Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι αυτή, οξύμωρο βέβαια για το σήμερα μας που τα έχουμε δίπλα μας στο κάθε τι, αλλά αληθινό, τα μεγαλώνουμε για να τα ετοιμάσουμε να φύγουν, έτσι πρέπει. Ρίτα... και δε μιλώ για τη φάση που θα κλείνει την πόρτα του δωματίου του και θα σε αφήνει έξω.... μόνο μέχρι εκεί μπορείς να διανοηθείς εσύ για τον γιόκα σου;!!!!! Χαχαχαχαχαχαχαχα, θα σου φύγει Ρίταααααααα, θα βρει ένα κοριτσάκι και θα σου φύγει, εκεί να σε δω στο καφέ, χαχαχαχαχαχα!!!!!

Ναι καλε!Το ξερω!Δε με χαλαει....

Ξερεις ειμαι και αγορομανα εγω και δε θελω να γινω σαν τη μανα του Βουτσα στα εργα....χαχαχα!

Προτιμω να μου φυγει οταν πρεπει ,με οσα κοριτσακια θελει!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Εισαι απιστευτη!Καλε μετα απο ολα αυτα σημερα συνηδειτοποιησες οτι οπου να ειναι γεννας?????χαχαχα!Καλο!

Αντε με το καλο κοριτσι μου!!Ολα τελεια θα πανε καλε!Ο τοκετος θα ειναι τοσοοοο γρηγορος με τον βιαστικουλη σου που δε θα προλαβεις ουτε να το καταλαβεις νομιζω!!!!

Ναι σήμερα κατάλαβα πόσο κοντά είμαι! Μέχρι τώρα είχα μόνο το άγχος και δεν σκεφτόμουν τίποτα άλλο. Τώρα επιστρέφω σιγά σιγά στην πραγματικότητα..:lol: Αχ μακάρι να είναι γρήγορος ο τοκετός, αν και στην Εύα δεν ταλαιπωρήθηκα ιδιαίτερα μια φοβία την έχω..ε, εντάξει δεν είναι και ό,τι πιο απλό..χαχαχαχα!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι η αληθεια ειναι οτι ξενοιαζεις απο πολλα θεματα με το κοψιμο της πανας.

Εμενα το τελυταιο που με ενδιεφερε παντως για να πω την αληθεια ηταν το εξοδο για τις πανες.

Παιδια καναμε, αυτα ειναι μεσα στο προγραμμα.Ειναι υπολογισμενα που λενε.

Καλέ, για τη Ναταλία μιλάω κι όχι για κανένα μωρό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Η Ναταλία, στα 3 πάει, αν κόψει την πάνα θα δω διαφορά στο πορτοφόλι μου, δε θα ζητήσω από ένα μωρό να κόψει την πάνα για να κάνω... οικονομία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις γυρισαμε πριν κανα μισαωρο και θα ξανφυγουμε σε λιγο για παιδοτοπο.

Ολη μερααα γυρνουσαμε.Λιωσαμε!

Καλο υπολοιπο!

Και τώρα θα σε ρωτούσα πως και είσαι σπίτι σουρτούκο??? :tongue:


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Αααα να σας πω το πρωι πηγαμε σε παρτυ σε παιδοτοπο(0-6 παιδοτοπο παλι, καπου στα μερη σας Μαρια) μετα πηγαμε να φαμε σε ενα μαγαζι στο Αιγαλεω που παμε.

Μετα πηγαμε σε κατι κουνιες εκει απεναντι ,μετα σε εναν Σκλαβενιτη hypper market καπου στην καλλιθεα(το ξερετε?μεχρι παιδοτοπο εχει μεσα,εστιατοριο,καφε και παιχνιδαδικο)ριξαμε τρελο κυνηγητο και τωρα ηρθαμε.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιοβανναααα ακου, του λεω Γρηγορη μου πρεπει να βγαλουμε το βραχιολακι περασε ο Μηνας Μαρτης και μου απλωνει το χερι ...η χαζη εγω συνεχιζω ξερεις πρεπει να το κρεμασουμε σε ενα δεντρο να το παρουν τα πουλακια να κανουν φωλιτσα....τι ηθελα και μιλαγα????

