Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016


Recommended Posts

Enseignante όχι κάνα δυο είχα μικρές. Στη βδομάδα που είσαι κ βασικά απο τις 36 είχα πολλές. Τώρα ηρέμησαν,έχω μέσα στη μέρα αλλά αυτές τις προπαρασκευαστικές. Κ έχω κάθε μέρα βλεννες πολλές.Βγάζω μια φορά τη μέρα.

Ισαβέλλα αρα αν δεν ερθει η Μπέμπα μου κ πάω την αλλη Κυριακή νοσοκομειο ειναι πολύ πιθανό να με κάνουν εισαγωγή γιατί κ εμένα έτσι μου είπαν οτι μετα τις 16 πρόκληση.Για να δουμε ουφ...Κανεις ινσουλίνη?

Λες να μου μειωθούν και μένα δηλαδή ;; Τζάμπα χάρηκα ;;; :(


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λες να μου μειωθούν και μένα δηλαδή ;; Τζάμπα χάρηκα ;;; :(

Οχι δεν θα στο πω αυτό γιατί κάθε οργανισμός είναι αλλιως κ κάθε περίπτωση επίσης. Απλά εγώ επαθα τρομερή ξενερα βέβαια εντάξει όσο μένει στην κοιλιτσα τόσο καλύτερα αλλά απο 36 είχα συσπάσεις πόνους υγρά κτλ κ διαστολή 2 δάχτυλα παρακαλώ. Κ όμως είμαι σήμερα 38+6 οι πόνοι μειώθηκαν οι συσπάσεις ειναι απλα προπαρασκευαστικες κ έχω που κ που πόνους περιόδου αλλά τίποτα. Με τους γιατρούς που Μίλησα μου είπαν ειναι πολύ συνηθισμένο αυτό στις δευτεροτοκες γιατί προετοιμάζεται το σωμα...


Έχω δύο κοριτσάκια που έβαλαν χρώμα στη ζωή μου,είναι οι κόρες μου!!!

SnGGp2.png

h7fRp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια με έβαλε την Παρασκευή το πρωί στον καρδιοτοκογραφο και επειδή είχα συσπάσεις κάθε 10 λεπτά με ξαναέβαλε μετά από 3-4 ώρες να δει αλλά είχαν αραιώσει αντί να δυναμώνουν ..με είδε και κολπικά με το χέρι - πονάει!!- και μου πε δεν εχω διαστολή και το κεφάλι εχει ακόμη δρόμο να κατέβει..ουτε πολυ ψηλά είναι ούτε και χαμηλά..ετσι με έδιωξε και θα πάω Δευτέρα..

κι εγω δε θέλω πρόκληση..αλλά ξεπερνω και τις 40 εβδομάδες...δεν ξερω πόσο μπορεί να με περιμένει...κι γω δεν μπορώ άλλο εχω πρηστεί είμαι χάλια...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια με έβαλε την Παρασκευή το πρωί στον καρδιοτοκογραφο και επειδή είχα συσπάσεις κάθε 10 λεπτά με ξαναέβαλε μετά από 3-4 ώρες να δει αλλά είχαν αραιώσει αντί να δυναμώνουν ..με είδε και κολπικά με το χέρι - πονάει!!- και μου πε δεν εχω διαστολή και το κεφάλι εχει ακόμη δρόμο να κατέβει..ουτε πολυ ψηλά είναι ούτε και χαμηλά..ετσι με έδιωξε και θα πάω Δευτέρα..

κι εγω δε θέλω πρόκληση..αλλά ξεπερνω και τις 40 εβδομάδες...δεν ξερω πόσο μπορεί να με περιμένει...κι γω δεν μπορώ άλλο εχω πρηστεί είμαι χάλια...

Μέσα στη μέρα κάνεις τις νιώθεις ;; Εγω τις νιώθω και όρθια και σαν πόνους περιόδου αλλά οχι τακτικούς κι εγώ πιστεύω αν και ετοιμάζεται το σώμα μου θα τις πάρω άλλες 10 μέρες :?


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μέσα στη μέρα κάνεις τις νιώθεις ;; Εγω τις νιώθω και όρθια και σαν πόνους περιόδου αλλά οχι τακτικούς κι εγώ πιστεύω αν και ετοιμάζεται το σώμα μου θα τις πάρω άλλες 10 μέρες :?

Αυτές τις συσπάσεις που είδε στο μηχάνημα εγω σαν ελαφρά πονακια τα ένιωθα που στο σπίτι αν ημουν δε θα έδινα σημασία! Δε θα καθόμουν να μετρήσω και ώρα κλπ Εχω νιώσει και πιο δυνατά! Βέβαια μου είπε πιο πολυ μετράει η συχνότητα και η περιοδικοτητα παρα αν είναι δυνατά...

