Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016


Recommended Posts

Κορίτσια εδώ κι εγώ συμπάσχω με τα ξενύχτια.Αφήστε άρχισαν κ οι παραισθησεις.Χτες το βραδυ εκλαιγε ο μπεμπης κοιμομουν κ μου τον φερνει ο αντρας μου και του λεω τι ειναι αυτο που το βρηκες αυτο το μωρο...ενταξει οτι να ναι..και οι γονεις μου που τους χρειαζομαι κ ερχονται κ με βοηθανε λεχουν 2 μερες τωρα με εμετους κ διαρροιες ωραιοτατα αρα μακρια για ενα διαστημα.

Χαχαχα κλαίω απο το γέλιο!!!!εχω και εγω παραισθήσεις! 2-3 μερες ξυπνάω και νομιζω οτι μου εχουν φέρει το μωρο στο ξρεβατι και το θηλάζω και σηκώνομαι και ρωταω τον αντρα μιυ που πηγε το μωρο και το ψάχνω κάτω απο την κουβέρτα μου! Ο,τι να ναι!!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου γέννησα κι εγώ όταν βρω χρόνο θα με βάλω στο πινακάκι επεισοδιακή γέννα είχα αλλά με την βοήθεια του γιατρού μου τα καταφέραμε φυσιολογικά κι εγώ κι ο μικρός το ξενύχτι είναι ανελέητο εγώ θηλάζω και την κόρη μου και γίνεται το έλα να δεις κάνω κουράγιο και ελπίζω να βρούμε τους ρυθμούς μας :shock:


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ...ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ...ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΒΓΗΚΕ 3050.ΕΥΤΥΧΩΣ ΒΟΗΘΗΣΕ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΘΕΛΕΙ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ.ΑΛΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ.ΤΣΟΥΖΟΥΝ .ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΜΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΕ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ?ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΟ?ΕΔΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ 20 ΛΕΠΤΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΗΛΗ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ...ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ...ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΒΓΗΚΕ 3050.ΕΥΤΥΧΩΣ ΒΟΗΘΗΣΕ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΘΕΛΕΙ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ.ΑΛΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ.ΤΣΟΥΖΟΥΝ .ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΜΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΕ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ?ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΟ?ΕΔΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ 20 ΛΕΠΤΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΗΛΗ.

Καλημερα κοπελα μου κ να σου ζησει!τις πρωτες μερες μεχρι να κατεβει το πολυ γαλα δινουμε κ τα δυο στηθη σε καθε θηλασμο.αφου κατεβει δ κανουμε πολλες εναλλαγες κ δινουμε στηθος κ γευμα για να παιρνουν κ το πιο παχυ γαλα.

Αν πονανε οι θηλες να αφηνετε το στηθος να αεριζετε λιγο γαλα επαλειψη η λανολινη.να πιανει το μωρο σωστα.αν συνεχιζει ο πονος ελεγξτε για χαλινο.αν πονατε σαν γυαλια σπασμενα σε ολο το στηθος μπορει να ειναι καντιντιαση.

Το 20'στο στηθος δ εχει καμια λογικη.ειναι σαν να σου βαζουν μπροστα σου φαγητο κ πρεπει να φας σε συγκεκριμενο χρονο.κ μαλιστα ιδιο σε ολους.ακομη κ το πιπιλισμα εχει λογο που το κανουν.

Κ οσο συχνα θελει το μωρο.αν κοιμαται το ξυπνας στο διωρο.ειναι μικρουλι ακομη

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΟ.ENSEIGNATE Κ MPOUMPAKI ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ.ΓΕΡΑ Κ ΤΥΧΕΡΑ.ΓΕΝΝΗΣΑΤΕ ΣΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΤΙ ΩΡΑΙΑ.ΜΠΟΥΜΠΑΚΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ.ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ.ΕΜΕΝΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 2870 Κ ΒΓΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ 2680 Κ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.Κ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΕΙ ΗΔΗ 3600 ΠΕΡΙΠΟΥ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΩΡΕΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.ΟΠΟΤΕ ΣΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ Κ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ.ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ ΟΜΩΣ.VIKIB ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΑΝ ΓΥΣΛΙΑ ΚΑΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΝΤΙΤΙΑΣΗ Κ ΠΩΣ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ?ΜΥΚΗΤΕΣ?ΜΟΝΟ Η SPIROU Κ Η KIMONANDI ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι.η καντιντιαση ειναι μυκητιαση στο στηθος.αρχικα θηλαζεις κανονικα.δευτερον οι μυκητας τρεφεται απο τη ζαχαρη οποτε κοψε γλυκα-μελι-μαρμελαδα-γλυκα φρουτα-λευκο αλευρι.στο ντουζ σκετο νερακι στο στηθος.να μην κραταει υγρασια η θηλη.μετα το θηλασμο λιγο γαλα πανω κ το αφηνουμε να αεριζεται.τα γιαουρτακια με προβιοτικα γενικα βοηθανε στις μυκητιασεις.μπορεις να κανεις πλυσεις στο στηθος με ξυδονερο(σε μια κουπα νερο 1κουταλια ξυδι).μπορεις να βαλεις κ την κρεμα ντακταρυν στο στηθος η κ στο στομα του μωρου.ανχρησιμοποιεις κ μπιμπερο-πιπιλα προσεχουμε να αποστειρωνουμε καλα.επισης υπαρχει εκχυλισμα απο τα κουκουτσια του γκρειπφρουτ.μπορεις να βαλεις κατευθειαν στη θηλη η να το αραιωσεις σε νερο κ να πιεις.αν βαλεις απευθειας στο στηθος προσεξε να μην ειναι το πικρο.υπαρχει σε μαγαζια με βιολογικα.

