Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αντε φτιαξτα πανευκολα ειναι (εγω τα βαζω στο μιξερ φυσικα χαχα!)...σε κουλουρακι ειναι πιο ευκολο για τα παιδια..σε παξιμαδακι ομως μου αρεσε εμενα καλυτερα και ειναι πιο τραγανο και πιο ευκολο γιατι δεν πλαθεις.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Να μαι παλι....πωπω μιλαμε εχει μυρισει ολο το σπιτι πορτοκαλοπιτα.....την ειχα γραψει πριν κατι αιωνες κ σημερα μου ηρθε προκοπη..εχει και στο μασα μια παρομοια αλλα την γραφουν στα σχολια..

ριτακι περαστικα

λαμπρινουλα με το καλο να μας ερθεις στην πατριδα..

σουλα,συνωνοματη,πετρουλινα μακια


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιωαννα μου κανει εντυπωση για τον Χρηστο γιατι συνηθως τα κινητικά παιδια βγαζουν νωρις την πανα .

Νομιζω οτι δεν εχει να κανει με αυτο...οργανικα ολα τα παιδακια σε αυτη την ηλικια το εχουν,θεμα χρονου ειναι για ολα!

Μου εκανε εντυπωση μια συζητηση που ειχα με τη Μαρινα προ ημερων (Μαρινακι θα το πω, γιατι εντυπωσιαστηκα τοοοοσο πολυ!Αν δε θυμαμαι καλα, διορθωσε με).

Καποια στιγμη ειχε παει η Μαρινα τη μικρη της για εξεταση ουρων και η μικρη με το σακουλακι δεν τα εκανε.Εμφανιζει η Μαρινα το γιο γιο και τσουπ η μικρη με τη μια...και δεν περπατουσε καν ακομα, σωστα;

Αναρωτιεμαι αν δεν ειναι αυτο εκπαιδευση,τότε τι ειναι αραγε?

Παντως εχω ξαναπει οτι εμενα η Μαρινα μου εβαλε την ιδεα να ψαχτω επι του θεματος οταν ειχαν αρχισει νωρις το Γιωργακη τους.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ντελενη για πες μας καλε τα του ταξιδιου!Εχεις αφησει αναπαντητα ερωτηματα!χαχα!

Ιωαννα για πες πως εγινε το γλυκο?

Πετρουλα ακομα φουρνιζεις?

Εγω βγηκα για λιγα ψωνια εδω γυρω γυρω να ξελαμπικαρω λιγο.

Σημερα στο σχολειο εχουν φακες και μου δηλωσε ο μικρος οτι θα τις φαει....χλωμο το κοβω...για να δουμε....


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαργαριτα ,

Μην βγαίνεις καλε εξω αρρωστη εισαι!!!!!!

Μην το θεωρείς απίθανο να φαει φακες παντως.

Η δικια μου χθες εφαγε λαχανόριζο.Μου φανηκε απίστευτο γιατι με το ρυζι εχει τρελο θεμα.

Για παραδειγμα τρωει γεμιστα πολύ αλλα συμφωνα με την κορη μου τα γεμιστα δεν εχουν ρύζι.... ειναι γεμιστα!!!!

Οτιδήποτε αλλο με ρυζι το φτυνει εκτος βεβαια απο το ωραιοτατο ξερο που μας σερβιρουν οι τεβερνες που δεν αφηνει αλλον να φαει

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι από μένα...

είστε όλες καλά; Μαμάδες και άρρωστα παιδάκια;

Ο παππάς έδωσε κατά την γνώμη μου ηλίθεια εξήγηση στα παιδιά...το λευκό λέει είναι το πιό "αγνό" χρώμα και κάτι τέτοιες μπούρδες. Γιατί ρε κορίτσια, τί αμαρτίες μπορεί να έχει ένα παιδάκι; Έλεος δηλαδή!

Τεσπα....τι να πει κανείς! Πολλά μαγειρέματα βλέπω εδώ....εγώ δυστυχώς από τότε που έχω το μαγαζί έχω παρατήσει κατά πολύ την κουζίνα....και μου αρέσει τόοοοοοοοοοοσο πολύ να δοκιμάζω καινούργια πράγματα. Γλυκό έχω να φτιάξω από τα Χριστούγεννα :shock: πω πω...και παλιότερα κάθε βδομάδα θα έφτιαχνα μιά με δυο λιχουδίτσες!

Το Σάββατο αξιώθηκα κι έφτιαξα πίτσα...ήρθαν τα κουμπαράκια μας και όσες έκανα τις κατασπαράξαμε χαχα!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σουλα περα απο κατι κουταλιες που εφαγε προ ημερων ειχε να φαει τις φακες κανονικα μαγειρεμενες απο 15 μηνων...μετα μονο σαλατα....

Τι να πω..το προσπαθουν πολυ στο σχολειο μαλλον γιατι βλεπω διαφορα τις τελευταιες μερες...

Ενω μονες τους μου ειχαν πει οτι ειναι πολυ απολυτος και τρωει οτι του αρεσει τωρα βλεπω εβαλε λιγο νερο στο κρασι του...για να δουμε.

Τα γεμιστα ειναι γεμιστα ε?χαχαχα!!Καλε που το σκεφτηκε?????

Πλακα εχουν!!!!

ετσι και αυτος ο δικος μου..κοβει φαγητα εξ οψεως...τι να πω?

Το μονο κουσουρι που δεν εχει κανεις μας ουτε εγω, ουτε ο μπαμπας του ειναι αυτο...που εμοιασε ηθελα να ξερα...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σαρδελακι υπαρχουν ομως ωραια λευκα ρουχαλακια οποτε δεν θα ειχες προβλημα να τους εξυπηρετησεις ε?

μπα έχουμε θεματάκι...ο παππάς δεν θέλει ούτε μιά λωρίδα άλλου χρώματος στο κουστουμάκι...θα δούμε τι θα κάνουμε! ;)

Μήπως να ραφτούμε; :-P


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα ας πουν οτι δεν το ειδαν...τι θα κανει δε θα το βαφτισει?Ασε που τα ρουχα μπαινουν στο τελος ;)

Ετσι και αλλιως τα βαφτιστικα επιλογη της νονας δεν ειναι?Που να ξερει την παραξενια του Παπα η νονα?

Μα και αυτοι οι παπαδες...ξερουν καλα καλα να πηγαινουν και να ραβουν τα αμφια τους με οτι χρωμα και χρυσαφια θελουν...το μωρουδιακο τους μαρανε...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαι παλι ....

με φαι και γλυκο ετοιμο..τετοια προκοπη πολυ καιρο ειχε να με πιασει ..αν και σε διαιτα εφαγα 1 κομματι (εχω χασει σχεδον 4 κιλα!!!!αλλα 11..)

Εμας παλι τρωει τα παντα ο Χρηστος ...φαι να ναι ...μεχρι και φρικασε(μπλιαχχχ)εχει φαει...εξαλλου ολη μερα τον ακους , μαμα να φαω αυτο , μαμα εχει μαμ ..

Σαρδελακι πως με νευριαζουν αυτες οι"απαιτησεις"των παπαδων δεν λεγεται!!!ας εφτιαχνε η εκκλησια πρωτα τα υπολοιπα στραβα και τα βαφτιστικα τους μαραναν...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...