Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα , τι κανετε ???

Τις τελευταιες 2 σελιδες διαβασα να μαθω τα νεα σας .

Χρονια πολλα κ.Φωτεινη ! Να στε παντα γερή και ευτυχισμένη !!!

Πετρουλα καλη αρχη στον Αναστάση και να κουκουβαγιζεις καθε μερα και πιο πολυ !!

Μαρινακι περαστικά μωλε και καλες στρατες στη μικρουλα σου !!!

Σουλα εμενα η δικια μου οταν μαγειρευω με πεθαινει απο το πρωτο 5λεπτο "εγινε??? εγινε???? εγινεεεε?? εγινεεεεεΕ???" μετα αποφασιζει μονη της "Εγινε! Εγινε! Εγινεεεεε!!"

Ριτακι μου περαστικά σου , που σε βρηκε τωρα αυτο !!!

Φιλακι και γω αυτο νομιζω πως ειναι το τραγουδι . Το εχω ακουσει στο baby radio .

Σαρδελάκι μου τι κανετε ? Σε μοναστηρι θα βαφτισουν ? Γιατι εκει ζητουν ακομα ολολευκα ρουχα ή πολυ πολυ ανοιχτοχρωμα (λευκο με απαλο σιελ ή εκρου ) Μου το ειχε εξηγήσει ενας παππουλης και να σας πω με ειχε αγγιξει πολυ ετσι ειχα παρει και γω "λευκα" βαφτιστικα παρολο που η κουμπαρουλα μου δεν εδειξε να ενθουσιαζεται οταν της το ειπα ! χαχα Της αρεσαν ομως μετα αλλα σκεφτοταν οτι δεν θα τα ξαναβαλει μιας και βαφτισα Οκτωβριο . Ε ας μην τα βαλει , ας τα κρατησει ενθυμιο , λες και λιγα ρουχα εχουν τωρα τα παιδια , εξάλλου θα του κανω και φωτίκια τωρα που θα τα χαρει περισσοτερο !

Αρμάκι εφτασε ο καιρος σιγα σιγα , θυμαμαι που στα λεγε η Ιωαννα και πλακα πλακα ηρθε το Πασχα ! Με το καλο κοριτσι μου !!!

Σας εχει πιασει μαγειρικος οιστρος ε? Πικουλινι , Γιοβάννα , Σουλα μπράβο σας ! Εγω παλι δεν εχω καθολου εμπνευση αυτον τον καιρο εχω βαρεθει τα ιδια και τα ιδια .

Ντελένη καλο ταξίδι να εχετε ! Σε ποια πολη θα ερθετε ?

Κωνκων καλη επιτυχια με το γιογιο/τουαλέτα !!!

Εμεις καλα , την αλλη Τετάρτη ερχομαστε Ελλάδα ! Πρεπει να οργανωθω να παρω δωρακια κλπ , να μαζεψω βαλιτσες και να εφοδιασω λιγο την καταψυξη γιατι ή θα τον βρω με χοληστερίνη στα 1000 ή πετσι και κοκκαλο τον αντρα μου .

Κανονιζουμε συνάντηση με τα κοριτσια απο το καφε au lait , για το Σαββατο του Λαζάρου στο παρκο Ψυχικου . Θα χαιρομουν παρα πολυ αν καποια σας καταφερνε να ερθει !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Ιωαννα μου κανει εντυπωση για τον Χρηστο γιατι συνηθως τα κινητικά παιδια βγαζουν νωρις την πανα . Αντε και συ προκομένη , εγω κλασσικα, βαρετά αλλα νοστιμα φασολάκια σημερα !!!

Α και η δικια μου της εκκλησιας ! Καθε Κυριακη ζηταγε το ελληνικο καναλι να ακουσει λειτουργια , ευτυχως αλλαξαν τον δορυφορο και ησυχάσαμε ! χαχα Τωρα παει με τον μπαμπα εκκλησια , αναβει καμια 20αρια κερια , φιλαει τις εικόνες και λεει "φτανει τωρα , παμε"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τι κάνετε; Παλιόκαιρος σήμερα εδώ......κρίμα και είχα αρχίσει να συνηθίζω τον ήλιο.

