Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Στον δικό μας παιδικό είχαμε σήμερα ημέρα νονάς/νονού και γονέων. Πηγαίνουν οι γονείς ή/και οι νονοί για δυο ωρίτσες και φτιάχνουμε λαμπάδες, βάφουμε αυγά, πλάθουμε κουλουράκια που μετά τα παίρνουμε, στολίζουμε ένα χρωματιστό καλαθάκι από χαρτόνι. Μετά παίξαμε λίγο με τους συμμαθητές στον κήπο του όπου έγινε κάτι που δεν περίμενα. Εκεί που καθόμουν σε ένα πάγκο μπροστά στις κούνιες ήτανε και το κοριτσάκι που είχε καεί που σας είχα πει.. Ήρθε και κάθησε στην αγκαλιά μου μισή ώρα!! Το γλυκούλι.. δεν φορούσε εκείνη την ώρα τη μάσκα και ήταν τόσο δυνατά τα συναισθήματα! Σκεφτείτε οτι μέχρι σήμερα δεν μου είχε μιλήσει ποτέ..

giovanna ό,τι και να κάνεις χαριτωμένο είναι. Μπορείς να κάνεις και κάτι λίγο πιο ιδιαίτερο στη μία ή στις δύο δασκάλες που είναι κυρίως με το παιδί νομίζω.


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια μου. :D:D:D:D Αχ σήμερα καθώς ερχόμουν στο γραφείο άκουγα το ''Είσαι Θεός Ήλιος Καλοκαιρινός'' και έχω ανέβει τώρα :D:D:D:D

Μαρινάκι ναι έχουμε μπει σε πολύ Πασχαλινό mood και μου αρέσει. Αν δεν μας κάνει και καμιά στραβή ο καιρός όλα θα είναι σούπερ. Εσείς θα φύγετε καθόλου Γιάννενα ή όχι αφού είναι λίγες οι μέρες;

Εκεί που καθόμουν σε ένα πάγκο μπροστά στις κούνιες ήτανε και το κοριτσάκι που είχε καεί που σας είχα πει.. Ήρθε και κάθησε στην αγκαλιά μου μισή ώρα!! Το γλυκούλι.. δεν φορούσε εκείνη την ώρα τη μάσκα και ήταν τόσο δυνατά τα συναισθήματα! Σκεφτείτε οτι μέχρι σήμερα δεν μου είχε μιλήσει ποτέ...

:cry::cry::cry::cry: Πω, πω βρε Ελίζα. Είναι πολύ άσχημα το κοριτσάκι; Κάτι τέτοια βλέπεις και παρακαλάς να προστατεύει ο Θεός τα παιδιά μας.

giovanna ό,τι και να κάνεις χαριτωμένο είναι. Μπορείς να κάνεις και κάτι λίγο πιο ιδιαίτερο στη μία ή στις δύο δασκάλες που είναι κυρίως με το παιδί νομίζω.

Μα κάπως έτσι το σκέφτομαι...... ή μάλλον το αποφάσισα :tongue::tongue::tongue: Έφτιαξα χτες τσουρεκάκια και σήμερα θα φτιάξω κουλουράκια και βρωμομπισκοτάκια, που τα λατρεύουν τα παιδιά, και θα τα πάω αύριο σε ένα όμορφο καλάθι. Το Σάββατο έχουμε το απόγευμα μια γιορτή παραμυθιού :confused::confused:..... όταν πάω και δω θα σας πω και τι είναι, πάντως η Αλεξάνδρα είναι ενθουσιασμένη,........ και σίγουρα θα φαγωθούν και από τον κόσμο και τα πιτσιρίκια. Θα πάρω και ένα δωράκι ακόμα για τη δασκάλα μας, μάλλον κάτι πασχαλινό συμβολικό.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!!

Εμεις τελος αυτου του μηνα εκτος των αλλων που σας ειπα θα εχουμε και δυο μερες για καθε ταξη, ανοικτες προς τους γονεις οπου θα προυμε μερος σε παραδοσιακα παιχνιδια και αθλοπαιδειες μαζι με τα μικρα μας.

Το θεμα ειναι οτι θα εχω μπει στην 6ο και δε με βλεπω να μπορω να συμμετεχω εγω σε αθλοπαιδειες με πιτσιρικια κομαντος και εχω σκασει...τεσπα θα παει ο ανδρας μου βεβαια που ψοφαει για τετοια, αλλα θα παω και εγω απο κοντα να δω ,μη χασω...:tongue:

Γιοβαννα και εγω θα στειλω σε καλαθι την αλλη βδομαδα κερασμα για ολους νηστισιμα κουλουρια,τσουρεκια κα γλυκισματα και για τη δασκαλα μονο θα φτιαξουμε με τον γρηγορη κατι πιο προσωπικο.

