Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

      Μην ανχωνεσε το ότι δεν έχεις αίμα σημαίνει ότι ο οργανισμός ανταποκρίνεται σωστα . Το μωρό έτσι Κ αλλιώς όσο περνάνε οι εβδομάδες θα ανεβαίνει πιο ψηλά οπότε το πιο λογικό ο οργανισμός σου να ανταποκριθηκε σωστά Κ να ανταπεξέρχετε στις πιέσεις. Το ότι κάνει μια πρόβλεψη ο γιατρός δεν σημαίνει ότι θα γίνει ακριβώς αυτό που λέει. Σου λέει το χειρότερο για να είσαι προετοιμασμένη δεν είναι μάντης να ξέρει ακριβώς τι θα γίνει . Αν ανχωνεσε πήγαινε για ένα υπέρηχο για να σου φεύγουν οι σκέψεις . 

       

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Βικακι αυτος ο βραδινος πως κοβεται???? εμενα τοτε ειναι που ξυπναει συνεχεια και θελει στηθος! Τωρα μπηκε και ο αντρας μου στ τριπακι να ακουει τους αλλους και να μου λεει μηπως ξυπναει γιατι δε χορταινει και να δωσουμε σκονη! Η αληθεια ειναι οτι οσο μου το λεει το σκεφτομαι και εγω και ας ξερω απο οσα διαβαζω οτι κατι τετοιο δεν ισχυει αλλα επηρεαζομαι και ισως προσπαθησω να του δωσω μονο για το βραδυ μηπως και κοιμαται περισσοτερο! κοντευει 3 μηνες που καει πολυ ανησυχο υπνο και ξυπναει 5-6 φορες το βραδυ ή δεν μπορω να τον κοιμισω στο κρεβατακι του και τον παιρνω μαζι μου αλλα και παλι ζοριζεται να κοιμηθει! Πιστευω οτι ειναι τα δοντια αλλα δε θελω να τον εχω και με ντεπον, μεχρι στιγμης τον εχω δωσει 2 φορες νρεπον γιατι δεν αντεχα τη γκρινια του και ελεγα για να ειναι ετσι ο καημενος ισως να υποφερει αλλα ποσες φορες να τον δωσω, ειναι και φαρμακο και δε θελω να του δινω!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δοανακι αν δωσεις σκονη παλι μπορει να εχεις θεμα γκρινιας κ μετα να μην ηρεμει με θηλασμο

Φυσικα κ του φτανει.ολοκληρο παιδαρο εχεις

Στον ογδοο περνανε μια κριση υπνου,αγχος αποχωρισμου,δοντια,ζεστη.κ αν καμια μερα δ πιει πολυ στη διαρκεια της μερας μπορει να αναπληρωνει το βραδυ

Εγω να σου πω τη αληθεια δ μπηκα στη διαδικασια να κοψω το βραδινο στην κορη γτ ξυπνουσε 6-10φορες.δ ειχα σκοπο να κουναω η να τρεχω στο διπλα δωματιο.μευατα 1,5αρχισε να κοιμαται κτ εξαωρα,οχταωρα κ ειμασταν κ σε φαση αποθηλασμου οποτε μπορει να επινε τη μια νερο,την αλλη απλα αγκαλθα,την αλλη φρεσκο κ στα 2ειχε σταματησει

Κ γω δυο φορες του εδωσα ντεπον συνεχομενα.αλλα πεταγοταν πανω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσι δεν ξέρω τι να κάνω και εγώ δε θέλω να του δώσω σκόνη και πιστεύω ότι αν δεν έχει και το στήθος για παρηγοριά θα είναι χειρότερα! Μόλις κοιμήθηκε μετά από μια ώρα κούνημα, τον πήρα στο κρεβάτι και μια έπιανε στήθος μια το άφηνε και τσιριζε και να γίνεται επί ώρα αυτό, τελικά του έδωσα ντεπον και κρεμουλα στα ουλα, τον πήρα αγκαλιά και βόλτες στο σπίτι γιατί μόλις καθόμουν ή ξαπλωναμε μαζί πάλι τα ίδια! Τώρα χαλαρωνω στο μπαλκόνι από την υπερενταση για να κοιμηθώ επιτέλους! Αχ να δω πότε θα περάσει και αυτό! Τελικά για μένα η πιο δύσκολη φάση είναι τώρα 6-8 μηνών και να δούμε πόσο θα πάει ακόμα!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μετα τους 10στρωνει λιγο.κ πολυ μτα το χρονο.υπομονη

Οταν μου ελεγε ο αντρας μου για τα νυχτερινα ξυπνηματα του ελεγα,οκ θα το κοψω.θα πηγαινεις εσυ ομως γτ εμενα θα θελει να θηλασει.δ το εκανε ποτε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπελιές μου και μωράκια! !Σήμερα διάβαζα το καφέ μας από την αρχή .τι περάσαμε βρε κορίτσια?? Αλήθεια εμείς δεν είμαστε καφέ για μανούλες. Παράρτημα από τα επείγοντα στο Παπαγεωργίου ήμασταν! ! Ευτυχώς πήγαν όλα καλά για όλες μας!!

