Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Doani ξεκουραση κ οχι αγχος.πιστευω θα πανε ολα καλα.για ολες τις μανουλες το ευχομαι.πραγματικα η περιοδος της εγκυμοσυνης ειναι τοσο ομορφη κ συνεχεια ειμαστε στην τσιτα με υπερηχους εξετασεις κτλ.ελεος!!!!!!καλησπερα κ στα καινουρια κοριτσια που ηρθαν στο παρεακι μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!! Πηγα να σας γραψω χτες δυο φορες απο το κινητο αλλα με πετουσε εξω...Ευχαριστω πολυ για την στηριξη σας!!! Λοιπον πηγα στο γιατρο κ ειδαμε σακο!!!!! χαρηκα παρα πολυ που ολα ηταν καλα!!! Με πηραν κιολας απο το μικροβιολογικο οταν ημουν στο γιατρο κ μου ειπαν οτι η χοριακη ηταν 9968 που σημαινει πολυ καλα!!! Ο γιατρος φοβοταν την παλινδρομηση αλλα ξουτ ξουτ μακρυα απο εμας!!!! Ειμαι πολυ χαρουμενη κ επισης ειμαι χαρουμενη που ηρθαν κ αλλα κοριτσια στην παρεα του Νοεμβριου!!! Island χαιρομαι να βλεπω οτι οι κοποι τοσων χρονων ανταμοιβονται κ πλησιαζεις το ονειρο, ολα θα κυλησουν οπως τα επιθυμεις!!! Μακρια το αγχος οσο δυσκολο κ να ειναι!!! καιρος να απολαυσουμε τις εγκυμοσυνες μας!!! Βικακι για σενα ημουν σιγουρη οτι ηρθε η σειρα κ για το δευτερο μπεμπε αλλα εξισου χαρηκα πολυ με τα νεακια σου!!!! Θα γινουμε καλο παρεακι μεχρι τον Νοεμβριο!!!!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!να μπω κ γω στην παρεα σας;ειμαι η βικη ειμαι 30 κ αν ολα πανε καλα το νοεμβριο θα γινω μανουλα για δευτερη φορα!εχω ηδη μια κορουλα 1,5ετους.οι δευτερομανουλες εργαζεστε κιολας;βοηθεια εχετε;εγω την παιρνω αγκαλια τη μικρη μου.προς το παρον δ εχω θεμα.απο συμπτωματα συχνοουρια κ κοιλια 6+μηνων!νυχια βαφω.καφε πινω.δ ξερω αν θα βαψω τα μαλλια μου.δ εχω λευκα.τα χω ομως κοκκινα.δ πειραζει.ας γινουν ομπρε..πητ εχω 27/11 αλλα θα παω νωριτερα λογω καισαρικης.σημερα εκανα χοριακη μετα απο πολλες μερες καθυστερησης.ελπιζω σε κανα 2βδομαδες να ακουσω καρδια

Kαλώς το κορίτσι,

Είμαι δευτερομανούλα, ο γιος μου είναι 21,5 μηνών, εργάζομαι, βοήθεια δεν έχω αν και τον πηγαίνω στην μάνα μου και τον κράτάει κανένα δυωράκι μέσα στην εβδομάδα γιατί αλλιώς δεν θα μπορούσα να κάνω δουλειές. Τον παίρνω αγκαλιά, κοιμόμαστε μαζί, θηλάζουμε (αν και το τελευταίο διάστημα λίγο λιγότερο - προσπαθώ να το κόψω). Μαλλιά σύμφωνα με τον γιατρό μου βάφεις κανονικά με φυτικές, κρατιέσαι όσο πιο περιποιημένη γίνεται γιατί η ψυχολογία παιζει μεγάλο ρόλο στην εγκυμοσύνη (αν κι εγώ δεν έχω θέμα να είμαι σαν τη γύφτισσα). Κοιλιά σίγουρα 4 μηνών! Εγώ λόγω καισαρικής με πητ 17-11 θα γεννήσω 10-11. Με το καλό να ακούσετε την καρδούλα σας! Αυτά!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

λες να μείνει το στηθος?? χααχαχχα

μια πονάει μια δεν πονάει , ενα περίεργο πραγμα το πρωι σηκώνομαι και δεν ποναει , μετα την πρωινή "εξαγωγή" αρχίζει ο πόνος... οταν λεω πρωινή εννοώ απο τις 3:30 - 4:00 το πρωι που ξυπνάω ... γιατι ετσι το παμε εμεις μες τη νυχτα κάνουμε εμετο , παμε 30 φορες τουαλέτα κλπ κλπ κλπ :P

