Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια μου είμαι στην ευχάριστη θέση να σας κεράσω...περπατόπιττα! Νομίζω τα καταφέραμε μετά από 3 μήνες χεράκι-χεράκι και τον τελευταίο μήνα κάθε μέρα 1 βήμα παραπάνω κάθε 3 μέρες σήμερα νομίζω τα κατάφερε το Μαριαλενάκι, φυσικά αφού την κοροιδέψαμε με ένα μπουκάλι νερό το οποίο μετέφερε από τον ένα στον άλλο! Αν δεν έχει κάποιο τέτοιο σκοπό, βαριέται η τεμπελούλα! Ελπίζω να ηρεμήσουμε τώρα λίγο!

Μπραβο στο Μαριαλενακι σου!!! Αντε καλα τρεξιματα!!!

Καλημεραααααα

Ο μπεμπακος μπορω να πω οτι ειναι σχεδον καλα!!!βηχει ελαχιστα , δεν εχει ρουθουνισμα και κυριως φλεμμα!!!

Ντινα μου master chef μας εχεις γινει !!!!η χαρα της κουζινας εισαι!!!

Μπραβο στο μπεμπουλινι . Αντε να ξεκινησει και αυτος τις βόλτες!!!!

Η χαρα της κουζινας ΜΟΝΟ τα ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ. Για να μην παρεξηγηθω!!!!:P:p

Χθες πήγα και πήρα μαζί με την μικρη με μια χαρά η μανα, χαρτόνια , κόλλες , γκοφρέ και ένα σωρό πράγματα για να φτιαχνουμε κατασκευές.

Επαιξα πολύ ωραία χι χι:eek:.Η μικρή το μόνο που εκανε ηταν να κολήσει δυο σχεδιακια πανω σε κατι πεταλούδες .Κατα τα άλλα η μαμα εφτιαξε ένα σωρο πράγματα!!!!!

Μπα δεν το ξανακανω στο αμεσο μελλον.Ας μεγαλώσει λίγο ακομα.:tongue:

Αχ Σουλα μου και εμεις μεχρι να μεγαλωσει η Βαρβαρα καναμε παρα πολλα.Τωρα τιποτα. Ανεβαινει στον καναπε , για να κανει και εκεινη χειροτεχνιες και μετα ακολουθει το χαος!!!! Ποτε εχει μπλε μυτη, ποτε μωβ και ποτε γινεται η ιδια κολαζ. Οποτε και εμεις δινουμε παραταση μέχρι να μεγαλωσει η Βαρβαρα.

Εσυ πάλι όταν λες φλυντάνια τι εννοείς???:tongue::tongue::tongue:

Εμεις ετσι τα λεμε στα Γιαννενα.:mad::x:x:x

Deleni, ρε θηριο ταξιδακι και με τα δυο στη Γερμανια;;; Μπραβο σου , με το καλο!!

Ριτα , περαστικά σας.

Κωνκωνακι , μπραβο σας που το προχωρατε το θεμα πανα.

Κυρια Φωτεινη πολυχρονη και ευτυχισμενη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

κουκλες καλησπερα

ευχαριστω για τις ευχες σας, να χαιρεστε τις οικογενειες σας και πανω απο ολα τα μικροσκοπικα ανθρωπακια που ολοι μερα ειναι πισω απο τα ποδια μας :D αλλα μας κανουν την ζωη μας πιο ευτυχισμενη και ολοκληρωμενη.

εγω καθε μερα που περναει δοξαζω τον Θεο για το ΦΩΣ = Φωτεινη που μπαινει μεσα στο σπιτικο μας.

αυτην την ευτυχια ευχομαι και για εσας

οσο για περισσοτερα εγγονακια...ΒΙΚΥΥΥΥΥΥ ακους????? αντεεεεεε, γερναω οσο αντεχω καντα τωρα :D:D:D

αρμακι μου γλυκο σου ευχομαι 'με ενα πονο' και γερό παιδακι 566674e5fss693vh.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλάκι του έδωσες και κατάλαβε. Αλλά και το Ναταλάκι πολύ συνεργάσιμο ακούγεται. Δεν κουράστηκε τόσες ώρες περπατητό;
Κουράστηκε Γιοβάνα μου, τί καβάλα κι αγκαλιά έπεσε... εκ περιτροπής με την Κικίτσα, χιχι!

joa, το ξεπέρασε ο μπεμπάκος, ουφ, τί καλά.


