Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Υπομονή κάνω και εγώ και η ψυχολογία στα πατώματα,δεν έχω καθόλου καλό προαίσθημα για αύριο..εσύ πότε θα κάνεις τεστ?

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα κ καλη βδομαδα

χρονια πολλα στο σαρδελακι μας, στην Αλεξανδρα μας- giovana να την χαιρεστε κ επισης στην μανουλα σου και στον συζηγου της Ελενης-deleni

στην Μαρια-arma μας διαβασα οτι εχουμε ευχαριστα νεα:D:D καλορυζικη η εγκυμοσυνη σου κουκλα μου με ενα γερο παιδακι- αδελφακι για την Ευα...τετοια να γινονται κοριτσια να μεγαλλωνει η παρεα μας με τα παιδακια μας.

Ριτα μου ευχομαι περαστικα στον πατερα σου

περαστικα και στα μικρουλια μας που ειναι αρρωστουλικα

συγγνωμη που δεν γραφω πιο πολλα.... μαζευω το σπιτι για την επιστροφη, ευτυχως σημερα δροσισε λιγο και δεν φευγω με μιση καρδια.......αλλα τι λεω....παντα με μιση καρδια φευγω γιατι εδω μου αρεσει παραααα πολυ.....και του χρονου με υγεια παλι να ερθουμε ολοι μαζι......θα τα πουμε σε λιγο απο την θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!

giovanna να χαίρεσαι την κοράκλα σου την τσακπίνα! Να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη και με το καλό να της χαρίσεις ένα αδερφάκι!

Σαρδελάκι μου γλυκό χρόνια σου πολλά και καλά! Να σε χαιρόμαστε! Εύχομαι ό,τι επιθυμείς να γίνει πραγματικότητα και η νέα σου δουλειά να σκίσει!

Delenaki να χαίρεσαι τον αντρούλη σου, Μαελένη να χαίρεσαι τον αδερφούλη σου και joa να χαίρεσαι τη μανούλα σου. Ξέχασα κανένα? Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!

Μαρινάκι καλώς όρισες! Ευχαριστώ για τις ευχές!

Το Ευάκι είναι καλύτερα, το βράδυ μόνο ένα 37.5 έκανε στις 4,30 το κατάλαβα γιατί ξύπνησε μόνη της,ήθελε γάλα, το ήπιε και μετά από λίγο της έπεσε χωρίς αντιπυρετικό. Πω πω να πάει και να μην γυρίσει, ήταν η χειρότερη ίωση που έχει περάσει..εγώ είμαι μόνη από σήμερα, το κακό είναι ότι ούτε η μαμά μου μπορεί να έρθει γιατί θα έχει τα ανήψια μου μέχρι τις 7 του μήνα. Ελπίζω να τα καταφέρω χωρις να έχω πρόβλημα.

Φιλιά σε όλες, πάω να μαγειρέψω(και έχω μια αναγούλα απίστευτη..). Αλήθεια ρε κορίτσια δεν είναι πολύ νωρίς για να έχω αναγούλες? Έχω κάνει ήδη αυτές τις μέρες 4 εμετούς. Στην Εύα δεν είχα τίποτα και δεν ξέρω πότε αρχίζουν αυτά. Υποθέτω ότι είναι από το στομάχι μου που έχει πειραχτεί από το άγχος..


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από’μένα και καλή εβδομάδα να έχουμε.

Χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες (Σαρδελάκι, μικρή Αλεξάνδρα και μαμά Γιοβάννας , αδερφό Μαελένης, άντρα Delenaki και μαμά Joas), εύχομαι να τους κάλυψα όλους.

Κυρία Φωτεινή και Βίκυ να χαίρεστε και την Κάλι αν και λίγο καθυστερημένα αλλά δεν είχα προλάβει να μπω το ΣΚ.

Αρμάκι μου πολλά συγχαρητήρια για τα ευχάριστα νέα του καφέ μας, πολύ χαίρομαι που σιγά σιγά αναβαθμίζεται το καφέ και αυξάνονται και πληθύνονται οι μανούλες. Να έχεις μια υγιή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι και ένα γερό μωράκι.

Να πω περαστικά σε όλα τα αρρωστούλικα και αγύριστα, πάντως σήμερα που ήρθα στη δουλειά όλοι βήχουν και είναι άρρωστοι βρε παιδί μου , χαμός γίνεται.

