Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ευτυχως ολα καλά με την Ηλιανα..Ισως να μην απαντουσε στην κληση μου γιατι ειδε αγνωστο αριθμό

Μολις τελειωσα και εγω με τα γεμιστα μου..ανυπομονω να τα τεμαχισω..:tongue:

Οι δικες μας συζυγικες διαφωνιες (δεν λέω καυγαδες γιατι ευτυχως ολα γινονται σε εντονο κλιμα συζητησης) ξεκινουν απο μενα και λήγουν απο το συζυγο..Δεν εχουμε κρατησει πάνω απο μιση ωρα αλλα πως αλλιώς να γινει αφου λέω, λέω, λέω και μετα αδειαααααααζω...Τι να κρατησω!!Εκεινος πάλι ακουει, ακουει ακουει και μετα σαν να μη συνεβη τπτ πεταει ατακα του τυπου "ο Αναστασης εκανε κακα σημερα???"..χαχα

χαχαχα ωραίος! :mrgreen::mrgreen:

καλό τεμάχισμα στα γεμιστούλια σου μετά.

Εγώ έκανα φιλέτο κοτόπουλο με μιά ωραία σαλτσούλα και θα βράσω και το ρυζάκι τώρα. Θα κάνω και μιά σπέσιαλ σαλάτα και θα φάμε!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Κραταω την ιδεα για αυριο Αλεξανδρα!!κοτοπουλακι και ρυζακι ειναι απο τα αγαπημενα μας...

Καλοριζικες και οι καινουριες δουλειες κοριτσια, Αλεξανδρα και Πικουλίνα!!

Ο Πικουλινοσυζυγος ποτε το εστησε κιολας το μαγαζι??Μαλλον δεν εκανε διακοπες ε??Καλες δουλειες!!!!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κραταω την ιδεα για αυριο Αλεξανδρα!!κοτοπουλακι και ρυζακι ειναι απο τα αγαπημενα μας...

Καλοριζικες και οι καινουριες δουλειες κοριτσια, Αλεξανδρα και Πικουλίνα!!

Ο Πικουλινοσυζυγος ποτε το εστησε κιολας το μαγαζι??Μαλλον δεν εκανε διακοπες ε??Καλες δουλειες!!!!!

εγώ αύριο τί να μαγειρέψω οεο;


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια καλημέρες κι από μας!

Δεν θα πω καλό χειμώνα ακόμα, μιας και ευελπιστώ να την κάνουμε κανένα ΣΚ πάλι!

Πήγαμε, περάσαμε όμορφα, κάναμε και τα υδομασάζ μας ;) κι επιστρέψαμε!

Πολύ όμορφο το μέρος, ωραία θάλασσα, αλλά τις περισσότερες φορές την βγάζαμε στην πισίνα.

Καλά ήταν κι εκεί. Εκανε στο τέλος μπάνιο μόνος ο μικρός, εννοώ με μπρατσάκια και χωρίς βοήθεια.

Ο Γρηγοράκης μια έτσι, μια αλλιώς, μας έβγαλε λίγο την ψυχή. Πολύ διαολάκος έχει γίνει και περιμένω κι άλλα να ακούσω και να δω!!!

Κάναμε νέους φίλου και φίλες, είχαμε και τις κατακτήσεις μας χεχεχε!!!

Εμαθα για την Ηλιάνα, αλλά όπως είπε και το Vatraxaki κάνει εξετάσεις αυτή την ώρα και μάλλον όλα θα πάνε καλά μέχρι την 36η εβδομάδα.

Ηλιάνα σου το είπα πως θέλει ξάπλα και αφαγία η υπόθεση! Βρες βοήθεια, πες σε καμιά φίλη, κυρία, ακόμα και επί πληρωμή (ξέρω δύσκολο) να έρχεται κάποιες ώρες να βοηθάει με τον μικρό και τις δουλειές κι εσύ ξάπλα!!!!!!!!

Sardelaki έτοιμη είσαι διαβάζω! Ωραία!

Joa αντε με το καλό και το 2ο αγοράκι σας!!!!

Πετρουλίτσα μου όλα καλά? Πώς πάει η κοιλίτσα σου?

Kiko η δική σου?

