Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016


Recommended Posts

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ...ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΓΕΡΑ...Η ΓΝΩΜΗ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ,ΚΑΘΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΤΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ,ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥΣ.ΑΥΤΟ ΠΠΥ ΒΙΩΝΕΤΕ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΗ ΧΑΛΑΤΕ ΜΕ ΤΣΑΚΩΜΟΥΣ ΚΑΙ ΓΚΡΙΝΙΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΣΑΣ,ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ..ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΤΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΙΟ ΔΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΡΚΕΙ ΠΟΛΥ..ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ...ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΣΕ ΣΚΟΝΗ...ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ..ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΛΑΚΟΣ,ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ 40 ΚΑΙ 1 ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΝΩ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ...ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ,ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια να σας ζησουν τα μωρακια , και με το καλο και στις υπολοιπες!!!

στα ροφηματα που ειπατε για την αυξηση παραγωγης να αναφερω ακομα τη λουιζα και το χαμομηλι ολα τα ροφηματα μερικες φορες θελουν προσοχη γιατι μπορει να προκαλεσουν υπερπαραγωγη!!

η μαγια μπυρας σε χαπια , αν δε κανω λαθος οσες δοκιμασετε να παρετε ( εγω πηρα και με βοηθησε αρκετα,μου τα προτεινε συμβουλος θηλασμου, μου ειπε για καλυτερη ροη) ειναι δυο βδομαδες συνεχομενες και μια βδομαδα διακοπη. και μετα παλι το ιδιο . γιατι συνηθιζεται απο τον οργανισμο , και μετα ειναι σαν να μην παιρνεις!

εχω ερθει και εγω στη θεση σας πριν 8 μηνες και να ξερετε οτι πραγματικα αξιζει !! ειμαι και εγω μια απο τις μανουλες που με πολυ ΠΟΝΟ και κοπο καταφερα να θηλασω! να ξερατε ποσα ταματα και προσευχες εκανα για να τα καταφερουμε !!! η παναγιτσα δεν μας αφησε ετσι!!!

οσο για τους συζυγους μαναδες πεθερες, μη δινετε σημασια ! οι περισσοτεροι αντρες δεν ξερουν να συμπαρασταθουν!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι εγινε πως πατε;Εμεις πολυ ξενυχτι το ματι γαριδα το βραδυ.

Να σας ρωτησω απο το ΙΚΑ δικαιουμαστε κανενα επιδομα τοκετου;Εκτος απο τα κλασσικα επιδοματα εννοω της κυοφοριας κ λοχειας.Στα χαρτια του μαιευτηριου μου εχουν μια βεβαιωση οτι νοσηλευτηκα εκει τοσες μερες πως γεννησα βαρος γεννησηςκλπ.Την καταθετω καπου;


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΓΑΖΩ ΚΛΑΕΙ ΤΡΕΛΑ.ΔΕΝ ΗΡΕΜΕΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΥΠΝΟ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ?LAZARISKA ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΟΣΕΣ ΓΕΝΝΑΝΕ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ Κ ΑΥΤΟ ΕΝΣΩΜΑΤΩΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ.ΔΗΛ Η ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΙΟΝ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!Μπράβο σε όλες σας για τον αγώνα για τον θηλασμο!Είμαι κ εγω ανάμεσα σας,είχα φοβηθεί ότι δεν θα τα καταφερω τις πρώτες 2-3 μέρες γιατί πονούσα φριχτά όταν θηλαζα.Στην πρωτη μου κορη δεν πονουσα.Κατέβασα κ απότομα γάλα κ κάθε φορά που ήταν να θηλασω φοβόμουν για τον πόνο που θα νοιωσω.Τόσο πολύ πονούσα. Μου είχε χαλάσει όλο αυτό την ευτυχία πραγματικά. Κ είχα πει ότι οκ θα κάνω υπομονή μήπως με τις μέρες περάσει μέχρι να σκληρηνουν οι θηλες κ τελικά καλά έκανα που έσφιξα τα δόντια κ έκανα υπομονή!Πλέον θηλάζω κ το ευχαριστιεμαι κ ποναω λιγάκι μόνο όταν πιάνει τη θηλή. Μετά είναι τελεια ξαπλώνω κ το απολαμβανω.Η μπέμπα μου είναι πολυυυυυυ ήσυχο μωρο!!Κοιμάται πολύ κ τις περισσότερες φορές εγώ την ξυπναω πάνω στο τρίωρο για να φαει.Τρώει καλα,βρέχει τις πάνες της καλά κ περιμένω να πέσει ο αφαλος να την κάνουμε μπανακι.Η κόρη μου η μεγάλη πάει σχολείο κ όλα καλά ευτυχώς κ ετσι είμαι κ μόνη με το μωρο.Αυτά τα νέα μου όλα μια χαρά δόξα τον Θεο!Ανυπομονώ για το πρώτο μας ραντεβού στον παιδίατρο τον άλλο μήνα!


