Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Despoina1988 είπε:

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

      Ναι προγεστερονη ειναι αλλα τη δινουν σωρηδον και για συσπασεις οπως το μαγνησιο, ειτε στοματικα ειτε κολπικα, προληπτικα. Με την ιδια ευκολια που δινουν πχ φολικο που οντως ειναι απολυτως απαραιτητο. 

      Ναι βιοχημικη αποβολη. Απλα δεν υπαρχει εμβρυο. 

      • Μου αρέσει 1

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και μπεμπακια! Τι κανετε? ειχα καιρο να μπω να σας διαβασω βεβαια δεν ειδα και πολλα νεα χαχα! Εμεις ειμαστε καλα, εχουμε βεβαια εδω και 2 βδομαδες γκρινια και αναστατο υπνο μαλλον λογω δοντιων, ακομα δε βγαλαμε κανενα, ειδα οτι περνουσε και αλμα αναπτυξης οποτε του ηρθαν ολα μαζεμενα! Εγω αδιαθετησα και αρχες του μηνα πρωτη φορα και μια μερα πριν ηταν πολυ ανησυχος γιατι αλλαζει η ροη στο γαλα και με δαγκωνε και τσατιζοταν, ευτυχως περασε και αυτο! Σημερα εχουμε παιδιατρο να δουμε ποσο εφτασε το θυριακι μου και θα μου πει να ξεκινησω και στερεες! Με τον υπερηχο ισχιων ευτυχως ολα πηγαν τελεια και δεν εχουμε κανενα θεματακι και μου εφυγε το αγχος! Πλεον γυρναμε πολυ ευκολα μπρουμυτα και 2-3 φορες γυρισε και ανασκελα, προσπαθει να μπουσουλησει αλλα δεν τα καταφερνει και παει σαν την καμπια με τουρλωτο τον πωπο αλλα πηγαινει προς τα πισω χαχα! Αρχισε να αρπαζει οτι βρισκει μπροστα του και να τραβαει μυτη μαλλια μαγουλα και να προσπαθει να με δαγκωσει, βεβαια μαλλον το κανει σαν να θελει να με φιλησει γιατι τον φιλαω εγω και του λεω μαααα και μετα γυρναει και ανοιγει το σομα και αυτος και προσπαθει να μου δαγκωσει το μαγουλο, τρελαινομαι με αυτο το ζουζουνι! Τελευται παω και κανω φυσιοθεραπειες για τη μεση και το ισχιο που με πονουσαν απο την εγκυμοσυνη, για λιγο γλυτωσα τη δισκοκυλη και προσπαθουμε να το διορθωσουμε ωστε να μην ποναω! Οποτε φευγω για 2 ωρες το πολυ το μωρο το κραταει ειτε ο αντρας μου ειτε η πεθερα και μολις με δει οταν γυρναω κανει σαν παλαβος και κουνιεται γιανα φυγει απο την αγκαλια τους και να τον παρω εγω, εννοειται πως εγω λιωνω, χαιρομαι που εχει τετοια εξαρτηση κα προσπαθω να το χαρω γιατι οταν μεγαλωσει θα με διωχνει χαχα! Σας τα ειπα ολα μαζεμενα οπως συνηθως, θα μπω να σας πω και τα νεα μας απο το γιατρο! φιλακια σε ολες, ελπιζω να ειστε ολες καλα!

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα! !ελπίζω να είστε καλά όλες και τα μωρά σας!χαθήκαμε,λογικό όμως μεγαλώνουν τα παιδιά κα τρέχουμε παραλάβω! !κορίτσια το ποντίκι σηκώθηκε την Τρίτη το πρωί ξυπνάω και ηταν όρθιος στη κούνια. Το ποντικάκι μου όρθιο να μου γελάει πιασμενο στη κούνια !!θα τρελαθώ σας λέω το παιδάκι μου μεγαλώνει! !σε 2 μηνες γινεται ενός !!!Πως πέρασε ο καιρός κορίτσια? Σαν χθες μου φαίνεται που γέννησα,οι μέρες στη θερμοκυτιδα και όλα όσα περάσαμε!! Περιμένω νέα σας  !!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες κ μωρακια

Ωραια τα νεα σας δοανι κ ιζαμπελα.μεγαλωνουν τα αγορια σας

Για πες δοανακι τα νεα απο γιατρο

Εμεις την τριτη εχουμε.με το φαι μια καλα,μια οχι κ τοσο,γενικα ευκολος κ φαγανουλης.αλλα ειναι η ζεστη κ τα δοντια που ενοχλουν.ακομη δ εσκασε

Κ με τον υπνο καλα τα παει.αλλα εχουμε κ λιγα ασχημα βραδυα

Η κορη ουτε το βραδυ πανα.κ πηγε μονη στο χωριο 5μερες

Δοανακι οι ετοιμασιες των μυστηριων;

Ιζαμπελα σηκωθηκε το ποντικακι?!μα τι αντρακι ειναι αυτο;ετοιμασουγια τρεξιμο σιγα σιγα μεγαλωσε!για ποτε θα σβησετε κερακι..περασαν τα ασχημα.4/8ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και μπεμπακια! Τι κάνετε! Ιζαμπελα μου τι όμορφα νέα? Πραγματικά πότε πέρασε ο καιρος... ο μικρούλης σου έκανε την αρχή και σε λίγο ποιος θα τον πιάνει!?! 

