Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

όχι... μόνο τσιγάρα!!!:tongue: περαστικά σας γιατρέ!!!

καλημέρααααααα!

κοιμηθήκαμε με τα "πουλάκια" και ξυπνήσαμε με τα άλλα πουλάκια να κελαηδάνε ανοιξιάτικα!

Γιοβάννα μου, καλά ψώνια και κανόνισε να περισσέψει κάτι και για σένα βρε!

Ρίτα... θα περιμένω πάνω από τ'ακουστικό! :tongue:

Σαρδέλα τόσο μικρούλης γεννήθηκε ο Αστεράκος σου και έχει γίνει κοτζάμ άντρας! Εγώ, πάντως, την Σοφία μωρό δεν την θυμάμαι....

αη μαρί που δεν την θυμάσαι μωρό...σίγουρα θα την έδωσες σε κανέναν να στην μεγαλώσει και μόλις έγινε 3 ετών την παρέλαβες...άντε παραδέξου το ακαρδη μάνα :tongue:

πάντως απο πουλάκια καλά πάτε βλέπω!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

αη μαρί που δεν την θυμάσαι μωρό...σίγουρα θα την έδωσες σε κανέναν να στην μεγαλώσει και μόλις έγινε 3 ετών την παρέλαβες...άντε παραδέξου το ακαρδη μάνα :tongue:

μεταξύ μας, εγώ στα 18 είχα ζητήσει να μου την επιστρέψουν, αλλά δεν την άντεξαν!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

θυμήθηκα μια φορά πηγαίναμε Μύκονο όπου μας φιλοξένησαν καποιοι φίλοι σε μια περιοχή που λέγεται Χουλάκια. Εγώ δεν την είχα ξανακούσει την περιοχή και νόμιζα οτι τη λέγανε Πουλάκια !! Φτάνοντας λοιπόν και ενώ είμαστε όλοι μαζί στο αυτοκίνητο ρωτάω αλα Μενεγάκη "Μα καλά απορώ γιατί την περιοχή τη λένε Πουλάκια.. ούτε ένα πουλάκι δεν έχει !!! ":oops::D:D:D

ρίτα έλα να μου πεις για τα βρεφικά όταν θα έρθει η ώρα :tongue:

από βήχα κι εμείς 6 μέρες ακόμα τα εισπνεόμενα στον μπέμπη. Τί μαρτύριο! και μόνο εγώ του τα κάνω, ο συζ. τίποτα, δεν μπορεί. είναι που ήθελε να γίνει και γιατρός όταν ήτανε μικρός.


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

θυμήθηκα μια φορά πηγαίναμε Μύκονο όπου μας φιλοξένησαν καποιοι φίλοι σε μια περιοχή που λέγεται Χουλάκια. Εγώ δεν την είχα ξανακούσει την περιοχή και νόμιζα οτι τη λέγανε Πουλάκια !! Φτάνοντας λοιπόν και ενώ είμαστε όλοι μαζί στο αυτοκίνητο ρωτάω αλα Μενεγάκη "Μα καλά απορώ γιατί την περιοχή τη λένε Πουλάκια.. ούτε ένα πουλάκι δεν έχει !!! ":oops::D:D:D

ρίτα έλα να μου πεις για τα βρεφικά όταν θα έρθει η ώρα :tongue:

από βήχα κι εμείς 6 μέρες ακόμα τα εισπνεόμενα στον μπέμπη. Τί μαρτύριο! και μόνο εγώ του τα κάνω, ο συζ. τίποτα, δεν μπορεί. είναι που ήθελε να γίνει και γιατρός όταν ήτανε μικρός.

πολύ γέλασα με τα πουλάκια χαχα....συζήτηση του πουλιού έχουμε από εχθές! :tongue::tongue:

Όσο για μάσκες στο δικό μου το αγόρι πάντα εγώ τα έκανα επίσης, αλλά να σου πω την αλήθεια ότι έχει σχέση με φάρμακα κτλ. θέλω να τα κάνω εγώ και κανένας άλλο! Θέλω να τα έχω όλα υπό έλεγχο :rolleyes:

Η αγορίνα μου πήγε στο χωριό...αύριο το πρωί θα πάω κι εγώ και την Κυριακή θα πάμε στην φάρμα και είναι μες την τρελλή χαρά το μωράκι μου. Χθες του αγοράσαμε και τον γκρινιάρη και το φιδάκι και τρελλαθήκαμε να παίζουμε και να γελάμε!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!!! Τι μου κάνετε?

Μόλις γυρίσαμε από κολυμβητήριο, η Μαριαλένα κοιμάται κι ο ΓΙώργος τρώει γιατί μόνο έτσι του υποσχέθηκα κούνιες!

Η Μαριαλένα παρόλο που γεννήθηκε 38+6 εβδομάδων, ήταν μόλις 2,610! Το παράξενο ήταν ότι όταν την είδαμε με τον Χ. επιμέναμε ότι είναι πιο μεγάλη από το Γιώργο που γεννήθηκε 3.380!

