Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

φιλεναδες μουυυυυυυυυυυυυυ!!!!!γυρισααααααααααααααααα!!!

τι κανετε?ειστε ολες καλα?

δεν διαβασα πολλα νεα σας εκτος απο την τελευταια σελιδα.

να πω συγχαρητηρισα στην αρμα μας για το νεο νινι που μας ετοιμαζει!

τα καλυτερα σου ευχομαι αρμακι!

κωνκων καλη σχολικη χρονικη χρονια να εχετε.η μπεμπουλα πως ειναι?θηλαζει τελικα?

να σας πω κι εγω τα νεα μας.ποσο χαρηκα που γυρισα δεν λεγεται.

φαγαμε ολη την ζεστη κατω και υποφεραμε!εκτος απο αυτο μολις πηγαμε ο αντρας μου επαθε ζημια στο ματι του γιατι ο εξυπνος κοιμηθηκε με τους φακους επαφης και μολυνθηκε!1 βδομαδα τρεχαμε σε γιατρους κι εγω να υποφερω κι απο ζεστη αλλα κια πο νευρα.

μετα που πηγαμε λαρισα για την βαφτιση περασα καλυτερα με τα αδερφια μου.

γυρισαμε κι απο λιγο στα χωρια μας κι αυτο ηταν.κατα τα αλλα καλα απλα παρα πολυ κουραση !

και του χρονου καλυτερα κοριτσια.

καλο χειμωνα τωρα να χουμε ..........

εσεις ειστε ολες καλα?

ηλιανα μου που ησουν?το τηλ σου δεν το εχω νομιζα οτι θα με παιρνες εσυ.


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα!!

Γιοβαννα μου!!!!Χρονια Πολλα!!!!!!!!!!!!Οτι επιθυμεις κουκλα και του χρονου με υγεια!!!Να τα χιλιασεις ,να σε χαιρεται η ομορφη οικογενεια σου!!

Εμεις καλα!Εφυγα απο νωρις σημερα να παμε για ψωνια.Πηρα ενα geox αθλητικο δικο μου πολυ σουπερ!Απο 120 αρχικη τιμη μολις 45 ευρωπουλα!!!

Μετα πηγα τον μικρο στο εμπορικο και κατσαμε σε ενα παιδοτοπο να περασει η ωρα μεχρι να παμε παιδιατρο.

Μου εβγαλε το λαδι...αχ τι τραβηξα....εφυγε απο τον παιδοτοπο χωρις να τον παρω χαμπαρι(ειχε βαλει και τα παπουτσια παρακαλω) ,βγηκε εξω και χωθηκε μεσα σε ενα lidl που ειναι στο ισογειο εξω ακριβως απ οτο παιδοτοπο και τον ψαχναμε μεσα στο σ.μ ....εγω μονη μου,οι πελατες και οι security να ψαχνουν τον Γρηγορη ο οποιος ειχε παρει ενα καροτσι μικρο και ετρεχε στους διαδρομους βαζοντας μεσα πραγματα...

Καλα μιλαμε οταν το βρηκα θα το σκοτωνα το ατιμο...με τρελανε...αρε παιδικος που του χρειαζεται...

Μετα πηγαμε παιδιατρο και εμβολιαστηκαμε.

1,01 μετρο ειναι και σταθερα 15 κιλα.Τον βρηκε τελειο σε ολα!

Μου ειπε αν δεν αρρωστησετε (και κρυφογελουσε )θα τα ξαναπουμε τον Νοεμβριο....

Καταλαβαινετε ποσες φορες θα τη δω μεχρι τοτε ετσι?χαχα

Αρχιζουν τα οργανα!

Αυτααα!

Ελπιζω να μιλησατε για τη σημερινη συναντηση.Τα λεμε εκει.

Φιλια


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ Μαρίζα ξέρεις πόσο τα σκέφτομαι αυτά όσο μεγαλώνει ο μικρούλης;;;:(:( όταν η Αναστασία πίνει το γάλα της και μετά τον πλησιάζει τρέχω σαν υστερική να την σκουπίσω, το ίδιο και όταν τρώει κατι που ο μικρός δεν κάνει να πλησιάσει....:?:?:? Αργότερα που θα ζητάει όμως και αυτός τι θα κάνω....:(:(
Ω μην ανησυχείς εσύ για αυτά, είναι μικρούλης ακόμα ο γιός σου, πολύ σύντομα θα του έχει περάσει.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Lazarenia καλώς ήρθες εγώ η εσύ που εισαι ?