Βικάκι η μικρή σου πια έγινε μεγάλη, παιδάκι πλέον! Φαντάζομαι περήφανη μαμα που θα είσαι! Όσο για τον φαγανούλη σου μια από τα ίδια και εμείς! Μια τρώμε καλά μια όχι και τόσο! Φαίνεται να μην του άρεσε το μοσχάρι! Από Δευτέρα βάζουμε και φρουτακι και νομίζω θα του αρέσει πιο πολύ! Από κιλά είμαστε 8570γρ και 71εκ αλλά έχει περάσει καιρός από τότε! Στις 30 έχουμε ξανά γιατρό! Και ναιιιιιιιι έχουμε το πρώτο μας δοντακι ίσα ίσα που έσκασε μύτη και ακολουθεί και το διπλανό! Η ανησυχία συνεχίζεται και δε θέλει με τίποτα το βράδυ να κοιμηθεί μόνος! Άρχισε να στριφογυρναει και στο κρεβάτι και δε με αφήνει να κοιμηθώ, τρώω και από καμία κλωτσιά! Ο άντρας μου στον καναπέ κοιμάται εδώ και 3-4 βδομάδες! Τι άλλα?? Χμμμμ... πλέον καθομαστε αρκετά καλά, γυρνάει αρκετά εύκολα και τον φοβάμαι μη μου πέσει αλλά δεν έχουμε δείγμα για μπουσουλημα ή για να σηκωθεί! Τραβάει μαλλιά, γραπώνει και κάνει γκριματσες ότι νευριαζει! Κλείσαμε και διακοπές αμμουλιανη για 4 βράδια, είπαμε κάπου κοντά να πάμε φέτος! Οι ετοιμασιες του γάμου και της βαπτισης πηγαίνουν καλά και συνεχίζουμε!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω δ τον αφηνω πουθενα μονο.ειναι αρκετα ευκινητος.σερνεται κ κανει τουμπες.αν του δωσω χερια σηκωνεται

Εχουμε ηδη φαει τα περισσοτερα λαχανικα του αρεσε το παντζαρι,το σπανακι,ηγλυκοπατατα κ τα φασολακια.δ του αρεσε το καλαμποκι.επισης τα περισσοτερα φρουτα.τρελενεται για αχλαδι κ πεπονι.του εδωσα κ πεπονινα μασουλησει.κ φρουτα με βρωμη.τωρα θα βαλουμε δημητριακα κ σε λιγο ρυζι-μακαρονια κ κρεας

Μπραβο στον μπουμπουκο σου που μεγαλωνει.με τη δουλεια τι θα κανεις;

Εμεις φευγουμε σε 10μερες διακοπες.κ εχουμε πολυ μεγαλο ταξιδι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α εσεις ηδη τρωτε πολλα! Εμεις εχουμε κανει εισαγωγη μονο σε κολοκυθακι, καροτο. γλυκοπατατα και πατατα και μοσχαρακι και λιγο ωμο λαδι! Σημερα βαζουμε δεκατιανο μπανανα και πιστευω θα τρελαθει και θα φαει αρκετα! Αντε να δουμε! Χτες ευτυχως εφαγε αρκετα, ισως το συνηθισε το μοσχαρακι, ειχα βαλει ενα μικρο μικρο κολοκυθακι, ενα καροτο, μιση πατατα και ενα κομματακι μοσχαρι και αφησε το 1/4 μονο οποτε τα πηγαμε πολυ καλα και ανοιγε αρκετα το στομα του! Αχ με τη δουλεια πονεμενη ιστορια! Γυρναω τον Σεπτεμβρη και εκανα αιτηση για τον βρεφονηπιακο του δημου που ειναι στη γειτονια αλλα το εχω αγχος, αν σου πω οτι πριν λιγο ξυπνησα και ειδα ονειρο οτι τον ειχα σε παιδικο και δεν τα προσεχαν καλα και ξυπνησα μεσα στο αγχος! Ας τον παρουν και θα δουμε μετα, παντως εχει ενα μηνα που εκανα φυσιοθεραπειες για τη μεση και βγηκαμε και 2 φορες με τον αντρα μου και τον κρατουσε μια χαρα η πεθερα μου δεν μπορω να πω εκτος απο μια φορα που τον πηγε βολτα χωρις ναμε ενημερωσει και στα χερια αντι να μου πει να της αφησω το καροτσι, αλλα της το εξηγησα και δεν εγινε ξανα! Γενικα δεν την εχω πολυ εμπιστοσυνη αλλα μεχρι στιγμης τον προσεχει αρκετα καλα, απλα ειναι κυκλοθυμικη και μπορει να γυρισει να μου πει τιποτα οτι δεν μπορει να τον κραταει μεσα στη χρονια οποτε καλυτερα να τον παω βρεφονηπιακο και να βοηθαει και αυτη παρα να με κρεμασει! Με το φαγητο οπως ολες οι γιαγιαδες φοβαμαι στο τι θα του δινει οπως και στο βρεφονηπιακο πρεπει να το συζητησω για να μη του δινουν ετοιμες κρεμες... αχ πολυ αγχος!