Σε άλλα νέα ο μικρος τη Παρασκευή γίνετε  ενος'!!! Πέρασε ένας χρόνος.τέτοιες μέρες πέρσυ ήμουν στο Ιασώ και πάλευα να κερδίσω μέρες. Φέτος τον κυνηγάω μη πέσει τον βγάζω από ντουλάπες και μαζεύω το χάος που αφήνει πίσω του...γέννησα ένα Ταλιμπάν.Ένα μικρό Νταβέλη. ΔΕΝ ΠΑΛΕΎΕΤΕ! !!εξαντλεί 2 σκυλιά εμένα κα το πατέρα του το σκ. Γερό να είναι το παιδι μου αν συνεχίσει έτσι μόλις περπατήσει θα κάνω κορμάρα να τον κυνηγάω τρέχοντας!!!! Ναι το ποντίκι όλα αυτά .το μικρό μου πρωορακι που με προετοίμαζαν ότι ίσως πεθάνει. Και αν ζήσει δε ξέρουμε πως θα είναι. Με τι προβλήματα'!! Τους άφησε όλους άφωνους και συνεχίζει! !!

Θέλω να σας ευχαριστήσω. Όλες σας.ήσασταν η στήριξη μου τοσι καιρό !!να χαίρεστε τα παιδιά σας όλες και να είναι γερά δυνατά και ευτυχισμένα. 

 

Πάω να πιω μια μπύρα.συγκινήθηκα η μάνα. .. 

:):):):):)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, vikib είπε:

Ιζαμπελλα πολυ χαιρομαι για το ποντικακι-ταλιμπαν

Προχθες σκεφτομουν την ειρηνη κ την μικρουλα της

Είναι μια χαρά!!!Και η μικρη κούκλα!!!έχει κάτι ματαρες το μελανουρακι!!! Θα κάψει πολλές καρδιές η κοπελαρα της ειρήνης!!! <3 

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολες.. ιζαμπε΄΄α μ διαβασα ολο σχεδον το ποστ και συγκινηθηκα.. δοξα τω Θεω!! ειδες το θαυμα?? πω πω.. να το χαιρεσαι κοπελα μου!! 

εμεις κοριτσια εχουμε καταργησει τα αλεσμενα.. μεγαλη ευκολια.. μολις δει κρεμα κατι παθαινει.. αμα δεν εχει να μασηξει δεν μπορει.. σαν φαφουτης παππους με τα ουλα... πλακα εχει... αφου μ εχουν μεινει δυο κουτια κρεμες φαριν λακτε.. απο δοντια ουτε λογος.. ο υπνος οπως παντα ξυπναει σιγουρα τρεις φορες το βραδυ, ειτε γτ γυρισε μπρουμυτα ειτε γτ διψασε.. οποτε με τρωνε τα δρομολογια.. αλλα προσπαθω ν το παλεψω γτ η κουραση αυτη μ βγαζει νευρικοτητα.. τον λυπαμαι πολυ τον καημενο ομως γτ δεν ξεκουραζεται.. το πρωι κοιμαται πολυ.. δεν ξερω τι να κανω.. απο τη μια λεω να τον αφησω ν κλαψει.. απο την αλλη σκεφτομαι αν διψαει?? αφου εχθες το βραδυ κατεβασε ενα μπιμπερο νερο συνολο... κ πινει με τετοια μανια.. διψα δεν ειναι?? ή συνηθειο?? δεν ξερω.. ουφ.. 

επισης εχεις δυο μηνες που βηχει λες και εχει λαρυγγιτιδα.. τον εξετασε η γιατρος αλλα ειναι πεντακαθαρος.. οποτε μ λεει μαλλον ειναι απο τα γαλα τ ανεβαινει κ τον εχει ερεθισει το λαιμο.. ετσι ερεθισμενος θ μεινει ο λαιμουδακος τ?? δεν ποναει αραγε?? 

