Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Χρονια πολλα στο ποντικακι μας που μεγαλωσε κ εγινε θηριακι!το πρωτο μωρακι της ομαδουλας που χρονισε!μαλιστα μαχητης!ιζαμπελλα μου να τον χαιρεσαι τον ταλιμπανακο σου!να ναι παντα γερος,δυνατος,γελαστος κ συ να τον κυνηγας κ τρελα ερωτευμενη με το γιο σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ιζαμπελα μου χρονια πολλα στο μικρο σου θαυματακι! να το χαιρεσαι και να ειναι παντα γερος δυνατος και ευτυχισμενος στη ζωη του και εσεις παντα γεροι να τον μεγαλωσετε!!!

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα χρόνο τέτοια ώρα έβλεπα το παιδι μου πρώτη φορά.πέρασα τη πόρτα της ΜΕΝΝ απολύμανση έβαλα  Την πόδια και έκανα το Βήμα ...Ένα Βήμα που θα με ακολουθούσε για 61 μερες 2 φορες τη μέρα.160 χιλιόμετρα καθημερινά κάθε τρίωρο άντληση για γάλα και 2 ώρες με το μωρό μου.να προλάβω να του πω τι??πώς??δεν το είχα αγγίξει καν...

Με έβαλαν σε ένα γραφείο να με προετοιμάσουν ότι ίσως δεν τα καταφέρει. Και αν τα καταφερει θα έχει προβλήματα. Όλα ήταν εναντίων μας.Δεν υπολόγισαν όμως τη θέληση του γιου μου.

Οι 90+ μερες έγιναν 61

Η εκδοχή ότι θα αργήσει να περπατήσει έγινε "τρέχα μάνα να με πιάσεις"

Η λογική ότι θα ραγίσει να μιλήσει  έγινε κουβέντες και τρισιλαβες λεξούλες.

Η λογική ότι δε θα φάει γρήγορα γιατί έχει υποτονικοτητα στο κορμό έγινε παϊδάκια προβια στους 11 μήνες. Χορτοσουπα στον 5ο και κανονικό γεύμα από εδώ και μπρος.

Βήμα Βήμα τα καταφέραμε.έγινε ενός το παλικάρι μου σήμερα!! Ενός και φοράμε ρούχα για 2 χρόνων.Γιατί είναι πανυψηλος γιατί ο παιδονευρολογος μας είπε ότι είναι πολύ ποιό μπροστά νοητικά από την ηλικία του. Γιατί το παιδι μου τα κατάφερε.Τους έχει κάνει να σκίσουν τα πτυχία τους!!!

Σας ευχαριστώ κορίτσια όλες σας .Όσο απρόσωπο και αν είναι το ίντερνετ είσασταν η παρέα μου όλο αυτό το καιρό. Ρωτουσατε  ανησυχούσαμε όλες μαζί ... τα δύσκολα πέρασαν σήμερα έχουμε γιορτή .το ποντίκι μου το πλασματακι που γεννήθηκε 1170 γρ τα κατάφερε! !! Το παιδάκι που φοβόμουν μη το σπάσω όταν το άγγιξα πρώτη φορά έχει γίνει 11 κιλά. Το πρωορακι που έφτασε 890 γραμμάρια έγινε αντρακι και μας εκπλήσσει κάθε μέρα !!!

Να είναι γερά τα παιδιά όλου του κόσμου!!γερά και ευτυχισμένα. Κα εμείς οι μαμάδες να τα καμαρώνουμε! !! 

Σε αγαπάω γιε μου.σε ευχαριστώ για το μάθημα ζωης που μου έδωσες ... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, izambella είπε:

Πριν ένα χρόνο τέτοια ώρα έβλεπα το παιδι μου πρώτη φορά.πέρασα τη πόρτα της ΜΕΝΝ απολύμανση έβαλα  Την πόδια και έκανα το Βήμα ...Ένα Βήμα που θα με ακολουθούσε για 61 μερες 2 φορες τη μέρα.160 χιλιόμετρα καθημερινά κάθε τρίωρο άντληση για γάλα και 2 ώρες με το μωρό μου.να προλάβω να του πω τι??πώς??δεν το είχα αγγίξει καν...