Κορίτσια ελπίζω να είσαστε όλες καλά! Δεν μπορώ να διαβάσω τόοοοοοσες σελίδες. Δεν είδα και καμία ανασκόπηση. Φιλιά και σε όσες δεν αναφέρθηκα, αλλά εν μέσω εργασιών, συμμαζέματος και πλυντηρίων, είπα να πω την καλημέρα μου και θα επιστρέψω αργότερα!


an1cCvJoSf-1110MzA1OTAzZHwwMDAwNTU0ZGF8TXkgbGl0dGxlIHByaW5jZSBpcw.gif 932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπήκα και εγώ στα γρήγορα να δω τι εξελίξεις υπάρχουν σχετικά με την Ηλιάνα και πολύ χάρηκα με τα νέα που μας είπες Βατραχάκι. Άντε να ηρεμήσει τώρα η κοπέλα και να κοιτάξει να ξεκουραστεί.

Ιωάννα διαβάζω αγοράκι και εσύ , άντε βρε γερός να είναι και ο 3ος άντρας (παρεπιπτόντως και εγώ το περίμενα να σου πω την αλήθεια), είπαμε γερά να είναι και ότι να 'ναι , εγώ πάντως για 3ο δε το συζητώ με τίποτα , μετά το τέλος της γέννας θα βάλω τα τσίγγινα βρακάκια που φόραγαν την περίοδο του Μεσαίωνα με λουκετάκι κι όλας για να είμαι 100% ήσυχη. Από κορίτσια έχω τις ανιψιές μου και έτσι δε νομίζω ούτε η περιέργεια για το αντίθετο φύλο να με παρακινήσει.

Βατραχάκι χάρηκα επίσης και με την εξέλιξη υγείας του ανιψιού σου και που πήγαν όλα καλά με το χειρουργείο.

Πικουλίνα και Σαρδελάκι με το καλό και πάλι να πάνε οι δουλίτσες σας και καλή σταδιοδρομία να έχετε.

Νατάσα βρε μη κάνεις πεισματάκια στον άντρα και δε λέτε να τα βρείτε, πήγαινε σήμερα το απόγευμα σπίτι ρίχτου ένα φιλάκι και να δεις πως θα επανέλθετε πάλι στα μέλια.χιχι

Ριτάκι εσύ πως είσαι με την ίωση;

ΠανΜαρ καλωςήρθατε και εσείς βρε και του χρόνου να είσαστε καλά , όσο για τη ζωηράδα της κόρης σου σε πληροφορώ ότι και εμένα ο δικός ξέφυγε για τα καλά αυτές τις μέρες παρόλο που δεν πήγαμε πουθενά αλλά δεν σας κρύβω πως τώρα που ήρθα στη δουλειά μου λείπε όλη αυτή η ενεργιτικότητά του.χιχι κάθε λίγο και λιγάκι παίρνω τηλ σπίτι για να δω τι κάνει.

Πετρούλα γεμιστά διαβάζω και τα λιμπίζομαι αλλά δε τα φτιάχνω γιατί δεν μου τα τρώει ο μικρός με τίποτα.

Μιλάμε κορίτσια έχει γίνει πολύ δύσκολος στο φαγητό , δεν θέλει με τίποτα τα λαχανικά και αν γινότανε να τρώει κάθε μέρα κρέας δεν θα έλεγε όχι , ααα και φακές και φασολάδα , το τελευταίο καιρό το μενού μας μέχρι εκεί φτάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την Ελενίτσα μας, καλώς ήρθες και του χρόνου να είσαστε καλά κοπέλα μου εύχομαι.

Η κοιλίτσα μου εμένα έχει γίνει σα καρπούζι που φαίνεται απο τη λαιμαργία μου πως το έφαγα ολόκληρο και δε λέω να το χωνέψω αλλά μέχρι στιγμής όλα καλά.

Όσο για την ανασκόπηση που ζητάς περίμενε σε λίγο που θα επιστρέψει και το φιλάκι και θα τα μάθεις όλα τα νέα πολύ πιο αναλυτικά απο 'μένα.χιχι:D

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την Ελενίτσα μας, καλώς ήρθες και του χρόνου να είσαστε καλά κοπέλα μου εύχομαι.

Η κοιλίτσα μου εμένα έχει γίνει σα καρπούζι που φαίνεται απο τη λαιμαργία μου πως το έφαγα ολόκληρο και δε λέω να το χωνέψω αλλά μέχρι στιγμής όλα καλά.

Όσο για την ανασκόπηση που ζητάς περίμενε σε λίγο που θα επιστρέψει και το φιλάκι και θα τα μάθεις όλα τα νέα πολύ πιο αναλυτικά απο 'μένα.χιχι:D

Και του χρόνου σε όλες μας κορίτσια!

