Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημεραααα

Παρασκευηηηηηη επιτελους ..σήμερα το βραδυ φευγω για Λαμια να παραλαβω το αγορακι μου ..Τον πηρα τηλεφωνο και μου ζητησε ντοντο και μαμελα (δωρο και καραμελα)

Μαρινακι μου περαστικα once again.....

Giovannaκι περαστικα και στο κοριτσακι σου ...

Πηρα και στον παιδικο χθες να κρατησω θεση ..και θα παμε την Δευτερα να τον γραψουμε και για φετος και την Τεταρτη το μαθητουδι μου ξεκινα!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα και απο'μένα κοριτσάρες.

πρωινή πρωινή σήμερα γιατί σε λιγο θα έρθουν οι μπαμπούλες και δεν θα μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα.

Ιωάννα τώρα σε νιώθω , σήμερα θα πάω και εγώ να πάρω το μαναράκι μου , χθες το βράδυ δεν μας σήκωνε το σπίτι εμένα και του άντρα μου χωρίς το παιδί , ενώ σήμερα άλλη διάθεσή βρε παιδί μου.

Χρόνια πολλά να ευχηθώ σήμερα σε όλους τους εορτάζοντες και να είμαστε όλοι καλά.

Ηλιάνα πολύ χαίρομαι που διάβασα πάλι νέα σου γιατί αυτό σημαίνει πως όλα βαίνουν καλώς. Όντως οι φίλοι αυτές τις στιγμές αποδεικνύονται πολύ πιο σημαντικοί απο τους συγγενείς ορισμένες φορές και μακάρι να έχεις πάντα τέτοιους ανθρώπους δίπλα σου που σε αγαπάνε και σε σκέφτονται.

Μαρινάκι εσύ πάλι έχεις πάρει διδακτορικό φέτος με τις ιώσεις , μιλάμε έχω πάθει πλάκα με τη ψυχραιμία σου αλλά πολύ σε χαίρομαι. Άντε να φύγετε με το καλό απο τις διακοπές σας και να ηρεμήσετε τελείως , να έχετε μια καλή χρονιά φέτος εύχομαι.

Ριτάκι τελικά κανόνισες για το εμβόλιο , εμείς μάλλον σήμερα είναι να κάνουμε την 3η δόση του πνευμονιόκοκκου και το τρενάρω συνέχεια γιατί σκέφτομαι τη μετέπειτα γκρινίτσα του και δεν θέλω.

Σαρδελάκι τι κάνει η φιλενάδα σου; θα βγει σύντομα;

Ντελενάκι μην αισθάνεσαι άσχημα για το ότι δεν έχετε καταφέρει να πάτε πουθενά , πάρε παράδειγμα εμένα που φέτος οι μόνες μας εξόδους ήταν ο γύρος της Αττικής και that's it.

Βικάκι άντε να μας ξανάρθεις τώρα με το καλό στας Αθήνας και να μπορέσουμε να σε δούμε αυτή τη φορά.

Μαριζάκι ξέχασα να σου ευχηθώ χθες ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΑΤΑΛΑΚΙ ΣΟΥ, να είναι πάντα καλά και να τη χαίρεσαι τη ζουζούνα σου.

Γιοβάννα μου ειλικρινά σου λέω το περιστατικό που ανέφερα με τα πιτσιρίκια ήταν τόσο αστείο και αθώο και γι'αυτό το λόγο δεν ήθελα να επέμβω. Σε περίπτωση που θα διέκρινα έντονη ενόχληση και απο τις 2 πλευρές να είσαι σίγουρη πως η 1η κίνηση που θα έκανα θα ήταν να απομακρύνω το μικρό , αλλά εφόσον τα βγάζανε πέρα και χασκογελάγανε θα ήταν υπερβολικό εκ μέρους μου να τρέξω να "σώσω" το παιδί. Θέλω να προσπαθήσω να τον αφήσω να τα βγάζει πέρα μόνος του και να μάθει ότι η κάθε του πράξη στα άλλα παιδιά έχει ανάλογες επιρροές καλές και κακές , ούτως η άλλως τα παιδιά μεταξύ τους είναι τόσο απονήρευτα που για 'μένα το να επεμβαίνουν οι γονείς (χωρίς ουσιαστικό λόγο πάντα μιλάω) για να ξεδιαλύνουν μια κατάσταση το θεωρώ ανούσιο πράγμα.

