Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες.

"Μανουλα" κ εγω με πητ 22/11.να εχουμε ολες μια εγκυμοσυνη οοοοολοοοοο χαμογελα κκαι χωρις προβληματα.

Καλημερα mummy87 καλως ηρθες! Σου ευχομαι μια ευχαριστη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη! πρωτο σου παιδακι ειναι? πηγες να δεις σακο? ειμαστε κοντα στις ημερομηνιες!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευτυχώς δεν δουλεύω! ειμαι ολη μερα στο κρεβάτι και σηκώνομαι για τα αναγκαία μονο! Γελάω και με το σκυλι μου! τα εχει παιξει μαζι με εμενα.. κοιμάται ολη μερα και αυτο!

χαχα τελεια ευκαιρια για ξεκουραση βρηκε κ το σκυλακι σου! κ εγω εχω σκυλακι αλλα την εχω κυριως στην αυλη ειναι cocker spaniel, εσενα? λενε οτι τα σκυλια καταλαβαινουν την εγκυμοσυνη απο νωρις, ειδες κανενα σημαδι εσυ?


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια και πολλές ευχές και για τις καινούριες μανούλες!

Ψιτττττ να σας πω ένα μυστικό για όσες έχουν υπνηλίες πολλές! Κοιμηθείτε τώρα που μπορείτε!!!!! Οσο μπορείτε!!! Χορτάστε ύπνο γιατί μετα....! Χαχαχα! Εγώ έχω δύο χρόνια να κοιμηθώ + 9 μήνες η προηγούμενη εγκυμοσύνη στην οποία είχα τρελές αυπνίες!

Αλλά ειλικρινά τέτοια ευτυχία δεν υπάρχει.

Δεν σας κρύβω ότι είμαι πολύ κουρασμένη και πολύ αγχωμένη στο δεύτερο γιατί σκέφτομαι τις αρρώστιες όταν θα το έχω νεογέννητο, τον μεγάλο που ακόμα δεν κοιμάται, πως θα τον πηγαίνω στο σχολείο το πρωί κτλ κτλ. Αλλά το ήθελα πολύ το δεύτερο παιδάκι και ας ήρθε λίγους μήνες νωρίτερα από οτι το προγραμμάτιζα! Αντε αυριο θα πάμε και στο γιατρό να το ακούσω επιτέλους γιατί εκτός από την κοιλιά που πρήζεται δεν έχω άλλα συμπτώματα. Αφού καμιά φορά σκέφτομαι μπας και δεν είμαι πλέον εγκυος! χαχαχαχα! :rolleyes:

Σκέφτομαι εσάς τις πρωτομανούλες, και πόση χαρά έχετε και συγκινούμαι!! Ειλικρινά ειναι μεγάλη χαρά κορίτσια μου ειδικά το πρώτο παιδάκι που είναι κάτι τελείως καινούριο και μόλις πάει 2-2,5 μηνών που αρχίζουν τα χαμόγελα, και μετά που αρχίζουν και σου αρπάζουν τα μαλλιά, και μετά που περπατάνε μέσα στην χαρά ενώ εσένα σου βγαίνει η μέση, χιχιχιχχ και μετά που λένε ΜΠΑΜΠΑ γιατι μπαμπά λένε πρώτα και μετά μαμα, και μετά ξαφνικά γίνονται 'πουτανάκια' (συγνώμη για την έκφραση) και αρχίζουν τα μαμάααααααααακαααα και μπαμπάκαααααααα! χαχαχαχαχα! Που πάνε σχολείο και τα βλέπεις να παίζουν και να είναι τόσο συγκεντρωμένα. Το γεγονός ότι τα αφήνεις να πάς πρώτη μέρα στη δουλειά και έχεις τόσες τύψεις ότι παρατάς το παιδί σου! χααχαχαχα! Ναι είναι πολύ έντονα τα συναισθήματα στο πρώτο παιδάκι.

Βικάκι πώς τα πάς εσύ με τα 3+1 σπόρι?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα τελεια ευκαιρια για ξεκουραση βρηκε κ το σκυλακι σου! κ εγω εχω σκυλακι αλλα την εχω κυριως στην αυλη ειναι cocker spaniel, εσενα? λενε οτι τα σκυλια καταλαβαινουν την εγκυμοσυνη απο νωρις, ειδες κανενα σημαδι εσυ?