Με έβαλαν σε ένα γραφείο να με προετοιμάσουν ότι ίσως δεν τα καταφέρει. Και αν τα καταφερει θα έχει προβλήματα. Όλα ήταν εναντίων μας.Δεν υπολόγισαν όμως τη θέληση του γιου μου.

Οι 90+ μερες έγιναν 61

Η εκδοχή ότι θα αργήσει να περπατήσει έγινε "τρέχα μάνα να με πιάσεις"

Η λογική ότι θα ραγίσει να μιλήσει  έγινε κουβέντες και τρισιλαβες λεξούλες.

Η λογική ότι δε θα φάει γρήγορα γιατί έχει υποτονικοτητα στο κορμό έγινε παϊδάκια προβια στους 11 μήνες. Χορτοσουπα στον 5ο και κανονικό γεύμα από εδώ και μπρος.

Βήμα Βήμα τα καταφέραμε.έγινε ενός το παλικάρι μου σήμερα!! Ενός και φοράμε ρούχα για 2 χρόνων.Γιατί είναι πανυψηλος γιατί ο παιδονευρολογος μας είπε ότι είναι πολύ ποιό μπροστά νοητικά από την ηλικία του. Γιατί το παιδι μου τα κατάφερε.Τους έχει κάνει να σκίσουν τα πτυχία τους!!!

Σας ευχαριστώ κορίτσια όλες σας .Όσο απρόσωπο και αν είναι το ίντερνετ είσασταν η παρέα μου όλο αυτό το καιρό. Ρωτουσατε  ανησυχούσαμε όλες μαζί ... τα δύσκολα πέρασαν σήμερα έχουμε γιορτή .το ποντίκι μου το πλασματακι που γεννήθηκε 1170 γρ τα κατάφερε! !! Το παιδάκι που φοβόμουν μη το σπάσω όταν το άγγιξα πρώτη φορά έχει γίνει 11 κιλά. Το πρωορακι που έφτασε 890 γραμμάρια έγινε αντρακι και μας εκπλήσσει κάθε μέρα !!!

Να είναι γερά τα παιδιά όλου του κόσμου!!γερά και ευτυχισμένα. Κα εμείς οι μαμάδες να τα καμαρώνουμε! !! 

Σε αγαπάω γιε μου.σε ευχαριστώ για το μάθημα ζωης που μου έδωσες ... 

Ιζαμπελλα μου συγκινουμαι τοσο πολυ.πραγματικα περυσι αγωνιουσαμε ολες μαζι για το αγορι σου.κ συ εισαι πολυ δυνατη μαμα.αυτα που περασες σε εκαναν

Καλα για το παληκαρι σου δ υπαρχουν λογια.αναυδοι κ οι γιατροι.πολυ χαιρομαι που ειναι θηριο!

Θυμαμαι ποσο γρηγορα βγηκε αναλογικα απο το νοσοκομειο.κ τωρα μπορεις να του μιλας ωρες,κ να ειστε συνεχεια αγκαλια

Σου στελνω το κιν μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/8/2017 at 1:42 ΜΜ, izambella είπε:

Πριν ένα χρόνο τέτοια ώρα έβλεπα το παιδι μου πρώτη φορά.πέρασα τη πόρτα της ΜΕΝΝ απολύμανση έβαλα  Την πόδια και έκανα το Βήμα ...Ένα Βήμα που θα με ακολουθούσε για 61 μερες 2 φορες τη μέρα.160 χιλιόμετρα καθημερινά κάθε τρίωρο άντληση για γάλα και 2 ώρες με το μωρό μου.να προλάβω να του πω τι??πώς??δεν το είχα αγγίξει καν...

Με έβαλαν σε ένα γραφείο να με προετοιμάσουν ότι ίσως δεν τα καταφέρει. Και αν τα καταφερει θα έχει προβλήματα. Όλα ήταν εναντίων μας.Δεν υπολόγισαν όμως τη θέληση του γιου μου.