Πετρούλα πλησιάζεις και εσύ στη μεγάλη ημερομηνία βλέπω, σε καλή μεριά να είναι τα λεφτάκια και όλα καλά να πάνε μέχρι τέλος.

Σχετικά κορίτσια με τις εξετάσεις β-επιπέδου και αυχενική τις έκανα και τις δύο σε άλλο γιατρό (συνεργάτης του δικού μου , ο οποίος έχει και τα αντίστοιχα κατάλληλα μηχανήματα) και δεν μπορώ να πω ότι διαρκέσανε παραπάνω απο 20 λεπτά. Τη στιγμή που και εγώ έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στο γιατρό μου δεν μπήκα στη διαδικασία να μάθω αν ήταν ολιγόλεπτη η εξέταση η περισσότερο λεπτομερής γιατί δεν το είχα σκεφτεί καν. Νομίζω κάποια πράγματα καλό είναι να μη τα ψάχνουμε περαιτέρω γιατί μας δημιουργούνται ανασφάλειες και δεν βοηθάει πουθενά αυτό. Όλα πάντως είναι θέμα γιατρού και εφόσον με τον γιατρό είμαστε καλυμμένες νομίζω όλα τα άλλα είναι ανώφελα.

Ουφ είχα οίστρο πρωί πρωί δεν μπορείτε να πείτε , σας ζάλισα.χιχι

Link to comment
Share on other sites

Καλως την κικο ...βλεπω κικο μου σιγα σιγα βρισκεις τον καλο σου ευατο με τα σεντονακια σου...

Και εμεις εχουμε την 3η δοση του prevenar αλλα την αφηνω για κανα 2 εβδομαδες αργοτερα ...εχει να συνηθισει παλι την αθηνα , να παει παιδικο ,μην του φορτωσω και το εμβολιο...

Βικακι οταν θα ερθεις Αθηνα δεν σε χανω με τιποτα λεμε!!!!!θα σε δω οπωςδηποτε ..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα γλυκιές μου...

Ιωάννα μου με το καλό να πας στο αγοράκι σου.

Κικο μου η φίλη μου ακόμη δεν γνωρίζουμε πότε θα βγεί. Βρήκαν ευτυχώς το μικρόβιο και παίρνει αντιβίωση τώρα.

Εγώ ετοιμάζομαι να πάω τον γιο μου στον παιδότοπο. Θα πάρω κι ένα περιοδικό να διαβάζω όσο θα παίζει μέσα γιατι θα βαρεθώ κιόλας μοναχούλα μου!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

Κεφια διαβαζω ε?

Μπραβο μπραβο

Του αγιου Φανουριου σημερα!Βοηθεια σας !

Εφερα και Φανουροπιτα.Την εχει παει ηδη η μαμα μου στην εκκλησια να τη διαβασουν.

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=844&Itemid=49#akocomment18268

Κοριτσια με το καλο να δεχτειτε τα αντρακια σας!Δυσκολο πραγμα βρε παιδι μου...

