Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα,

εχω σκασει που συνειδητοποιησα οτι ειναι του Αγιου Φανουριου. Εγω δεν εκανε πιτα φετος,αφου δεν το πηρα χαμπαρι. Σαν σημερα ειχαμε σαραντισει τον Πανουλη. Στον Παναγιωτη του Αγιου Ανδρεα το μαθαμε οτι ειμαι έγκυος, του Αγιου Σπυριδωνος ακουσαμε τη καρδούλα του και του Αγιου Φανουριου τον Σαραντισαμε. Α και η μπεμπουλα ασαραντισε ης Αγιας Αννης.

Ο Παναγιωτης στις κουβεντες δε παιζεται πια.Μιλαει κανονικοτατα οπως και εμεις. Ξερει τη διευθυνσή μας και το τηλεφωνο. Χρησιμοποιει λέξεις που εμεις σπανια χρησιμοποιουμε. Παει στη μπεμπα, της τσιμπαει το μαγουλο και της λέει ''μωρή κουτσουνα μου΄΄. Τελικα τη μπεμπα τη λατρευει. Τη θελει να τη παίρνουμε παντου μαζί και αν του πει καποιος να τη παρει λέει ΄΄σε παρακαλω τη θέλω''. Αν ''φωναξουμε '' στη μπεμπα , για να βλεπει οτι το κανουμε και σε εκεινη, φωναζει μη τη μαλωνεται την αγαπαω και δε θελω να στεναχωριεται. Αν δει καποιος καμια κουκουβαγια να τη φερει πίσω ,δικη μου ειναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλως το πικουλινι !!!!καλε οντως λεει παααρα πολλα ο πανουλης κουκουβαγια μου!!!τι καλα που ειναι τοσο αγαπημενα τα πικουλινοπαιδα...

η μαμα μου θυμαται εμενα με τον αδελφο μου που ειχαμε 2 1/2 χρονια διαφορα ,το σπιτι ηταν πεδιο μαχης ...σε ολες τις φωτο ειμαστε με γρατζουνιες , μαυρισμενα ματια και μελανιες ..επεφτε πολυ ξυλο εκατερωθεν!!!αλλα και παλι τα θυμαμαι με νοσταλγια ....και αυτος το ιδιο ...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εφτιαξα πιτα,δεν εχω φτιαξει ποτε.το κακο ειναι οτι οταν θα μεινω ανεργη θα πρεπει να γινω χαρωπη νοικοκυρουλα και δεν το θελω με τιποτα.ο χωρος που μισω μεσα στο σπιτι ειναι η κουζινα,αλλα εκει μεσα ειναι και οτι αγαπαω πιο πολυ στο σπιτι....το ψυγειο μμμμμμμμμμμμ

ο πανουλης μιλαει πολυ καλα απο πολυ νωρις.μου ειχε κανει εντυπωση οταν τον ειδα.


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλε βικυ δε χρειαζεται να γινεις χαρωπη νοικοκυρουλα !!!

Εγω που ειμαι σπιτι εχω τη γυναικα σημερα και καθαριζει.

Η κουζινα ομως ειναι αλλο πραγμα...ή σου αρεσει ή οχι.Ειναι κολλημα η μαγειρικη.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πικουλινα μπραβο στον Πανουλη!!!Ειναι πολυ μπροστα το αγορι.

Εμεις λεμε την περιοχη μας και τη διευθυνση μας αλλα τηλεφωνο ουτε καν...

Αν του δειξω ομως γραμμενο το νουμερο ξερει να μου τα πει ενα ενα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας λεω αυτο και φευγω διοτι αν τον αφησω λιγο ακομα εδω δεν βλεπω την κοπελα να δουλευει...χαχα

Λοιπον τον εντυσα και τον βλεπει η κοπελα που ειναι ξενη και του λεει ''πω πω ωραιο κοστουμι...''

Απανταει το ψωνιο μου με υφος

'' Βανααα (δ)ε μιλας σωστα,λαθος ειπες,ειπες κοστουμι...παντελόνι φοράω''χαχαχα την ψωνισε και δουλευει την αλλοδαπη χαχα


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!

Τι κανετε??Εγω μολις ηρθα απο μανικιουρ-πεντικιουρ και μολις μπηκα μεσα αρχισε ο Αναστασης τα παιχνιδια του και τσαλαπατωντας με μου τα εκανε καινουρια πάλι!!!:?:???:

Χρονια Πολλα και βοηθεια μας!!

Μαρινα ευχομαι ο Σεπτεμβρης να σας βρει υγιεστατους και να σας παει ετσι ολος ο χειμωνας!!Μερα που ειναι ας πιασει η ευχη μου για ολα τα παιδακια μας!

Πικουλινα μπραβο στον Πανουλη!!Πεντακαθαρα τα λέτε και ειστε και πολύ προχω..!!Κουκουβαγια τωρα δεν βλέπω αλλα το βραδυ ολο και καμια θα σκαλώσω..να θυμηθω να στη στειλω!!!:tongue::tongue:

Joa & Kiko με το καλο να παραλαβετε τα ταλιμπανακια σας!

Βικυ για την Αθηνα κανονιζεις, για εδω που ειμαστε τοσο κοντα, ουτε λόγος ε????:wink:

Ριτα και Αλεξανδρα θελω και εγω παιδοτοπο αλλα εδω δεν λειτουργουν τα πρωινά..Βαλαμε τους mazoo (χωρις εικονα) και ζωγραφιζουμε..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους Παρασκευή, ελπίζουμε κι εμείς να καταφέρουμε να πάμε για κανα μπανακι εσεις που πατε συνήθως για πιο καθαρα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Καλά Πικουλίνα έχω εκστασιαστεί με τον Παναγιώτη!!!!:D:D Μακάρι και η δικιά μου να ήταν έστω και λίγο έτσι...

