Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αυτο το γνωριζω βρε Ηλιανα μου, αλλα και την εξουσιοδοτηση πρεπει να πας σε δημοσια αρχη για να στη θεωρησουν..Το ιδιο δεν ειναι?Πας στο ΙΚΑ και ξεμπερδευεις..εκτος κι αν είναι ελαστικοι οι υπαλληλοι και γνωριζουν ατομα και καταστασεις..Εστελνα και εγω τον μπαμπα μου για μικροεισπραξεις αλλα η υπαλληλος του ΙΚΑ ειναι ξαδερφη του και επίσης αλλο Αθηνα αλλο επαρχια που ολοι λίγο πολύ γνωριζομαστε..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Αυτο το ηξερα βρε Ηλιανα , αλλα και την εξουσιοδοτηση πρεπει να πας σε δημοσια αρχη για να στη θεωρησουν..Το ιδιο δεν ειναι?Πας στο ΙΚΑ και ξεμπερδευεις..εκτος κι αν είναι ελαστικοι οι υπαλληλοι και γνωριζουν ατομα και καταστασεις..Εστελνα και εγω τον μπαμπα μου για μικροεισπραξεις αλλα η υπαλληλος του ΙΚΑ ειναι ξαδερφη του και επίσης αλλο Αθηνα αλλο επαρχια που ολοι λίγο πολύ γνωριζομαστε..

ναι το γνωρίζω

μπορεί ομωσ να έκανε την εξουσιοδότηση πριν γέννηση

τι να πω μόνο εκείνη μπορεί να απάντηση

εγώ πάντως μονή μου τα πήρα στον λευτερακι και τώρα μόνη θα πάω

πάλι δεν νομίζω να τα έδιναν έτσι είναι μεγάλο το πόσο κοντά στα 4χιλιαρικα δεν είναι ? τόσα περίπου θα πάρεις τώρα κ εσυ ?


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Τοσα ειναι Ηλιανα αλλα τα μισα θα τα πάρω τωρα και τα υπολοιπα μετα τον τοκετό...

Εισαι και εσυ στο ΙΚΑ?Και το παιδι το εχεις εσυ ασφαλισμενο ή ειναι στον αντρα σου??


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τοσα ειναι Ηλιανα αλλα τα μισα θα τα πάρω τωρα και τα υπολοιπα μετα τον τοκετό...

Εισαι και εσυ στο ΙΚΑ?Και το παιδι το εχεις εσυ ασφαλισμενο ή ειναι στον αντρα σου??

εγώ τον έχω και θα ασφαλίσω κ τον χριστακι

φυσικά εγω θα πάρω μόνο το βοηθήμα τοκετού 990ευρω μετά την γεννά και αν γεννηθεί προορά της προοροτητας που ειλικρινά τους το κάνω χάρισμα δεν το θέλω μπουουχχχχχχχχχχχχ

να γεννηθη μετα τις 36 και τους το χαριζω

στον Λευτέρη πήρα και εγώ 3600 αν θυμάμαι καλά πληρούσα της προϋπόθεσης τον 210 ενσήμων τα δύο τελευταία χρόνια γιαυτο τώρα είμαι από ταμείο και έτσι καλά είναι και τα 990 ευρώ


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια πειτε μου κατι γιατι εχω γινει τουρμπο τωρα...

Επεσε το ματι μου σε ενα θεμα στο αλλο φορουμ που μιλαει για την αυχενικη.Οτι η εξεταση λεει πρεπει να ειναι απο πιστοποιημενο υπερηχολογο και διαρκει το λιγοτερο 45 λεπτα....

Ρε παιδια εγω την εκανα στο Ιασω παρουσια του γιατρου μου με πιστοποιημενο υπερηχολογο μεν και απο τους καλους υποτιθεται που εχει ματι καλο και καναμε 5 λεπτα....

Ειναι δυνατον?Για αυτο δεν το παω με τιποτα αυτο το μαιευτηριο....σε αλλη εγκυμοσυνη θα του την πω του γιατρου....

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1674878#post1674878


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κοριτσια πειτε μου κατι γιατι εχω γινει τουρμπο τωρα...

Επεσε το ματι μου σε ενα θεμα στο αλλο φορουμ που μιλαει για την αυχενικη.Οτι η εξεταση λεει πρεπει να ειναι απο πιστοποιημενο υπερηχολογο και διαρκει το λιγοτερο 45 λεπτα....

