Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!πηγα σημερα στο γιατρό και είμαι 4εβδομαδων και 4 ημερών και πητ 14/11 τελικά πήγα 4 ημέρες πιο μετά!!σε 2εβδομαδες θα ξανάπαω να με δει..!πολυ ξεκούραση για να μην εχω σταγονιτσες καφέ κόκκινες όπως είχα 1μερα πριν γιατί είναι πολυ νωρίς ακόμα και πρέπει να δέσει τ μωρό!προς τ παρόν δεν εχω κάποιο ιδιαίτερο σύμπτωμα εκτός από το στήθος που πονάει πολυ!επιςης για την δυςκοιλιοτητα φρούτα όπως ακτινίδια όπως λέτε και εςεις!εσεις πως είστε;


InEHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα!!! κορίτσια άρχισαν οι αναγούλες .... οποτε ειμαι λιγο περίεργα σήμερα, ΚΙΤ92 χαίρομαι πολυ για τα νεα σου! ξεκουρασου και ολα θα πανε καλα!!!

Ισαμπελα μου νομίζω πως από την 6η εβδομάδα ξεκινάνε οι αναγούλες όποτε ήρθε η ώρα σου..!!εγω δεν εχω προς το παρόν μάλλον επειδή είναι νωρίς ακόμη φαντάζομαι!! Για να δούμε!


InEHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ισαμπελα μου νομίζω πως από την 6η εβδομάδα ξεκινάνε οι αναγούλες όποτε ήρθε η ώρα σου..!!εγω δεν εχω προς το παρόν μάλλον επειδή είναι νωρίς ακόμη φαντάζομαι!! Για να δούμε!

καλησπέρα kid92, ναι νομιζω την 6η αρχίζουν ,

άρχισαν και οι εμετοί , απο την μια δεν μπορω απο την αλλη χαίρομαι ολα θα πανε καλα ! :D:D:D

Τα ακτινίδια βοηθάνε , αν και εγω εχθές έβαλα υπόθετο σιλικόνης !!!

δε γινόταν αλλιώς!

Link to comment
Share on other sites

στο 4ο εισαι ?? με το καλο !!! και εμενα με εχει τρελανει η μεση μου,,, πολυ πονος ! υποφερω ,

ναι στο 4!!!στην 6 λογικα αρχιζουν οι αναγουλες διότι και γω αρχισα να εχω αρκετα ιδιαιτερα το βραδυ πριν κοιμηθω ευτυχως ακομη χωρις εμετους...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι στο 4!!!στην 6 λογικα αρχιζουν οι αναγουλες διότι και γω αρχισα να εχω αρκετα ιδιαιτερα το βραδυ πριν κοιμηθω ευτυχως ακομη χωρις εμετους...

να σου ζήσουν !!!! πω πω αυτες οι αναγούλες! και εμενα τελικά με πιάνουν το βράδυ ποιο έντονες!και κατι πονάκια χαμηλά αλλα νομίζω ειναι αναμενόμενα

και εμενα σταματήσαν τα καφε 2 μερες σήμερα ειχα,πηγα σουπερ μαρκετ και κουράστηκα, τωρα θα κάτσω ξαπλα και δεν θα κουνάω!:cry::cry::cry::|:-|:|

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! ! Σήμερα πήγα γιατρό! ! Ακουσαμε καρδούλα κ είδαμε φασολακι! !πιθανή ημερομηνία τοκετου 3 Νοεμβρίου))) Σούπερ! !! Κ γω ςχω λίγες αναγουλες κ παραααα πολύ υπνηλία! !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! ! Σήμερα πήγα γιατρό! ! Ακουσαμε καρδούλα κ είδαμε φασολακι! !πιθανή ημερομηνία τοκετου 3 Νοεμβρίου))) Σούπερ! !! Κ γω ςχω λίγες αναγουλες κ παραααα πολύ υπνηλία! ![/QUO

σουπερ!!!!!

