Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Ξεκάθαρα θετικό!!! Εσένα είναι και πιο έντονο,οπότε μάλλον θα έχεις και πιο μεγάλη χοριακη.Σημερα το έκανες? Πριν πόσες μέρες έβαλες είπαμε το εμβρυακι?

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα ζουζούνες και από ‘μένα. Τι νύστα είναι και αυτή πάλι, έχω καταντήσει νυχτοπούλι τελείως, δεν μπορώ να κοιμηθώ πριν τις 2 και το πρωί το μάτι δεν ανοίγει ούτε με τσιμπιδάκι. Χθες αφήσαμε το μικρό στη μαμά μου και έτσι σήμερα το βράδυ δεν θα τον έχουμε μαζί μας και ήδη μου λείπει.

Πετρούλα εγώ όσες φορές χρειάστηκα χαρτί από τον γιατρό του ΙΚΑ βάζω τον άντρα να καθαρίσει γιατί εγώ είμαι χαζοβιόλα και δεν μιλάω , πάω έπειτα μόνο για την είσπραξη.χιχι Το πιο σημαντικό δηλαδή μέρος μιας και όντως οι γιατροί του ΙΚΑ τσινίζουν λίγο σε τέτοια θέματα.

Ιωάννα άντε με το καλό να πάρεις το παιδάκι σου , αλήθεια πότε ξεκινάτε παιδικό , θα τον πας τώρα με το νινί ;

Gogonenaki να χαίρεσαι το παιδάκι σου εύχομαι και όσον αφορά τις δραστηριότητες κινήσου εκεί που θα σε οδηγήσει το παιδί. Υλοποίησε τις ιδέες που σου δίνουν τα κορίτσια και όπου δείξει ιδιαίτερη προτίμηση εκεί να επιμείνεις.

Γιοβάννα απάντησες καταλλήλως στη μαμά του μικρού βλέπω και καλά έκανες .

Εμείς τις προάλλες είχαμε βγει έξω βολτίτσα και κοντά στο τραπέζι μας ήταν και μια άλλη παρέα μαζί με 4 αγοράκια μεγαλύτερης ηλικίας (νηπίου) από τον δικό μου που παίζανε με τα παιχνίδια τους. Ε λοιπόν όταν βαρέθηκε ο δικός μας να είναι μαζί μας (δηλαδή μετά από 2 λεπτά που κάτσαμε) πήγαινε στα πιτσιρίκια τα κοίταγε, και προσπαθούσε (μάταια μεν) να πάρει τα παιχνίδια τους. Αφού δεν του δώσαμε σημασία του μικρού τα πιτσιρίκια κάποια στιγμή τους κούρασε και τον παίρνουνε και οι τέσσερις από το χεράκι και τον τραβάγανε να τον βάλουνε σε ένα απόμερο μέρος για να τους αφήσει ήσυχους. Εγώ στο άλλο τραπέζι γέλαγα αλλά δεν πλησίασα κοντά και ούτε άφησα το σύζυγο για να μάθει ο μικρός να τα βγάζει πέρα μόνος του και στα δύσκολα και στα εύκολα. η αποθέωση ήταν που ο μικρός δεν έκλαψε καν και απλώς τους ακολουθούσε γιατί το νόμιζε και αυτός παιχνιδάκι ενώ εκείνοι θυμωμένοι τον τραβολογάγανε μέσα στο «μπουντρούμι» όπως λέγανε για να τον τιμωρήσουν. Μιλάμε πολύ γέλιο με το ζουζούνο μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Θα το αφήσω λίγο στο φλου το ποιες θα είμαστε...

Το καλοκαίρι, έρχεται ένα αγοράκι (γειτονάκι, όχι άσχετο) ένα χρόνο μεγαλύτερο από την Σοφία, και λέει: "Σοφία, να σου δείξω τα μπαλάκια μου?". Ο μπαμπάς μας φαντάστηκε ότι μιλάει για παιχνιδάκια και του λέει να της τα δείξει. Οπότε ο μικρός κατεβάζει το μαγιώ του και "της τα δείχνει!".

Τον παίρνει ο άντρας μου στην άκρη και του λέει ψιθυριστά "αν το ξανακάνεις αυτό, θα στα κόψω!!!".