Ρε παιδια εγω την εκανα στο Ιασω παρουσια του γιατρου μου με πιστοποιημενο υπερηχολογο μεν και απο τους καλους υποτιθεται που εχει ματι καλο και καναμε 5 λεπτα....

Ειναι δυνατον?Για αυτο δεν το παω με τιποτα αυτο το μαιευτηριο....σε αλλη εγκυμοσυνη θα του την πω του γιατρου....

Λυπών επειδή τώρα κάνω εξειδικευμένο υπέρηχο να δουν

το αμνιακό η μαία μου την ωρα που έκανα εν ντι

εντελοσ τυχαια πανω στην κουβεντα

είπε ότι μονό ο εμβρυολόγος μπορεί να κάνει τα

α και β επιπέδου

δεν μπορεί ο κάθε μαιευτήρας να βαφτίζεται εμβρυολόγος:?

και γιαυτο στην εξέταση αμνιακού με πάνε σε συγκεκριμένο μηχάνημα και με κοιτά περά από την γιατρό μου και ο εμβρυολόγος

Η εξέταση β επιπέδου διαρκεί γύρο στα45λεπτα και τις δυο φόρες τόσο κράτησε


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Πετρουλα να με ακους την εμπειρη στο ικα ...για να πληρωθεις απο ικα & θελει εξουσιοδοτηση απο δημιοσ αρχη ..Γενικα το να πληρωθεις επισης δεν εχει ταλαιπωρια μιας και οι εγκυες προηγουνται και πας αμεσως πρωτη -πρωτη...

Οταν γεννησα ειχα κανει στον μπαμπουλη μου εξουσιοδοτηση και πηρα τα λεφτα του ικα . στον οαεδ οταν σαρανττησα πηγα μονη μου και κατεθεσα ..

Ηλιαννα μου χαιρομαι που ολα πανε καλα κοριτσακι μου ..θα δεις ολα θα πανε τελεια!!

Ριτακι περι αυχενικης ...την πρωτη την ειχα κανει στην ιατρικη μητερας εμβρυου η εξεταση κρατησε 30 λεπτα , στο μητερα την 2η φορα το πολυ 10 λεπτα ..Στον β επιπεδου ειχα κατσει πανω απο μιση ωρα στην ιατρικη μητερας εμβρυου στο 2ο θα τον κανω στο λητω και θα σας πω οσονουπω..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλα το πιστοποιημενος το ξερω και ο δικος μου ηταν και το β επιπεδου ηταν λεπτομερες η αυχενικη μου ομως στην οποια ειδε και το φυλο τοτε με απολυτη σιγουρια δεν ειχε κρατησει ουτε 5 λεπτα.Εγω μετα ρωτουσα τον ανδρα μου πως ηταν το μωρο να φανταστειτε...τιποτα δεν ειχα δει...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλα το πιστοποιημενος το ξερω και ο δικος μου ηταν και το β επιπεδου ηταν λεπτομερες η αυχενικη μου ομως στην οποια ειδε και το φυλο τοτε με απολυτη σιγουρια δεν ειχε κρατησει ουτε 5 λεπτα.Εγω μετα ρωτουσα τον ανδρα μου πως ηταν το μωρο να φανταστειτε...τιποτα δεν ειχα δει...

Όσο καλός και να είναι ο γιατρός σε 5 λεπτά δεν προλαβαίνει να κάνει όλες τις μετρήσεις αν είναι δυνατών δηλ τι ξεπετά είναι αυτήν ? 5 λεπτά ούτε το τζελ δεν πρόλαβε να απλώσει :confused::confused::confused:


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια.

Ρίτα τόσο πρέπει να διαρκέσει. Εμένα με είχε ενημερώσει ο γυναικολόγος μου γι' αυτό. Ξέρει πόσο αγχώδης είμαι και μου το είχε πει για να μην ανησυχήσω όταν βλέπω ότι κρατάει πολύ.

Ηλιάνα εύχομαι όλα να πάνε καλά κορίτσι μου και το μπεμπάκι σου να γεννηθεί με το καλό στην ώρα του.

Joa κουράγιο, μια μέτα έμεινε και θα έχει το Χρηστάκη σου αγκαλιά μετά.