που ανέβηκα 15 Αύγουστο για σένα χωριό για να σε δω κ πήγα ξενώνα κ τελικά άκουσα τα εξαμαξεις από την ιδιοκτήτρια που δεν ακύρωσες τον δωμάτιο 15 αυγουστιάτικα ? που ήσουν ?

εμείς ψήσαμε μαμάλη

Γιατί δεν ακύρωσες και άφησες την κοπέλα με καινό δωμάτιο τέτοια μέρα ?

κρίμα πολύ την λυπήθηκα τέτοιες μέρες περιμένουν να δουλέψουν στο χωριό..

ασεεεεεεεεεεεεε που

ανησύχησα παρά πολύ

νόμιζα ότι έπαθες κάτι και δεν πηγές να μείνεις ξενώνα

δεν είχα κ τοτηλ σου κάπως το έσβησα

τελικά έμαθα από τον αδελφό σου ότι πηγές χωριό

και δεν πηγές στον ξενώνα πολύ στεναχωρήθηκα για τιν συμπεριφορά σου

ειλικρινά δεν μου άρεσε καθόλου

έπρεπε να ακυρώσεις το δωμάτιο στην κοπέλα σε περίμεναν

Μετα πηγα τον μικρο στο εμπορικο και κατσαμε σε ενα παιδοτοπο να περασει η ωρα μεχρι να παμε παιδιατρο.

Μου εβγαλε το λαδι...αχ τι τραβηξα....εφυγε απο τον παιδοτοπο χωρις να τον παρω χαμπαρι(ειχε βαλει και τα παπουτσια παρακαλω) ,βγηκε εξω και χωθηκε μεσα σε ενα lidl που ειναι στο ισογειο εξω ακριβως απ οτο παιδοτοπο και τον ψαχναμε μεσα στο σ.μ ....εγω μονη μου,οι πελατες και οι security να ψαχνουν τον Γρηγορη ο οποιος ειχε παρει ενα καροτσι μικρο και ετρεχε στους διαδρομους βαζοντας μεσα πραγματα...

Καλα μιλαμε οταν το βρηκα θα το σκοτωνα το ατιμο...με τρελανε...αρε παιδικος που του χρειαζεται...

Έχω πεθάνει στο γέλιο Ρίτα χαχ μια χαρά σου έλυσε το πρόβλημα ποίος θα πάει σουπερ μάρκετ τουλάχιστον ψώνιζε πρόσφορες η ότι να είναι ????? χιχιχιχ

:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

για το καπνισμα θα σου πω σε λιγο τι λεει η πατσουρου!
Η Αγλαΐα πάντως έλεγε ότι είναι καλύτερα να καπνίζεις και να θηλάζεις παρά να καπνίζεις και να μη θηλάζεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φιλακι σου γραφω οτι ακριβως γραφει!

καπνισμα

Ας αρχισουμε με καποιες τεκμηριωμενες αληθειες για το καπνισμα και το θηλασμο:

το καπνισμα μπορει να προκαλεσει μειωμενη παραγωγη γαλακτος στη μητερα

η νικοτινη δεν περνα στο γαλα οταν η μητερα καπνιζει λιγοτερα απο 5 τσιγαρα την ημερα.Η νικοτινη ομως δεν ειναι η μονη τοξικη ουσια στον καπνο του τσιγαρου.

οταν η μητερα κανπιζει πανω απο 20 τσιγαρα την ημερα το μωρο μπορει να εχει κολικους

το κανισμα μολις πριν τον θηλασμο πρεπει να αποφευγεται

απαγορευεται το καπνισμα την ωρα που θηλαζετε η οταν το παιδι βρισκεται στον ιδιο χωρο

το ιδανικο ειναι να αποφευγετε το καπνισμα εσεις η ιδια αλλα και να μην επιτρεπετε στους αλους να καπνιζουν στο σπιτι σας ακομη κι το μωρο βρισκετε σε αλλο δωματιο γιατι το παθητικο καπνισμα εχει απροβλεπτες συνεπειες στην υγεια του παιδιου.

Ως πεντε τσιγαρα επιτεπεται;

απο ερευνες που εχουν γινει φαινετε οτι η κοτινινη ο τοξικος μεταβολιτης της νικοτινης δεν ανιχνευεται στο μητρικο γαλα μητερων που κανιζουν λιγοτερα απο 5 τσιγαρα το 24ωρο,ομως ο καπνος του τσιγαρου περιεχει 4000 ουσιες εκ των οποιων μεχρι σημερα εχουν χαρακτηριστειπεριπου οι 200.Δεν μπορουμε να εχουμε πληρη εικονα του κυνδινου που διατρεχει ενα μωρο το οποιο εκτιθεται στο καπνο.

