Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα ,

Μαρινάκι μου καλά τρεξίματα!!!!!Εσύ τι νόμιζες κοριτσάκι ότι θα την γλύτωνες ????

Μαρίζα ζήλεψα πολύ πολύ πολύ.Να το κάνετε συχνότερα και επιεδη μαλλον δεν μπορεις να παιρνεις συνεχεια αδεια υπαρχουν και τα σ/κα.

Ιωάννα μου μπράβο στον μπεμπακο μας .αντε περαστικα και αγυριστα και καλες βολτες!!!!

Μαργαρίτα εισαι καλύτερα???

Ελένη μου στη Γερμανία είναι ο νονος σας???Καλά να περάσετε .Για Πάσχα θα πατε ε?

Φωτεινή μου χρόνια σου πολλά.Να είσαι γερή να χαίρεσαι τα παιδια σου και την εγγονούλα σου και σύντομα ν ααποκτήσεις και αλλα εγγονακια.

Εμείς είμαστε καλά αλλα και αυτην την εβδομάδα θα την κρατήσω σπίτι για να ειμαι σίγουρη ότι συνηρθε εντελώς.

Χθες πήγα και πήρα μαζί με την μικρη με μια χαρά η μανα, χαρτόνια , κόλλες , γκοφρέ και ένα σωρό πράγματα για να φτιαχνουμε κατασκευές.

Επαιξα πολύ ωραία χι χι:eek:.Η μικρή το μόνο που εκανε ηταν να κολήσει δυο σχεδιακια πανω σε κατι πεταλούδες .Κατα τα άλλα η μαμα εφτιαξε ένα σωρο πράγματα!!!!!

Μπα δεν το ξανακανω στο αμεσο μελλον.Ας μεγαλώσει λίγο ακομα.:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα!

Εγω κουκλες ακομα πιο χαλια σημερα....ο λαιμος δλδ ακομα χειροτερα και τη νυχτα ψηθηκα...ελπιζω να δω καμμια βελτιωση απο σημερα που κλεινω ενα 24ωρο με την αντιβιωση...

Ο Γρηγορης καλα ,ηρθε και με ξυπνησε το πουλακι μου με ρωτησε πως ειμαι και εφυγε με τον μπαμπα του.

Μαρινα αντε καλα τρεξιματα τωρα!Συγχαρητηρια!

Ιωαννακι καλες βολτες!Σιδερενιος ο μικρουλης.

Ντελενη θα πατε οικογενειακως Γερμανια?Ωραια πραγματα!!!

Γιοβαννα ολα καλα εσεις?

Φιλακι δωστου να καταλαβει!κατσε να γιανω και εγω και δε θα με δει το σπιτι καθολου!:tongue:


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου βρε Σουλιτσα!Και εσυ δικια μου εισαι....βαριεμαι κατασκευες αφορητα...και μετα αναρωτιεμαι απο που πηρε ο γιος μου...χαχαχα!

Εσυ πως εισαι τι εγινε τελικα με τις εξετασεις?


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εχτές όλη μέρα πονούσα αρκετά γι'αυτό και δεν σας έγραψα..Σήμερα καλύτερα από πόνους αλλά έχω τρομερή δυσφορία. Μάλλον αντί να κατεβαίνει ο νεαρός άρχισε να ανεβαίνει! :lol:

Ρίτα περαστικά! Άτιμος ο πόνος της αμυγδαλίτιδας..πω πω! Κάνε και καμιά γαργάρα με αλατόνερο θα σε ανακουφίσει πολύ.

Μαρινάκι ΣΥΓΧΑΡΙΤΗΡΙΑ!!! Καλά τρεχάματα!

joa μου πολύ χάρηκα που ο μικρούλης είναι καλύτερα! Καλές βόλτες τώρα!

deleni άντε να πιάσει η θεραπεία και να μην ξαναταλαιπωρηθείτε!

Σουλίτσα μια χαρά σε βρίσκω με τις χειροτεχνείες! χαχαχα! Έτσι είναι πάντως μωρέ..τα περισσότερα εμείς τα κάνουμε!

giovanna εσείς καλά?

Φιλάκι τέλεια η βόλτα σας αλλά και το Ναταλάκι φυσικά που ακολουθεί τόσο καλά! Να μου πεις σε πιο παιδί δεν αρέσει η ''γύρα''???

Σαρδελάκι μου πως πάει ο Αστέρης?Είναι καθόλου καλύτερα?

Πανμαρ, Πετρούλα και σε όοοοολα τα κορίτσια τα φιλιά μου!

Μαελένη που είσαι???