Καλά να περάσουμε όλοι το Σκ!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ριτα να σας ζησει η μπέμπα!Μεχρι να σαραντησει θα εχει παρει το ιδανικό βαρος!

Ελένη περαστικούλια!

Ιωαννα καλά ψωνια!Κι εμεις εχουμε ψωνια σημερα για τα βαφτιστηρια και τα δικα μας και δε μπορω καθόλου αυτη τη σαββατιατικη πολυκοσμία στο Cosmos αλλα δυστυχως αλλη μερα πιο δυσκολα κανονιζεται...

Ριτα και πανμαρι καλό καφεδακι!

Φιλια στις υπόλοιπες και ενα καλό Σαβ/κο να έχουμε!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Πώς περνάτε το Σαββατόβραδο; Εμείς είμαστε καλά αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι η Αλεξάνδρα είναι φουλ στη μύξα.:( Το παλεύουμε με ορό και ελπίζουμε να το περάσει στο πόδι. Ευτυχώς μαθαίνει σιγά - σιγά να φυσάει τη μύτη της γιατί με αυτό είχαμε θέμα. Κατεβήκαμε μια βολτούλα σήμερα το πρωί και αγόρασα 2 φουστανάκια δώρο για τις κορούλες της κουμπάρας μου που έχω παντρέψει, και ποδήλατο για την Αλεξάνδρα. :):):):):) Δεν είχε, πέραν του βρεφικού που είχαμε, και της το είχαμε υποσχεθεί. Ροζ και μωβ με καλαθάκι μπροστά και πίσω..... ξετρελάθηκε.:D:D:D:D Δεν είναι μεγάλο αλλά νομίζω ότι θα το χαρεί γιατί τώρα μαθαίνει να ποδηλατεί. Είδα και κάτι παππουτσάκια για να πάρω στο βαφτιστήρι μου, τέλεια, αλλά ακριβούτσικα...... 95 ευρώ. Πρέπει να το σκεφτώ καλά. Τα αγορίστικα παππουτσάκια είναι πιο ακριβά από τα αγορίστικα ή έπεσε το μάτι μου στο ακριβό;; :?:?:?:?:? Όπως καταλάβατε για εμένα δεν περίσσεψε τίποτα :tongue::tongue::tongue::tongue:. Το απόγευμα ήταν αφιερωμένο σε δουλειές για εμένα και ποδηλατάδα για την Αλέξάνδρα. Ευτυχώς είχε ζεστό απόγευμα και την έβγαλε ο Σπύρος στον κήπο και το χάρηκε :P:p:p:p:p Τώρα έπεσε ξερή για υπνο και πάω να χαζ'εψω καμιά ταινία με τον καλό μου.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνααααααα!

(κι όπως λέει κι η Σοφία: "δύο πόδια έμειναν στην κυραΣαρακοστή και μετά είναι Πάσχα!!!")

Υπέροχη μέρα σήμερα! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να περάσετε ακόμα καλύτερα!

(πάω να φτιάξω καφέ στον πασά μου, γιατί μόλις τον ξύπνησε η κόρη μου!)


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Τα αγορίστικα παππουτσάκια είναι πιο ακριβά από τα αγορίστικα ή έπεσε το μάτι μου στο ακριβό;; :?:?:?:?:?

μμμμ... Γιοβάννα μου, μάλλον επειδή θα κάνεις αγοράκι άρχισες να τα βλέπεις όοοοολα αγορίστικα? τη λέξη "κοριτσίστικα" την έβγαλες από το μυαλό σου? χαχαχαχα!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερούδια!!!

Γιοβάννα μου φαίνεται το δώρο το προεξόφλησες πριν το πάρεις! Μακάρι να μπορούμε πάντα έτσι ευχάριστα να ξοδεύουμε! :-P

Μαρίιι αυτή η κυρά-Σαρακοστή μου σπάει λίγο τα νεύρα, το κάνουν και στο δικό μας σχολείο, αλλά επειδή εγώ ποτέ δεν το είχα ξανακούσει με φρικάρει λίγο η εικόνα της γυναίκας με τα πολλά πόδια...έτσι μου την έχει περιγράψει, και κάθε Δευτέρα της κόβουν κι από ένα.Μπρρρρ!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Πως πατε;Καλο μηνα!Σας γελασαν σημερα;Εμενα ολη μερα μου κανει αστειακια ο γρ. και μετα φωναζει ''πρωταπριλια''!!!εχω τον μεγα πλακατζη εδω βλεπετε και τον εκπαιδευει...χαχα!

Γιοβαννα μεγεια το ποδηλατο σας!Καλε βολτες!Χαρηκε πολυ η μικρη ε;Τρελενομαι για ροζ ποδηλατακια με καλαθακι και εγω μικρη τετοιο ειχα η μπουμπουκα :oops::tongue:

Οσο για τα αγοριστικα παπουτσακια δε ξερω αν ειναι πιο ακριβα απο τα κοριτσιστικα αλλα εμεις τωρα τελευταια οντως εχουμε ξεφυγει ...τα πολυ τελευταια του, μη σας πω ποσο τα πηρα...αλλά ειχα κολλησει....:rolleyes: Χαλαλι του!

