και ενθουσιάστηκε, την έβαλε και στο στήθος κατευθείαν. Τώρα το παλεύω με το θηλασμό. Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί στο νοσοκομείο έκανε ίκτερο και έχασε βάρος και ενώ ξεκίνησα με αποκλειστικό θηλασμό ο παιδίατρος μου είπε και της έδωσα μπουκάλι και πολύ στεναχωρήθηκα. Σήμερα είναι 3050. Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Γεννήσαμε!!!!

Μαρία Κου.....αγοράκι....27/9.....2870

Lazariska.....αγοράκι...28/9....3540

Kimonandi....αγοράκι

Eleni1986.....κοριτσάκι....3/10....4300

Asteroskonii.....κοριτσάκι....9/10....3460

Stavroula1....αγοράκι....10/10....3300

Χριστινάκι26.....κοριτσάκι.....12/10....3610

Enseignante.....αγοράκι....19/10....3550

Mpoumpaki.....κοριτσάκι....20/10.....3050

Eleni468.....κοριτσάκι....21/10....3135


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Στις 21/10 γεννήθηκε το κοριτσάκι μου, 3135. Το πρωί στις 9.00 μπήκα με τεχνητούς πόνους και στις 3.00 γέννησα, φυσιολογικά χωρίς επισκληρίδιο. Ήταν κι άντρας μου μέσα στον τοκετό και ενθουσιάστηκε, την έβαλε και στο στήθος κατευθείαν. Τώρα το παλεύω με το θηλασμό. Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί στο νοσοκομείο έκανε ίκτερο και έχασε βάρος και ενώ ξεκίνησα με αποκλειστικό θηλασμό ο παιδίατρος μου είπε και της έδωσα μπουκάλι και πολύ στεναχωρήθηκα. Σήμερα είναι 3050. Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι.

ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ.ΠΩ ΠΩ ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΣΤΙΣ 20 ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΓΩ.ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΓΕΝΝΟΥΣΕΣ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ?ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μπήκα την Πέμπτη, γέννησα την Παρασκευή και βγήκα χτες γιατί έκανε 16 ίκτερο. Πώς τα πας με το θηλασμό; Εγώ τώρα που ήρθα σπίτι πολύ καλύτερα. Ήμουν στο 11 δωμάτιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...