μαζι εχουμε πητ? ? ? :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...σημερα ειδαμε σακο και καρδια να παλλεται...δεν ακουσαμε ομως...5κ5ειμαι.πιθανη ημερομηνια τοκετου 10/11.νιωθω μονο λιγο κουρασμενη.λενε οτι εχουν νωρις αναγουλες και αδιαθεσια κανουν κοριτσια.ισχυει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα...σημερα ειδαμε σακο και καρδια να παλλεται...δεν ακουσαμε ομως...5κ5ειμαι.πιθανη ημερομηνια τοκετου 10/11.νιωθω μονο λιγο κουρασμενη.λενε οτι εχουν νωρις αναγουλες και αδιαθεσια κανουν κοριτσια.ισχυει;

Ισαβέλλα μου πολυ χαίρομαι για τα νέα σου!και γω το εχω ακούσει αυτό και επίσης ότι οι αναγούλες ξεκινάνε από την 6εβδομαδα κ μετά!εσυ έχεις ξεκινήσει;


InEHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Oxi δεν μπορω να πω πως αισθανομαι κατι...κουραση δηλαδη τεμπελια μονο...δεν κανω και τιποτα ειμαι σε ψιλοακινησια.εχω θεμα ομως με τον θυρεοειδη και μεχρι να ρυθμιστει ισως οφειλεται η υποτονικοτητα μου σαυτο.το προηγουμενο μωρο που εχασα ηταν κοριτσι και ειχα αναγουλες μετα την 7εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια μου. Εγώ έχω πολύ πρήξιμο ήδη. Την άλλη εβδομάδα έχω γιατρό. Οι χοριακές μου είναι αρκετά υψηλές στις αρχές τις εβδομάδας και μάλλον την άλλη εβδομάδα θα ακούσουμε και την καρδούλα. Ανυπομονώ. Αλλά με τον μικρό ούτε να να σκεφτώ την εγκυμοσύνη δεν προλαβαίνω. Μόνο όταν φοράω το παντελόνι και με πιέζει το συνειδητοποιώ!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!!

Με λενε Ασπα και ειμαι 32 χρονων!!! Γενέθλια εχω 23 Μαρτίου όποτε πήρα ηδη το πιο ωραιο δωρο του κόσμου.

Μολις εχθες έμαθα οτι ειμαι εγκυος και πεταωωω!!!

Ειναι το δευτερο παιδακι μου...η μικρη μου ειναι σχεδόν 4...ναι ναι δεν έκανα παιδι νωρίτερα και τωρα τρεχω...χεχε...

Ειχα λιγάκι δύσκολη εγκυμοσύνη την πρωτη φορα και η εμπειρία δεν ηταν η καλυτερη. Αναγούλες και εμετους μεχρι τον 5ο μηνα. 2 φορες κλινικη απο αφυδάτωση (5-10 εμετους την μερα...ουτε νερο εμενε μεσα)χεχε εχασα 7 κιλά μεχρι τοτε...Ετσι δεν ξεκινούσα ευκολα μέχρι τωρα και με παιδι να περασω ξανα τα ιδια...

Τωρα δεν με νοιαζει καθολου!!!! ειμαι τοσο χαρούμενη που και ακόμα και τα ιδια να εχω θα ειμαι καλα!!

Ειχα μια υπέροχη γέννα βεβαια γιατι μετα τον 5 ολα ηταν υπεροχα!

Γεννησα την μικρη μου σε 4 ωρες παρεα με τον αντρουλη μου σουπερ εύκολα

μεχρι να παμε να υπογραψουμε ,φωτογραφίες,κλισμα,φωτογραφίες,διαστολή 10 ,φωτογραφιες ξανα και τσουπ.... υπεροχα!!! οσο παιδευτικα στην αρχη τοσο εύκολα γέννησα μετα!!!

Χάρηκα πολυ που σας βρηκα να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας

ΠΗΤ εχω 20 Δεκεμβρίου πηγα σήμερα για χοριακη και θα πάρω τον γιατρο το απόγευμα για ραντεβου!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοιλιτσες... πηγαμε και μεις γιατρο χθες καιν ακουσαμε το πολυποθυτο τουκ τουκ τουκ... ειδαμε σακο εμβρυο και ακουσαμε καρδουλα...αρχισαν οι αναγουλες και οι εμετοι χθες το βραδυ 2 σημερα ευτυχως την γλυτωσα μεχρι τωρα...πητ 4/11 μου εγραψε και κατι εξετασεις αιματος ουρων και θυροειδη και θα τις κανω την αλλη βδομαδα.. asparg με τετοια εγκυμοσυνη πως να μην το τρεναρεις το 2?? εδω εγω κανω εναν εμετο και λεω παναγια μου!!!!!!


Qbn9p3.png

8cXxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...