Τα σκυλιά καταλαβαίνουν τα πάντα. Εμένα και τα δύο ήταν μέσα στην τρελή χαρά από πριν την υποτιθέμενη περίοδο. Και σε αυτή και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια και πολλές ευχές και για τις καινούριες μανούλες!

Ψιτττττ να σας πω ένα μυστικό για όσες έχουν υπνηλίες πολλές! Κοιμηθείτε τώρα που μπορείτε!!!!! Οσο μπορείτε!!! Χορτάστε ύπνο γιατί μετα....! Χαχαχα! Εγώ έχω δύο χρόνια να κοιμηθώ + 9 μήνες η προηγούμενη εγκυμοσύνη στην οποία είχα τρελές αυπνίες!

Αλλά ειλικρινά τέτοια ευτυχία δεν υπάρχει.

Δεν σας κρύβω ότι είμαι πολύ κουρασμένη και πολύ αγχωμένη στο δεύτερο γιατί σκέφτομαι τις αρρώστιες όταν θα το έχω νεογέννητο, τον μεγάλο που ακόμα δεν κοιμάται, πως θα τον πηγαίνω στο σχολείο το πρωί κτλ κτλ. Αλλά το ήθελα πολύ το δεύτερο παιδάκι και ας ήρθε λίγους μήνες νωρίτερα από οτι το προγραμμάτιζα! Αντε αυριο θα πάμε και στο γιατρό να το ακούσω επιτέλους γιατί εκτός από την κοιλιά που πρήζεται δεν έχω άλλα συμπτώματα. Αφού καμιά φορά σκέφτομαι μπας και δεν είμαι πλέον εγκυος! χαχαχαχα! :rolleyes:

Σκέφτομαι εσάς τις πρωτομανούλες, και πόση χαρά έχετε και συγκινούμαι!! Ειλικρινά ειναι μεγάλη χαρά κορίτσια μου ειδικά το πρώτο παιδάκι που είναι κάτι τελείως καινούριο και μόλις πάει 2-2,5 μηνών που αρχίζουν τα χαμόγελα, και μετά που αρχίζουν και σου αρπάζουν τα μαλλιά, και μετά που περπατάνε μέσα στην χαρά ενώ εσένα σου βγαίνει η μέση, χιχιχιχχ και μετά που λένε ΜΠΑΜΠΑ γιατι μπαμπά λένε πρώτα και μετά μαμα, και μετά ξαφνικά γίνονται 'πουτανάκια' (συγνώμη για την έκφραση) και αρχίζουν τα μαμάααααααααακαααα και μπαμπάκαααααααα! χαχαχαχαχα! Που πάνε σχολείο και τα βλέπεις να παίζουν και να είναι τόσο συγκεντρωμένα. Το γεγονός ότι τα αφήνεις να πάς πρώτη μέρα στη δουλειά και έχεις τόσες τύψεις ότι παρατάς το παιδί σου! χααχαχαχα! Ναι είναι πολύ έντονα τα συναισθήματα στο πρώτο παιδάκι.

Βικάκι πώς τα πάς εσύ με τα 3+1 σπόρι?

Τι ομορφα που τα περιγραφεις! Ολα αυτα ανυπομονουμε να ζησουμε κ εμεις! τα βλεπουμε τριγυρω μας κ πλησιαζει ο καιρος που θα ερθουν κ σε εμας! Οσο για τη δουλεια απο τωρα σκεφτομαι πως θα το αφηνω μετα κ θα φευγω... Κ εγω νομιζω οτι η δικη μου σκυλιτσα κατι καταλαβε γτ μου μυριζε την κοιλια κ ολο ερχεται κ καθεται πανω μου! Απο τωρα μου κανει ζηλιες χιχι!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι ομορφα που τα περιγραφεις! Ολα αυτα ανυπομονουμε να ζησουμε κ εμεις! τα βλεπουμε τριγυρω μας κ πλησιαζει ο καιρος που θα ερθουν κ σε εμας! Οσο για τη δουλεια απο τωρα σκεφτομαι πως θα το αφηνω μετα κ θα φευγω... Κ εγω νομιζω οτι η δικη μου σκυλιτσα κατι καταλαβε γτ μου μυριζε την κοιλια κ ολο ερχεται κ καθεται πανω μου! Απο τωρα μου κανει ζηλιες χιχι!