Εμάς να δείτε... έστρωνε ο Αλέξανδρος το κρεβάτι μας και του λέει η μικρή: "Μπράβο μπαμπα που στρώνεις το κρεβάτι, μπράααβοοοο!!!" και έχει μείνει ο δικός μου....:tongue::tongue::tongue:


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια!

Λοιπον τα νεα μου ειναι οτι τα ξαναβρηκαμε με τον αντρα μου! Αλληλουια! Τον επιασα χθες στο μπλα μπλα ενω εβλεπε τηλεοραση, εκανε οτι δε με ακουει, του ειπα τα παραπονα μου, εκεινος φυσικα δεν ειχε καταλαβει γιατι ειχα τσαντιστει, νομιζε οτι ειχα τσαντιστει επειδη ειχε βγει μονος του την Παρασκευη...:rolleyes: Εγω ειχα τσαντιστει για χιλιους αλλους δυο λογους, που οπως φαινεται το μυαλο των αντρων δε φτανει μεχρι εκει... Γενικα το μυαλο τους δε λειτουργει τοσο περιπλοκα... Το διαταυτα ειναι οτι του τα ειπα, του εξηγησα, συνεχισε να κανει οτι δεν ακουει, ανεβηκα για υπνο και το πρωι που ξυπνησαμε με αγκαλιασε... Κι ετσι ολα καλα, μεχρι την επομενη βαβουρα που γενικα σ'εμας συμβαινει συχνα!:cool:

Να πω χρονια πολλα στο Ναταλακι μας! Φιλακι μου να τη χαιρεσαι!!!

Εγω ειμαι μεσα για την Τριτη και εχω στειλει ηδη πμ στην Κικη για να συνεννοηθουμε να τους φερω κι εκεινους!!!!!!!

Καλα για την ομιλια των παιδιων σας δε θα μιλησω, εξακολουθουμε να απεχουμε ετη φωτος! Δεν αγχωνομαι ομως, πιστευω οτι μεχρι τα 2,5 θα ξεμπλοκαρει! Γενικα λεει πραγματακια, αλλα δεν τα λεει καθολου καθαρα... Δλδ αν θελει να πει μεγαλο γκρι αυτοκινητο, θα πει μεγαο γκι τουτου! Και ολα αυτα μονοκοπανια... Η ας πουμε το κοκκινο το λεει κο, το ασπρο το λεει πο, το μαυρο μα κτλ... Ρηματα δε χρησιμοποιει μονο το ειναι. Επισης αμα του πω οτι κατι δικο του ειναι διμο μου, λεει οχ, Τοτο (δλδ οχι ειναι του Σωτηρη). Γενικα οταν μιλαει για τον εαυτο του λεει Τοτο. Ουτε εγω ουτε τιποτα. Ξερω, ξερω ειμαστε πισω, αλλα τουλαχιστον μια μικρη προοδο τη βλεπω...:?


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νατασσακι μπραβο κοριτσακι μου ολα καλα με το συζυγο!!!στην ομιλια ειμαστε παρομοια αλλα λιγο πιο μπροστα απο εσας ..ουτε εγω αγχωνομαι ομως τουλαχιστον οχι ακομη..

Πετρουλινι παει το νυχακι ...δεν βαριεσαι ..εμεις να ειμαστε καλα και τα ζουζουνια..

Deleni και η δικη μου μεγαλη γλωσσοκοπανα!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάρες πήγαμε στον παιδότοπο και ξεφάντωσε το μικράκη μου 3 ώρες...τώρα είναι ψόφιος...έφαγε μακαρόνια με κυμά, θα τον κάνω μπανάκι , θα ανάψουμε κλιματιστικό και θα την αράξουμε!

Καλό μεσημέρι σε όλες!

ααααααααααααααααααααα και τώρα που έφαγε μου λέει "ευχαριστώ μανούλα που μου έδωσες μακαρόνια με κυμά" χαχα είναι μακαρονάς!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε όλες!

Εμείς σήμερα έχουμε ένα συνδιασμό Ρίτας (γυναίκα στο σπίτι) και

βατραχάκι (με ατελείωτο σίδερο). Ευτυχώς, η γυναίκα έχει φέρει σήμερα και τον γιο της μαζί γιατί δεν είχε που να τον αφήσει, οπότε με την μικρή μου οργιάζουν όλη μέρα!

Γειτόνισσα, άντε με το καλό να δεις και να παραλάβεις το αγοράκι σου...

Νατάσα, μήπως ο άντρας σου είναι καρκίνος; Γιατί έτσι που τα περιγράφεις κάτι μου θυμίζει...

Πολύ χαίρομαι που (εκτός απροόπτου) την Τρίτη θα γνωρίσω αρκετές από εσάς!

Πάλι όμως, μόνο αγοράκια βλέπω...

Καμιά κοριτσομάνα δεν είναι διαθέσιμη;;;

Μαρίνα; Έστω και με την μπουμπούκα σου... Κοριτσάκι είναι κι αυτό!!!

Βικάκι, μην ανησυχείς... Κι εγω που δεν δουλεύω και είμαι όλη μέρα σπίτι, μόνο χαρωπή νοικοκυρά δεν με λες...

Αυτά θυμάμαι για την ώρα...

Πολλά φιλιά σε όλες


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους Παρασκευή, ελπίζουμε κι εμείς να καταφέρουμε να πάμε για κανα μπανακι εσεις που πατε συνήθως για πιο καθαρα?

κοριτσακι εγω δεν σε καλωσορισα στο καφε μας!

καλως ηρθες λοιπον.να χαιρεσαι το ζουζουνακι σου.

απο που εισαι?

πετρουλα καθημερινη η σκ?


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...