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις συσπάσεις που είδε στο μηχάνημα εγω σαν ελαφρά πονακια τα ένιωθα που στο σπίτι αν ημουν δε θα έδινα σημασία! Δε θα καθόμουν να μετρήσω και ώρα κλπ Εχω νιώσει και πιο δυνατά! Βέβαια μου είπε πιο πολυ μετράει η συχνότητα και η περιοδικοτητα παρα αν είναι δυνατά...

Κορίτσια καλησπέρα! Δεν σας ξεχαςα! Απλά ειμαι χαλια απο την καισαρικη και ειναι και οι ορμόνες και με εχει παρει απο κάτω λιγο. Ενώ δεν εχω πονους πια και οταν ειμαι ξαπλωμένη ή καθιςτη ειμαι σαν να μην εχω τιποτα, εχω ενα απίστευτο κάψιμο επιδερμικό στην κοιλια λες και εχω έγκαυμα. Τοςο πιυ δεν μπορώ να περπατηςω πολλες φορές απο το κάψιμο. Η γιατρος και οι μαίες στο μαιευτηριο μου είπαν οτι ειναι πολυ σύνηθες στην καιςαρικη, ειναι ή αντανακλαςτικο απο τα ράμματα εςωτερικα ή απο τις αντιπηκτικες που εκανα στην κοιλια και εχουν γι ει αιματωματακια και τωρα που μάζεψε η κοιλια με πονουν. και θα φύγει καποια στιγμη. Ελπιζω να φύγει γρήγορα γιατι τρελαίνομαι απο τον πόνο του καψίματος.Το μωρακι μας ειναι καλα! Ανέβασε λιγο ύκτερο την Τρίτη μερα και επειδή δεν ειχα κατεβάσει γάλα ακομα αρκετό του δώσαμε και λιγο ξένο για μια μερα για να πέσει ο ίκτερος ( οπως μας είπαν) αλλα το σταμάτησα την επόμενη κιόλας. Σημερα που του κάναμε παλι εξεταση ηταν στα ίδια και παει καλα( γιατι αλλιως θα έπρεπε να του δώσουμε ξανα συμπλήρωμα) και εχω κατεβάσει γάλα οποτε το θηλάζω οςο πιο πολυ μπορώ για να του πέσει απο το δικό μου γαλατάκι. Κατα τα αλλα ολα τελεια! Το κοιτάω και δεν μπορώ να το πιστέψω! Με το καλο κοριτςια μου της αναμονής να υποδεχτείτε τα μωράκια σας!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΝΗ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.ΒΑΛΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΘΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΑΥΞΗΣΕΙ ΥΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ.Κ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ.ΜΕ ΠΕΘΑΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΡΑΧΙΑΙΑ Κ ΤΑ ΕΝΙΩΣΑ ΟΛΑ.ΜΟΥ ΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΗ ΜΟΥ Κ ΗΡΕΜΗΣΑ.ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΑΡΓΗΣΑΝ ΠΟΛΥ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΠΕΤΑΓΑΑ.ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΥΛΕΣ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε?Εμεις εδω καλα...αχ ειχα ξεχασει ποσο κουραστικα ειναι τα ξενυχτια.Άσε με όλη τη μερα να τρεχω πανω κατω με δουλειες παιδια κλπ το βραδυ ομως δυσκολα το παλευω..τελος παντων υπομονη κ ελπιζω να μοιασει στην κορη μου που 2,5 μηνων κοιμηθηκαμε σερι. Κατα τ'άλλα έχω και τις ορμονες λιγο και απο το απογευμα και μετα με πιανει ενας φοβος μια στενοχωρια χαζοκλαιω χωρις λογο.Η τομη κι εμενα με πονεσε περισσοτερο αυτη τη φορα αλλα 2-3 μερες στο νοσοκομειο που τα ειδα ολα τωρα σπιτι μια χαρα απλα ειναι μουδιασμενη η περιοχη και με νευριαζει αυτη η αισθηση.Τις ενεσεις τις κανετε κοριτσια?Εγω γαμωτο με το τρεξιμο καποιες μερες τις ξεχναω...θα παθω τιποτα?

Άντε με το καλο και τα υπολοιπα κοριτσακια ενα ενα να ελευθερωθουν!