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά γιατί δεν σας αρέσει το Αλέκος? Εγώ, πάντως, την αδερφή μου (που την λένε Αλεξάνδρα) Αλέκο την φωνάζω!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ! Τρελλοκομείο! Όντως πολύ ωραίο και πολύ γυναικείο!!! :lol:

Λοιπον εχω να πω οτι το σαββατο το βραδυ που πηγαμε στην αρμοοικογενεια χωρις παιδια, τρελαθηκαμε με το τρελοκομειο την Ευα. Το καταευχαριστηθηκα και απο εδω και περα χωρις παιδια θα πηγαινουμε για να παιζω με την Ευα. Το απο εδω και περα βεβαια σημαινει μετα απο κανα 4μηνο που θα μεγαλωσει το μπεμπουλινι!!!

Ναι, μην τα ξαναφέρεις! Μην τυχόν και χάσεις το παιχνίδι σου! Καλά κορίτσια έπρεπε να τις δείτε πως παίζανε μαζί! Ούτε συνομήλικα να ήταν! Η Εύα ήταν τρισευτυχισμένη! Ευτυχώς που πήγα και κάθισα στο σαλόνι τουλάχιστον και την είδα λίγο γιατί αν καθόμουν στο κρεβάτι δεν πρόκειτε να την έβλεπα..η κόρη μου την είχε μονοπώλειο! Και μη λες 4μηνο ρε κοπελιά και με πιάνει η ψυχή μου! Είπαμε υπάρχει και το έξω!!!

Ριτα το κεικ σοκολατας , πρεπει να ειναι λιγο σκληρό;;

Όταν λες φλυντανια , εννοεις κουπες;;

Εσυ πάλι όταν λες φλυντάνια τι εννοείς???:tongue::tongue::tongue:


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημερα!!!!!

Αλλά τι βρε Πετρούλα μου; Έχω βγάλει ήδη Αλεξάνδρα. Φαντάζεσαι να έχουμε και Αλέξανδρο και Αλεξάνδρα στο σπίτι;; :tongue::tongue:

Τα αυτονοητα συμπεθερα μου πρεπει να μου τα εξηγουν...χαχα:tongue:

Τι γκαφα κι αυτη!!!

Ριτα περαστικα!!Σε εχει ριξει ε??Αντε και μακαρι να μην κολλησει ο Γρηγορης..τα απογευματα δεν μπορει να πηγαινει λίγο με τον μπαμπα του??

Πετρούλα τι έγιναν τα παπούτσια;; Ο δικός μου πάντως θα με είχε για κρέμασμα!!!:P:p

Ευτυχως βγηκε και ουτε γατα ουτε ζημια!Θαυματουργη η ξεβαφη, ολοκαινουρια εγιναν!

Ριτα ετσι τα βαζω στο πλυντηριο, δενω μια παλια μαξιλαροθηκη και τα αφηνω να πλυθουν..Την πρωτη φορα που τα εβαλα χυμα νομιζα θα εκραγει το πλυντηριο!Αυτη τη φορα δεν το εκανα ομως γιατι εβαλα 3 ζευγαρια μαλακα παπουτσια και την πάτησα...

Η καλτσα ειχε κολλησει στο πάνω μερος του καδου για αυτο και δεν την ειδα..Συνηθως τον περιστρεφω με το χερι αλλα ειπαμε, ενος κακου μυρια επονται..

Εμένα το Αλέκος μου άρεσε, αλλά μόλις βγήκε αυτή η διαφήμιση με το ''έλα Αλέκο'' μου έκανε κάπως.

Ναι μωρε κι εμενα απο τοτε μου ακουγεται καπως..Πάντως τα καλύτερα παιδια ειναι, αν κρινω απο ενα οικογενειακο φιλο και τον συζ. της Ελένης μας

Μαρινα καλό κυνηγητο εις διπλούν πλέον!!

Ελένη καλή επιτυχία με τη θεραπεια του Γ.

Τι τελεια που θα φυγετε για το Πασχα στη Γερμανια!!

Εγω χτες πληροφορηθηκα οτι μαλλον θα το ανοιξουν το μαγαζι φετος (μετα απο 4 χρονια που παρεμενε κλειστο το Πασχα) και εχω ξενερωσει απίστευτα!!

Μαρακι πες του μαγκα να κανει μανουβρα και να παρει την κατιουσα!Τωρα θελει-δε θελει, θα βγει πες του, ερχεται η ωρα του !!!!

Πολλά φιλια σε ολες, πάω να πλύνω τις κουρτινες απο τα υπνοδωματια

Γενικη καθαριοτητα με δοσεις..Χτες εγιναν τα κατω και σημερα και αυριο τα υπνοδωματια και τα μπανια!

