Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Δεν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος, έχει όριο τα 40.000 ευρώ και γενικά για τη χορήγηση επιδομάτων λαμβάνεται υπόψιν το συνολικό οικογενειακό εισόδημα άσχετα με το αν κάνει χωριστή φορολογική δήλωση το ζευγάρι. Μάλλον δεν ήξερε τι σου έλεγε στο τηλέφωνο. 

      ναι με πήραν τηλέφωνο! όπως τα λες είναι. μάλλον δεν ηξερε η προηγούμενη κοπέλα! 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ριτα, ουτε κι εγω χρειαστηκε τελικα να τα δωσω..τα ειχα παρει ομως και τα εχω εφεδρικα γιατι η διαρροια εμφανιζεται κατι περιεργες ωρες και μερες ειναι η αλήθεια..

Μαρινα το εκανε το θαυμα ο Γιωργακης, ε;;Σεναριογραφο τον βλέπω και μ'αρεσει!!Λές να κανει καριερα;;;Κατα τα αλλα μια χαρα η συμπεριφορα του!

Κωνκων αυτη λέω..Ευχαριστη είναι ομως, σου φαινεται ξυνη;;;


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαρίνα μπράβο στο Γιώργο!!! Αυτό δείχνει ότι το παιδί έχει φαντασία!!!

Κωνκων εγώ ξέρω ότι η αντιβίωση κάνει διάρροια όσο την παίρνεις και όχι όταν έχει τελειώσει. Παίρνει ακόμα το Χριστινάκι σου; Όπως και να έχει το παιδί χρειάζεται ''δίαιτα'' για να στρώσει. Όταν το είχε πάεθ η Αλεξάνδρα 4 μηνών δίναμε το γάλα αραιωμένο. Όταν το ξανάπαθε 13 μηνών δίαιτα με καρότα, μπανάνες, ρύζι κλπ. Ρώτα την παιδίατρο.

Ρίτα οι μύξες είναι πταίσματα :tongue::tongue::tongue: Αν είναι ορεξάτος μην ανησυχείς.

Όσο για τα κεράσματα και τις τούρτες στους παιδικούς, σε εμάς υπάρχουν 2 παιδάκια με αλλεργίες, ένα στην τάξη της Αλεξάνδρας και ένα στη μεγαλύτερη. Γι' αυτό τα γλυκάκια που δίνουν σε όλα τα παιδάκια είναι ζελεδάκια και κάτι άλλα με φρούτα. Τις τούρτες μας τις είχαν απαγορέψει από την αρχή και πέρσι δημιουργήθηκε θέμα και με δυο μαμάδες που έχουν ελαφρώς αφρατούλικα παιδιά για κάτι άλλα γλυκά. Γι' αυτό και όταν γιορτάζει ένα παιδάκι κάνουν μια σχετική φιέστα με δωράκια, τραγουδάκια κλπ αλλά μέχρι εκεί.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήραμε! Το ΟΣΚΑΡ ντεεεεε! Φούμαρα και μεταξωτές κορδέλες κυρίες μου ο γιόκας μου!

Εδώ εσύ νομίζεις ότι είσαι η Σκλεναρίκοβα...

και σε πείραξε η φαντασία του τρίχρονου? :tongue::tongue::tongue:

Μπράβο στον Γιώργο!!!!!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κούκλες!!!1

Μαρίνα πρώτος ο Γιωργάκης!!!!!! Μπράβο σας!!!! Εγώ χαίρομαι πάρα πολύ τις ιστορίες και τις απολαμβάνω! Τις προάλες η δικιά μου ντύθηκε, πήρε κασκόλ και γάντια, τον σάκο της και πήγε στον Βόρειο πόλο!!!! Μετά μου έλεγε πως ήταν ο Αι Βασίλης, τα ξωτικά, τι φάγανε.... χαχαχαχαχα Είχε πολύ πλάκα!!!!

Περαστικά στα αρρωστούλικα να ευχηθώ....Να τελειώσει ο παλιοχειμώνας να δούμε μια άσπρη μέρα βρε κορίτσια!!!!

