Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016


Recommended Posts

Χριστινακι να σου ζησει...τελεια πηγαν ολα τελικα.Αντιγονη μου περαστικα σας και γρηγορα μωρε!Να σας βρει μια χαρα το μπεμπακι.

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου ας ελπίσουμε ότι θα γίνουμε γρήγορα καλά εσείς πως πάτε;;


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γύρισα από τον γιατρό μου είπε ο μικρός έχει εμπεδωθεί και ο τράχηλος μου είναι μαλακός απλά δεν έχω διαστολή ακόμα μου δίνει περιθώριο μέχρι και τις 26/10 αλλιώς μετά θα μπω με πρόκληση λέτε να κοντοζυγώνω ;;; :confused:


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας και καλή λευτεριά σε όσες ακόμα περιμένουν!!! Εγω γέννησα την μπουμπου μου 9/10/16 μετά απο 24 ώρες και επισκληριδιο αλλα όλα καλά!! Η μικρή γεννήθηκε 3460 και 49 πόντους υγιέστατη! Το θέμα με τον θηλασμό παλεύω ακόμα ... Κορίτσια το νοσοκομείο εδώ Γερμανία είναι σαν ξενοδοχείο 5 αστέρων και το προσωπικό σε σκλαβώνει πραγματικά..

Link to comment
Share on other sites

Γεννήσαμε!!!!

Μαρία Κου.....αγοράκι....27/9.....2870

Lazariska.....αγοράκι...28/9....3540

Kimonandi....αγοράκι

Eleni1986.....κοριτσάκι....3/10....4300

Asteroskonii.....κοριτσάκι....9/10....3460

Χριστινάκι26.....κοριτσάκι.....12/10....3610


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Να μας ζησουν όλα τα μωράκια!! Και γω γέννησα 10/10 τον μπέμπη 3300 !!

Φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο (αλλά επειδή δεν κάνουν), με δικούς μου πόνους...αρκετές ώρες αλλά στο τέλος όλα καλά!

Εχει ξενύχτι καλό αλλά είναι γλύκας!!

Με το θηλασμό δεν ξερω τι να κάνω...4η μέρα ήρθε γάλα και στο νοσοκομείο δεν βοήθησαν καθόλου σχεδόν οι μαιες..δεν εχει πιάσει θηλη..τώρα βγάζω με το θήλαστρο καποια ποσότητα και δίνω και συμπλήρωμα και το παλεύω ακόμη μήπως πιάσει..πολυ ψυχοφθόρο στεναχωριέμαι πολύ και κλαίω ..το ήθελα πολύ ..έκανε λίγο ίκτερο το μωράκι και το κράτησαν μια μέρα στις λάμπες και το μπουμπουνίζαν γάλα ξενο και μεγάλη ποσότητα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γύρισα από τον γιατρό μου είπε ο μικρός έχει εμπεδωθεί και ο τράχηλος μου είναι μαλακός απλά δεν έχω διαστολή ακόμα μου δίνει περιθώριο μέχρι και τις 26/10 αλλιώς μετά θα μπω με πρόκληση λέτε να κοντοζυγώνω ;;; :confused:

κοντεύεις σίγουρα! Και γω φοβόμουν μη μπω με πρόκληση επειδή πέρναγαν οι μέρες και μια μέρα πριν παω έσπασαν τα νερά και όλα κύλησαν φυσιολογικά! Με το καλό...!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτςια μου!!! Μολις κοιμήθηκε η Μπέμπα μετα απο 3ωρο σχεδόν θηλασμό και έκατσα λιγάκι! Ευτυχως ειναι η μανουλιτσα μου στο σπίτι και κανει τις δουλειές και μαγείρεμα η πεθερα μου. Τον αντρα μου λυπαμαι που ξενυχτάει και το πρωι παει στη δουλεια. Ελπιζω και εμενα να κοιμηθεί σχετικα νωρίς τα βραδια σερί. Αχ κοριτςια δεν το πιςτευω οτι περασε μια εβδομαδα. Με το καλο κοριτςια μου να κρατήσετε τα μωράκια της! Οςο για τις ενέσεις κοριτςια μην τις ξεχνάτε!!!!! Στη λοχεία λενε πως ει Άι πιο επικίνδυνο για θρομβώσεις! Να προσέχετε για τα μωράκια σας!!!

Ελένη μου πες μας πως τα κατάφερες με το θηλασμό..γιατί εγω το παλεύω ακόμη και δεν ξέρω τι κάνω λάθος έχω απογοητευτεί..