Αααα δε σας ειπα!!Σημερα το πρωί και ενω ετοιμαζα το φαγητό, ο Αν. επαιζε στο δωματιο του και ερχεται ξαφνικα και μου λέει "αντε μαμα, θελω να πάω σχολειο!!!" ενω ηταν 9.30 ακομη τα παρατησα ολα και τον ετοιμασα και φυγαααμε!Ακομη και αυτη τη βδομαδα θα πηγαινουμε 10-13.00 και απο Δευτερα θα ξεκινησουμε το κανονικο ωραριο 8.30-13.00.

Τρωει και το φαγητο του και οταν ερχεται τον πλένω , τον αλλαζω και κοιμαται μονος του απο τις 2 παρα!

Τα παει πολύ καλά και ελπίζω να μη στραβωσει στη συνεχεια...


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λες Μαρια να μας την κανει ο μικρος τελικα και να περιμενουμε μετα ποτε θα βγει????Βρε λες????χαχα!Κοντοζυγωνει!Κανε υπομονη!!!

Ναι Πετρουλα με εριξε...και φτυνομουν κιολας οτι με παει καλα φετος...απο το καλοκαιρι ειχα να την πατησω..τεσπα..θα περασει πιστευω.

Ο Γρηγορης εχτες το απογευμα ηταν στη γιαγια του και τον εφερε ο ανδρας μου κατα τις 10 το βραδυ οπου τον ετοιμασε για υπνο ,δεν πολυσυναντηθηκαμε.Σημερα θα δουμε τι θα κανουμε...

Για να τον περνει μαζι ο ανδρας μου ειναι αδυνατον διοτι απο το μεσημερι και μετα δεν ειναι σε ενα σταθερο σημειο.Γυρναει ολη την Αθηνα.Σε ραντεβου,σε προμηθευτες κτλ...Δυσκολο να τον παρει μαζι ,δε θα μπορεισει να κανει δουλεια και ο μικρος θα δυσανασχετησει,ειναι μεγαλες οι αποστασεις.

Οσο για τον Ανασταση!Υπεροχα τα παει!!Μα γιατι να στραβωσει?Δε στραβωνουν ολα τα παιδακια!Παρε παραδειγμα τον δικο μου, οσο παραξενο και αν ακουγεται ανυπομονουσε εξ αρχης ποτε θα παει και μια μερα εκανε το χαμο γιατι δεν ηθελε να φυγει...Μου θυμησες τις πρωτες εκεινες μερες που πηγαινε μεσημερια και με ειχε σκασει μεχρι να ερθει η ωρα να παμε!Φτου φτου!!!

Για το μεσημερι...ο Γρηγορης για πολυ καιρο με το που ερχοταν σπιτι,αλλαζε,τσιμπαγε και μετα κοιμοταν ξερος δεν προλαβαινε να βγαλει κιχ...τωρα τελευταια μου το εχει αλλαξει αυτο...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

γειά σας κι από μένα....

Μαράκι μου να ανεβαίνει ο νεαρός; Μην μας λες τέτοια τώρα; Τώρα θα έχουμε άλλα ; χαχαχα με σοκάρεις!

Μαρινάκι μου καλό τρέξιμο με την κουκλάρα σου τώρα!

Ρίτα περαστικούλια σου...και γρήγορη ανάρρωση!

Ο Αστέρης μου συνεχίζει κανονικά την θεραπεία και σε έναν μήνα θα πάμε για επανέλεγχο στον ΩΡΛ και θα δείξει για πόσο καιρό θα συνεχίσουμε την θεραπεία. Ροχαλίζει σαν μεγάλος το πουλάκι μου το βράδυ. Το Σάββατο εντωμεταξύ έπιανε το αυτί του και γκρίνιαζε. Του έλεγα "αστέρη πονάς" έλεγε "όχι" μετά από λίγο ξανά πιάσιμο του αυτιού και γκρίνια τον ξαναρωτούσα και μου έλεγε ναι πονάω. Τελικά αποφάσισα να πάρω τηλ τον Μπάμπη (ΩΡΛ) και να τον ρωτήσω αν το υγρό που έχει μπορεί να του προκαλέσει πόνο και μου λέει "ναι μπορεί σε 3 περιπτώσεις"

1. αν το παιδί έχει κλάψει πολύ

2. αν έχει κουραστεί από πολύ τρέξιμο π.χ. κτλ

3. αν είναι δυσκοίλιο (το σκότωσα;) χαχαχα

Ο Αστέρης εκείνη την ημέρα είχε πάει για μπάλα και έπαιζε 2,5 ώρες μπάλα το παιδί μου. Οπότε μου είπε να του δώσω παυσίπονο και λογικά θα του περάσει, ειδάλλως να του τηλ την επόμενη (Κυριακή) να τον δεί. Τελικά όμως με το παυσίπονο του πέρασε!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φωτεινη να τα εκατοστησεις!!!