Εχθες φτιαξαμε και γραψαμε και καρτα στο νονο και τη νονα του .

Αυριο ξεκιναω κι εγω μαγειρεματα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααα!

Ρε Κουκορούκου, πότε θα γίνεται καλά επιτέλους? Πάσχα έφτασε!!!!

Εγώ γιατί δεν έχω μπει καθόλου σε Πασχαλινό mood? Η Σοφία βέβαια, όταν είναι να φάει αυγό, πρώτα το βάφει με τις νερομπογιές της και μετά το τρώει! Μέχρι τώρα, δεν έχω βάψει ποτέ μου αυγά, αλλά επειδή φέτος δεν μπορώ να το αποφύγω πλέον, της είπα ότι θα πάρουμε αυγά, να τα βράσουμε και μετά θα κάτσουμε μαζί με τον μπαμπά και θα βάψει με νερομπογιές ο καθένας τα δικά του! Το περιμένει σαν τρελή!

Την Δευτέρα είχαμε κι εμείς στον σταθμό μέρα για τους γονείς... Πήγαμε να παρακολουθήσουμε ένα "ανοιχτό" μάθημα για να δούμε πώς τους μαθαίνουν διάφορα πράγματα μέσα από παιχνίδι, θέατρο κ.λ.π. Παίξαμε και στο τέλος κυνήγι θησαυρού (με συνεργασία γονέων και παιδιών) και γενικώς όοοολα τα μικρά ενθουσιάστηκαν!

Μαρίναααααα χρόνια πολλά βρε! Εστω και καθυστερημένα! χαχα

Σας είπα? Θέλω να βρέξει!!!!!!!!!!!! Πολύυυυυυ! Μια δυνατή καταιγίδα!!!! Δεν μπορώ την γύρη! Μια βροχή θα μας σώσει!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γιοβάννα, ήταν να έρθουν στο νησί σας οι δικοί μου φέτος για Πάσχα, είχαν κλείσει και ξενοδοχείο στην πλατεία από νωρίς (άσχετο, αλλά μόλις έμαθα τις τιμές για το τετραήμερο του Πάσχα, φρίκαρα!!!! ποια κρίση? γι αυτούς δεν υπάρχει!) αλλά λόγω εγκυμοσύνης της νύφης μου, αναγκάστηκαν να το ακυρώσουν....


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδω παντως βρεχει και μαλιστα λασπη..γκρρρ!

εδώ εβρεχε εχθες αλλα και σημερα για βροχη το παει παλι γκρρρρρρρρρρ. Πάω να παιξω επιτραπέζιο τώρα με τον γιοκα μου (γκρινιάρη θα παιξουμε) επειτα θα φαμε μπριαμι και το απογευμα παμε για κουρεμα. Ψωνισαμε και τα υλικα για τα κουλουρακια μας και μαλλον αυριο θα τα κανουμε!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιοβάννα, ήταν να έρθουν στο νησί σας οι δικοί μου φέτος για Πάσχα, είχαν κλείσει και ξενοδοχείο στην πλατεία από νωρίς (άσχετο, αλλά μόλις έμαθα τις τιμές για το τετραήμερο του Πάσχα, φρίκαρα!!!! ποια κρίση? γι αυτούς δεν υπάρχει!) αλλά λόγω εγκυμοσύνης της νύφης μου, αναγκάστηκαν να το ακυρώσουν....

Κοίτα, αφού έκλεισαν στην Πλατεία είναι όντως ακριβά, και αυτές τις μέρες ακόμα ακριβότερα, γιατί βρίσκεσαι στην καρδιά των γεγονότων. Πιο έξω βρίσκεις πολύ πιο φθηνά και πίστεψέ με έχουν ρίξει πάαααρααα πολύυυ τις τιμές. Κρίμα που το ακύρωσαν. Έπρεπε να έρθετε εσείς στη θέση τους. :tongue::tongue: Με το καλό να έρθει το μωράκι σας.

Εδω παντως βρεχει και μαλιστα λασπη..γκρρρ!

Και εδώ έβρεξε πριν από λίγο. :mad::-x:-x Άντε να δούμε......


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Βροχη πανελλαδικά εε;;Κι εδω μολις ξεκινησε και ευτυχως καθησα και απολαμβανω την ξεκούραση με ενα ζεστο καφεδακι..ετσι μου΄ρχεται να αναψω και το τζακι!!:tongue:

Κουλουρακια β' φαση εχουμε το απόγευμα, μιας και η α' φαση μας τελειωσε!Θα κανω της Ντινας τωρα για να συγκρίνω...