Οι 90+ μερες έγιναν 61

Η εκδοχή ότι θα αργήσει να περπατήσει έγινε "τρέχα μάνα να με πιάσεις"

Η λογική ότι θα ραγίσει να μιλήσει  έγινε κουβέντες και τρισιλαβες λεξούλες.

Η λογική ότι δε θα φάει γρήγορα γιατί έχει υποτονικοτητα στο κορμό έγινε παϊδάκια προβια στους 11 μήνες. Χορτοσουπα στον 5ο και κανονικό γεύμα από εδώ και μπρος.

Βήμα Βήμα τα καταφέραμε.έγινε ενός το παλικάρι μου σήμερα!! Ενός και φοράμε ρούχα για 2 χρόνων.Γιατί είναι πανυψηλος γιατί ο παιδονευρολογος μας είπε ότι είναι πολύ ποιό μπροστά νοητικά από την ηλικία του. Γιατί το παιδι μου τα κατάφερε.Τους έχει κάνει να σκίσουν τα πτυχία τους!!!

Σας ευχαριστώ κορίτσια όλες σας .Όσο απρόσωπο και αν είναι το ίντερνετ είσασταν η παρέα μου όλο αυτό το καιρό. Ρωτουσατε  ανησυχούσαμε όλες μαζί ... τα δύσκολα πέρασαν σήμερα έχουμε γιορτή .το ποντίκι μου το πλασματακι που γεννήθηκε 1170 γρ τα κατάφερε! !! Το παιδάκι που φοβόμουν μη το σπάσω όταν το άγγιξα πρώτη φορά έχει γίνει 11 κιλά. Το πρωορακι που έφτασε 890 γραμμάρια έγινε αντρακι και μας εκπλήσσει κάθε μέρα !!!

Να είναι γερά τα παιδιά όλου του κόσμου!!γερά και ευτυχισμένα. Κα εμείς οι μαμάδες να τα καμαρώνουμε! !! 

Σε αγαπάω γιε μου.σε ευχαριστώ για το μάθημα ζωης που μου έδωσες ... 

Να τον χαίρεσαι, Ιζαμπελλάκι!!! Είναι παράδειγμα για όλους μας!

Μπράβο όμως και σε εσένα που έκανες βέβαια το αυτονόητο ως μανούλα, αλλά η δύναμή σου ήταν και είναι αξιοθαύμαστη!

 

Λοιπόν, και η μικρή μου μια τσαντίλα την βγάζει... τι θα απογίνουμε κι εγώ κι ο μπαμπάς της; χαχαχα όλο βόλτες και αγκαλιά... δεν κάθεται στην κούνια της παραπάνω από 10 λεπτά, όλο κάτι θέλει να ανακατεύει και να σκαλίζει.... και την χαίρομαι τόσο πολύ!

Εμείς στις 23.6 είμασταν 8,5 κιλά και 70 εκ. Η παιδίατρός μας πήγε διακοπές στο μεταξύ οπότε δεν την ξαναπήγα - πιστεύω όμως ότι είμαστε σίγουρα 9 κιλά τώρα. Ρουλαχάκια φοράμε ενός έτους τα μικρότερα. Εδώ και 2 εβδομάδες τρώει πολύ καλές ποσότητες μεσημεριανού. Προτιμάει κατσικάκι και αρνάκι βέβαια- το μοσχάρι και το κοτόπουλο δεν τα συμπαθεί. Το γεγονός ότι κάνουμε blw μου χει λύσει τα χέρια- μαγειρεύουμε ένα φαγητό στο σπίτι και καθόμαστε μαζί στο τραπεζι να φάμε. :) Έχει αρχίσει να θέλει να τρώει με πηρούνι παρά με τα χέρια και έχει πλάκα.

 

Αυτά τα λίγα... Η πανσέληνος σήμερα με έχει ξετινάξει!

Έχουμε και ένα δόντι φοβερό! Τι να σας λέω;... πολύ το καμαρώνει! χαχαχ 

  • Μου αρέσει 2

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, ZiliHer είπε:

Να τον χαίρεσαι, Ιζαμπελλάκι!!! Είναι παράδειγμα για όλους μας!