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites

LAZARISKA ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ.ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Κ ΜΕΤΑ ΝΙΩΘΩ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΦΟΒΟ ΧΑΖΟΚΛΑΜΑ.ΤΑ ΙΔΙΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ.ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ.ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΑΡΓΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΒΑΛΕ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου!Τι ωραία που μιλάτε πλέον για τα μωρακια σας! Αυτό που λέτε για την μελαγχολία μέσα στη μέρα το είχα κ εγώ στην κόρη μου μετα που γεννησα δε ξέρω γιατί! Οι ορμόνες ειναι φουλ κ μετα τη γέννα. Εύχομαι να γίνουν γρήγορα καλά οι πληγές σας απο την καισαρική!

Εγώ κορίτσια επαθα ενα ψυχικό λαλα δυο μέρες..Σάββατο είχα απο το απόγευμα πονακια τα οποία όμως αυτή τη φορά δε φευγανε. Τι κ αν εκανα ζεστό μπάνιο τι κ αν προσπάθησα να κοιμηθώ,τίποτα!Αναγκαστηκα να πάω νοσοκομειο πάλι... Ερχόντουσαν κ έφευγαν όχι σε στάνταρ λεπτά αλλά δεν έφευγαν κ γιαυτό πίστεψα οτι ξεκίνησε η διαδικασία!Ημουνα σίγουρη! Πήγα εκανα καρδιοτοκογραφημα κ είχα 40-50-60αρες συσπάσεις κ μια 90αρα παρακαλώ!!Με άφησε για αρκετή ωρα στο μηχάνημα.Με είδε απο κάτω η διαστολή ακόμη κολλημένη στο 2!!Απο 37 εβδομάδων ακόμη έτσι...Με έστειλαν σπίτι κορίτσια γιατί ναι μεν οι συσπάσεις ειναι καλές αλλά δεν είναι αυτές που θέλουμε αφού πρέπει να είναι συντονισμένες στα λεπτά κ αφού η διαστολή παρέμεινε 2!Ειλικρινά χαλαστηκα τόσο πολύ αλλά ηλπιζα τουλάχιστον την άλλη μέρα να έρθουν οι πονοι που θέλουμε κ να γεννησω.Αλλά τίποτα κορίτσια τρελάθηκα όσο περνούσαν οι ώρες χθες είχα μεν συσπάσεις αλλά σταδιακά μειωνόταν.. Τέλος πάντων μου είπαν απο το νοσοκομείο οτι αν δεν ερθει απο μόνη της μέχρι την Κυριακή που ειναι η Πητ μου θα μπω Κυριακή πρωί για πρόκληση λόγω διαβήτη κύησης.Οποτε εντάξει ξεκίνησα χαρούμενη σήμερα τη βδομάδα μου γιατί φτάσαμε στο τερμα,αυτή τη βδομάδα ειτε ερθει μόνη της ειτε τη βοηθήσουμε θα την παρω αγκαλιά!!Πέρασα μεγάλη ταλαιπωρία κ εγώ κ όλοι μας αλλά χαλαλι αρκεί να την πάρω γερή στην αγκαλιά μου!Αυτά!


Έχω δύο κοριτσάκια που έβαλαν χρώμα στη ζωή μου,είναι οι κόρες μου!!!

SnGGp2.png

h7fRp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!Τι ωραία που μιλάτε πλέον για τα μωρακια σας! Αυτό που λέτε για την μελαγχολία μέσα στη μέρα το είχα κ εγώ στην κόρη μου μετα που γεννησα δε ξέρω γιατί! Οι ορμόνες ειναι φουλ κ μετα τη γέννα. Εύχομαι να γίνουν γρήγορα καλά οι πληγές σας απο την καισαρική!

Εγώ κορίτσια επαθα ενα ψυχικό λαλα δυο μέρες..Σάββατο είχα απο το απόγευμα πονακια τα οποία όμως αυτή τη φορά δε φευγανε. Τι κ αν εκανα ζεστό μπάνιο τι κ αν προσπάθησα να κοιμηθώ,τίποτα!Αναγκαστηκα να πάω νοσοκομειο πάλι... Ερχόντουσαν κ έφευγαν όχι σε στάνταρ λεπτά αλλά δεν έφευγαν κ γιαυτό πίστεψα οτι ξεκίνησε η διαδικασία!Ημουνα σίγουρη! Πήγα εκανα καρδιοτοκογραφημα κ είχα 40-50-60αρες συσπάσεις κ μια 90αρα παρακαλώ!!Με άφησε για αρκετή ωρα στο μηχάνημα.Με είδε απο κάτω η διαστολή ακόμη κολλημένη στο 2!!Απο 37 εβδομάδων ακόμη έτσι...Με έστειλαν σπίτι κορίτσια γιατί ναι μεν οι συσπάσεις ειναι καλές αλλά δεν είναι αυτές που θέλουμε αφού πρέπει να είναι συντονισμένες στα λεπτά κ αφού η διαστολή παρέμεινε 2!Ειλικρινά χαλαστηκα τόσο πολύ αλλά ηλπιζα τουλάχιστον την άλλη μέρα να έρθουν οι πονοι που θέλουμε κ να γεννησω.Αλλά τίποτα κορίτσια τρελάθηκα όσο περνούσαν οι ώρες χθες είχα μεν συσπάσεις αλλά σταδιακά μειωνόταν.. Τέλος πάντων μου είπαν απο το νοσοκομείο οτι αν δεν ερθει απο μόνη της μέχρι την Κυριακή που ειναι η Πητ μου θα μπω Κυριακή πρωί για πρόκληση λόγω διαβήτη κύησης.Οποτε εντάξει ξεκίνησα χαρούμενη σήμερα τη βδομάδα μου γιατί φτάσαμε στο τερμα,αυτή τη βδομάδα ειτε ερθει μόνη της ειτε τη βοηθήσουμε θα την παρω αγκαλιά!!Πέρασα μεγάλη ταλαιπωρία κ εγώ κ όλοι μας αλλά χαλαλι αρκεί να την πάρω γερή στην αγκαλιά μου!Αυτά!