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

...και σήμερα συνειδητοποίησα ότι μένουν δύο εβδομάδες για να πάμε Γερμανία στη νονά του Γιαννάκη!!!!!:D:D:D:D:D
Τί ταξιδάκι, μπράβοοοοοο!!!!!!!!!!! Όσο για τη δική μου βόλτα, ε, κι εγώ τη νοσταλγούσα σήμερα που ήμουν κλεισμένη στο γραφείο... ειδικά κάποια στιγμή που πεινασα και σκέφτηκα τα σουβλάκια...

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρίζα ζήλεψα πολύ πολύ πολύ.Να το κάνετε συχνότερα και επιεδη μαλλον δεν μπορεις να παιρνεις συνεχεια αδεια υπαρχουν και τα σ/κα.
Βρε Σούλα, πες μου όμως γιατί, τα σαββατοκύριακα δεν έχουν ακριβώς την ίδια γλύκα με μια καθημερινή... είναι μάλλον η ιδέα πως το σκας από την καθημερινότητα σου.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φιλακι δωστου να καταλαβει!κατσε να γιανω και εγω και δε θα με δει το σπιτι καθολου!:tongue:
Περαστικά βρε αγάπη μου, 2ο 24ωρο αντιβίωση και θα δεις άσπρη μέρα αύριο, δεν μπορεί. Περαστικούλια και μόλις γίνεις καλά βουρ στον Κυρ-Κώστα σου λεώ.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλάκι τέλεια η βόλτα σας αλλά και το Ναταλάκι φυσικά που ακολουθεί τόσο καλά! Να μου πεις σε πιο παιδί δεν αρέσει η ''γύρα''???
Πρέπει να κουράστηκε πολύ, σήμερα που ξύπνησε ζήταγε σχολείο, χαχαχαχαχαχαχα. armaκι, τις δημοσιεύσεις σου τις περιμένουμε με αγωνία. Όντως, μου θυμίζει τις μέρες της Ηλιάνας. Σε φιλώ, μουτς.

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πετρούλα καλά το έγραψα το δυσκοίλιος ε; χαχαχα...ναι το αγοράκι μου το παραέκανε με το ποδόσφαιρο. Τί να κάνω; Το μυαλό του είναι στην μπάλα...δεν τον σταματάει κανείς...και το σπίτι μας το έχει κάνει γήπεδο λέμεεεεεεεεεεεε!

Ήρθε και φίλη μου πρίν και παρέλαβε το φορεματάκι της που έραψε για την βάπτιση του γιού της και της έκατσε κουτί, πολύ το χάρηκα!

Ήρθαν κι άλλοι πελάτες για βαπτιστικά κι ακούστε το εξής κουφό: θέλανε κουστουμάκι λευκό....να μην έχει ίχνος άλλου χρώματος γιατι έτσι τους είπε ο παππάς. Η βάπτιση λέει θα γίνει μόνο αν είναι κατάλευκο το κουστούμι! :shock:


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

κ. Φωτεινή μου χρόνια σας πολλά, να είστε πάντα περιτριγυρισμένη από ανθρώπους που σας αγαπάνε!

Αρμάκι λες ο μπεμπούλης να πήρε απόφαση και να καθυστερήσει την έξοδο τελικά! Μιλάμε για πολύ πααααπ πααααπ στον ποπό του!

Ρίτα άντε αύριο 3η μέρα θα είσαι κι εσύ καλύτερα πιστεύω!

Αλεξάνδρα άλλο και τούτο! Γιατί πρέπει να είναι κατάλευκα τα ρουχαλάκια? Δεν το έπιασα!