Οοοοοχι δικο μου ειναι!Οοοχι στο δεντρακι...

Που θες να το βαλουμε?τον ρωταω...

Στο μπαλκονι...

Τελικα το κρεμασαμε σε ενα γιουκα που εχω...χαχαχα!!!Δεντρο ειναι και αυτο!χαχαχαχαχα!!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλέ, για τη Ναταλία μιλάω κι όχι για κανένα μωρό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Η Ναταλία, στα 3 πάει, αν κόψει την πάνα θα δω διαφορά στο πορτοφόλι μου, δε θα ζητήσω από ένα μωρό να κόψει την πάνα για να κάνω... οικονομία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ενταξει οπως το θετεις εχεις δικιο..αλλα μη νομιζεις εχω αγορασει σωβρακακια εγω ...ουουουουου!Καθε τοσο περνουμε αλλα.Και αυτα που περνω απο μαγαζι με σωβρακοφανελες ειναι τσιμπημενα...διολου ευκαταφρονητο ποσον!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι σήμερα κατάλαβα πόσο κοντά είμαι! Μέχρι τώρα είχα μόνο το άγχος και δεν σκεφτόμουν τίποτα άλλο. Τώρα επιστρέφω σιγά σιγά στην πραγματικότητα..:lol: Αχ μακάρι να είναι γρήγορος ο τοκετός, αν και στην Εύα δεν ταλαιπωρήθηκα ιδιαίτερα μια φοβία την έχω..ε, εντάξει δεν είναι και ό,τι πιο απλό..χαχαχαχα!

Σιγουρα δεν ειναι κατι απλο..δεν το συζητω... αλλα θα ειναι παιχνιδακι για σενα,θα δεις!!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρίτα, ωραία περιοδεία κάνατε. Εγώ, σήμερα δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου... ξύπνησα αργά κι είμαι συνέχεια παιχνίδι με τη Νατάλω και καναπές-καναπές-καναπές. Από φαΐ, έφτιαξε ο άντρας μου ομελέτα με αβγά αλλά μόνο για τον εαυτό του, εγώ δεν έφαγα, ευελπιστώ να βγούμε το βράδυ, θέλω να πάω σε μεζεδοπωλείο... Βρε κορίτσια, δε σας είπα για την Μποφίλιου χτες βράδυ, εντάξει, μια θεά. Δεν έχω λόγια. Κι ύστερα, βγαίνοντας από το Μετρό, έβρεχε. Ωραία βόλτα έκανα. Χτες, ήταν κι ο Κραουνάκης εκεί για να δει την Μποφίλιου οπότε είπε και 2 τραγουδάκια.


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιοβανναααα ακου, του λεω Γρηγορη μου πρεπει να βγαλουμε το βραχιολακι περασε ο Μηνας Μαρτης και μου απλωνει το χερι ...η χαζη εγω συνεχιζω ξερεις πρεπει να το κρεμασουμε σε ενα δεντρο να το παρουν τα πουλακια να κανουν φωλιτσα....τι ηθελα και μιλαγα????

Οοοοοχι δικο μου ειναι!Οοοχι στο δεντρακι...

Που θες να το βαλουμε?τον ρωταω...

Στο μπαλκονι...

Τελικα το κρεμασαμε σε ενα γιουκα που εχω...χαχαχα!!!Δεντρο ειναι και αυτο!χαχαχαχαχα!!!!

Σημασία έχει ότι έβγαλε το βραχιολάκι από το χέρι του χα, χα, χα. Όλα τα άλλα είναι περιττά. Όσο για το θέμα με τις κάψουλες, βοηθούν να φύγουν τα φλέμματα. Στον παιδίατρό μας δεν το έχω πει για την ομοιοπαθητική. Δεν το είχα πει από την αρχή και τώρα ντρέπομαι :oops::oops::oops::oops: Η ομοιοπαθητικός όμως που πηγαίνουμε, αλλάξαμε και ομοιοπαθητικό γιατί αρχικά είχαμε μια κυρία που μένει μόνιμα Γερμανία, είναι και παιδίατρος. Τεσπά, μου έκοψε και τη ρώτησα τι είναι αυτές οι κάψουλες και μου εξήγησε ότι δεν είναι απλό αντιβηχικό......κλπ, κλπ, κλπ.