Μπράβο όμως και σε εσένα που έκανες βέβαια το αυτονόητο ως μανούλα, αλλά η δύναμή σου ήταν και είναι αξιοθαύμαστη!

 

Λοιπόν, και η μικρή μου μια τσαντίλα την βγάζει... τι θα απογίνουμε κι εγώ κι ο μπαμπάς της; χαχαχα όλο βόλτες και αγκαλιά... δεν κάθεται στην κούνια της παραπάνω από 10 λεπτά, όλο κάτι θέλει να ανακατεύει και να σκαλίζει.... και την χαίρομαι τόσο πολύ!

Εμείς στις 23.6 είμασταν 8,5 κιλά και 70 εκ. Η παιδίατρός μας πήγε διακοπές στο μεταξύ οπότε δεν την ξαναπήγα - πιστεύω όμως ότι είμαστε σίγουρα 9 κιλά τώρα. Ρουλαχάκια φοράμε ενός έτους τα μικρότερα. Εδώ και 2 εβδομάδες τρώει πολύ καλές ποσότητες μεσημεριανού. Προτιμάει κατσικάκι και αρνάκι βέβαια- το μοσχάρι και το κοτόπουλο δεν τα συμπαθεί. Το γεγονός ότι κάνουμε blw μου χει λύσει τα χέρια- μαγειρεύουμε ένα φαγητό στο σπίτι και καθόμαστε μαζί στο τραπεζι να φάμε. :) Έχει αρχίσει να θέλει να τρώει με πηρούνι παρά με τα χέρια και έχει πλάκα.

 

Αυτά τα λίγα... Η πανσέληνος σήμερα με έχει ξετινάξει!

Έχουμε και ένα δόντι φοβερό! Τι να σας λέω;... πολύ το καμαρώνει! χαχαχ 

τελεια τα νεακια σας!!! δοντακι ε?? χιχι.. οταν λες μαγειρευετε και τρωει οτι τρωτε δλδ με το αλατι με τα μπαχαρια τη σαλτσα κλπ?? εγω κολλαω λιγο.. γτ κ μενα το αλεσμα το κοψε.. κομματακια τρωει.. αλλα δικο μας φαγητο?? με ειπε η γιατρος βρασμενα ολα.. υπερβολικο?

το ξενυχτι μας καλα κρατει.. σμρ δοκιμασα ξημερωματα ν μην παω ν τον δωσω σημασια γτ ουτε νερο επινε ουτε γαλα ηπιε πιο πριν π τ εδωσα.. και εκλαιγε κοριτσια μια ολοκληρη ωρα μεχρι π σταμτησε πηγα ν κρυφοκοιταξω..με ειδε κ ξαναρχισε.. αλλα επρεπε ν φαει μετα τον εδωσα ηπιε γαλα κ ξυπνησε απο τις εφτα παρα ξανα στις εννιαμιση.. 

αρχισε να σηκωνεται ορθιος στο κρεβατακι πιανοντας απο τα καγκελα..βεβαια καποιες φορες δεν παταει ολη τη πατουσα αλλα στις μυτες..κ τον κατεβαζω..καθεται στο πωπω τ ανετα αλλα αν κοιταξει πισω απο περιεργεια κατι και ξεχαστει τρωει ανασκελες τουμπες.. εκει φοβαμαι γτ χτυπαει το κεφαλακι του.. ευτυχως παιζει στο δωματιο του αρκετη ωρα μονος του.. στο φαι με  δυσκολευει γιατι δεν τρωει πολυ.. και τη μπουκια μεχρι να αποφασεισει να ανοιξει το στομα ν φαει την επομενη περναει ωωωρα.. κ μετα απο πεντε εξι κουταλιες πρεπει ν κανω τον καραγκιοζη για ν φαει.. γενικα το φαι και ο υπνος με δυσκολευουν.. επισης ξαναρχισε να τσιριζει με νευρο οταν δεν μπορει να πετυχει κατι.. πω πω παιδια... ηταν κ ο συζυγος με υψηλο πυρετο και τον ακουγε να τσιριζει ετσι.. τον εβαλα ωτοασπιδες.. αφου τον επιασε ημικρανια μαζι με τον πυρετο τον καημενο.. αλλα ειναι ενας γλυκας παρολες τις δυσκολιες του μωρε.. αχ... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 8/8/2017 at 1:50 ΜΜ, oneira_glyka είπε:

