Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μαράκι εύχομαι σήμερα να έχετε ευχάριστα νέα από το γιατρό και να μην χρειαστεί χειρουργείο ο Βασιλάκης.

Η Αλεξάνδρα έχει ακόμα μύξες, και μάλιστα χτες την ξεπήδησε η μύτη, και τα χρειάστηκε. Είναι άσπρες όμως, οπότε θεωρώ ότι μάλλον κρύωσε με την απότομη αλλαγή του καιρού. Παίρνει το σιροπάκι της, βάζουμε και ορό και είδωμεν......


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Ρίτα κι εμενα η Εύα εχτές όλο στο δούλεμα με είχε! Ενθουσιάστηκε με την Πρωταπριλιά. Τι είναι η κυρα Σαρακοστή καλέ? Πρώτη φορά το ακούω.

Εμείς καλά, σήμερα μαλλον θα πάμε στον γιατρό για τον Βασίλη, αλλά απόο χτες το βράδυ τον έπιασε ένας απίστευτος βήχας. Ελπίζω να μην έχουμε πάλι ιώσεις..

Η κυρα Σαρακοστη ειναι ενα ας πουμε ,ιδιομορφο ημερολογιο που τα παλια χρονια χρησιμοποιουσαν για να μετρανε τις εβδομαδες εως το πασχα.Αμα γκουγκλαρεις Κυρα Σαρακοστη θα δεις και φωτο να καταλαβεις.

Καλη επιτυχια σημερα!Να ακουσετε τα καλυτερα νεα!!!

Μετα απο ενα ωραίο, οικογενειακό Σαβ/κο σήμερα είναι η πρωτη Δευτερα στη δουλειά μετα απο 2 περίπου χρόνια..Παιρνω παραταση λίγους μηνες ακομη, μου εμεινε η Παρασκευη εως τελος Οκτωβρη.

Αντε καλη αρχη λοιπον!Θα συνηθισεις και παλι,εξαλλου μεγαλωσαν τα παιδακια σου πια!

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα. Άντε μια εβδομάδα ακόμα και μετά Μεγαλοβδόμαδο!!! :P:p:p:p Μ. Πέμπτη έχω και ραντεβού με το γιατρό.

Ρίτα εσύ πότε ξαναπάς;

Να σας πω και διάλογο με την Αλεξάνδρα χτες. Καθάριζα την ντουλάπα στο δωμάτιο που θα γίνει το βρεφικό και αυτή με παρακολουθούσε.

Αλεξάνδρα: ''Μαμά τι κάνεις;''

Εγώ: ''Καθαρίζω την ντουλάπα γιατί θα έρθει ο μπέμπης και δεν θα έχει που να βάλει τα ρούχα του''

Αλεξάνδρα: ''Θα φέρει και τα ρούχα του; Θα μείνει;'' :confused::confused::confused::tongue::tongue::tongue:

Ε ρε γλέντια!!!!!

Δε ξερω ποτε θα ξαναπαω,θα τον παρω να κλεισω ραντεβου διοτι στις 2 βδομαδες απο την τελευταια επισκεψη ,(τωρα δλδ χαχα), παντα με πιανει μια αγωνια...παντως νιωθω τοσο καλα που το ξεχναω εντελως οτι ειμαι εγκυος...

Οσο για την Αλεξανδρα!Ελιωσα στα γελια!!Αλιμονο μας!Αλλα γιατι ειλικρινα δεν ανησυχω καθολου;;;;;:rolleyes:

Η Αλεξάνδρα έχει ακόμα μύξες, και μάλιστα χτες την ξεπήδησε η μύτη, και τα χρειάστηκε. Είναι άσπρες όμως, οπότε θεωρώ ότι μάλλον κρύωσε με την απότομη αλλαγή του καιρού. Παίρνει το σιροπάκι της, βάζουμε και ορό και είδωμεν......

τη εννοεις την ''ξεπηδησε'' η μυτη;;;Ντεν καταλαβαινει...:tongue:

Περαστικα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και διάλογο με την Αλεξάνδρα χτες. Καθάριζα την ντουλάπα στο δωμάτιο που θα γίνει το βρεφικό και αυτή με παρακολουθούσε.