Έχω δύο κοριτσάκια που έβαλαν χρώμα στη ζωή μου,είναι οι κόρες μου!!!

SnGGp2.png

h7fRp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια και εγω δυο μερες δεν την παλευω!!!απο υο πρωι μεχρι το απογευμα στο στήθος. Την παίρνει ο ύπνος καποια στιγμη στην αγκαλιά και μολις την βάζω κάτω τη μάτι γαρίδα! Το βραδυ ευτυχως κοιμάται το τρίωρο. Πονάει καο η μια μου θηλή,μαλλον δεν την πιάνει οπως πρεπει και δεν Την παλευω.Ειμαι χαλια!!! Τα νεύρα μου δεν ειναι καλα απο την κούραση καο την κλεοσουρα! Τα βάζω με τον αντρα μου και τη μητέρα μου που με βοηθάμε και δεν μου φταίνε σε τιποτα.


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΜΑ.

ΒΑΖΩ Κ ΛΑΝΟΛΙΝΗ.ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΛΑ Κ ΜΕ ΤΑΡΑΖΕΙ.ΕΛΕΝΗ Κ ΕΓΩ ΝΕΥΡΑ ΕΧΩ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΣΛΙΑ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΟΥΤΕ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ.ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ.ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ.ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελενη μου κ γω ετσι πονουσα!! Πηρα κ συμβουλο θηλασμου.κ μου ειπε οτι ειχε κοντο χαλινο. Πηγαμε σε ωριλα κ της το εκοψαν. Ομως επειδη ειχε μαθει στο μπουκαλι 20 μερες δεν επιανε σωστα τη θηλη. Ηταν κ δυο κιλα, ειχε μικρο στοματακι κ δε μπορουσε να θηλασει σωστα. Μου ειπε η συμβουλος να μη βαλω θηλες σιλικονης. ( τις ειχα απο τον δευτερο γιο) ομως δεν μπορουσα αλλο τον πονο.κ ετσι ειπα η θηλη η σταματαω!! πηρα κ το γυναικολογο μου.για μου δωσει χαπια να μου κοπει!! Ειχα απελπιστει!! Ο γιατρος μου ομως δεν υπεκυψε στα παρακαλια μου κ ετσι εκανα υπομονη αλλη μια βδομαδα! κ εκει ειπα πεταω τα θηλαστρα, εως εδω ειναι. Κ αυτες οι αντλησεις με ριχνανε ψυχολογικα! Κ ειχα το μωρο ολη μερα επανω μου. Απο τον δευτερο μηνα μπηκαμε σε προγραμμα κ απο δυομιση μηνων σταματησε να ξυπναει το βραδυ. Μεχρι τον 4ο θηλαζα αποκλειστικα με τη θηλη. Απο εκει κ επειτα προσπαθησα να την ξεμαθω. Την εβαζα κ την εβγαζα. Περιπου 20 μερες μας πη:ρε για να συνηθισει . Διαρκουσε ο θηλασμος 45 λεπτα. Κ μιση με μια ωρα αντεχε. Κ μετα παλι το ιδιο. Ωσπου εκδηλωθηκε δυο μηνων αλλεργια στα γαλακτοκομικα. Κοιταξτε τη διατροφη σας.παρατηρηστε τι τρωτε!! Μηπως εχει το μωρο καποια δυσανεξια.

Για το θεμα του ταισματος μετα απο τις 50 μερες θα στρωσει. Θα δυναμωσουν θα τρωνε πθο γρηγορα κ πιο πολυ. Ετσι θα αντεχουν περισσοτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έβαλα τίποτα στις θηλες μου κ ας ήταν λίγο πληγωμενες γιατί αυτές οι κρέμες ναι μεν επουλωνουν την πληγή αλλά μαλακωνουν τη θηλή κ δεν το θέλουμε αυτό γιατί αυτός είναι ο λόγος που ποναμε πολύ στην αρχη.Θέλουμε να σκληρηνουν οι θηλες έτσι δεν έβαλα τίποτα μόνο δικό μου γαλατακι έβαζα σαν κρέμα κ σκληρηναν οι θηλες κ τώρα όλα οκ.


Έχω δύο κοριτσάκια που έβαλαν χρώμα στη ζωή μου,είναι οι κόρες μου!!!