Link to comment
Share on other sites

Ονειρα γλυκα μεγαλη ευκολια τα μη αλεσμενα.εμενα απλα δοκιμαζει

Λογικα διψαει.κ ο δικος μου εκτος του οτι θηλαζει το βραδυ ζηταει κ νερο.ενα ποτηρακι πινει.εγω στην εγκυμοσυνη απλα κοιμομουν με την κορη μου

Μηπως να αλλαξετε γαλα για τον ερεθισμο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , vikib είπε:

Ονειρα γλυκα μεγαλη ευκολια τα μη αλεσμενα.εμενα απλα δοκιμαζει

Λογικα διψαει.κ ο δικος μου εκτος του οτι θηλαζει το βραδυ ζηταει κ νερο.ενα ποτηρακι πινει.εγω στην εγκυμοσυνη απλα κοιμομουν με την κορη μου

Μηπως να αλλαξετε γαλα για τον ερεθισμο;

μεγαλη δε λες τιποτα.. βεβαια εκτος του μεσημεριανου δεν τρωει μεγαλες ποσοτητες, ενω οσο τα αλεθα ετρωγε πιο πολυ.. αλλα τουλαχιστον ειναι πιο βολικο και για αυτον νομιζω..

αλλαξαμε γαλα αλλα διαφορα δεν ειδα.. τωρα θα παρω της νεστλε..ν δω.. αλλιως θα το ψαξω αλλιως γιατι τον ακουω κ ποναει ο δικος μ λαιμος.. εκεινου δεν ποναει?? αναρωτιεμαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και μπεμπινια!!!! Ιζαμπελα μου ποσο γρηγοραπερναει ο καιρος! Μπηκα διαβασα λιγο τη συνομιλια εκει στις μερες που γεννησες και συγκινηθηκα! Πραγματικα ομως αυτο το ποντικακι ηρθε για να μεινει! Απο την αρχη ηταν τοσο δυνατος και ευχομαι ετσι να ειναι παντα στη ζωη του! Επισης αν μιλατε με την Ειρηνη να της δωσεις πολλα χαιρετισματα και πολλα φιλακια στην μικρουλα της! Ελπιζω και αυτη να εχει ξεπερασει τα μικρα θεματακια που ειχε και να ειναι παντα γερη στη ζωη της!!!!!

Βικακι και ο δικος μου ειναι μελαχρινουλης, τωρα με τον ηλιο λιγο ανοιξε το μαλλακι μας και εχει ομορφα ματακια με τεραστιες βλεφαριδες! Αχ η μανα ειμαι ερωτευμενη με το γιο μου!!!!

Ονειρα γλυκα μηπως να το κοιτουσες αυτο με τον λαιμουδακο του? Αν οντως ειναι το γαλα να το αλλαξεις γιατι θα ερεθιστει χειροτερα μετα! Ευχομαι να μην ειναι τιποτα και να περασει γρηγορα!

Εμεις κοριτσια ειμαστε πολυ καλα 9010γρ και 75εκ! Βαλαμε 155γρ αυτο το μηνα! Εχουμε ξεκινησει κα εμεις κομματακια και μπορω να πω οτι του αρεσουν οποτε και εμεις τερμα τα αλεσμενα! Για τον υπνο μου ειπε οτι εχω δυο επιλογες ή συνεχιζω οπως εχει και τον κοιμιζω μαζι μου απλα θα ξυπναει συχνα και μου λεει οτι το συνηθιζουν τα μωρα που θηλαζουν ή για λιγες μερες θα κανω υπομονη και θα σηκωνομαι θα τον θηλαζω και θα τον κοιμιζω στο δωματιο του! Μου λεει σιγουρα δεν ειναι οτι δε χορταινει αλλα συμπεριφορικο, μπορει να διψαει τωρα πιο πολυ με τη ζεστη, λιγο και τα ουλα! Αυτο το βραδυ φτου φτου κοιμηθηκε πιο καλα και με ξυπνησε μονο 3 φορες οποτε ξεκουραστηκα και εγω! Παντως ο μικρος ειναι λιγο τσατιλας και φαινεται οτι θελει να περασει το δικο του! Που θα παει θα τον καταφερω!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βικακι μπαίνω και εγώ που  και που και διαβάζω το είμαι έγκυος ή όχι, άλλωστε από εκεί ξεκίνησα πριν μείνω έγκυος αλλά έχουν αλλάξει πολλά κορίτσια πλεον! 


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...