Δεν είναι ζήλεια! Είναι προστατευτικότητα. Και τα θηλυκά σκυλιά το έχουν πολύ έντονα! Εμένα το αρσενικό είναι τρελοκαμπέρος ενώ το θηλυκό είναι πολύ προστατευτικό. Και να ξέρετε ότι τα παιδιά κάνουν μεγάλη χαρά με τα σκυλιά. Ο δικός μου είναι τρελαμένος όταν τα ταίζει και παίζει μαζί τους. Με το θηλυκό έχουν πολύ καλή σχέση γιατί είναι μεσαίου μεγέθους και δεν είναι άγαρμπη. Με το αρσενικό είναι πιο προσεκτικός γιατί είναι μεγάλο σκυλί και δραστήριο και τον ψιλοαποφεύγει γιατί ειναι άγαρμπος. Είναι πολύ καλά μωρέ! Σχέσεις ζωής. Ασε που βγαίνουμε έξω και κάνει εντύπωση στον κόσμο που δεν φοβάται τα σκυλιά και φωνάζει γάη γάη για να πάμε να τα χαιδέψουμε!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 θηλυκά σταφάκια, απλα με την μια εχω ενα ιδιαίτερο δέσιμο, οχι οτι με πρώτη δεν αγαπιόμαστε , απλα ειναι ποιο μεγάλη και ποιο σοβαρη,ποιο ανεξάρτητη, τα σκυλάκια μου ειναι μεγαλη αγαπη που με βοήθησαν σε πολλές φασεις της ζωης μου κορίτσια ! και εννοείτε οτι θα συνεχίσουν να ζουν μαζι μας στο σπιτι με το μωρό! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια και πολλές ευχές και για τις καινούριες μανούλες!

Ψιτττττ να σας πω ένα μυστικό για όσες έχουν υπνηλίες πολλές! Κοιμηθείτε τώρα που μπορείτε!!!!! Οσο μπορείτε!!! Χορτάστε ύπνο γιατί μετα....! Χαχαχα! Εγώ έχω δύο χρόνια να κοιμηθώ + 9 μήνες η προηγούμενη εγκυμοσύνη στην οποία είχα τρελές αυπνίες!

Αλλά ειλικρινά τέτοια ευτυχία δεν υπάρχει.

Δεν σας κρύβω ότι είμαι πολύ κουρασμένη και πολύ αγχωμένη στο δεύτερο γιατί σκέφτομαι τις αρρώστιες όταν θα το έχω νεογέννητο, τον μεγάλο που ακόμα δεν κοιμάται, πως θα τον πηγαίνω στο σχολείο το πρωί κτλ κτλ. Αλλά το ήθελα πολύ το δεύτερο παιδάκι και ας ήρθε λίγους μήνες νωρίτερα από οτι το προγραμμάτιζα! Αντε αυριο θα πάμε και στο γιατρό να το ακούσω επιτέλους γιατί εκτός από την κοιλιά που πρήζεται δεν έχω άλλα συμπτώματα. Αφού καμιά φορά σκέφτομαι μπας και δεν είμαι πλέον εγκυος! χαχαχαχα! :rolleyes:

Σκέφτομαι εσάς τις πρωτομανούλες, και πόση χαρά έχετε και συγκινούμαι!! Ειλικρινά ειναι μεγάλη χαρά κορίτσια μου ειδικά το πρώτο παιδάκι που είναι κάτι τελείως καινούριο και μόλις πάει 2-2,5 μηνών που αρχίζουν τα χαμόγελα, και μετά που αρχίζουν και σου αρπάζουν τα μαλλιά, και μετά που περπατάνε μέσα στην χαρά ενώ εσένα σου βγαίνει η μέση, χιχιχιχχ και μετά που λένε ΜΠΑΜΠΑ γιατι μπαμπά λένε πρώτα και μετά μαμα, και μετά ξαφνικά γίνονται 'πουτανάκια' (συγνώμη για την έκφραση) και αρχίζουν τα μαμάααααααααακαααα και μπαμπάκαααααααα! χαχαχαχαχα! Που πάνε σχολείο και τα βλέπεις να παίζουν και να είναι τόσο συγκεντρωμένα. Το γεγονός ότι τα αφήνεις να πάς πρώτη μέρα στη δουλειά και έχεις τόσες τύψεις ότι παρατάς το παιδί σου! χααχαχαχα! Ναι είναι πολύ έντονα τα συναισθήματα στο πρώτο παιδάκι.