Για το θέμα της τουαλέτας μην αγχώνεσαι, κι εγώ πάω συνέχεια. Και το στήθος είναι φυσιολογικό. Για τους εμετούς μίλα και με τον γιατρό σου. Δίνουν κάτι βοηθητικά. Μην το αφήσεις.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κι απο μενα...Σας γραφω με καθε επιφυλαξη μιας κ ελπιζω να μαι μανουλα του Νοεμβρη 2016.. Το δικο μου μωρο θα ναι το πρωτο αν κ εχω ξαναζησει εγκυμοσυνη που παλλινδρομησε...ειναι κυηση μετα απο τριτη εξωσωματικη κ οπως καταλαβαινεται η αγωνια μεγαλη...Το Σαββατο η χοριακη ηταν 3445 ( με 10 μερες καθυστερηση..σε μας μετρανε αλλιως οι μερες) περιμενω την Πεμπτη πρωτο υπερηχο που θα ειμαι 6 εβδομαδων ακριβως..ο στοχος ειναι να δουμε σακο κ εμβριακα στοιχεια γιατι ειναι νωρις...μεγαλη η αγωνια μου κ θα επρεπε ισως να περιμενω πριν μπω στην ομςδουλα σας τον υπερηχο αλλα το ηθελα πολυ για να παρω κουραγιο...καλως σας βρηκα κ ελπιζω αυτη τη φορα παναγια μου να φτασω στο τελος

Όλα θα πάνε τέλεια θα δείς. Περιμένουμε νέα σου αν και είμαι σίγουρη ότι θα έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!! Πηγα να σας γραψω χτες δυο φορες απο το κινητο αλλα με πετουσε εξω...Ευχαριστω πολυ για την στηριξη σας!!! Λοιπον πηγα στο γιατρο κ ειδαμε σακο!!!!! χαρηκα παρα πολυ που ολα ηταν καλα!!! Με πηραν κιολας απο το μικροβιολογικο οταν ημουν στο γιατρο κ μου ειπαν οτι η χοριακη ηταν 9968 που σημαινει πολυ καλα!!! Ο γιατρος φοβοταν την παλινδρομηση αλλα ξουτ ξουτ μακρυα απο εμας!!!! Ειμαι πολυ χαρουμενη κ επισης ειμαι χαρουμενη που ηρθαν κ αλλα κοριτσια στην παρεα του Νοεμβριου!!! Island χαιρομαι να βλεπω οτι οι κοποι τοσων χρονων ανταμοιβονται κ πλησιαζεις το ονειρο, ολα θα κυλησουν οπως τα επιθυμεις!!! Μακρια το αγχος οσο δυσκολο κ να ειναι!!! καιρος να απολαυσουμε τις εγκυμοσυνες μας!!! Βικακι για σενα ημουν σιγουρη οτι ηρθε η σειρα κ για το δευτερο μπεμπε αλλα εξισου χαρηκα πολυ με τα νεακια σου!!!! Θα γινουμε καλο παρεακι μεχρι τον Νοεμβριο!!!!

Μπράβο, πολύ ωραία νέα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσια!!!!! τι κανετε? σημερα μετα απο πολυ πονο πηγα στη φαρμακοποιό για την δυσκοιλιότητα οταν της ειπα οτι ειχα βαλει υπόθετο γλυκερίνης μονο που δεν με έσφαξε,,, μου είπε μες το πανικό να μην το πλησιάσω ποτε ξανα γιατι δημιουργει συσπάσεις στη μήτρα!τελικα 30 ευρω εφυγαν σε σιρόπι και αλοιφή για τις αιμορροΐδες...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσια!!!!! τι κανετε? σημερα μετα απο πολυ πονο πηγα στη φαρμακοποιό για την δυσκοιλιότητα οταν της ειπα οτι ειχα βαλει υπόθετο γλυκερίνης μονο που δεν με έσφαξε,,, μου είπε μες το πανικό να μην το πλησιάσω ποτε ξανα γιατι δημιουργει συσπάσεις στη μήτρα!τελικα 30 ευρω εφυγαν σε σιρόπι και αλοιφή για τις αιμορροΐδες...