Μαρίνα εγώ πιστεύω ότι είναι το εμβόλιο και είναι έτσι το Μαριαλενάκι σου. Και με την Αλεξάνδρα έτσι ήταν. Είχε 3ις μέρες μεχρι 38 και μετά έβγαλε εξάνθημα.

Σαρδελάκι έχω ακούσει πολλά κουφά από παππάδες και άρα το πιστεύω και αυτό; Εγώ, να πω την αλήθεια μου, θέλω και λίγο χρωματάκι στα βαφτιστικά. Μωράκια είναι τα γλυκά μου......... Φιλάκια στον Αστέρη σου και εύχομαι να πάει καλά η θεραπεία.

Πετρούλα της εκκλησίας και ο Αναστάσης μας; Η Αλεξάνδρα προχτές μου έλεγε ότι θα πάρει ένα γράμμα να το πάει στο σπίτι του Αγίου Σπυρίδωνα που είναι η εκκλησία :P:p Είδες όμως πόσο περίεργο είναι το συναίσθημα όταν βλέπεις ότι ξέρουν πράγματα που δεν τους τα έχεις μάθεις εσύ; Περίεργο και όμορφο μαζί!!!!

Joa θέλω πορτοκαλόπιτααααααααα. Και εμένα μου έχουν πει ότι της Μπαρμπαρίγου είναι καταπληκτική αλλά δεν έχω αποπειραθεί να την κάνω.

Σούλα μη νομίζεις, όσα μαγείρεψα το ΣΚ και μετά το χάος :tongue::tongue: Με το ζόρι έφτιαξα μακαρόνια χτες. Να ασχοληθείτε μωρέ με τις χειροτεχνίες. Είναι πολύ όμορφο. Εμείς έχουμε μείνει στη ζωγραφική αλλά της αρέσει.

Ρίτα πώς είσαι σήμερα;

Λαμπρινή τι κάνεις; Τι είναι τα φωτίκια;


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εγω σκ@τ@ αλλα δε θα γκρινιαξω αλλο...ας εστιασω στα παιδακια μας που ειναι η χαρα της ζωης.

Ο δικος μου καλα ,στο σχολειο του!Σημερα θα φουρνισουν ψωμι ..εχει δουλειες το παιδι.

Μαρινα ασε...και ο Γρ. ολη μερα'' α ου α ου'' κανει καρατε στον αερα,κανει ποντικια,φερνει πιστολια ,μας βαζει φυλακη κτλ κτλ...ειναι της ηλικιας μαλλον.

Πετρουλα Μπραβο στον Αν.εμαθε πολυυυυ γρηγορα την προσευχουλα του και οντως ειναι φοβερο οταν σου λενε πραγματα που δεν τους τα εμαθες εσυ.Ειναι πολυ ωραιο.Εμας η προσευχη τους ειναι μια αλλη ''Χριστε και Παναγια ..''δε θυμαμαι πως μου το λεει...:tongue:

Και γιατι ρε κοπελιες(Πετρουλα ,γιοβαννα και καποια ακομη διαβασα που δε θυμαμαι)ζητατε αδεια για να πειτε κατι για τα παιδακια σας?Μονο για αρρωστιες και προβληματα θα μιλαμε εδω μεσα?Εγω χαιρομαι πολυ να τα διαβαζω τα κατορθωματα τους και τις ατακες τους και για αυτο γραφω και εγω τα δικα μας...

Φιλακι δεν το ξερω αυτο το ασμα...μηπως ειναι αυτο που λεει η Σουλα?

Καμμια ιδεα κανεις για το παιχνιδι κοτουλα με το αυγο?Μπα ε?

Σουλα με στεναχωρεις...τοσο καιρο σας γραφω συνταγες και μια φορα οργιασε η Γιοβαννα στην κουζινα και λετε οτι σας κολλησε εκεινη....μπουουουοου :-(......:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Παντα τετοια!

Ιωαννακι μου εγω συγκινηθηκα μωρε με το Χρηστακο...νιωθει ανασφαλεια το πουλακι μου χωρις την πανα του...