Περιττό να σας πω, πως ο μικρός δεν του ξαναμίλησε!!! Τον έβλεπε κι έφευγε τρέχοντας!!!

καλημερα κοριτσια....

Μαρια μου κοντεψα να πνιγω απο τα γελια, ακομα γελαω:):):):):):):)

ακομα τρεχει φανταζομαι ο μικρος??:):)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ολες καλα?

Η Ηλιανα?Κανα νεο?

Κοριτισα μου εκλεισε η παιδιατρος ραντεβου την τριτη το απογευμα για το prevenar του Γρηγορη και για μια βεβαιαωση που θελω για το σχολειο.Αν ειναι να συναντηθουμε τελικα πειτε μου για να δω πως θα βολεψω τις ωρες.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια που ειστε?

Εμεις σημερα τη βγαλαμε εξω...ψωνια και παιχνδι στον πεζοδρομο κατω απο το σπιτι μου ηταν και τα γειτονοπουλα με τα ποδηλατα και ριξαμε πολυ γελιο.

Εσεις τι νεα?

Μαρινα που εισαι?Ολα καλα?


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ήρθα και εγώ από την γιατρό όλα τελεία πάνε τα αμνιακό είναι μεν στα κατώτερα φυσιολογικά αλά είναι σταθερό από προχθές όποτε πάμε καλά και στις 34 μου είπε σήμερα να γεννήσουμε δεν θα διασωλήνωση θα τον παρακολουθήσουν μονό μια δυο μέρες στην εντατική τον μπόμπιρα μου

βάζουμε μικρούς στόχου μου λέει

με τρομάζει αλά καλύτερα να είμαι προετοιμασμένη για άλλα

σημερα 4 γιατροι με ειδαν πάλι μέχρι ο Μεσσήνης καθηγητής της μαιευτικής και διευθυντής του πανεπιστημιακού

το απόγευμα δεν θα πάω θα πάω αύριο πρωί πάλι

Μου πήραν πάλι αίμα πολλές εξετάσεις οι προηγούμενες βγήκαν φανταστικές σήμερα της είδαμε

η αγωνία μου είναι τεράστια πρέπει να ξεκουράζεσαι μου λέει

αρκετά υγρά και ελαφρύ φαγητό

πολλά εξαρτώνται κ από εμένα τώρα

και βασικά η ψυχολογία μου να είναι καλή

πάω να σας διαβάσω φιλιαααααααααα


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι εγώ!!!

Σήμερα έχουμε κατέβει Παγκράτι στον παππού και την γιαγιά και τώρα μόλις ξάπλωσε η μικρή (ελπίζω να κοιμηθεί...).

Από πλευράς μου για Τρίτη είμαι οκ, άρα υποθέτω και η Ιωάννα.

Οι υπόλοιπες?


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Ηλιάνα!

Ηρεμία, ξεκούραση και καλή διάθεση!!!

Ολα καλά θα πάνε!

Ελπίζω είμαι πολύ καλύτερα σήμερα ψυχολογικά αν και πολύ κουρασμένη αυτό το πέρα δοθε στο νοσοκομείο με εξουθένωσε και αυτήν η μυρωδιά του απαίσια αρωτσιλαααααααααααααααααα


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες! Ολες καλά είμαστε?

Να πω πάλι ή θα βγω λάθος?????

Γιορτάζει το Ναταλάκι της Φιλάκι σήμερα ή όχι?

Αν ναι εύχομαι χρόνια πολλά στην κούκλα μας και στη μαμά να τη χαίρεται, αν όχι ευχές είναι και πάλι :)

Έχεις δίκιο Ελένη. Σήμερα γιορτάζουν οι Ναταλίες.

Χρόνια Πολλά για το κοριτσάκι σου Φιλάκι!

Να το χαίρεσαι και να είναι πάντα γερό κι ευτυχισμένο!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!!