Link to comment
Share on other sites

Stavroula1 τσέκαρε μήπως το μωρό έχει θέμα με τον χαλινό επίσης κόψε το συμπλήρωμα και βάζε τον στο στήθος πρέπει να πιάνει το στόμα το καφέ και όχι την θηλή για να πιάνει σωστά μπορείτε να τα καταφέρετε πάρε και μια σύμβουλο θηλασμού να έρθει να σε βοηθήσει στο σπίτι να τον χαίρεσαι και να σου ζήσει :rolleyes:


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεννήσαμε!!!!

Μαρία Κου.....αγοράκι....27/9.....2870

Lazariska.....αγοράκι...28/9....3540

Kimonandi....αγοράκι

Eleni1986.....κοριτσάκι....3/10....4300

Asteroskonii.....κοριτσάκι....9/10....3460

Stavroula1....αγοράκι....10/10....3300

Χριστινάκι26.....κοριτσάκι.....12/10....3610


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Χριστινακι να σας ζηςει!!!!!!!!Σταυρουλα τα κατάφερες χωρις επιςκληριδιο, μπραβο! Να σας ζηςει! Οςο για τον θηλασμό το παλεύουμε πολυ! Εμενα ανέβασα ίκτερο την Τρίτη ημέρα αλλα οχι τοςο ώστε να μπει σε λάμπες αλλα ο γιατρος ειχε πρεπει να παρει συνπληρωμα για να πέσει. Ετςι δώσαμε λιγο αλλα για μια ημέρα μονο, μετα το κόψαμε!τωρα ενώ θηλάζω συνέχεια όλη μερα παίρνει λιγο Βάρος, βγάζω και τρεις τέσσερις φορές με θηλαστρο καη το δίνω σαν συνπληρωμα μπας και παρει πιο πολυ βάρος αλλιως δεν το γλιτώνω το συμπλήρωμα μεχρι βα παρει υο βάρος γέννησης. Που και ετςι να γινει, παλι δεν θα του δώσω για πολυ. Ευτυχως ο παιδίατρος ειναι υπέρ του θηλασμού και η γραμματέας του ειναι σύμβουλος θηλασμού και το παλεύει μάζι μου και αυτός οςο μπορει. Μην σε παίρνει απο κάτω, και εγω ετςι ημουν στην αρχη, ειναι οι ορμόνες! Αστα!!!σξεψου πως κανεις το καλυτερο για το μικρο σου και οτι γινει. Μην τρελαίνεσαι! Πρεπει εσυ να ειςαι καλα πρωτα για να φροντίζεις το παιδακι σου!!!καλα εε... Κουτουλαω απο τη νύστα!!!!! Ευτυχως πέρασαν τα προβλήματα της κρισαρικης( καψίματα κλπ) και ειμαι οκ!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ.ΓΕΡΟ Κ ΤΥΧΕΡΟ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΕ ΘΗΛΗ Κ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΘΗΛΑΣΑ.ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΟΜΩΣ ΟΣΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΗΡΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΗΤΑΝ ΗΔΗ 13 ΗΜΕΡΩΝ.ΤΩΡΑ ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΟ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ.ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ Κ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΚΟΥΤΣΟΚΑΤΑΦΕΡΝΩ.ΑΛΛΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΠΡΟΧΘΕΣ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ Κ ΕΦΑΓΑ ΛΑΧΑΝΟ ΤΟΝ ΕΠΙΑΣΕ ΚΟΛΙΚΟΣ Κ ΠΕΡΑΣΑΜΕ 15 ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.Κ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΘΗΛΑΣΜΟΥ Κ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΤΑΣΕΙΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΒΟΛΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΟΝΤΩΣ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΕΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ.Κ ΣΤΗΜ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΑΣΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΟΙΚΙΑΣΕ ΕΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΔΙΠΛΗΣ ΑΝΤΛΗΣΗΣ Κ ΝΑ ΑΝΤΛΕΙΣ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ Κ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ.ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΧΕΙ ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ Κ ΕΣΥ Κ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.ΕΣΥ ΕΛΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΣΑΙ?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ.ΓΕΡΟ Κ ΤΥΧΕΡΟ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΕ ΘΗΛΗ Κ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΘΗΛΑΣΑ.ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΟΜΩΣ ΟΣΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΗΡΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΗΤΑΝ ΗΔΗ 13 ΗΜΕΡΩΝ.ΤΩΡΑ ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΟ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ.ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ Κ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΚΟΥΤΣΟΚΑΤΑΦΕΡΝΩ.ΑΛΛΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΠΡΟΧΘΕΣ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ Κ ΕΦΑΓΑ ΛΑΧΑΝΟ ΤΟΝ ΕΠΙΑΣΕ ΚΟΛΙΚΟΣ Κ ΠΕΡΑΣΑΜΕ 15 ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.Κ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΘΗΛΑΣΜΟΥ Κ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΤΑΣΕΙΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΒΟΛΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΟΝΤΩΣ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΕΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ.Κ ΣΤΗΜ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΑΣΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΟΙΚΙΑΣΕ ΕΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΔΙΠΛΗΣ ΑΝΤΛΗΣΗΣ Κ ΝΑ ΑΝΤΛΕΙΣ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ Κ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ.ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΧΕΙ ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ Κ ΕΣΥ Κ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.ΕΣΥ ΕΛΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΣΑΙ?