Εγω καταλαβα οτι ηταν καντιντιαση βλεποντας τις θηλες κοκκινες κ σκασμενες.πονουσα σαν σπασμενα γυαλια κ κατα τη διαρκεια του θηλασμου κ αναμεσα.για να εισαι σιγουρη επικοινωνησε με συμβουλο θηλασμου.

Εγω δ εχω σχεση με το χωρο υγειας.απλα αναφερω οσα διαβασα σαν μελλουσα μαμα στο πρωτο παιδι που θηλασε 23μηνες με μερικα μικρα προβληματα το πρωτο διμηνο.φροντιστε αυτοι που συμβουλευεστε να γνωριζουν πραγματι για το θηλασμο γτ δυστυχως στο χωρο της υγειας δ εχουν ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Οχι καθολου.εγω ημουν σιγουρη οτι ηταν αυτο γτ πονουσα παρα πολυ.τοσο πουδ ηθελα να ρθει η ωρα θηλασμου.προσεξα τη διατροφη σε αυτα που σου ειπα.εκανα πλυσεις με ξυδονερο,εβαζα ντακταρυν κ το εκχυλισμα κ σε 2-3μερες ημουν καλυτερα.μετα δ ξαναειχα θεμα.αυτο εγινε πριν 2χρονια οποτε δ θυμαμαι ποσο κρατησε συνολικα.αλλα οχι πανω απο 2βδομαδες απο τοτε που βρηκα τι ηταν.αρχικα κοψε ζαχαρη κ κανε ξυδονερο να δεις αν εχει διαφορα.δ ειναι κτ που θασε βλαψει ετσι κ αλλιως.τη ντακταρυν τη δινουν γενικα σε μυκητιασεις σε μωρα.αν παρεις,να παρεις το τζελ που ειναι για το στομα.εγω δ εβαλα στη μικρη γτ δ ειχε ασπρακια στο στομα.αλλα αν εχει κ το μωρο θα κολλατε εναλλαξ

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κορίτσια να σας ζήσουν!!!

περιμένουμε εμπειρία από τοκετό!

καλά κουράγια και καλή δύναμη σε όλες!!Πάνω απο όλα να μην χάνουμε την αισιόδοξια μας και να απολαύσουμε αυτές τις στιγμές και τα μωράκια μας καταλαβαίνουν αν είμαστε αγχωμένες στεναχωρημενες ..γι αυτο χαμόγελα μόνο!!

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσουν!!! Γεμίσαμε μωράκια!!! Έμεινε καμία κοπέλα που ακόμα περιμένει;; Εμείς συνεχίζουμε να υποφέρουμε απο κολικούς Δράμα η κατάσταση... Δεν ξερω τι άλλο να κάνω να την βοηθήσω να μην πονάει έτσι.. Ευτυχώς θα μείνει λίγες μερες ακόμα η μάνα μου και με βοηθάει πολυ και άντρας μου. Εχει κανένα άλλο μωράκι κολικούς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΜΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ.ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΗΡΕΜΕΙ.ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Κ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ.ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΟΜΩΣ ΒΓΑΖΕΙ ΓΟΥΛΙΕΣ.ΔΙΝΩ ΠΙΠΙΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ Κ ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ.ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΗΡΕΜΕΙ.ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Κ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ.ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΟΜΩΣ ΒΓΑΖΕΙ ΓΟΥΛΙΕΣ.ΔΙΝΩ ΠΙΠΙΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ Κ ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ.

Εμείς ουρλιαζουμε.. Επειδή δεν κάθεται στο στήθος και δεν έχω γάλα, ολο και ολο 100 γρ βγάζω την μέρα.. Δεν έχουμε τίποτα να την ηρεμεί. Με πήρε ο ύπνος, δεν άκουσα και το ξυπνητήρι και βρήκα τον άντρα μου στο σαλόνι να εχει την μικρη στο ώμο και να την ψέλνει τραγούδια του ΠΑΟΚ και το μικρό να εχει λιώσει και να κοιμάται. Απίστευτο :shock:

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου αν δεν τον ξυπνήσω τρώει 1 λεπτό και τέλος επίσης αν αρχίσει να κλαίει μου παίρνει λίγη ώρα μέχρι να τον ηρεμήσω και να πιάσει έχει λίγο κοντό χαλινό και ίσως τον βγάλουμε θα δούμε τι βάρος θα παίρνει αγόρασα και ζυγαριά τόση δυσκολία ρε γμτ δεν είχα στην κόρη μου... Αφήστε που κλαίω συνέχεια με πιάνει σαν πλάκωμα...


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΑΣΤΕΡΟΣΚΟΝΗ ΒΡΗΚΑΤΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΛΙΣΗ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΧΑΧΑΧΑΧΑ.ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΜΠΠΑΔΕΣ ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ.ΧΑΧΑΧΑΧΑ.E NSEIGNATE ΠΟΣΟ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ?ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ Κ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΘΗΛΑΖΕΙΣ Κ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ.2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΤΣΑΤΕ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεννήσαμε!!!!

Μαρία Κου.....αγοράκι....27/9.....2870

Lazariska.....αγοράκι...28/9....3540

Kimonandi....αγοράκι

Eleni1986.....κοριτσάκι....3/10....4300

Asteroskonii.....κοριτσάκι....9/10....3460

Stavroula1....αγοράκι....10/10....3300

Χριστινάκι26.....κοριτσάκι.....12/10....3610

Enseignante.....αγοράκι....19/10....3550


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...