Να σου πω μπορει να ειναι αστειο οπως το λεει αλλα το νιωθει οποτε αλλη φορα δοκιμασε να του πεις..''Χρηστακο τα τσισακια δε βγαινουν μονα τους αν εσυ δε θες..μπορεις να τα κερδιζεις!!!!Ναι!!!!Θα τρεχεις πρωτος στο γιο γιο και θα τα κανεις εκει και θα τα κερδιζεις!!!!!''

Λαμπρινουλα μου εγω θα προσπαθησω πολυ να ερθω αλλα επειδη δε ξερω που ειναι το παρκο αυτο δωσε πληροφοριες(αν εννοειτε Ν.Ψυχικο ή κοντα Παπαγου ξερω...ειναι εκει που βουτηξαμε στο συντριβανι αλλα αν ειναι π.ψυχικο δεν εχω ιδεα)

Επισης επειδη δεν εχω ξαναδει τα κοριτσια απο το αλλο καφε στειλε μου ενα κιν. σου μην χαθουμε και δε σας βρισκω .

Αχ τι αλλο...?

Καλημερα σε ολες!

Φιλια!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ιωάννα μου,

Καλα μη νομίζεις ότι και εγω το κανω συχνά τόοοσο μαγείρεμα χι χι.

Με επιασε απλα χθες.

Τα φωτίκια είναι ενα εθιμο απο οσο ξερω που ο νονος το πρωτο Πάσχα μετα την βάφτιση παίρνει στο μωρό ρούχα .

Λαμπρινή μου με το καλό να έρθετε στην πατρίδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραια!Για να μπαινουν τα πραγματα στη θεση τους!:tongue::tongue:

Φιλακια!

Για πορτοκαλοπιτα ποια ειπε?

Αν εννοειται αυτη τη ''σουλτανα'' που λεω εγω με το γιαουρτι ,το πορτοκαλι ,το αυγο και το σιροπι πειτε να σας δωσω μια αναλογια γιαιτ την χιλιοφτιαχνω και ειναι σουπερ!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ριτάκι μου ακομα δεν εχω κινητο , ουτε νουμερο , πρεπει να αγορασω και να δηλωσω οπως μου ειπαν τον αριθμο . Μαρινααααααααααα εσυ δεν θα ρθεις εεεε??? Θα σου στειλω λινκ με τις πληροφοριες νομιζω ειναι Π.Ψυχικο αλλα δεν παιρνω και ορκο .

Γιοβάννα δεν το χετε αυτο το εθιμο ? Μονο στην Ηπειρο ειναι ? Αυτο που ειπε η Σουλα , αντι να παρεις δευτερο ρουχο στη βαφτιση κανεις παλι ολα αυτα (απο εσωρουχα εως παπουτσια και η λαμπαδα μαζι ) συνήθως το πρωτο Πασχα αλλα μπορεις και αργοτερα οποτε θελεις . Εγω ειναι η πρωτη φορα που παω Πασχα οποτε θα τα κανω τωρα . Εννοειτε οτι ολα τα αλλα χρονια στελνεις δωρακι στο παιδι (εμεις εχουμε εθιμο παπουτσια το Πασχα , ξερετε τωρα απο παλια που δεν ειχαν ) μαζι με την λαμπαδα . Εμενα τα πηγαινε η αδερφή μου καθε Πασχα , ενω τα Χριστουγεννα και αλλες φορες τα στελνω ταχυδρομικά .

Link to comment
Share on other sites

Ωωωω τι μου κανεις τωρα....οχι ρε Σουλα...και ολο γυριζει στο μυαλο μου αυτες τις μερες να κανω μπαμπα-σαβαρεν...εχω την καλυτερη συνταγη απο τη γιαγιακα μου απο την Πολη...κειμηλιο!