Έφτιαξα το σοκολατάκια που μου πρότεινες και έγιναν τέλεια. :P:p:p:p:p Βάλε τη συνταγή στο Μάσα. Βέβαια σήμερα με παραχάρηκε η κουζίνα. Εκτός από τα σοκολατάκια έφτιαξα μπισκοτάκια βουτύρου, χαλβά σιμιγδαλένιο, γλυκό κουταλιού κουμ κουάτ, μοσχαράκι στρογγανώφ και μία σπανακόπιτα.....απίστευτο;

Φωτεινή μην τα αφήνεις τα ματάκια σου έτσι. Να πας για τα γυαλάκια σου για να μπορείς και να διαβάζεις και να μας γράφεις στο καφέ μας. :tongue::tongue::tongue: Καλό ταξίδι και στην Κάλη σου.

Άρμα είναι λογικό να φοβάσαι, και νομίζω ότι κάθε γυναίκα είτε κάνει το 1ο είτε το 2ο είτε το 20ο μωρό, ένα φόβο για τη γέννα τον έχει. Ξέρεις όμως καλά ότι μόλις αντικρύσεις τη φατσούλα του και τον κρατήσεις αγκαλιά όλα θα περάσουν ως δια μαγείας.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου τώρα γυρίσαμε. Ένα μπαράκι στη μαρίνα Ζέας. Το ξέρω έχω εκτροχιαστεί τελείως, δε μαζεύομαι σπίτι με τίποτα. Είχα αφήσει τη μικρή στους γονείς μου κι επιστρέφοντας πήγα και την πήρα τυλιγμένη σε μια κουβέρτα, δεν κατάλαβε τίποτα. Γιοβάνα, τί έφτιαξες κορίτσι μου, μπράβοοοοο! Άντε καληνύχτα-καλημέρα.


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

filaki !!! δεν σε πιστεύω!! και πότε θα ξυπνήσει;; Να μου πεις ξυπνάει και αργά η μικρή σου..

ΠΗΤ έχουμε 6/10 αλλά πάμε για καισαρική πάλι οπότε δεν ξέρω τί γίνεται..

Και στα δικά σας, όποιες προσπαθείτε! Αν νηστεύετε πάλι... από τον άλλο μήνα !! μη δώσουμε και στις πεθερές πάτημα... μαμαλευτεράκι δηλαδή κάποιος που δεν έχει σχέσεις πριν το γάμο, αν παντρευόταν τη σαρακοστή δεν θα κρατιότανε (!)

Η Κάτια το ξέρει και δείχνει να της αρέσει η ιδέα να 'χει αδερφάκι, έρχεται και μου δίνει φιλάκια στην κοιλίτσα, μου λέει πως όταν θα πίνει όλο το γαλατάκι του θα μεγαλώνει και μετά θα παίζουνε και τέτοια. Αλλά η συμπεριφορά με τα ξεσπάσματα οργής 4-5 φορές τη βδομάδα δεν πρέπει να 'ναι τυχαία! από την άλλη λένε πως είναι αναπτυξιακό στάδιο για αυτή την ηλικία και απλώς πρέπει να μην της δίνουμε σημασία.. Η μητέρα μου που είχε έρθει σουπερμάρκετ χθες "έχασε 2 κιλά" από την προσπάθεια να την κάνει καλά μόνο και μόνο από τον πρώτο όροφο μέχρι το παρκινγκ που χρειάστηκε να την πάρει σηκωτή.. και δεν καθότανε και να τη δέσουμε ούτε στο booster ούτε χωρίς (γιατί στο καθισματάκι μόνο με το ζόρι πλέον μπαίνει σε μακρινές αποστάσεις) Ξέρω είναι επικίνδυνο, αλλά είναι σχεδόν αδύνατο να τη βάλεις με το ζόρι... και το σπαραχτικό ουρλιαχτό σε κάνει σμπαράλια..