Να σε χαίρεται η ομορφη οικογενεια σου και να τους χαίρεσαι κι εσυ όλους!!!!!

Ριτα η αλήθεια ειναι οτι την Παρασκευη κατεβηκαμε με γκρινια απο το αυτοκινητο και τον πήγα στην αγκαλια,αλλα οταν πήρα τηλ. κατα τις 11 μου ειπαν οτι επαιζε με τα τουβλάκια..

Μολις μπαίνει μεσα ξεχνιεται..Κατα τη διαρκεια της μερας με αναφερει 1-2 φορες και με ζηταει και μολις του λένε "η μαμα θα ερθει να σε παρει μολις τελειωσει με τις δουλειες και τα ψωνια" το ξεχναει..

Οσο για το Γρ., ναι αν μετακινειται ο συζ. και δε μενει σταθερα στο γραφειο ειναι δυσκολο να το κουβαλάει μαζι το παιδι, δεν γινεται..Τον παιρνει ο δικος μου οταν δεν εχει πολλή "κινηση" αλλα εκτος του οτι ειναι και η μαμα του εκει, ειναι και τεραστια η εκθεση, παίζει και μπάλα μεσα δλδ και τωρα που ειναι και καλός ο καιρός εξω στο προαυλιο ειναι η χαρα του παιδιου, κουνιες, καρεκλάκια, τραπεζακια..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Πως ειστε? Εμείς ευτυχως μια χαρα και η εκπαιδευση παει παρα πολύ καλα!

Μαρινακι μου αν και μιλησαμε χθες ξεχασα να σου ευχηθω η γαϊδουρα... Χρόνια σου πολλά με υγεία, να καμαρωνεις τα παιδάκια σου! Συγχαρητηρια και στην Μαριαλενα σου! Μπραβο άντε πηρε φορα τωρα!:D

Φωτεινή μου χρόνια πολλα, να τα εκατοστησεις και να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

sardelaki μου μια χαρα ο Αστερης σου!;)

Ρίτα μου περαστικα σου. Το δεμα το εστειλα χθες.

Πετρουλα μου ξεκινησες γενική ε? Μου θυμησες οτι πρεπει να το κανω κ εγώ. Με δοσεις φυσικα...

armaki μου κοντευεις.....Ακομα λιγη υπομονη και μετα θα εισαι διπλά ευτυχισμένη!:D

Σουλα μου μπραβο σας για τις κατασκευες. Κ εγω τρελενομαι να φτιάχνω!

Deleni μου με καλο να κανετε το ταξιδακι σας!

filaki μου ωραια η βολτα σας! Καλα κανατε και σουρτουκεψατε!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το αγορακι μου και τραγουδαει..

''Να μας ζησεις Μαριγω που μας κανεις το αυγο..ολη μερα κακαριζεις στην αυλη μας ΚΟ ΚΟ ΚΟ''

Ερωτηση τωρα....πως παιζετε το παιχνιδι ''η κοτα και τα αυγα''?Καμμια ιδεα?

Α πα πα...τιποτα δε ξερω...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ντινακι χαιρομαι που παει καλα!Εμεις τα ειπαμε και τηλεφωνικως ;)

Μην το βιαστεις οπως σου ειπα..χαλαρα!!!!

Ναι Σαρδελακι ετσι ειναι με το υγρο να σε ανησυχησει μονο αν δεν περναει με παυσιπονο ή αν κανει πυρετο.

Σημερα τριτη ειχαν παιδιατρο στο σχολειο.

Ελαφρια ρινιτιδα μου εγραψε κοινως μυξουλες...τιποτα για λαιμο ευτυχως...

Πετρουλα μια χαρα ειναι ο μικρος, σουπερ!Ολα εχουν μια ψιλοαντιδραση αναλογα το χαραχτηρα τους αλλα οχι απαραιτητα κατι τρομερο!Αφου ερχεται χαρουμενος αυτο να σε νοιαζει!

Οντως η δουλεια σας ειναι η χαρα του παιδιου...το παιχνιδι που ριχνει ο Γρ. στο μαγαζι του νονου του (συναδελφος του ανδρα σου) οταν πηγαινει, δεν το ριχνει πουθενα....

Μια φορα ειχε ο νονος εκθεση στο ΣΕΦ και πηγαμε οταν εστηναν οι εκθετες... ε ρε τι ειχε γινει....χαχα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...