οδηγιες

καπνιστε αμεσως μετα το θηλασμο ωστε να απομακρυνθουν οσο περισσοτερο γινεται οι τοξικες ουσιες απο το γαλα σας ωσπου ξαναθηλασετε

καπνιστε στο μπαλκονι με μαζεμενα τα μαλλια αμεσως μετα πλυνετε τα χερια σας και καταπροτιμηση και τα δοντια σας

πινετε αθφονο νερο 4 λιτρα για να αποβαλετε τις τοξικες ουσιες μετα ουρα σας.

Είσαι Θεά!

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η Αγλαΐα πάντως έλεγε ότι είναι καλύτερα να καπνίζεις και να θηλάζεις παρά να καπνίζεις και να μη θηλάζεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έγραψα αντίστοιχο ποστ κούκλα για το οφέλη του θηλασμού δεν το δες ? καλησπέρα


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Γιοβανάκι μου χρόνια πολλά αγάπη μου!!!!!! Να σε χαιρόμαστε!!!!!!!!!!

μαμαλευτεράκι μην κλαις γιατί δεν αργώ κι εγώ να τα μπήξω με αυτά που γράφεις........... σ' ευχαριστώ για το καταιβατό που έβαλες κι εσύ για το κάπνισμα, σ' ευχαριστώ πολύυυυυ. Εδώ και καιρό κάνω τα 5 τσιγαράκια μου χωρίς ενοχές, παίρνοντας όλες τις προφυλάξεις, πχ δεν καπνίζω λίγο πριν το βράδυ που ξέρω οτι θα θηλάσει για βραδινό. Ομολογώ όμως ότι σπάνια είχα καπνίσει όταν ήταν πολύ βραφάκι, δεν μου πήγαινε καρδιά, τσιγαρίλα και μωρουδίλα δεν πάνε καθόλου μαζί.

Κορίτσια τί έχετε κανονίσει για τη συνάντηση; Δε γνωρίζω λεπτομέρειες...

Καλώς ήρθατε lazarenia μου! Περαστικά στον αντρούλη σου. Βελτιώθηκε η κατάσταση;


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ηλιανα μου μ'εκανες κουρελι με τον Λευτερακο σου :(

αχ το πουλακι μου πολλες πολλες αγκαλιες δεν ξερω ακομη κλαιω :(

μακαρι να μην πεσει αλλο το αμνιακο υγρο ολα καλα να πανε!

Λαζαρενια μου καλως ηρθες καλο χειμωνα!

βρε ριτα τι λαχταρα πηρες αμαν το θηριακι σου δεν παιζεται!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

Γιοβανάκι μου χρόνια πολλά αγάπη μου!!!!!! Να σε χαιρόμαστε!!!!!!!!!!

μαμαλευτεράκι μην κλαις γιατί δεν αργώ κι εγώ να τα μπήξω με αυτά που γράφεις........... σ' ευχαριστώ για το καταιβατό που έβαλες κι εσύ για το κάπνισμα, σ' ευχαριστώ πολύυυυυ. Εδώ και καιρό κάνω τα 5 τσιγαράκια μου χωρίς ενοχές, παίρνοντας όλες τις προφυλάξεις, πχ δεν καπνίζω λίγο πριν το βράδυ που ξέρω οτι θα θηλάσει για βραδινό. Ομολογώ όμως ότι σπάνια είχα καπνίσει όταν ήταν πολύ βραφάκι, δεν μου πήγαινε καρδιά, τσιγαρίλα και μωρουδίλα δεν πάνε καθόλου μαζί.

;

Με νιώθεις απόλυτα περνάμε τα ίδια καλή μου γιαυτο μας άρχετε να μπιζουμε τα κλάματα παρέα έτσι είναι οι μανούλες που θηλάζουν συμπάσχουν η μια την άλλη μπορείς να καταλάβεις πως είναι τα βράδια μου πως είναι να σου λέει γάλα και να τράβα την μπλούζα και να λες όχι και να προσπαθείς να το αγκαλιάσεις και να του περάσεις το όχι σου

Με νιώθεις έτσι δεν είναι ?

Ηλιανα μου μ'εκανες κουρελι με τον Λευτερακο σου :(

αχ το πουλακι μου πολλες πολλες αγκαλιες δεν ξερω ακομη κλαιω :(

μακαρι να μην πεσει αλλο το αμνιακο υγρο ολα καλα να πανε!

!