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!!!

Μετα τις χτεσινες εργασιες σημερα ρεπαρουμε οικογενειακως, δεν κανω τπτ!!Δε μαγειρευω- θα βγουμε εξω- αν και τωρα που το σκέφτομαι μια βολτα απο τη συμπεθερα δεν θα με χαλουσε!!Με τοσα που εφτιαξε μας καλύπτει ολους!Γεια σου συμπεθερα μου χρυσοχερα και τωρα θυμηθηκα το ονειρο που ειχες δει και ευχομαι να εισαι η επόμενη γκαστρουλα της παρεας μας!Για το αλλο σκελος (που πίναμε καφε) αργα ή γρηγορα θα γινει κι αυτο!

Μαριζα "γυριστρούλααααα!!!!!!" καλε τετοια τρελα ξενυχτια εχω να ριξω...κι εγω δεν ξερω απο ποτε!!Ισως να εκανα κανενα οταν αποθηλασε ο Αναστασης ή σε κανενα γαμο στο μαγαζί..χαχα

Ριτα και Μαριζα εχετε δικιο για τα μικρα..Θα περασει ο καιρος και θα ανοιξουν τα φτερα τους και θα μας φυγουν!Ειτε αγορια, ειτε κοριτσια κανεις δεν ξερει την πορεία τους..Να ειναι γερα τα παιδακια μας κι ευτυχισμενα!!!!

Sunsun καλή συνεχεια και ευχομαι η Κατια σου να το παρει τοσο καλά και οταν γεννηθει το μωρακι σας και να ηρεμησει πολύ συντομα απο τα ξεσπασματα της!Φαση ειναι και θα περασει, μην ανησυχείς!Εσυ να εισαι οσο γινεται πιο ηρεμη γιατι αυτη την περιοδο οι ορμονες ριχνουν τρελο χορό..

Μαρια σαν δευτεροτοκη θα εχεις εναν πολύ ευκολο και γρηγορο τοκετο!!Ολα θα πάνε κατ'ευχην!Τα δυσκολα περασαν, εμεινε η τελευταια πραξη αυτης της πολύμηνης αγωνίας, να εισαι ψυχραιμη και ηρεμη, το αγορακι σου εερχεται!Ειμαι σιγουρη πως ο μπομπιρας θα σε αποζημιωσει με εναν ευκολο και γρηγορο τοκετο!

Θυμηθηκα τα δικα μου τωρα και συγκινηθηκα....

Φωτεινη εφυγε η παρεα σου για βολτες??Να περασει καλά και να επιστρεψει ανανεωμενη και με ομορφες εικονες!!Η Ιταλία ειναι πολύ ομορφη χωρα με ωραιους ανθρωπους!

Καλή Κυριακή σε ολους και πολλά φιλια!

Κι ενα τραγουδακι που μολις μου ζητησε ο γιος μου...

http://www.youtube.com/watch?v=ohTP0UXhn8s


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!! Μόλις άπλωσα την μπουγάδα οπότε κατάλαβα ότι έχει ένα υπέροχο καιρό έξω, βόλταααααα λοιπόν, εσείς πού είστε να έρθουμε να σας βρούμε;;;; Έξω είναι για βόλτα στην Αθήνα, Πλάκα κτλ.

Stone μου, τί σου λέω!!!! Κι εγώ καιρό είχα να τα κάνω όλα αυτά αλλά εδώ και λίγο καιρό του δίνω και καταλαβαίνει μου φαίνεται, πώς θα συμαζευτώ να κάνω δεύτερο, αυτό με προβληματίζει, χιχι!


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!! Υποθέτω ότι με τέτοια σούπερ μέρα θα βολτάρετε ε? Κι εγώ έκανα μια βολτίτσα το πρωί, πήγαμε σ'ένα τέλειο φούρνο και πήραμε διάφορα για πρωινό! χαχαχα!

Μαρινάκι μου χρόνια πολλά καλά κι ευτυχισμένα! Ό,τι επιθυμείς να σου έρθει το συντομότερο!!!

2830224smvhrru9dw.gif


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...