Ριτάκι εύχομαι επίσης περαστικά στο γλυκούλι μπαμπάκα σου και μη σε ανησυχεί όλα καλά θα είναι απλά όσο μεγαλώνουν οι γονείς μας είμαστε κάπως και εμείς. Αλήθεια καπνίζει ο μπαμπάκας σου;

Ηλιάνα κοπέλα μου ειλικρινά δεν ξέρω τι να σε συμβουλέψω σχετικά με το θηλασμό μιας και είμαι της άποψης όπως έχω ξαναπεί ότι αν δεν έχεις ζήσει κάτι δεν μπορείς να είσαι αντικειμενική αλλά έχω να πω πως προκειμένου να ριψοκινδυνέψεις ένα πρόωρο τοκετό θα πρέπει να θυσιάσεις κάποια πράγματα. Ο Λευτεράκης μπορεί αυτή τη στιγμή να τραφεί και με άλλου είδους τροφές εκτός από το μητρικό γάλα που σημαίνει ότι θα το ξεπεράσει κάποια στιγμή , η εγκυμοσύνη όμως δεν διαπραγματεύεται. Συγνώμη που στα λέω όλα αυτά αλλά και πάλι είμαι επιφυλακτική γιατί δεν έχω ζήσει παρόμοια κατάσταση. Νομίζω όμως ότι πρέπει να πράξεις ότι σου πουν οι γιατροί σου.

Εγώ από χθες το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου, έχω τρομερή καούρα βρε κορίτσια, κάτι που στην 1η εγκυμοσύνη ούτε που το είχα νιώσει αυτό το πράγμα. Μιλάμε καίγεται όλος ο λαιμός μου, τι τροφή μπορώ να πάρω για να ισορροπήσω λίγο την κατάσταση ξέρετε;

Πετρούλα καλό ταξίδι να έχετε,σχετικά τώρα με τη συνάντηση της Τρίτης και εγώ κρατάω επιφυλάξεις ακόμα, αλλά οριστηκοποιήστε την εσείς και βλέπω και για ‘μένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααααα

Αχ τι χαρα με το αρμακι !!!!!!τωρα μια που η χοριακη εκανε αλματα και επισημως ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!

Χρονια πολλα στην μικρη μας Αλεξανδρα!!!!Να ειναι παντα γερη , τυχερη και με λιγοτερες ιωσεις ..

Να χαιρομαστε την Αλεξανδρα μας!!!να εχει καλες δουλειες στο νεο της ξεκινημα..

Να χαιρεται η Ντελενι τον αντρουλη της ,η Μαελενη τον αδελφο της και εγω την μανουλα μου!!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημεραααααααααααααααα

Καλε τι διαβαζουν τα ματακια μου???? Αρμακι μου γλυκο με το καλο! Να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη κι ενα γερο μωρο! Κι εγω για κοριτσι το κοβω!!! Πολυ χαρηκα, συγχαρητηρια κοριτσι μου!

...και μετα την Αρμα το outsider (sorry Αρμακι αλλα δε σε ειχα για τοσο γρηγορα..) για ξεκουνηθειτε εσεις που ειστε οι πιο σιγουρες (Γιοβαννα και Ριτα) γιατι χανουμε λεφτα λεμε.... Αν μας βγει κι αλλο outsider, την πατησαμε!!!


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Χρονια Πολλα!!!

Γιοβαννα να χαιρεσαι την κουκλα σου με τα τσαχπινικα ματακια!Να χαιρεσαι και την μανουλα σου!!

Αλεξανδρα(σαρδελακι) παντα γερη και δυνατη.Καλο ξεκινημα στη νεα δουλεια.Ολα να σου πανε δεξια!

Deleni να τον χαιρεσαι,ιωαννιτσα να χαιρεσαι τη μανουλα

Νομιζω και η παν μαρ ειπα οτι γιορταζει η αδερφη της?Χρονια πολλα!!

Γιοβαννα μου εμεις δεν αρρωστησαμε φετος για να σου πω τη γνωμη μου,βολτα θα τον εβγαζα αλλα νομιζω οτι σε κουνιες δεν θα τον πηγαινα με πυρετο.Η φιλη μου που εχει περασει πολλα με τα παιδια της μου εχει πει οτι οταν ενα παιδι εχει πυρετο ειναι πολυ ευαλωτο και το ''φυλαμε''...η παιδιατρος απο την αλλη εχει πει οτι οι παιδικες χαρες και οι παιδοτοποι ειναι ακριβως σαν τους παιδικους και καμμια φορα κατι παραπανω αφου πηγαινουν ολοι και τα αρρωστουλικα για να ξεδωσουν.

Εγω δε μπορω να πω.. αν και καθημερινα σε κουνιες και πολυ συχνα σε παιδοτοπους χειμωνα καλοκαιρι δεν εχουμε τσιμπησει κατι βαρυ αλλα αν ηταν αρρωστος θα τον προστατευα περισσοτερο.

Μαρινακι συμφωνω απολυτα φυλαξε τα λιγο τα παιδια αυτη τη βδομαδα.Δεν ειναι ωρες τωρα παραμονες της βαφτισης να αρρωστησουν.

Αρμακι μου νομιζω οτι οι αναγουλες αν ειναι να ερθουν ερχονται νωρις...οταν ειχα παει στο γιατρο να ακουσουμε καρδουλα (7η βδ) τον ειχα ρωτησει αν ηταν νωρις για αναγουλες και μου ειχε πει αν ειναι να ειχες θα τις ειχες ηδη ...οποτε μαλλον απο αυτο ειναι και σε σενα.Υπομονη και προσεχε να μην πολυκουραζεσαι...μια κουβεντα ειναι αυτο το ξερω...