Ιωαννα ειχες απόλυτο δικιο!!Τελειωσα πολύ συντομα κι ευκολα..περασα μιση ωρα πριν το ραντεβου μου, ψυχη δεν υπηρχε..Η γιατρος δεν μου ζητησε καθολου εξετασεις ή αλλα δικαιολογητικα μονο με ρωτησε ποτε ειχα ΤΕΡ και συμπληρωσε στα γρηγορα τη βεβαιωση..Να φανταστειτε την ωρα που ηταν το ραντεβου εγω ειχα ηδη επιστρεψει πίσω..Μια χαρα!!!

Πετρουλα ικα;;;;;;;; Ουτε μια φορα δε πηγα στις εγκυμοσυνες μου. Ολα ο πεθερος μου τα εκανε !!! ΟΑΕΔ και ΙΚΑ ουτε μια φορα δεν εχω παει

Κι εγω πρωτη φορα πάω στα ιατρεία, αλλα τα χρηματα απο ΙΚΑ και ΟΑΕΔ πως τα εισεπραττε ο πεθερος σου, δεν επρεπε να εισαι εσυ εκει???


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Ηλιανα!!Ειναι και οι γιατροι αισιοδοξοι κι αυτο σου δινει δυναμη..μονο να ακολουθεις κατα γραμμα τις οδηγιες τους!!Σε ενα τοσο σοβαρο θεμα και εκεινοι δεν θα επαιρναν το ρισκο να σε αφησουν να εισαι σπίτι, αρα πιστευω εισαι σε καλό δρόμο!!Ο ζουζουνος ειναι μια χαρα, εσυ να προσεχεις, ετσι??

Φιλακι να χαίρεσαι το κοριτσακι σου και να την καμαρωσεις μεγαλη κοπέλα!!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Ηλιανα!!Ειναι και οι γιατροι αισιοδοξοι κι αυτο σου δινει δυναμη..μονο να ακολουθεις κατα γραμμα τις οδηγιες τους!!Σε ενα τοσο σοβαρο θεμα και εκεινοι δεν θα επαιρναν το ρισκο να σε αφησουν να εισαι σπίτι, αρα πιστευω εισαι σε καλό δρόμο!!Ο ζουζουνος ειναι μια χαρα, εσυ να προσεχεις, ετσι??

Φιλακι να χαίρεσαι το κοριτσακι σου και να την καμαρωσεις μεγαλη κοπέλα!!!

Ευχαριστώ καλή μου τι έγινε οκ στο ΙΚΑ ?


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Ζουζούνια γεμίσατε ένα κάρο σελίδες κάνατε κατάχρηση του χώρου για να συνενώθηκε που θα βρεθείτε?:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

να σκάσουμε από την ζήλεια μας το κάνατε ? εεεεεεεεεεεεεε

\?? Άντε κάποια στιγμή θα σας γνωρίζω και εγώ όλες από κοντά και ειλικρινά νομίζω πως θα σας αγκαλιάσω σαν να σας ξέρω χρονιααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

GiovannaXA αχαχ αποθηλασμός μεγάλη κουβέντα δεν ξέρω του έδωσα λίγο χτες βραδύ

σήμερα δεν ζήτησε καθόλου

θα δούμε πάντως δεν επηρεάζει πουθενά απλά εγώ φοβάμα

ι τι καλά και εγω περίμενα πως και πως της γιορτές στον παιδικό αχ ζουρλομανα με την κάμερα και τον μπέμπη στο σλινγ με βλέπω τα Χριστούγεννα

joa άντε να ανταμώσετε μανά και γιος ρουφηχτά φιλία και από εμένα

kiko γιατί ξενυχτάς κα εσύ ξαπλαρε ,,,,,,,,,, αχ σου λείπει και το παιδάκι σου γιαυτο ?

ριτα79 άντε με το καλό το εμβόλιο και εσείς μήπως όμως να το έκανες λίγο μετά μην σου κάνει κανένα πυρετό πως θα πάει σχολειό την τέταρτη ?


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Κι εγω πρωτη φορα πάω στα ιατρεία, αλλα τα χρηματα απο ΙΚΑ και ΟΑΕΔ πως τα εισεπραττε ο πεθερος σου, δεν επρεπε να εισαι εσυ εκει???

Γίνετε να τα είσπραξη όποιος διποτε με απλή εξουσιοδότηση ;)


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...