Πολυ καλα τα λες! Μπραβο που τα καταφέρνεις τωρα! Εγω θηλάζω αποκλειστικά αλλα δεν παίρνει πολυ βάρος. Αυτο ειναι το προβλημα. Επειδή γεννήθηκε 4300 εχει πιο πολλες απαιτήσεις σε γάλα μου είπαν και μαλλον δεν του φτάνει. Αν και η παραγωγή μου βλέπω μερα με τη μερα αυξάνει. Θηλάζω όλη την ωρα και οταν κοιμάται βγάζω με τη θηλαστρο. Εχω εξαντληθεί, δεν ξερω τι μερα τι ωρα ειναι αλλα το παλευω. Θελω πραγματικα να τα καταφέρουμε!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΝΗ ΠΑΡΕ ΤΣΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ WELEDA ΓΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΡΟΦΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΜΑΡΑΘΟΣΠΟΡΟ Κ ΓΛΥΚΑΝΙΙΣΟ

ΟΠΩΣ Κ ΜΑΓΙΑ ΜΠΥΡΑΣ Η ΜΠΥΡΑ ΧΩΡΙΣ ΑΛΚΟΟΛ.ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΒΟΗΘΑΝΕ.ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Κ Η ΙΔΙΑ ΘΑ ΡΥΘΜΙΣΕΙ ΤΗΜ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΣΟΥ ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΑΝΑΓΚΩΝ ΤΗΣ.ΤΟ ΞΕΡΩ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΘΑΙΝΩ.ΚΟΥΤΟΥΛΑΩ ΠΑΝΤΟΥ.Κ ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΞΑΙΡΟ.ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Κ ΣΕΡΙ.ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΕΠΙΜΟΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΔΡΑΙΩΘΕΙ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΜΑΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ.ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ?ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΑΡΚΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΟΥ?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα τα λες! Μπραβο που τα καταφέρνεις τωρα! Εγω θηλάζω αποκλειστικά αλλα δεν παίρνει πολυ βάρος. Αυτο ειναι το προβλημα. Επειδή γεννήθηκε 4300 εχει πιο πολλες απαιτήσεις σε γάλα μου είπαν και μαλλον δεν του φτάνει. Αν και η παραγωγή μου βλέπω μερα με τη μερα αυξάνει. Θηλάζω όλη την ωρα και οταν κοιμάται βγάζω με τη θηλαστρο. Εχω εξαντληθεί, δεν ξερω τι μερα τι ωρα ειναι αλλα το παλευω. Θελω πραγματικα να τα καταφέρουμε!!!

Αν θελεις μπορεις να γραψεις ποσο ημερων ειστε κ τι βαρος εχετε;

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις μπορεις να γραψεις ποσο ημερων ειστε κ τι βαρος εχετε;

Δευτέρα 3/10 γεννηθήκαμε 4300. Βγήκαμε Παρασκευή 7/10 3880. Τρίτη 11/10 3900 και χτες Σάββατο 15/10 3940. Αυριο θα την ζυγίσουμε παλι. Ο παιδίατρος λέει πρεπει να παίρνει 20γρ τουλαχιστον την ημέρα αν καταλαβα καλα. Το καλο μας ειπε ειναι οτι κανει πολλα τσίσα. Αυτο βλέπει και το παλεύουμε ακομα. Συν το οτι επεσε ο ίκτερος. Αυτο με το οτι δεν του φτάνει το γαλα μου το είπαν απο την κλινική.


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...