Πετρούλα ο Αναστάσης τα πάει πολύ καλά, μπράβο στο παιδάκι σου, μιας και σε έπιασαν οι προκοπές δεν έρχεσαι κι από εδώ για μια γενική?

Κι επειδή μάλλον έχασα επεισόδια, για ποιά εκπαίδευση λες Κωνκωνάκι?

Εγώ δεν πρόλαβα να χαρώ τη μικρούλα μου που περπάτησε και σήμερα είναι με 38,2 πυρετό έκανε και χτες το απόγευμα 37,4 και η γιατρός μου είχε πει 8η-10η μέρα από το εμβόλιο μπορεί να κάνει (είμαστε στην 8η) αλλά φαντάζομαι ότι επειδή έκανε και χτες και σήμερα μάλλον ίωση θα είναι! Κατά τα άλλα εμείς χειροτεχνίες γιοκ γιατί κυρίως η μαμά δεν το έχει καθόλου, μα καθόλου λέμε, στο σχολείο ήταν το χειρότερο μάθημά μου και μετά την τελευταία φορά που η μικρή κατάπιε μισή κηρομπογιά και την έβγαλε μετά από κάμποση ώρα δεν τολμω τέτοια επικίνδυνα σπορ! Κατά τα άλλα πήγαμε σούπερ γίναμε ρεζίλι και γυρίσαμε. Ο μικρός δεν ξέρω τι στο καλό κάνει στο σχολείο, αλλά τελευταία όλο για παιχνίδια με σπαθιά μου λέει, θα σκοτώσουμε τον έναν, θα σκοτώσουμε τον άλλον κλπ και γμτ καθόλου δεν ήθελα να τα μάθει αυτά αλλά μάλλον είναι αναπόφευκτο. Στο σούπερ λοιπόν, ήταν ένας κυριούλης και κάπως έπεσε πάνω του ο μικρός και του λέει, φύγε κύλιε θα σε κάνω μπριτσ! Κατακοκκίνησα λέμε με τον σκατούλη, άρχισε τα αγορίστικα ενδιαφέροντα και αστειάκια και δε μ΄αρέσει καθόλου.


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χιχιχι Μαρινα, μπριτσ ε??Ο δικος μου δεν το ανακοινωνει, απλα εκφραζεται!!Ευτυχως μονο στο σπίτι, αυτο το εχουμε εμπεδωσει (νομιζω)

Οσο για τη μικρη ευχομαι να ειναι απο το εμβολιο και τπτ αλλο!!

Ελα ρε Αλεξανδρα που εχει και ο πατερ αποψη περι των βαφτιστικών..Πολύ εκνευρίζομαι οταν χανουν την ουσια των πραγματων και μπλέκονται και με τετοια..Τεσπα εσυ αφου εχεις δουλεια δε σε νοιαζει και πολύ, αρκει να βρεις λευκο φυσικα..

Φιλακι που σουρτουκεψες πάλι καλέ και δεν το επιασα?

Για τη σουρτουκομαρια καταλαβα οτι γυρνουσε ως τα ξημερώματα!!

Ρε Πικουλινα και τη μελιτζανα πως τη λέτε εκει στα Γιαννενα, μελιντάνα????χαχαχαχα

Θελω να κουκουβαγίσω λίγο, μου επιτρεπετε???Εεεε ναι, δεν το κάνω συχνα!!

Καθομαστε λοιπόν πριν ενα δυωρο στο τραπεζι να τσιμπήσουμε το κατιτις μας και βλέπω τον κανακαρη μου να σταυρωνει τα χερακια του και να λέει "γυλω απο το στωμενο μας ταπεζι μαζευτηκαμε και πάλι.Ευχαλιστουμε Θεε μου για το φαί, για τη χαλά και ολα τα καλά..καλή ολεξη!"

χαχα πάθαμε την πλάκα μας!!!!