Που θαπατε διακοπες? Τι ωραια, θα ειναι οι πρωτες διακοπες με ταμικρουλια μας!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχουμε βαλει πολλα.κ γω πολυ χαιρομαι που ειναι ευκολος.τον ταιζω κ ανοιγει το στομα.η κορη μου ηταν δυσκολη.τρωει περιπου 100γρ απο το καθε γευμα

Καλυτερα παιδικο,ετσι κ αλλιως θα χρειαστεις τη γιαγια σε ιωσεις.ιδανικο θα ηταν μεχρι τα δυο να ειναι σπιτι,αλλα εμενα δ μου αρεσει η επιλογη της γιαγιας

Στο σχολειο δ νομιζω να του δωσουν κτ που δ εγκρινεις,βεβαια λογικο να εχεις αγχος,να ρωτας,να ελεγχεις,να δεις τογς χωρους κ να πας κ οταν θα ναι κ ο μικρος καποια στιγμη

Για οποιον δικο σας παρακουσει τις οδηγιες για το μωρο,εγω σταματαω οποιαδηποτε επαφη

Θα παμε σιφνο γιατι θα παντρευτει η νονα του μικρου,απλα θα κανουμε σταση θεσ/νικη,αθηνα κ στην επιστροφη θα μεινουμε καποιες μερες αθηνα

Link to comment
Share on other sites

Αχ Σιφνο τι τελεια! Πηγαμε προπερσυ Σεριφο Σιφνο και ηταν υπεροχα! Αχ και εγω ετσι σκεφτομαι με την πεθερα οτι θα χρειαστει αλλα ωρες ωρες δεν ακουει αυτα που της λεω! Βεβαια δεν εχω και απο αλλου βοηθεια οποτε υπομονη και επαναληψη στο τι απαγορευεται! Ναι ας μας παρουν στον παιδικο και θα ελεγχω οσο μπορω! Το καλο ειναι οτι εχω ακουσει καλα λογια για αυτον τον παιδικο! Αχ μακαρι να μπορουσα μεχρι τα 2 να τον μεγαλωσω εγω αλλα δυστυχως δε γινεται! Υπομονη τ να κανουμε! Εμενα με το φαγητο ειναι σχετικα ευκολος αλλα ωρες ωρες πεισμωνει και γκρινιαζει και κανει ναζια αλλα σε γενικες γραμμες ειναι καλος, πρεπει βεβαια να μην νυσταζει γιατι αλλιως θελει να θηλασει και νακοιμηθει και παει τζαμπα το φαγητο!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?βλέπω άρχισαν να τρώνε τα μωρά !Εμείς φάγαμε τα πάντα.Μέχρι και ψάρι το οποίο του αρέσει παρά πολύ! Σήμερα πχ έφαγε γεμιστά τα οποία ήταν και για εμάς και απλά δεν είχα βάλει αλάτι και πιπέρι.βάλαμε στο πιάτο εμείς μετά. Θέλει να ειναι σηνεχεια όρθιος και με έχει πεθάνει. Τώρα με τη ζέστη δε θέλει να τρώει πολύ με αποτέλεσμα κατά τις 3 το πρωί να ξυπνάει και να χτυπάει 240 μλ γάλα, πριν ένα μήνα ήταν 9,5 κιλά και 80 περιπου cm .άρχισε να κουβεντιάζει κιόλας λέει άντε νταντά ντα φωνάζει τη μικρή σκύλα μας "νοη νοη" και 2 μέρες τώρα φωνάζει γα γαγα.το τρελό γελιο ειναι όταν νευριάζει που φωνάζει αντεεεεε χτυπάει και το χέρι κάτω. Δεν ξέρω τι να πω ποια! Πάω ποιο πίσω στη συζήτηση όταν γέννησα και περνάνε όλα μπροστά μου σαν ταινία! ! 4-8 το παιδι μου γίνετε ενός και όμως μου φαίνεται σαν να ήταν εχθες!!!ποτέ πέρασε ο καιρός βρε κορίτσια! !!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ιζαμπελλα.τελειος ο ζουζουνακος σας.κ θα αρχισει το τρεξιμο,το σκαρφαλωμα,τα λογακια.να δεις στα σ αγαπαω μανουλα μου κ αγκαλιες φιλια ποσο θα λιωνεις