Σταματά καλό μου είσαι κ θηλάζουσα μην διαβάζεις εσύ σε παρακαλώ

είναι δύσκολο κορίτσια πολύ δύσκολο αλλά τα καταφέρνουμε

με εκπλήσσει η ωριμότητα του αλήθεια σας λέω

ούτε να τον μαλώσω όταν κάνει ζαβολιές δεν μπορώ αυτές τις μέρες

έχω τρελαθεί να του μίλαω να τον αγκαλιάζω

και αυτός όλο βρίσκει την ευκαιρία να μου

λέει αυιοοοοοοοοοοοο μαμά γαγα ?????????????? και να κουρνιάζει στην αγκαλιά


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σταματά καλό μου είσαι κ θηλάζουσα μην διαβάζεις εσύ σε παρακαλώ

είναι δύσκολο κορίτσια πολύ δύσκολο αλλά τα καταφέρνουμε

με εκπλήσσει η ωριμότητα του αλήθεια σας λέω

ούτε να τον μαλώσω όταν κάνει ζαβολιές δεν μπορώ αυτές τις μέρες

έχω τρελαθεί να του μίλαω να τον αγκαλιάζω

και αυτός όλο βρίσκει την ευκαιρία να μου

λέει αυιοοοοοοοοοοοο μαμά γαγα ?????????????? και να κουρνιάζει στην αγκαλιά

υπομονη γλυκια μου πλησιαζει ο καιρος και μετα θα εχεις και τα δυο στην αγκαλιτσα σου να τα προσφερεις το γαλατακι σου την αγκαλια σου την στοργη σου!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

υπομονη γλυκια μου πλησιαζει ο καιρος και μετα θα εχεις και τα δυο στην αγκαλιτσα σου να τα προσφερεις το γαλατακι σου την αγκαλια σου την στοργη σου!

Να πάνε όλα καλά κ ας αποθηλάσει ο Λευτέρης μου 27 μήνες τον θήλασα φιλιω μου να πάνε όλα καλά ανήσυχη την είδα σήμερα την γιατρό θα της τηλ σε λίγο ίσως ξανά πάω να με ξανά δει το βραδάκι μου είπε

Θέλω να πιστεύω ότι αποθηλάζω ομαλά και ότι

δεν θέτω σε κίνδυνο την υγεία του μπέμπη μου

θέλω να είναι χαμογελαστός ο λευτερακις μου

θέλω να είναι όλα όπως τα έχω φανταστή με τα δυο αδελφάκια

θέλω να είναι αδέρφια πραγματικά

και θα το κτίσω εγώ από τώρα αυτό το ορκίστηκα αυτό

ουφφ πάλι κλαίωωωωωωωωωω

Δεν θέλω να τον ζηλέψει ούτε ένα λεπτό αμάν όλο ξεπσαω τι ανχός θεούλη μου


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

αχ βρε ζουζουνα μην κλαις ολα θα πανε καλα θα δεις και μην στεναχωριεσαι αδερφια ειναι και θα μαλωσουν και θα ζηλεψουν ολα ειναι φυσιολογικα και μεσα στο προγραμμα!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

ασχετο αχ κοριτσια ο τιμος μου ζηταει να παει σχολειο ακουει ολα τα παιδακια που ξεκινανε και φωναζεις κι αυτος "μιμος κολειο" ΄βλεπει τις τσαντες και θελει κι αυτος.

αληθεια στον παιδικο περνουν μαζι τσαντα;


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

ασχετο αχ κοριτσια ο τιμος μου ζηταει να παει σχολειο ακουει ολα τα παιδακια που ξεκινανε και φωναζεις κι αυτος "μιμος κολειο" ΄βλεπει τις τσαντες και θελει κι αυτος.

αληθεια στον παιδικο περνουν μαζι τσαντα;

Αχ ναι περνούν τσάντα εμείς πήραμε τον γιουνι

Ζιουνι τον λέει ο Λευτέρης μου

Θα βάλουμε μέσα

δυο σετ ρουχακια

2 βρακάκια ( όσοι δεν έκοψαν πάνα πάνες )

1κουτι μωρομαντιλα

ένα ζευγάρι παντοφλακια

μια πετσετούλα

ένα κουτί χαρτομάντιλα

ένα παγουρινο με νερό

αχ βρε ζουζουνα μην κλαις ολα θα πανε καλα θα δεις και μην στεναχωριεσαι αδερφια ειναι και θα μαλωσουν και θα ζηλεψουν ολα ειναι φυσιολογικα και μεσα στο προγραμμα!

Ουφ ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ φιλιααααααα

πάω να χαλαρώσω

σκουπίδι είμαι πάλι

πώς να μην χάνω υγρά ?

αφού είμαι χαλιά μια πάνω μια κάτω πάρτι οι ορμόνες γιορτή κaνούν :(:(:(:(


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...