Σούλα ελπίζω σήμερα να πας στο γιατρό...

Μαρίνα και εγώ νόμιζα ότι πρώτα θα πάμε στο υποαλλεργικό και μετά στην πρόκληση αλλά αυτός επιμένει ότι δεν χρειάζεται.... θα δούμε, ψιλοαγχώνομαι λίγο αλλά σκέψου ότι απο όλους τους άλλου ήταν ο πιο νορμάλ....:roll::roll::roll:

Εμείς είμαστε καλά, η Α. έχει δύο μέρες που τρώει όλο της το φαγητό και είμαι πολύ ευχαριστημένη! Ο μικρός είναι όλα τα λεφτά!!!!! Είναι τρελός χορευταρας!!!

Ελπίζω να ξαναμπώ το βράδυ, πολλά φιλιά σε όλες!!!


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! πανμαρ, μωρέ και για ξύλα τον έστειλα, σε λίγο θα παρακαλάει να γυρίσει στη δουλειά. Ένα δάχτυλο έσπασε κι όχι όλο το χέρι. Κατσικώθηκα και σήμερα στο σπίτι, ξεκίνησα το πρωί έφτασα ως τα μισά δεν αισθανόμουν και πολύ καλά και ξαναγύρισα.

Φιλιά!

την επόμενη φορά να τον στείλεις στην Πάρνηθα να κόψει τα ξύλα!!! όχι να τα αγοράζει έτοιμα... χα!χα!χα!

περαστικά!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειλικρινα δεν πιστευω να ριχνει κανεις αλλος, οσο ορο βαζω εγω...χαχα!
Ρίτα, σε πάω μια κόντρα, σου είπα, ο ορός είναι το φετίχ μου, από την πρώτη μέρα που ήρθε στο σπίτι, ήρθε η κουμπάρα, κυρίως για σεμινάριο ορού!!!!!!!!!! Εκείνη όμως άφησε να την κάνει τότε τον πρώτο ορό, χιχι!

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα κεράσματα και τις τούρτες στους παιδικούς, σε εμάς υπάρχουν 2 παιδάκια με αλλεργίες, ένα στην τάξη της Αλεξάνδρας και ένα στη μεγαλύτερη. Γι' αυτό τα γλυκάκια που δίνουν σε όλα τα παιδάκια είναι ζελεδάκια και κάτι άλλα με φρούτα. Τις τούρτες μας τις είχαν απαγορέψει από την αρχή και πέρσι δημιουργήθηκε θέμα και με δυο μαμάδες που έχουν ελαφρώς αφρατούλικα παιδιά για κάτι άλλα γλυκά. Γι' αυτό και όταν γιορτάζει ένα παιδάκι κάνουν μια σχετική φιέστα με δωράκια, τραγουδάκια κλπ αλλά μέχρι εκεί.
Μπράβο τους πάντως, δεν καταλαβαίνω πού κάνουν καλό στα παιδάκια οι τούρτες.................. Αλλά αφού έχουν τουλάχιστον δυο αλλεργικά και τα σέβονται μπράβο τους.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου:)

πω πω τα ειδα ολα σημερα με την 'κολλητη μου' εγγονουλα...παει ξεμαθα:)

θα μου πειτε τωρα μετα απο 2 μηνε πως ειναι δυνατον ...αλλα ναι ειναι...duracell η μικροκαμομενη Φωτεινουλα απο τι 6.45 ξυπνια και στον ποπο της δεν καθησε καθολου...που την βρησκουν τοση ενεργεια I dont know:shock:...

εγω τωρα σερνομαι απο την νυστα μια και δεν συνηθηζω να κοιμαμαι τα μεσημερια, ευτυχως σημερα θα κοιμηθει εδω η μικρη ..οπου νανε θα μου την φερουν, και ετσι θα κοιμηθω λιγο παρα πανω το πρωι

Link to comment
Share on other sites

Εδώ εσύ νομίζεις ότι είσαι η Σκλεναρίκοβα...