Βικάκι πώς τα πάς εσύ με τα 3+1 σπόρι?

τα λες πραγματικα πολυ ωραια ολα!!!και εμενα το πρωτο μου παιδακι ειναι!καλη επιτυχια αυριο!ανυπομονω και γω να παω για υπερηχο την παρασκευη να ακουσουμε την καρδουλα!ελπιζω να την ακουσουμε!απο οτι βλεπω ειμαστε στην ιδια εβδομαδα σχεδον!περιμενουμε νεα σου απο αυριο!


InEHp2.png
Link to comment
Share on other sites

τα λες πραγματικα πολυ ωραια ολα!!!και εμενα το πρωτο μου παιδακι ειναι!καλη επιτυχια αυριο!ανυπομονω και γω να παω για υπερηχο την παρασκευη να ακουσουμε την καρδουλα!ελπιζω να την ακουσουμε!απο οτι βλεπω ειμαστε στην ιδια εβδομαδα σχεδον!περιμενουμε νεα σου απο αυριο!

Τα λέω ωραία γιατί είναι ΩΡΑΙΑ. Και φανταστείτε ότι έχω δύσκολο παιδάκι και θηλάζω ακόμα (το οποίο μάλλον δεν θα το κάνω τόσο καιρό στο δεύτερο).

Ευχαριστώ για αύριο. Θα σας ενημερώσω! Επίσης για την Παρασκευή! Αντε τουκ τουκ τουκ τουκ τουκ τουκ!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλη εβδομάδα , εχθες άκουσα το ομορφότερο τραγούδι του κόσμου , την καρδούλα του μωρου μου!!! περιττό να σας πω οτι τα εχω παίξει !!! το μπεμπέ μας ειναι στην 7 εβδομάδα, ξεκίνησα με αναγούλες περίπου στις πεντέμισι και τωρα ειμαι με εμετούς στις 4 το πρωί, και ζαλάδες,αλλά δε πειράζει , χαλάλι του το παιδί να ειναι καλα και εμείς οι μαμάδες αντέχουμε!!!

:wink:

Καλημερα!!!

με το καλο σου εύχομαι να παει ολη η εγκυμοσύνη σου!!

Πολυ νωρίς ξεκίνησες με τους εμετούς....

εύχομαι να περάσουν γρήγορα και να χαρείς την υπόλοιπη εγκυμοσύνη σου χωρίς έγνοιες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα doani.αυριο εχω το πρωτο ραντεβου κ εχω τρελο αγχος.

Εγω δε νομιζω να κρατηθω μεχρι τις 7 απριλη και ισως κανω μια επισκεψη στον γιατρο την αλλη βδομαδα! Καλη επιτυχια στο ραντεβου σου!! ευχομαι ολα ειναι τελεια!! θελω τοσο πολυ να δω το σπορακι μας!!!!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη μου.πριν τρια χρονια κ ενω πηγαιναν ολα μια χαρα....ξαφνικα γεννησα φυσιολογικα στις 17 εβδομαδες οποτε τωρα ειμαι πιο συγκρατημενη αλλα μπορω να πω δεν ξερω γιατι πολυ αισιοδοξη.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη μου.πριν τρια χρονια κ ενω πηγαιναν ολα μια χαρα....ξαφνικα γεννησα φυσιολογικα στις 17 εβδομαδες οποτε τωρα ειμαι πιο συγκρατημενη αλλα μπορω να πω δεν ξερω γιατι πολυ αισιοδοξη.

Ολα καλα θα πανε!!! Ας αφησουμε το παρελθον κ τωρα κοιταμε μπροστα!!! Θετικη σκεψη κ το Νεμβριο θα κραταμε στην αγκαλιτσα μας τα μπεμπακια μας!!! Κοριτσια εχετε ενστικτο για το φυλο του μωρου??


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα θα πανε!!! Ας αφησουμε το παρελθον κ τωρα κοιταμε μπροστα!!! Θετικη σκεψη κ το Νεμβριο θα κραταμε στην αγκαλιτσα μας τα μπεμπακια μας!!! Κοριτσια εχετε ενστικτο για το φυλο του μωρου??

δεν το εχω σκεφτεί καθόλου, και εχω απαγορεύσει σε παππούδες και λοιπούς συγγενείς να πουν κατι , με νοιάζει μονο να ειναι γερο !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...