Σημερα ο Αναστασης ηρθε με χειροτεχνία του Εσταυρωμένου και όση ωρα ετοίμαζα τραπέζι και τάιζα το Δημ εκεινος εμου ελεγα για τα πάθη του Χριστού, τη Σταυρωση και την Ανασταση..Με δικα του λόγια φυσικα, αλλα τόσο όμορφα και με ενα περίλυπο ύφος..μου'ρθε να τον φάω!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!! Με το καλό οι γιορτούλες και οι δραστηριότητες των τέκνων σας! Πολύ ωραία ακούγονται όλα!

Κικίτσα μου εύχομαι οι ιώσεις να σας αποχαιρετήσουν πια μια και καλή και να μην σας ξαναθυμηθούν ποτέ! (αρκετά σας κατσικώθηκαν νομίζω..

Ξύπνησε ο γιόκας μου.πάω να τον πάρω πριν μου ξυπνήσει και την Εύα!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παιδια!!!

Επιτελους παρασκευη σημερα!Ελπιζω να μας κανει καλο καιρο το σκ.

Αισιως μπαινω στην 20η εβδομαδα ,το φαγαμε το μισο και ουτε που πηρα χαμπαρι.

Καλα να περασετε


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Επιτέλους Παρασκευή .Ακόμα 2 μέρες δουλειά και μετά ξανά στις 17/4 :D.Άντε να ξεκουραστούμε λίγο γιατί δεν παλεύεται το θέμα.

Χθες φτιάξαμε κουλουρακια με την μικρη πήγαμε πήραμε και μπισκοτιέρες και ετοιμασαμε τα δωρακια για τις δασκαλες μας.

Τελικα από ότι διαβασα ολες το ιδιο καναμε . Χα χα!

Αυτην την εβδομαδα ειχαν πολλες δραστηριοτητες στον παιδικο.

Βαψανε αυγα φτιαξανε κουλουρακια και διαφορα καλαθακια κτλ τα οποια θα τα δω σημερα που θα τα παρουνε.

Α να σας πω και τι περασα με τα αυγα.

Τους ζητησανε να παει το κάθε παιδακι από 3 αυγα βρασμενα .

Ξεκιναω λοιπον κατά τις 11 το βραδυ που το θυμηθηκα να βραζω και στο βρασιμο μου ραγιζει το ένα .Ε λεω οκ θα βρασω άλλο .

Το παιρνει η μικρη το τρωει.

Βραζω άλλο ένα το παιρνει το τρωει και αυτό .Το επομενο ραγισε παλι και για να μην τα πολυλογω κατά τις 12 τα ειχα καταφερει να βρασω 3 αυγα.

Και μην πειτε γιατι δεν εβρασα περισσοτερα από την αρχη .

Δεν το ειχα το θεματακι ημουν κομματια λεμε!!!!!!!:oops:

Να πω επισης ότι την προηγουμενη εβδομαδα μας εφερε η νονα την λαμπαδιτσα μας και τα ρουχακια μας .Πανεμορφα !!!

Λεμε αυριο να παμε μια βολτιτσα στην αγορα (χωρις τη μικρη όμως ) να ψωνισουμε και κανενα εχτρα ρουχακι γιατι τα παντελονακια μας εγιναν όλα ψαραδικα.

Τα ειπα μαζεμενα αλλα δεν ειχα χρονο να μπω καθολου και αναπληρωνω τα κενα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παιδια!!!

Επιτελους παρασκευη σημερα!Ελπιζω να μας κανει καλο καιρο το σκ.

Αισιως μπαινω στην 20η εβδομαδα ,το φαγαμε το μισο και ουτε που πηρα χαμπαρι.

Καλα να περασετε

Πραγματι ουτε και εγω κατάλαβα τιποτα:tongue::tongue:

Ευχομαι να περασει ετσι και ο υπολοιπος καιρος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σουλα και με το καλο η αδεια, καλη ξεκουραση!

δηλαδη και να μην εσπαγαν ειχες σκοπο να τα βαφεις ενα ενα ;;χαχαχα!Καλο!

Οσο για τα ρουχα σε νιωθω.....ασε και δεν τον προλαβαινω λεμε...παλι απο καλοκαιρινα τιποτα δεν εχουμε...και αυτα που φοραει τωρα με τα βιας μας βγαζουν τη σεζον αφου ειναι λιγο ταμτακος ηδη αλλα δε μπορω να παω τωρα για παντελονια και φορμες και που να βρω δλδ..θα βαλει μια και καλη ανοιξιατικα,καλοκαιρινα...Ουφ...πολυεξοδο το αγορι μου και στα ρουχα και στα παπουτσια...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...