Αλεξάνδρα: ''Μαμά τι κάνεις;''

Εγώ: ''Καθαρίζω την ντουλάπα γιατί θα έρθει ο μπέμπης και δεν θα έχει που να βάλει τα ρούχα του''

Αλεξάνδρα: ''Θα φέρει και τα ρούχα του; Θα μείνει;'' :confused::confused::confused::tongue::tongue::tongue:

Ε ρε γλέντια!!!!!

:P:p:p Ωχ αρχισαν τα οργανα!!!

Καλημερα κοριτσια .

Και παλι Δευτερα και παλι τρεξιμο.

Το σ/κο ηρεμο.

Και η μικρη μου εφεσε την "κυρα σαρακοστη " απο το σχολειο αλλα η αληθεια εινια οτι κανα δυο τρια ποδαρακια τα εφαγε κατευθειαν και μετα ξεχασαμε να σπαμε τα υπολοιπα!!!

Μαρακι με το καλο σημερα στο γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις τα εφαγε σουλα;;;Δε πιστευω να τα εφαγε.;;;..δεν τρωγεται η κυρα Σρακοστη...χαχαχα!!!!

Ναι βρε Μαργαρίτα μου .

Ειχαν φτιαξει στο σχολειο μια "σαρακοστη" με γευση σαν κουλουρακι .Νοστιμοτατο ηταν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχα!Α καλα.... ειχαν αλλη συνταγη χαχαχα!...γιατι εγω ξερω οτι η κυρα Σαρακοστη γινεται με αλευρι και νερο και μπολικο αλατι σα συντηρητικο για να μη μυγιασει τοσες εβδομαδες


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχα!Α καλα.... ειχαν αλλη συνταγη χαχαχα!...γιατι εγω ξερω οτι η κυρα Σαρακοστη γινεται με αλευρι και νερο και μπολικο αλατι σα συντηρητικο για να μη μυγιασει τοσες εβδομαδες

Κοιτα αν σκεφτεις οτι η κορη μου τρελαινεται για αλευρι και το τρωει με το κουταλι και ετσι να την ειχαν φτιαξει θα την ετρωγε.

Προχθες φτιαξαμε μηλόπιτα και ωσπου να την προλαβω ειχε φαει δεν ξερω και εγω ποσο αλευρι.

(σημ. την δικη σου μηλοπιτα φτιαξαμε )!!

Link to comment
Share on other sites

τη εννοεις την ''ξεπηδησε'' η μυτη;;;Ντεν καταλαβαινει...:tongue:

Περαστικα!

της ξεπήδησε ήθελα να πω. Έβγαλε αίμα δηλαδή..... πώς το ξέρεις εσύ;;


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α θα με τρελανεις σημερα...τι εννοεις παιδι μου οτι ''τρωει αλευρι'';;;

Ποια μηλοπιτα;

Χα χα.

Αυτο που καταλαβαινεις.

Ανοιγουμε πχ ενα σακουλακι κοκκινη φαρινα, παιρνουμε ενα κουταλακι , το βουταμε μεσα και το τρωμε!!!!!!!!!!

Μπηκα στο μασα και εψαξα και βρηκα μια δικη σου .Τα μηλα στον τριφτη και στη μεση !Καταλαβες?

Link to comment
Share on other sites

μπρρρρρρ Σουλα....ανατριχιασα....

Καλη ειναι αυτη με τα μηλα στη μεση ε;Ο γρ. την τσακιζει.[/quote

Εγω να δεις τι παθαινω που την βλεπω !

Εγινε πολη καλη αλλα εκανα τη βλακεια να βαλω αχνη απο πανω οποτε η μικρη γλυφει μονο την αχνη και δεν τρωει μηλοπιτα.

Βεβαια τωρα εχει γλυψει ολα τα κομματια οποτε αναγκαστικα θα την δοκιμασει!

Link to comment
Share on other sites

Η Ανδρεάνα το αλεύρι η Αλεξάνδρα το βούτυρο με το κουταλάκι. Έχει το δικό της κεσεδάκι και περίπου κάθε 2η μέρα το θέλει, κάθεται με ένα κουταλάκι και τρώει αρκετούτσικο. :?:-?:?:-?


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...