False alarm ήταν Χριστινάκι μου κι εγώ νομίζω συνέχεια ότι γεννάω αλλά αν δεν σφαδάζουν οι συσπάσεις δεν μπαίνω καν στον κόπο να πάρω τηλ τον γιατρό μου υπομονή λίγο μας έμεινε αν και έχω αρχίσει κι εγώ αυτό το τραλαλά που έπαθες κι εσύ έτοιμη να ντυθώ στα λευκά με βλέπω :shock:


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

False alarm ήταν Χριστινάκι μου κι εγώ νομίζω συνέχεια ότι γεννάω αλλά αν δεν σφαδάζουν οι συσπάσεις δεν μπαίνω καν στον κόπο να πάρω τηλ τον γιατρό μου υπομονή λίγο μας έμεινε αν και έχω αρχίσει κι εγώ αυτό το τραλαλά που έπαθες κι εσύ έτοιμη να ντυθώ στα λευκά με βλέπω :shock:

Εγώ πλέον σκέφτομαι οτι την Κυριακή θα μπω προγραμματισμένα κ όλο αυτό μου δίνει τεράστια χαρα!!Επαψα δλδ να αγχωνομαι για το αν θα με πιάσουν πόνοι κτλ,αν ερθει απο μονη της οκ αλλά εγώ εστιαζω στην Κυριακή κ έτσι αν ρθει νωρίτερα θα ειναι έκπληξη!


Έχω δύο κοριτσάκια που έβαλαν χρώμα στη ζωή μου,είναι οι κόρες μου!!!

SnGGp2.png

h7fRp2.png

Link to comment
Share on other sites

Που είστε κορίτσια όσες έχετε μετά τις 20 του μήνα ΠΗΤ τι κάνετε;;; Αχ βρε κορίτσια ενώ έχω πόνους μέσα στην μέρα και την βγάζω με μπουσκοπάν δεν είναι τακτικοί :roll: Από την μία θέλω να γεννήσω από την άλλη θα μου λέιπει κρυολόγησε και ο άντρας μου έτσι για το κερασάκι στην τούρτα και είμαι μέσα στο άγχος...


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Που είστε κορίτσια όσες έχετε μετά τις 20 του μήνα ΠΗΤ τι κάνετε;;; Αχ βρε κορίτσια ενώ έχω πόνους μέσα στην μέρα και την βγάζω με μπουσκοπάν δεν είναι τακτικοί :roll: Από την μία θέλω να γεννήσω από την άλλη θα μου λέιπει κρυολόγησε και ο άντρας μου έτσι για το κερασάκι στην τούρτα και είμαι μέσα στο άγχος...

Περαστικά στον άντρα σου κορίτσι μου.Εγώ τρομερή αϋπνία σήμερα..Κοιμηθηκα νωρίτερα έπεσα ξερή κιόλας κ ξαφνικά ξύπνησα χωρις λογο κ δεν νυσταζω καθόλου.Μου φαίνεται με έπιασε το άγχος κ η αγωνία για τα καλά..Με το θέμα των συσπάσεων ηρεμησα εγώ,έχω λιγες μέσα στη μέρα απλα.Κ έχω παραιτηθεί απο το να περιμένω να έρθει απο μονη της.Περιμένω απλα την Κυριακή!Για να δουμε.


Έχω δύο κοριτσάκια που έβαλαν χρώμα στη ζωή μου,είναι οι κόρες μου!!!

SnGGp2.png

h7fRp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...