SnGGp2.png

h7fRp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η ΛΑΝΟΛΙΝΗ ΔΕΝ ΣΚΛΗΡΑΙΝΕΙ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ?ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ.ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΑΠΟ RING SLING Η MEI TAI?ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ.ΤΟ ΘΕΛΩ Κ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η ΛΑΝΟΛΙΝΗ ΔΕΝ ΣΚΛΗΡΑΙΝΕΙ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ?ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ.ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΑΠΟ RING SLING Η MEI TAI?ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ.ΤΟ ΘΕΛΩ Κ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ.

Ακριβως οπως τα γραφει η χριστινα.η λανολινη απλα επουλωνει πολυ καλα κ γρηγορα πληγες.εγω πηρα ρινγκ στην κορη.το πρωτο εξαμηνο δ καθοτανε γτ ειναι αρκετα κουκουλωμενο το μωρο κ δ αρεσε στη μικρη.απο 6μηνων ως 15το λιωσαμε.αλλα πλεον στηριζοταν καλα κ ειχαμε χερια-ποδια εξω κ εβλεπε.μπορεις να βαλεις το μωρο κ ορθιο κ ξαπλα κ να κοιταει μπροστα.κ θηλαζεις πολυ ανετα.τωρα στον μικρο μια κ δ ειχα ψωνια θα παρω κ ενα μαι ται.αλλα δ ξερω ακομη αν βολευει.το μωρο ειναι μονο σε ορθια σταση.το wrap που το κανεις οπως θες φαινεται πολυ καλο αλλα λιγο δυσκολο.ανημουν αθηνα θα πηγαινα απο κοντα να δω πως μπαινει

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια από το ξενύχτι δεν προλαβαίνω να μπω να σας γράψω δεν εχω το κουράγιο! Κάθε μέρα και πιο ανήσυχος είναι..ισως εχει ξεκινησει κολικούς ..θα δω πως θα πάει και απόψε και θα παρω τη γιατρό μας!

Με το θηλασμό παλεύω ακόμη..δεν πιάνει τη θηλη με τίποτα..βγαζω με το θήλαστρο κάθε τρεις ώρες αλλά δίνω κ συμπλήρωμα..πίνει μισό μισό προς το παρόν..μακάρι να μου αυξηθεί να πίνει μόνο δικό μου...έστω και με το μπουκάλι..

Κάτι άλλο: Κάνατε εσείς και οι δικοί σας που έρχονται σε επαφή με το μωρο το εμβόλιο της γρίπης; εμενα το έκαναν τα πεθερικά μου η μαμά μου και ο άντρας μου και θα το κάνω κ γω..

Οι εγκυουλες πως είστε;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια από το ξενύχτι δεν προλαβαίνω να μπω να σας γράψω δεν εχω το κουράγιο! Κάθε μέρα και πιο ανήσυχος είναι..ισως εχει ξεκινησει κολικούς ..θα δω πως θα πάει και απόψε και θα παρω τη γιατρό μας!

Με το θηλασμό παλεύω ακόμη..δεν πιάνει τη θηλη με τίποτα..βγαζω με το θήλαστρο κάθε τρεις ώρες αλλά δίνω κ συμπλήρωμα..πίνει μισό μισό προς το παρόν..μακάρι να μου αυξηθεί να πίνει μόνο δικό μου...έστω και με το μπουκάλι..

Κάτι άλλο: Κάνατε εσείς και οι δικοί σας που έρχονται σε επαφή με το μωρο το εμβόλιο της γρίπης; εμενα το έκαναν τα πεθερικά μου η μαμά μου και ο άντρας μου και θα το κάνω κ γω..

Οι εγκυουλες πως είστε;

Σταυρουλα μια απο τα ίδια με το ξενύχτι!!! Για το εμβόλιο μας ειπε και εμας ο γιατρος. Τα πεθερικά μου το κανουν ήδη, θα το κανουν και οι δικοί μου καιρο άντρας μου. Εγω ειπε ΦΕΝ χρειάζεται γιατι δε. Θα πηγαίνω για δουλεια να ειμαι συνέχεια με κοςμο.


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εδώ κι εγώ συμπάσχω με τα ξενύχτια.Αφήστε άρχισαν κ οι παραισθησεις.Χτες το βραδυ εκλαιγε ο μπεμπης κοιμομουν κ μου τον φερνει ο αντρας μου και του λεω τι ειναι αυτο που το βρηκες αυτο το μωρο...ενταξει οτι να ναι..και οι γονεις μου που τους χρειαζομαι κ ερχονται κ με βοηθανε λεχουν 2 μερες τωρα με εμετους κ διαρροιες ωραιοτατα αρα μακρια για ενα διαστημα.


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...