Χαχαχα!!! Ετσι έτσι θα περιμένω το Φιλάκι :) δίκιο έχεις!

Ωστε το έφαγες ολόκληρο το καρπουζάκι Kiko μου?

Τουλάχιστον ήταν δροσερούλι και γλυκούλι ή....χάλια?

Παιδιά μας σέρβιραν ένα καρπούζι κίτρινο κάπου που φάγαμε! Να σας πω και μόνο από την όψη του δεν μπόρεσα να το δοκιμάσω!


an1cCvJoSf-1110MzA1OTAzZHwwMDAwNTU0ZGF8TXkgbGl0dGxlIHByaW5jZSBpcw.gif 932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

Ζωντανεψαμε αρκετα ...μαζευομαστε ...

Ελενη μας καλως μας ηρθες ...φετος απο διακοπες επιτελους χορτασες!!!

Σήμερα εχω μαγειρεψει μοσχαρι λεμονατο με πατατουλες και απο χθες που το εκανα μοσχομυριζει ολο το σπιτι...

Κικο μου αγοραμανα και τελος ..ειπαμε το φραζουμε το οικοπεδο ...

το καρπουζι το κιτρινο καλα που δεν το εφαγες ...ειναι χαλια...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλώς ήρθες Μαελένη μας!

Εγώ το "και του χρόνου" δεν το δέχομαι ακόμα... Αισιοδοξώ ότι τον Σεπτέμβριο θα ξαναφύγουμε... Και εκτός αυτού, υπάρχουν ακόμα και πολλά Σ-Κ μπροστά μας!

Με την κόρη μου... δεν ξέρω τι να κάνω! Για να είναι ήσυχη πρέπει να είναι συνέχεια μπουκωμένη ή να κοιμάται! Ωρες ώρες αναρωτιέμαι μήπως έχει ταινία! Όσο για τις τούμπες, πεσίματα, χτυπήματα... όσες αγορομάνες νομίζεται ότι τα κοριτσάκια είναι πιο ήσυχα... πλανάστε! Μόνο από το μπαλκόνι του σπιτιού δεν έχει πέσει ακόμα... Κάποια στιγμή έφαγε μια καλή σ'ένα τοίχο κι έκανε την μύτη της... κι ύστερα από δυο μέρες βγήκε και μια μελανιά που σιγά σιγά άρχισε να προχωράει προς το ματάκι της και ήταν... γλυκύτατη! Καλά, για γόνατα και χέρια δεν συζητάμε... Αλλά και ο μπαμπάς της και εγώ αδιαφορούμε πλήρως! "Μαμά έπεσα", "μαμά χτύπησα", η απάντηση είναι μία " Ας πρόσεχες!"

Πολύ χάρηκα για τα νέα της Ηλιάνας. Άντε να πάνε όλα καλά!

Πολλά φιλιά και στις υπόλοιπες!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Μα συγνώμη καρπούζι ήταν αυτό τώρα? Και μόνο η κιτρινίλα....σαν κολοκύθα έμοιαζε!

Ναι Ιωάννα μου ευτυχώς μετά από 3 ολόκληρα χρονάκια πήγαμε διακοπές κι εμείς και πήραμε και λίγο χρωματάκι ;)

Πανμαρ η μεγάλη η άδεια θα ξαναείναι του χρόνου πάλι, γιατί κι εγώ ευελπιστώ να ξαναφύγουμε ΣΚ.


an1cCvJoSf-1110MzA1OTAzZHwwMDAwNTU0ZGF8TXkgbGl0dGxlIHByaW5jZSBpcw.gif 932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

Πανμαρ η μεγάλη η άδεια θα ξαναείναι του χρόνου πάλι, γιατί κι εγώ ευελπιστώ να ξαναφύγουμε ΣΚ.

Ενώ ο αντρούλης μου ο καημένος, έχει πάρει μόνο μια βδομάδα άδεια (μετά το 15Αύγουστο) κι έχει άλλες δύο 15 με τέλος Σεπτεμβρίου... γι'αυτό αισιοδοξώ ότι θα ξαναφύγουμε.


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κικο μου αγοραμανα και τελος ..ειπαμε το φραζουμε το οικοπεδο ...

Μη λες μεγάλες κουβέντες...

Κι οι γονείς μου μετά τ'αδέρφια μου αυτό λέγανε, αλλά τέσσερα χρόνια μετά γεννήθηκα εγώ!!!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...