Κικο μου καουρες ε?Εγω ειχα τον τελευταιο μηνα...παρα πολυυυυυυυ ολα τα γιατροσοφια και οι τροφες δεν μου εκαναν τιποτα με ενοχλουσε και το νερο που επινα.Εγω βρηκα την υγεια μου με τα maalox ή τα simeco.Μεχρι 3 τη μερα μου ειχε πει(δεν περνανε στο αιμα).


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ηλιανα μου εγω αυτο που μπορω να σου πω (σαν τερας λογικης που ειμαι) ειναι οτι απλα δεν εχεις επιλογες... Και καλο ειναι να το συνειδητοποιησεις και να αφησεις τη σταναχωρια στην ακρη, ετσι ωστε και η ψυχολογια σου να φτιαξει (πραγμα πολυ σημαντικο για το εμβρυο) και ο Λευτερακης να σε βλεπει χαρουμενη και αποφασισμενη ετσι ωστε να το παρει κι εκεινος αποφαση χωρις πολλα πολλα... Το ξερω ακουγομαι σκληρη αλλα πρεπει να καταλαβεις οτι δεν ειναι στο χερι σου! Κανε υπομονη μεχρι να γεννηθει το μωρο και μετα συνεχιζεις κανονικα!


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα ξεκουνηθουμε κυρια Νατασσα ...καποια στιγμη...after you!χαχα

Εγω ποσες φορες σας ειπα να μη με πονταρετε?Εσεις του κεφαλιου σας...ααααα....

Αντε κοπελιες!!! Χανουμε λεφτα λεμε!!!:mrgreen:

Δε μου λες, εγω ειμαι μεσα για αυριο και μπορω να φερω και την Κικο! (Κικο για παρε με να οργανωθουμε)! Οι υπολοιπες ειστε μεσα???


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια για αυριο τωρα που ειμαστε , θα παμε στον παιδοτοπο ???οχι τιποτα αλλο του το υποσχεθηκα του παιδιου να ξερω το απογευμα τι θα του πω..

το τηλ. της Πετρουλας το εχω εγω ..

Οσο για βολτες και πυρετο , εμεις τον πυρετο τον εχουμε και ευκολο αλλα ποτε μα ποτε δεν τον βγαζω εξω με πυρετο , με μυξουλες , βηχα δεν εχω κολληματα τον παω οπουδηποτε αλλα με πυρετο ποτε!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να πω μια καλημέρα και να επεκτείνω τις ευχές μου για τον άντρα της Deleni, την μαμά της Giovanna και της Joa και να ευχαριστήσω για τις ευχές στον αδερφφό μου.

Στα κορίτσια με τα "πρώην αρρωστούλικα" εύχομαι μακριά από δω η παλιοϊωση και ο πυρετός.

Εμείς έχουμε να πάμε σε παρτάκι το απόγευμα με τον μικρό, αλλά δεν το βλέπω λόγω καιρού. Συννεφιά και πιθανότητα βροχής.......

Πώς θα πάμε στο πάρτυ οεο?????

Κατά τα άλλα είμαστε πολύ καλά, ακμοιότατοι και με μεγάλη όρεξη! Παιδιά το τι μπουμπούκος έχει γίνει δε λέγεται.

Αλλά και η τσιρίδα μας τσιρίδα.

Armaki κι εγώ από τις αναγούλες κατάλαβα ότι είμαι έγκυος και από το γεγονός ότι δεν άντεχα το άρωμα του καφέ. Τότε το πρώτο τεστ ήταν αρνητικό ακόμα, οπότε φυσιολογικό μου φαίνεται που έχεις αναγούλες, (μπορεί να είναι αγόρι αυτή τη φορά χιχιχι)

Κικο μου, καλή μου άσχημο πράγμα οι καούρες. Δεν σου επιτρέπει να πάρεις κάτι για το στομάχι? Simeco ή Maalox? Εμένα μου επέτρεπε, αλλά πολύ περιορισμένα, γιατί με τις τροφές δεν γινόταν τίποτα. Αν μπορείς να το πιστέψεις τις ώρες που ήμουν στο σπίτι προσπαθούσα να κοιμάμαι για να μην πονάει το στομάχι μου και το κεφάλι μου!

Φιλιά σε όλες κορίτσια και να έχουμε μια όμορφη μέρα και μια καλή εβδομάδα.


an1cCvJoSf-1110MzA1OTAzZHwwMDAwNTU0ZGF8TXkgbGl0dGxlIHByaW5jZSBpcw.gif 932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρμακι εμενα οι ναυτιες μου ξεκινησαν στη μια εβδομαδα καθυστερησης. Και κρατησαν μεχρι που μπηκα και στον 4ο. Αστα... Στο Ευακι ειχες τα ιδια? Παντως νωρις δεν ειναι για ναυτιες...


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...