τελεια τα νεακια σας!!! δοντακι ε?? χιχι.. οταν λες μαγειρευετε και τρωει οτι τρωτε δλδ με το αλατι με τα μπαχαρια τη σαλτσα κλπ?? εγω κολλαω λιγο.. γτ κ μενα το αλεσμα το κοψε.. κομματακια τρωει.. αλλα δικο μας φαγητο?? με ειπε η γιατρος βρασμενα ολα.. υπερβολικο?

το ξενυχτι μας καλα κρατει.. σμρ δοκιμασα ξημερωματα ν μην παω ν τον δωσω σημασια γτ ουτε νερο επινε ουτε γαλα ηπιε πιο πριν π τ εδωσα.. και εκλαιγε κοριτσια μια ολοκληρη ωρα μεχρι π σταμτησε πηγα ν κρυφοκοιταξω..με ειδε κ ξαναρχισε.. αλλα επρεπε ν φαει μετα τον εδωσα ηπιε γαλα κ ξυπνησε απο τις εφτα παρα ξανα στις εννιαμιση.. 

αρχισε να σηκωνεται ορθιος στο κρεβατακι πιανοντας απο τα καγκελα..βεβαια καποιες φορες δεν παταει ολη τη πατουσα αλλα στις μυτες..κ τον κατεβαζω..καθεται στο πωπω τ ανετα αλλα αν κοιταξει πισω απο περιεργεια κατι και ξεχαστει τρωει ανασκελες τουμπες.. εκει φοβαμαι γτ χτυπαει το κεφαλακι του.. ευτυχως παιζει στο δωματιο του αρκετη ωρα μονος του.. στο φαι με  δυσκολευει γιατι δεν τρωει πολυ.. και τη μπουκια μεχρι να αποφασεισει να ανοιξει το στομα ν φαει την επομενη περναει ωωωρα.. κ μετα απο πεντε εξι κουταλιες πρεπει ν κανω τον καραγκιοζη για ν φαει.. γενικα το φαι και ο υπνος με δυσκολευουν.. επισης ξαναρχισε να τσιριζει με νευρο οταν δεν μπορει να πετυχει κατι.. πω πω παιδια... ηταν κ ο συζυγος με υψηλο πυρετο και τον ακουγε να τσιριζει ετσι.. τον εβαλα ωτοασπιδες.. αφου τον επιασε ημικρανια μαζι με τον πυρετο τον καημενο.. αλλα ειναι ενας γλυκας παρολες τις δυσκολιες του μωρε.. αχ... 

Ναι, μαγειρεύω τα πάντα χωρίς αλάτι και αποφεύγω να τσιγαρίζω. Όλα τα υπόλοιπα πχ μπαχαρικά είναι σαν το δικό μας φαγητό. Εννοείται ότι δεν τρώει μόνο βραστά. Μόνο τα τηγανιτά σε λάδι αποφεύγω. Τα λαχανικά είναι πιο νόστιμα ψητά στη λαδόκολλα. Επειτα, επειδή δεν αλέθω, δεν τρώει με τίποτα νερόβραστα κρέατα και λαχανικά.

Για παράδειγμα άνετα τρώει κατσικάκι στη γάστρα με πατάτες, αρνάκι κατσαρόλας κοκκινιστό, μακαρόνια με κιμά, μπιφτέκια στο φούρνο, ψαράκι στη σχάρα, φασολάκια κ.ά.

Κάνε μια δοκιμή του παιδιού να νοστιμίσει το φαγητό (κι άλλο) ! 

Περάσαμε την 1η μας ίωση τον 15Αύγουστο για 3 μέρες. Πυρετός ως 38.5 και την πονούσε ο λαιμός της. Δεν έφαγε τίποτα και το γάλα κι αυτό λίγο. Όλα καλά τώρα. 