Λογικο τωρα με τη ζεστη,εδω η μεγαλη μου το κανει.κ γω θελω οταν μπουν ολα να τρωει απο μας,κ οχι πολυ αλεσμενα.πχ σημερα εκανα κοτοσουπα,πρωτη μερα κρεας,ολοι φαγαμε.μονο αλατι πιπερι δ ειχε

Καλε τι παληκαρι εχεις!δυο μετρα θα γινει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια και μπεμπινια! Τι κανετε?

τι ομορφα νεακια Ιζαμπελα μου! Αχ αυτα τα ζουζουνια απο τωρα θα μας κανουν οτι θελουν, χτυπαει και το χερακι θα τρελαθω! χαχα εμενα κανει μια γκριματσα σα να θυμωνοι και σφιγγεται αλλα εμεις γελαμε!!!

Βικακι τι ωραια που αρχισε να τρωει οτι και εσεις! Πλεον θα σου ειναι πιο ευκολο!

Τα δικα μας νεα ειναι οτι χτες πηγαμε στον παιδιατρο και ειμαστε 8855γρ και 73εκ υψος και μεγαλωνουμε πολυ καλα!!!! Θα βαλουμε αλλο ενα γευμα απογευματινο και μου ειπε να κανω εισαγωωες σε ολα τα λαχανικα και φρουτα εποχης και να βαλω γιαουρτι, δημητριακα και ζυμαρικα! Βικακι ισως χρειαστω τις γνωσεις σου για ιδεες στο φαγητο! Σημερα λεω να του κανω εισαγωγη στο γιαουρτι το προβειο και μετα απο 3 μερες να βαλω τη ντοματα για να μπορω να του κανω αργοτερα κριθαρακι και αστρακι με λιγο ντοματα να εχει γευση, θα βαλω και κοτοπουλο! Εχει τοσα πολλα να βαλω στην διατροφη του που δεν ξερω τι να πρωτοβαλω! Μου ειπε 2ημερη εισαγωγη απο εδω και περα! Αυτα τα λιγα! Σε λιγο ετοιμαζομαστε για θαλασσα στη Χαλκιδικη!!! Φιλακια σε ολες!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου κ μωρακια απο τη σιφνο.κανουμε μπανακια.κρυωνε λιγο ο μικρος κ δ ξετρελαθηκε

Δοανακι ακομη θελει αρκετα ιδιαιτερα φαγητα.κ ο δικος μου κανει πολλες γκριματσες.μπραβο στο αντρακι σου που μεγαλωνει.πλεον γινονται πιο ωραια τα φαγητα.κ μεις τωρα αυτα βαζουμε,ζυμαρικα κ γιαουρτι.πες μου αν θελεις κτ

Καλες βουτιες

Link to comment
Share on other sites

Καλες βουτιες Βικακι! Να περασετε πολυ πολυ ομορφα!!! Και εμενα την πρωτη φορα ο μικρος δεν ενθουσιαστηκε και κρυωνε αλλα μετα τις αλλες δυο φορες που πηγαμε του αρεσε πολυ! Ειχα παρει και μια πισινουλα και τον εβαζα μεσα να παρει τη θερμοκρασια και μετα στη θαλασσα κα ετσι εμπαινε ανετα! του εχω παρει και σωσιβιακι το swimmitrainer και εχει πολυ πλακα που κουναει τα ποδαρακια και το κωλαρακι του!!!! χιχι!!!! Αχ το γιαουρτι δεν του αρεσε καθολου και αναγουλιαζε και του εβαλα μεσα μπανανα για να νοστιμησει!!! Εφαγε και κοτοπουλο και του αρεσε!!! Αυριο θα κανω εισαγωγη και ντοματα! Βικακι κρεμμυδι απο ποτε βαζουμε και αν θυμαμαι καλα διαβασα οτι το αχνιζεις και δεν κανει να το τσιγαρισεις σωστα?? γω λεω να βαλω ντοματα και μετα αστρακι για να του το κανω με σαλτσα!

 


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κάναμε τα πρώτα βηματα !!Τον κρατάμε βέβαια αλλά ξεκίνησε το παιδι μου !Τώρα κόβει βόλτες γύρω γύρω στο πάρκο και στη κούνια!!!11 μηνων σήμερα !!! Έχω τρελαθεί σας λέω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...