Κικο χμμμμμ ......εγώ μάλλον δεν θα αντιδρούσα γελώντας στα τετράχρονα αν έκαναν κάτι τέτοιο στην Αλεξάνδρα. Το πιθανότερο είναι να την έπαιρνα από εκεί και να την απασχολούσα κάπως αλλιώς για να μην χαλάει και το παιχνίδι των άλλων.

Πετρούλα με το καλό να εισπράξεις τα χρήματα και με το καλό να τα ξοδέψεις.

Φιλάκι που είσαι;;;; Χρόνια πολλά στη Ναταλία σου!!!!


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε εχω γινει τουρμπο μιλαμε...να θυμηθω οταν ερθει η ωρα με το καλο να το κανω θεμα...

Μην το σκέπτεσαι πολύ γιατροί μας βλέπουν σαν σαν πορτοφόλι

τώρα πέρασε την επόμενη θα ξέρεις ;););)

πολύ καλό το θεμα διάβασα λίγα και έμεινα και άφωνη χιχιχι άκου σε10 λεπτά αυχενική και αιμοληψία μαζί ?

χιχιχι σοκ έπαθα

Εμένα μου παίρνει 3 ώρες κάθε μέρα τώρα 1 ωρα ενς ντι ευτυχώς μου κρατά συντροφιά η μαία μου να είναι καλά

και κανένα 45λεπτο υπέρηχο κάνουμε με πόνεϊ η κοιλία από το πατά πατά


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα Ναταλακι!!!Φιλακι να τη χαιρεσαι...!!!!

Γιοβαννα τελεια η εκδηλωση στο σχολειο ε?Αντε και στα δικα μας!

Ηλιανα χαιρομαι που πηγαν ολα καλα!!!Αντε ρε θηριο εισαι ολα θα πανε σουπερ ως το τελος!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρίτα τόσο πρέπει να διαρκέσει. Εμένα με είχε ενημερώσει ο γυναικολόγος μου γι' αυτό. Ξέρει πόσο αγχώδης είμαι και μου το είχε πει για να μην ανησυχήσω όταν βλέπω ότι κρατάει πολύ.

Εμενα ηταν παρων ο γιατρος και του ειχε και τυφλη εμπιστοσυνη του συγκεκριμενου υπερηχολογου....τι να πω????

Κικο χμμμμμ ......εγώ μάλλον δεν θα αντιδρούσα γελώντας στα τετράχρονα αν έκαναν κάτι τέτοιο στην Αλεξάνδρα. Το πιθανότερο είναι να την έπαιρνα από εκεί και να την απασχολούσα κάπως αλλιώς για να μην χαλάει και το παιχνίδι των άλλων.

Αααα οχι ρε συ γιατι?

Εγω θα εκανα οτι και η ΚΙκο παντως!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα Ναταλακι!!!Φιλακι να τη χαιρεσαι...!!!!

Γιοβαννα τελεια η εκδηλωση στο σχολειο ε?Αντε και στα δικα μας!

Ηλιανα χαιρομαι που πηγαν ολα καλα!!!Αντε ρε θηριο εισαι ολα θα πανε σουπερ ως το τελος!!

Αχ μακάρι ριτα μου μακάρι να πάνε όλα καλά πάω να ξεκουραστώ το βραδάκι ίσως μπω αν και θέλω να βαλω πλυντήρια τα ρούχα του μπέμπη

έφερε κ οι κουνιάδα τα δώρα 10 φαρμάκια καινούργια

και αρκετά φανελοφορμακια τον παιδιών της χρησιμοποιημένα

και έχω τώρα σύνολο μαζί με τα παλιά δικά μας δεν θα το πιστέψετε για το πρώτο εξάμηνο

38 φανελάκια :confused::confused::confused:

Και 19 φαρμάκια :confused::confused::confused:

εκεί που δεν είχα τίποτα έχω ένα σορό τώρα αχ αχ

σεντόνια πάντες κτλ όλα για πλύσιμο

και φυσικά μετά σιδέρωμα:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Χτες απόγευμα πήγε η αδελφή μου κ μου πήρε

3σουτιεν

15 εσώρουχα

3 νυχτικα και αυτά ακόμη άπλυτα

θα τα βάλω πλυντήριο αύριο και θα δούμε ποιος θα έχει την τύχη να σιδερώσει χιχιι πάντως όχι εγώ:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...