Για την κυρα Σαρακοστη που λετε.Μου αρεσει πολυ αυτο το εθιμο.Εχω φτιαξει και εγω κυρα Σαρακοστη απο ζυμαρι φετος,αλλα και ο Γρηγορης εφερε τη δικια του απο το σχολειο και μετραμε τις μερες ως το Πασχα!

Περασαμε πολυ ωραια εχθες και σημερα,αντε καμια κομα βολτα το απογευμα και μετα ..καλη βδομαδα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τσούπρες! Καλή εβδομάδα!

Giovanna μεγειά το ποδήλατο! Σίγουρα θα το ευχαριστηθεί! Τώρα για τον αν τα αγορίστικα είναι πιο ακριβά από τα αγορίστικα δεν ξέρω να σου πω:lol: :lol: :lol: Ελπίζω οι μύξες σας να σας αποχαιρέτησαν!

Ρίτα κι εμενα η Εύα εχτές όλο στο δούλεμα με είχε! Ενθουσιάστηκε με την Πρωταπριλιά. Τι είναι η κυρα Σαρακοστή καλέ? Πρώτη φορά το ακούω.

Εμείς καλά, σήμερα μαλλον θα πάμε στον γιατρό για τον Βασίλη, αλλά απόο χτες το βράδυ τον έπιασε ένας απίστευτος βήχας. Ελπίζω να μην έχουμε πάλι ιώσεις..


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Καλή εβδομάδα και καλό -ακομη πιο ανοιξιάτικο- μηνα!!

Μαρίιι αυτή η κυρά-Σαρακοστή μου σπάει λίγο τα νεύρα, το κάνουν και στο δικό μας σχολείο, αλλά επειδή εγώ ποτέ δεν το είχα ξανακούσει με φρικάρει λίγο η εικόνα της γυναίκας με τα πολλά πόδια...έτσι μου την έχει περιγράψει, και κάθε Δευτέρα της κόβουν κι από ένα.Μπρρρρ!

Αντε ρε, τι λέτε??Προχτες που ελεγα στον Ανασταση για τη Σαρακοστη μου ελεγε ποια αυτη που εχει πολλά πόδια..και σκεφτηκα οτι εχει μπερδεψει τη Σαρακοστη με τη σαρανταποδαρούσα!!:tongue::rolleyes: Και επέμενα εγω, επεμενε κι αυτος και ακρη δε βγαλαμε!!Τωρα το'χω όμως!;)

Ιωαννα με γεια τα ψωνια σας και το νεο ποδηλατο της Αλεξάνδρας!Περαστικα της κιολας

Μαρια με το καλό ν απατε στον γιατρό και να ακούσετε ευχάριστα..Αντε να ηρεμησετε με αυτό!!

Μετα απο ενα ωραίο, οικογενειακό Σαβ/κο σήμερα είναι η πρωτη Δευτερα στη δουλειά μετα απο 2 περίπου χρόνια..Παιρνω παραταση λίγους μηνες ακομη, μου εμεινε η Παρασκευη εως τελος Οκτωβρη.


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα. Άντε μια εβδομάδα ακόμα και μετά Μεγαλοβδόμαδο!!! :P:p:p:p Μ. Πέμπτη έχω και ραντεβού με το γιατρό.

Ρίτα εσύ πότε ξαναπάς;

Τα αγορίστικα παππουτσάκια είναι πιο ακριβά από τα αγορίστικα ή έπεσε το μάτι μου στο ακριβό;; :?:?:?:?:?

Σας έβαλα δύσκολα βρε!!! Να έχετε κάτι να σκέφτεστε :tongue::tongue::tongue:

Το έθιμο με την Κυρά Σαρακοστή δεν το ήξερα ούτε και εγώ, τώρα τελευταία κάπου το διάβαζα και ομολογώ ότι και εμένα μου προκάλεσε μια ανατριχίλα :?:-?:? Στο σχολείο μάλλον δεν έχουν κάνει καμία αναφόρά σε αυτό γιατί δεν μου είπε και κάτι, μόλις όμως χτες είπαμε Καλό Μήνα και ότι μπήκε ο Απρίλης, μας ανακοίνωσε ότι είναι Μήνας Πασχαλινός και βιάστηκε να πετάξει το μαρτάκι σε δέντρο.

Να σας πω και διάλογο με την Αλεξάνδρα χτες. Καθάριζα την ντουλάπα στο δωμάτιο που θα γίνει το βρεφικό και αυτή με παρακολουθούσε.

Αλεξάνδρα: ''Μαμά τι κάνεις;''

Εγώ: ''Καθαρίζω την ντουλάπα γιατί θα έρθει ο μπέμπης και δεν θα έχει που να βάλει τα ρούχα του''

Αλεξάνδρα: ''Θα φέρει και τα ρούχα του; Θα μείνει;'' :confused::confused::confused::tongue::tongue::tongue:

Ε ρε γλέντια!!!!!


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...