Την ερχόμενη Τετάρτη θα την βαπτίσουμε. Μαρία θα την πούμε.

Ευτυχώς έχω την μικρούλα μου και την υγεία μου. Δεν είναι δα και λίγο! - όλα τα υπόλοιπα δεν πάνε καλά. Θα επανέλθω λιγότερο αινιγματικά... 

 

Σας φιλώ!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

με το καλο η βαπτιση!!

εμεις σηκωθηκαμε ορθιοι και περπαταμε απο επιπλο σε επιπλο..!! βεβαια με την κοιλια στο στομα δυσκολευομαι να τον κυνηγαω και οποτε τον βαλω παρκο γινομαστε θεαμα...  θα ηθελα λιγο τη γνωμη σας.. χθες μας εκανε 37.2 κ ειχε απιστευτη καταροη και ηταν ανορεκτος. σημερα ειναι σαφως καλυτερα.. απλα σμρ εβηξε λιγο και μ εκανε μια φορα διαροια.. παιζει να ειναι δοντι?? η καμια ιωση..και αν ειναι ιωση μονο για μια μερα μυξες?? σας εχει τυχει κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζιλιχερ πως πηγε η βαπτιση;δ την κανατε λιγο νωριτερα να γιορτασει κιολας

Εμας δ βολευουν τα επιπλα.αλλα αν του κρατας χερακια κανει βηματακια.κ ενα χαζομπουσουλημα αλλα ειναι ατσουμπαλος κ κουτουλαει στο πατωμα

Ονειρα γλυκα οσα λες θα μπορουσε να ναι κ απο δοντια,εκτος του βηχα που μππρει να ηταν κ τυχαιος.παρακολουθησε πως θα παει.αλλαζει κ ο καιρος κ ειναι πιο ευκολο να κρυωσουν

Ο μικρος μου εμενα γενικα εχει μια δυσκολια στα κακα.δ κανει καθε μερα.αλλα δ φαινεται να ποναει.χθες κ σημερα εκανε με λιγο ζορι.κ σημερα εχει ραγαδα στον πωπουλη.ειδαμε αιμα βασικα,αυριο θα παμε γιατρο να μας δει

Αππ φαγητα το ιδιο,χαζοδοκιμαζει.αλλα θα προσεξω λιγο παραπανω τωρα τι θα του δινω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

τι κάνετε;

Τι να σας λέω... κάναμε τη βάπτιση, όλα καλά οργανωτικά, ευχαριστήθηκε και ο κόσμος και η μαμά μου που άκουσε το όνομά της (Μαρία) και εμείς το χαρήκαμε πολύ. Η μικρούλα όμως έκλαιγε σχεδόν συνέχεια και με αναφιλιτά. Εκανε 4 φορές εμετό- πόσο την λυπήθηκα την ψυχούλα.... πολλά μπορεί να έφταιξαν αλλά κυρίως ότι έγινε απόγευμα στις 7μμ και επειδή πλησιάζει η ώρα του ύπνου της, με αναζητά περισσότερο.

Ξεκίνησε και το άλμα 42-47 και ξυπνάει 5-6 φορές τη νύχτα για να θηλάσει. Την ημέρα με ψάχνει συνέχεια.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ταλαιπωρηθηκε η μικρουλα αλλα παει περασε,μια μερα ηταν.να τη χαιρεστε κ με το ονομα!

Κ μεις το περναμε το αλμα κ ειναι απο τα πιο ζορικα μπορω να πω,σε συνδυασμο με τα δοντια που ολο πονανε αλλα.δ βγαινουν.μες στη μερα σπανια εκει που καθεται επειδη θα μιλησω η θα περασω απο μπροστα θα κλαψει να τον παρω,αλλα στους ημερησιους υπνους με θελει διπλα κ κοιμαται χαλια.το βραδυ κοιμαται καλα,αλλα μαζι.δ εχω κουραγιο να τον παω στο κρεβατι του

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, vikib είπε:

Κριμα ταλαιπωρηθηκε η μικρουλα αλλα παει περασε,μια μερα ηταν.να τη χαιρεστε κ με το ονομα!