και σε πείραξε η φαντασία του τρίχρονου? :tongue::tongue::tongue:

Ουυυ, ρε ουυυυυ!!!!Εγώ δε νομίζω, είμαι!:tongue:

Ευχαριστώ για τα λόγια συμπαράστασης, θα το ξεπεράσει κάποια στιγμή ο γιόκας μου και θα έρθει στον πραγματικό κόσμο ή ακόμα καλύτερα ας μείνει καλύτερα στο φανταστικό που τον πλάθει όπως θέλει, γιατί ο δικός μας χμμμ δεν είναι και ο καλύτερος να ζεις!;)

Delenaki πολυταξιδεμένη κι εσένα η κορούλα σου! Εσένα πάει μακρυά ρε!Χαχα πολύ γέλιο, να κάνουν παρέα να δούμε τι θα σκαρώνουν! Όσο για τις τούρτες λογικό μου φαίνεται και μένα να μην αφήνουν, από την άλλη μωρέ από ότι έχω ακούσει από γνωστούς το χαίρονται πάααρα πολύ! Επίσης τώρα μου ήρθε αναλαμπή ότι στη γιορτή του Γιώργου πέρυσι είχαμε στείλει σπιτικά μπισκοτάκια με μαρμελάδα ωστόσο κι αυτά γλυκά ήταν και μπορεί κάποια μαμά να μη δίνει γλυκό στο παιδί της ή μπορεί να υπήρχε και κάποιο παιδάκι με αλλεργία να μη μπορούσε να φάει! Αλλά τι να κάνεις να μη στείλεις τίποτα?

κ. Φωτεινή θα συνηθίσετε και πάλι! Αυτό το πρωινό πάντως είναι βάρβαρο! Πώς να την απασχολήσετε τόσες ώρες?


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έκπληξη!

Να 'μαι κι εγώ! Μετά από την ίωση των 6 ημερών που πέρασε η μικρή και μας κόλλησε κι εμάς, αναρρώσαμε πλήρως και πλέον δουλεύουμε όλοι και πάμε και σχολείο :)

Στη γιορτή της Κάτιας πήγα μαφινς μπανάνας στο σχολείο, που έφτιαξα την προηγούμενη με συνταγή υγιεινής διατροφής για παιδιά από ένα βιβλίο που έχω. Αν τη θέλετε θα σας τη γράψω. Πολύ εύκολο, χρειάζεστε μόνο το σκεύος που κάνει μαφινς για να μην τα ψήνετε μέσα στα χαρτάκια. Είναι ένα θρεπτικό σνακ για κολατσιό, όχι πολύ γλυκό και με αγνά υλικά.. Μπορείτε να γλασάρετε και από πάνω τα μάφινς αλλά μετά προσθέτετε ζάχαρη και χρώματα που μπορείτε και να τα παραλείψετε. Εκτός αν βάλετε σοκολάτα βέβαια..

κωνκων γι'αυτό βαρούσαν οι καμπάνες όλη μέρα;; υπάρχει εκκλησία της Υπαπαντής εδώ κοντά..

βίκυ καλή αρχή! δεν διάβασα το ποστ σου, πάω πίσω ...

ρίτα τις συνταγές μπισκότων τις αντέγραψα σε word χαχα! Αυτό θα πει μαγειρική τον 21ο αιώνα!! Μόνο που λερώνεται το λαπτοπ με αυγά κτλ....

μ'έπιασε η πάρλα και δεν έγραψα το πιο σημαντικό....

ανακοίνωση !!!

++++++++++ 350 !!!!! Είμαι 2 1/2 εβδομάδων!


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι!!! Τι υπέροχα νέα! Να έχεις μία πολύ καλή εγκυμοσύνη! Μάλλον είσαι ήδη 4-5 εβδομάδων, αφού μετράει από την τελευταία περίοδο και όχι από τη σύλληψη!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους να ενα +++++

Δοξα τω Θεω να εχουν μια φρεσκια εγκυο στο καφε γιατι θα με φουσκωναν αυτες σωνει και ντε αν γινοταν και αυριο!!χαχα!!

Μπραβο κουκλα μου!!Με το καλο !!Ευχαριστα νεα!!Μια τελεια εγκυμοσυνη να εχεις!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...