Εμενα δεν εχει λειψει ποτε ο Γρηγορης απο το σπιτι και μου κακοφαινεται πολυ οταν τον περνουν εστω για λιγο...ξερω μαζοχα....χαχα

Τις προαλλες στη βαφτιση προς το τελος του τραπεζιου ηρθαν οι γονεις μου και τον πηραν για να κατσουμε λιγο και εμεις να τα πουμε με τους φιλους μας.Μετα απο κανα μισαωρο αρχισα να στριφογυρναω στην καρεκλα...ηθελα να φυγουμε....αχ ειμαι σοβαρα το ξερω!!!χαχα


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδι μου να μην ειναι κανεις παιδοτοπος ανοιχτος αυτες τις μερες εδω στην περιοχη...πολυ θα ηθελα να τον παω τωρα να πιω και το καφεδακι μου...αντε τωρα να τρεχω κουνιες παλι.

Εχθες το βραυ στην πλατεια τι κυνηγητο εριξε με κατι εξαχρονα δε λεγεται...πω πω μιλαμε κουραστηκα μονο που τον εβλεπα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

ριτάκι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα...κι εγώ τρώω φρίκες όταν λείπει ο Αστέρης. Πρώτη φορά που τον άφησα 2 μέρες στο χωριό (πρίν 2 μήνες) για να κάνω την έναρξη στην εφορία κτλ. τρελλάθηκα.

Τώρα πρέπει να το συνηθίσω, μιάς και λόγω του μαγαζιού θα λείπω όλη μέρα κι έτσι θα φεύγει και κανα 2 μέρες στο χωριό!

Φανουρόπιτα έκανα κι εγώ εχθές, την πήγαμε στην εκκλησία χθες το απόγευμα και την διαβάσαμε!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδι μου να μην ειναι κανεις παιδοτοπος ανοιχτος αυτες τις μερες εδω στην περιοχη...πολυ θα ηθελα να τον παω τωρα να πιω και το καφεδακι μου...αντε τωρα να τρεχω κουνιες παλι.

Εχθες το βραυ στην πλατεια τι κυνηγητο εριξε με κατι εξαχρονα δε λεγεται...πω πω μιλαμε κουραστηκα μονο που τον εβλεπα.

άντε καλέ φιλενάδα έλα εδώ να πάμε...που είμαι και μόνη να κάνουμε παρέα :mrgreen:


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλα θα ηταν σαρδελακι μου...

Αυτο, που δουλευουν ολοι τα πρωινα ειναι εξοργιστικο οταν ειμαι σπιτι.Ψαχνω παρεα για καφεδακι και δε βρισκω...χαχα

άστα άστα το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω φανουροπιτα , της ριτας που την κανω τα τελευταια 3 χρονια αλλα δεν την παω στην εκκλησια απλα την κανω ετσι για το καλο ..Εγινε αλλη μια φορα πααααρα πολυ καλη!!

Οντως ο αποχωρισμος ειναι δυσκολος αλλα δυστυχως σε εμας δεν υπηρχε αλλη λυση ..του χρονου πρωτα ο θεος θα τον κρατησω οσο περισσοτερο μπορω στην Αθηνα μιας που λογικα πρωτα ο θεος θα εχω αδεια μητροτητας ..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα νομίζω ότι έχετε το ποιο ζωντανό καφε?? Έχω τύψεις για χθες γιατί ο μικρός μου ζήτησε κούνιες & δεν προλαβαμε να τον πάμε ! Κι όσο για φανουρόπιτα κι άλλες τύψεις γιατί αντί να την φτιάξω εγώ & να τη μοιράσω απλά την έφαγα ζητώντας από τη μαμά μου να τη φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Βικακι οταν θα ερθεις Αθηνα δεν σε χανω με τιποτα λεμε!!!!!θα σε δω οπωςδηποτε ..

αντε να δουμε... χαχα


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ετοιμάζομαι να πάω τον γιο μου στον παιδότοπο. Θα πάρω κι ένα περιοδικό να διαβάζω όσο θα παίζει μέσα γιατι θα βαρεθώ κιόλας μοναχούλα μου!

γιατι να μην ειμαι και εγω εκει μαζι σου???:(

γρηγορη αναρρωση ευχομαι στη φιλη σου


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...