Μου κανει τόοοσο εντυπωση γιατι μεχρι τωρα ολα οσα ελεγε τα μαθαιναμε μαζί ή τα ακουγε απο εμας και τωρα που μου λέει καθε μερα κι απο κατι καινουριο που εχει μαθει ή ακουσει στο σχολείο με αφηνει αφωνη ωρες ωρες!!Μειναμε να τον κοιταμε και οι δυο με το μπαμπα του.....

κουκου βαααα!!!:D:D:D

Με τοσα δεκαρια που εχουν γεμισει τα χερια μας που να μη μαθουμε και την προσευχη!!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον Αναστάση!!! Πολύ γρήγορη και καλή προσαρμογή και ρουφάει εικόνες και γνώσεις, μπράβο. Εμένα η κόρη μου σπάααανια μοιράζεται κάτι "σχολικό" μαζί μου. Να σήμερα μου πέταξε ότι έχουμε Απρίλιο αλλά από εποχή μου είπε ότι έχουμε Φθινόπωρο. Μου λέει κι ένα τραγούδι κάπως έτσι, σας μεταφέρω τα λόγια της: αχ μαμά πώς πονάω μα αντέχω δεν πονάω σαν ακούω τη καλή σου τη γλυκιά (ή ζεστή) τη συμβουλή σου. Ξέρετε κάτι; Στο google που το έβαλα δε βρήκα κάτι. Σας φιλώ. Ένα διάλλειμα ύπνου έκανα.


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Μαρινακι μου περαστικά σας αλλα είναι παρα πολύ πιθανόν να είναι από το εμβολιο.

Πετρούλα μου με το δικιο σου κουκουβαγίζεις !!!Φοβερος ο Α.

Μαριζάκι μου εμενα αυτό το τραγουδάκι που λες μου θυμίζει τη «Ρηνούλα»

«Η Ρηνούλα ανεβασμενη

στη μηλια την φορτωμενη

κοβει κοβει μηλαρακια

με τα δυο της τα χερακια.

Μπαμ και σπάζει το κλωναρι

Πέφτει η Ρήνα στο χορτάρι

Τρεχει τρεχει στη μαμα της

Με σκισμενη την ποδια της.

Αχ μανουλα πως ποναω

Άλλη μερα δεν θα παω

Θα ακουω την καλη σου

Την χρυση τη συμβουλη σου»

Λες να είναι αυτό????

Εμένα χθες με επιασε «κρίση» μαγειρικής.(Giοvanna λες να με κολλησες εσυ?)

Εκανα μουσακα και παπουτσακια γιατι ο καλος μου δεν τρωει τον μουσακα , επισης εκανα αυγοφετες ,λιγα κεφτεδακια γιατι γκρινιαζαν μπαμπας και κορη και στο καπακι εκανα και έναν κορμο.

Και ειχα και το ζουζουνι μου κάθε 5 λεπτα να μου λεει «τελείωσες μαμα?? Αντε ελα να παιξουμε»

Φιλια

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα

Υπεροχη μερα σήμερα...ο μπεμπης παιρνει τον υπνακο του ,ο Χρηστος στο σχολειο και εγω στο νετμπουκ...Χθες σκασαμε στα γελια ...καποια στιγμη κανει τσισα και μιας που ηταν να παμε για μπανιο δεν του εβαλα αλλη πανα για να ανεβουμε πανω..και ο χρηστος βαζει το ενα χερι μπροστα και το αλλο στον πωπο και μου λεει μαμαααα θα μου βγουν τα τσισα εξω !!!του φαινεται πολυ παραξενη η αισθηση χωρις πανα ..

Μαρινακι περαστικα στο μαριαλενακι μας!!!να το ξεπερασει και αυτο γρηγορα..

Πετρουλα εσκασα στο γελιο με τον Αν. Παντως τα παιδια του καφε εχουν το κατιτις του με την εκκλησια ..παιδια της αγιοσυνης!!!

Παω να μαγειρεψω !!!σημερα θα φτιαξω γιουβετσακι και μια πορτοκαλοπιτα της Αργυρως που εχω ακουσει τα καλυτεροτερα...

Καλημεραααααααα


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...