Κ μεις το περναμε το αλμα κ ειναι απο τα πιο ζορικα μπορω να πω,σε συνδυασμο με τα δοντια που ολο πονανε αλλα.δ βγαινουν.μες στη μερα σπανια εκει που καθεται επειδη θα μιλησω η θα περασω απο μπροστα θα κλαψει να τον παρω,αλλα στους ημερησιους υπνους με θελει διπλα κ κοιμαται χαλια.το βραδυ κοιμαται καλα,αλλα μαζι.δ εχω κουραγιο να τον παω στο κρεβατι του

κι εμείς μαζί κοιμόμαστε ακόμα στο διπλό... πάνω που ήθελα νατην μεταφέρω στην κούνια της...

είναι ανήσυχη στον ύπνο της, συνήθως ξυπνάει με γκρίνια ή κλάματα... διαρκεί και 6 εβδομάδες!

αν θυμάμαι καλά, κοντά γεννήσαμε. εγώ στις 23.11 .

Η αλήθεια βέβαια είναι ότι μεγαλώνει ραγδαία. Κάθε φορά που ξυπνάει μου φαίνεται μεγαλύτερη! Δεν είναι πια μπεμπάκι- γίνεται πιο πολύ παιδάκι.

Τις τελευταίες 2 μέρες χάλασε και το πρόγραμμα ύπνου της. Θέλει να κοιμάται από τις 7 ή 8 αντί για 9.30μμ και το πάει σερί ως τη 1 παρά. Μετά ξυπνάει κάθε 1 με 1.5 ώρα και σχεδόν ξυπνάει 4.30 ή πμ, οπότε με δυσκολία την ξανακοιμίζω ως τις 6-6.30 πμ. Την ημέρα κοιμάται μια φορά γύρω στις 12 το μεσημέρι για 1 ώρα περίπου.

Χάνει κι ένα γεύμα στερεών.

Του άλματος πρέπει να είναι.

Για να δούμε...

 

ευχαριστούμε για τις ευχές!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Ζιλ  να την χαίρεστε! Να σας ζησει !Εμείς τα ίδια μεγαλώνει και γίνεται ένας μικρός αντάρτης .Αλήθεια κορίτσια ΔΕΝ ΠΑΛΕΎΕΤΑΙ! !! τι να σας λέω .σκαρφάλωσε βγήκε από το πάρκο και τον έχω πιάσει μια φορά στον αέρα από τη κούνια... ευτηχως τον "κράτησε" η μικρή στο καναπέ τη μέρα που βγήκε από το πάρκο γιατί αλλιώς θα είχε φάει τα μούτρα του.σε 2 λεπτα μέσα μέχρι να του φέρω το γάλα από τη κουζίνα!! Όταν του μιλάω μου απαντάει στη δικιά του γλώσσα .Εκεί να δειτε γέλια..

Έχει κόψει όμως τις ποσότητες στο φαγητό τρώει πολύ λιγότερο και μονο κομμάτια τώρα. Γάλα του συνεχίζω σκόνη όχι φρέσκο θέλει εμπλουτισμένο η γιατρός για λίγο ακόμα.

Έκανε και αίματος όλα καλά εκτός από την αναιμία την οποία θα την κουβαλάει μάλλον μια ζωή .Αυτό του άφησε η πρωοροτηρα . Όποτε θα συνεχίσει το σίδηρο. Κατά τα αλλα 82cm 10500 κιλά στις 7αυγουστου που έκανε το εμβόλιο.

Ααααα είπε και μαμά.Εκεί τα είδα όλα κοριτσια. Έκλαψα τόση χαρά που πήρα δεν την έχω πάρει σε όλη τη ζωή μου.

Δόντια δε ξέρω πόσα εχει τώρα δεν με αφήνει να δω πρέπει να βγήκαν και τα πίσω. Αυτά τα νέα μας!!!Σας στέλνουμε φιλιά μαμά και ποντίκι !!!

Υ.Γ. εξακολουθεί να είναι κούκλος!!!!Έχω και μάρτυρες  για επιβεβαίωση τώρα  :Ρ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...