Αχ...θα ψαχτω να στη δωσω.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιοβάννα δεν το χετε αυτο το εθιμο ? Μονο στην Ηπειρο ειναι ? Αυτο που ειπε η Σουλα , αντι να παρεις δευτερο ρουχο στη βαφτιση κανεις παλι ολα αυτα (απο εσωρουχα εως παπουτσια και η λαμπαδα μαζι ) συνήθως το πρωτο Πασχα QUOTE]

Σε εμάς κάθε χρόνο ο νονός πηγαίνει ρούχα και παππούτσια το Πάσχα. Όχι εσώρουχα, αλλά ρούχα και παππούτσια ναι.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Η δική μας η νονα επειδή είναι και κολλητη μου δεν κραταμε τοσο τους τύπους.

Μιλάμε και αναλογα με τις αναγκες μας ειναι και αυτο που θα φερει.

Βεβαια παντα περνει παιχνιδι και ρουχακια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Μολις πήγα τον κανακαρη μου σχολείο και εκατσα να πιω το καφεδακι μου..Χαζομερα σημερα, βροχη και κρυο, πισωγυρισε ο καιρος!!Ξυπνησα και με εναν πονολαιμο, μαλλον την αρπαξα, μεσα-εξω ιδρωμενη...

Ιωαννα ετοιμος ειναι ο Χρηστακος σου, το πουλακι μου, στενοχωρεθηκε μη του φυγουν τα τσισακια..

Λαμπρινη τωρα που το λές, εχεις δικιο!Στο μοναστηρι ισχυει οτι τα βαφτιστικα πρεπει να ειναι λευκά..Ωραια ειναι δε λέω αλλα κι εγω το προτιμω το χρωματακι, περισσότερο για να φορεθουν -οσο φορεθουν- κι αργοτερα, εστω 2-3 φορες!

Ριτα νομιζω αλλο ειναι η πορτοκαλοπιτα της Αργυρως και αλλο η σουλτανα που λές..Την εχω και εγω αυτη τη συνταγη και εχω ακουσει τα καλύτερα σχολια , οπως και την φουντουκοπιτα αλλα δεν εχω κανει ουτε τη μια, ουτε την αλλη!Κτ θα κανω ομως σημερα γιατι μαγειρεψα χτες το βραδυ το σπανακορυζο μου και τωρα αφου δεν θα κανω καμια δουλεια λέω να φτιαξω ενα γλυκακι..Χτες στην εκπομπη της Ψυχουλη www.chefonair.gr εφτιαξαν μπισκοτακια αλμυρα και γλυκα για παιδια με αγνα υλικά κι ελεγα μηπως εφτιαχνα κτ και απο αυτα..Θα δουμε!

Σουλα και μουσακα και παπουτσακια??Δυσκολα και τα δυο..Μπραβοη και σε σενα χρυσοχερα!!

Ιωαννα μου εσυ εισαι "παλια καραβανα" με τα κατορθωματα της μαθητριας σου που ξεκινησε πολύ νωρις να κανει και να λέει πραγματα..Κι ο δικος μου την προσευχη με την τριτη προσπαθεια την είπε αλλα το πάλεψε ωσπου καταφερε να την πει ολοκληρη!

Μαρίζα μου τι μεταμεσονυχτιες αναλαμπές ειναι αυτες??Μα καλά τι ωρα ξυπνας και τετοια ωρα ησουν στον Η/Υ?

Πολλά φιλια και καλημέρα σε ολες!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πετρουλα εχθες για να ξεκολλησει λιγο το μυαλο μου απο τον λαιμο...εκανα αυτα της φιλης μου

τα κανω και εγω σε κουλουρακι υπαρχει το λινκ στη συνταγη αλλα αυτη τη φορα τα εκανα σαν παξιμαδακι και ο μικρος σημερα πηρε 2-3 στο χερακι του το πρωι πριν φυγει.

Πολυ υγιεινα και νηστισιμα(Φιλακι οτι πρεπει για εσας...απλα δε θα βαλεις το αμυγδαλο δεν τρεχει τιποτα εγω σκετα τα κανω)

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=5481&Itemid=49


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ριτα μπραβο!!Το πορτοκαλι στο κουλουρακι ειναι το καλύτερο του Ανασταση..Τελευταια ειχε κολλήσει με κατι κουλουρακια του φουρνου που ειχαν μεσα πορτοκαλι και μου τα ζηταει συνεχεια.Εχω ολα τα υλικά, θα τα φτιαξω!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...