Περαστικα Ιζαμπελα! Δεν το ηξερα καθολου αυτο με τη γλυκερινη! ευτυχως που σου το ειπε η φαρμακοποιος! Εγω ευτυχως δεν εχω ακομα θεμα με τη δυσκοιλιοτητα αν κ παντα ειχα σε γενικες γραμμες κ το φοβομουν αυτο στην εγκυμοσυνη! Εκοψα κ τον καφε κ δε με επηρεασε ευτυχως! Ενα περιεργο πραγμα μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος ουτε καφε ουτε αλκοολ ζητουσα! Αλλα εναν ελληνικο τον επινα καθε μερα πριν τη δουλεια!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kalhmera κορίτσια.πολλες μαζευτήκαμε...τέλεια.izambella αυτό για τις συσπάσεις το ήξερα και έλεγα να σου γράψω αλλά νόμιζα πως είχες ρωτήσει το γιατρό.περυσι που νοσηλευομουν και σκέψου σε απολυτη ακινησια με αντιπηκτικες ενεσεις το μόνο φάρμακο που με βοηθούσε στην δυσκοιλιοτητα ήταν το xprep.βεβαια χθες το βράδυ ήμουν έτοιμη και εγώ να βάλω υπόθετο γλυκερινης.ενιωθα μια πίεση...δεν άντεχα...έφαγα με το ζόρι μερικά δαμάσκηνα και κάτι έγινε...το απόγευμα έχω ραντεβού στο γυναικολόγο θα τον ρωτήσω.κοριτσια περνεται συμπληρώματα;izambella πρέπει να σου πω επίσης ότι η λήψη σιδήρου δημιουργεί δυσκοιλιοτητα καθώς και η λήψη ασβεστίου...εδώ στη Γερμανία βέβαια το ασβέστιο απαγορεύεται γιατί και αυτό δημιουργεί συσπάσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kalhmera κορίτσια.πολλες μαζευτήκαμε...τέλεια.izambella αυτό για τις συσπάσεις το ήξερα και έλεγα να σου γράψω αλλά νόμιζα πως είχες ρωτήσει το γιατρό.περυσι που νοσηλευομουν και σκέψου σε απολυτη ακινησια με αντιπηκτικες ενεσεις το μόνο φάρμακο που με βοηθούσε στην δυσκοιλιοτητα ήταν το xprep.βεβαια χθες το βράδυ ήμουν έτοιμη και εγώ να βάλω υπόθετο γλυκερινης.ενιωθα μια πίεση...δεν άντεχα...έφαγα με το ζόρι μερικά δαμάσκηνα και κάτι έγινε...το απόγευμα έχω ραντεβού στο γυναικολόγο θα τον ρωτήσω.κοριτσια περνεται συμπληρώματα;izambella πρέπει να σου πω επίσης ότι η λήψη σιδήρου δημιουργεί δυσκοιλιοτητα καθώς και η λήψη ασβεστίου...εδώ στη Γερμανία βέβαια το ασβέστιο απαγορεύεται γιατί και αυτό δημιουργεί συσπάσεις.

καλημερα Ισαβέλλα, εχω παθει σοκ βασικά , παλι καλα δεν εβαλα υπόθετο γιατι με τις αιμορροΐδες δεν επιτρέπεται!! ευτυχώς εχει βγει νεο σκεύασμα ασβεστιου που δεν κανει δυσκοιλιότητα! εχω ζοριστεί παρα πολυ με αυτο το θέμα !!!! παρα πολυ ομως!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια!!!!!!!!!doani μπραβο.τελεια τελεια.εγω κοριτσια μονο το στηθος εχω σαν συμπτωμα και την μεση που με πιανει που κ που.να σας πω και το κουλο;;;;;;;την προηγουμενη δευτερα που ζυγιστηκα ημουν 50,5 κιλα κ χθες 51,5.πως το πηρα ενα κιλο σε μια εβδομαδα δεν ξερω.ανυπομονω να ερθει η πεμπτη να παω γιατρο να ακουσουμε καρδουλα.δεν περνανε οι ωρες!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια!!!!!!!!!doani μπραβο.τελεια τελεια.εγω κοριτσια μονο το στηθος εχω σαν συμπτωμα και την μεση που με πιανει που κ που.να σας πω και το κουλο;;;;;;;την προηγουμενη δευτερα που ζυγιστηκα ημουν 50,5 κιλα κ χθες 51,5.πως το πηρα ενα κιλο σε μια εβδομαδα δεν ξερω.ανυπομονω να ερθει η πεμπτη να παω γιατρο να ακουσουμε καρδουλα.δεν περνανε οι ωρες!!!!!!!!

Mummy με το καλο να ακουσετε καρδουλα!!!! Απο συμπτωματα παντως τα ιδια εχουμε! κ εγω μονο το στηθος πρησμενο κ η μεση που με πεθαινει, αν κ εδω κ δυο μερες ειναι καυτερα! Χτες κ σημερα το πρωι ειχακ λιγη ζαλαδα αλλα οχι τπτ ιδιαιτερο... Εγω νομιζω οτι ειμαι ενα κιλο κατω, πηρα ζυγαρια τη μερα που εμαθα για το θετικο τεστακι κ επειδη αρχισα να μην κανω γουρουνιες ειδα οτι εχασα... Εγω ομως εχω κ παραπανησια, απο 58 ειμαι στα 57...


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

αχχχ αυτη η νύστα...υπνηλία ελεεινή κορίτσια εκει που κάθομαι και μιλάω κοιμάμαι ! και εμενα το στήθος εχει βαρύνει η μεση δινει κατι σουβλιές αλλα εχω καθημερινά ναυτίες και εμετο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...