Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημέρα κι από την μουντή θεσ/νίκη.

Εμείς Πάσχα στο χωριό όπως κάθε χρόνο. Ελπίζω να έχει καλό καιρό να χαρεί ποδόσφαιρο στην αυλή το μαναράκι μου ;)

Καλά ρίτα με τόσα άτομα εκεί στο πεθερικό κι εγώ δεν θα πήγαινα. :rolleyes:


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κούκλες!!

Που εξαφανιστηκατε πάλι καλέ;;

Εμεις εδω , λίγο απ'όλα!Δουλειτσες, μαγειρεματα, παιχνιδια την αυλή με τα μικρα, εχουμε και το κοτοπουλάκι μας απο χτες!Το καημενακι επεσε απο τον πάγκο που το ειχαμε προχειρα στο κουτι του αυγουλαρα (πήδηξε εξω) μεχρι να μας φερει ο μπαμπας μας το βραδυ ενα ανετο κουτι και κουτσαινει..Το λυπήθηκα πολύ!:(:( Σημερα ειναι ησυχο και κουρνιασμένο ενω χτες γλώσσα δεν εβαλε μεσα!

Ηρθαν κι οι νονοί μας με παιχνιδολαμπάδες και όμορφα ρουχαλάκια!Κι εμεις πήγαμε στα 2 και περιμενει το 3ο το μικρότερο να πάμε αυριο το πρωί..

Παραλάβαμε και τα καλούδια απο τον παιδικό, αυγουλάκια ζωγραφιστα, κουλουρακια made by kids,λαμπάδα και καλαθακι αυγων (χειροτεχνία), δωσαμε κι εμεις την Παρασκευη τα δικα μας χειροποιητα ευχετηρια δωρακια και αρεσαν πολύ!

Και του χρόνου στα παιδακια μας!Καλές ετοιμασίες σε όλες και φιλάκια πολλά!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Α πα πα πα...Πετρουλα δε μπορω να διαβαζω για το κοτοπουλακι σας...εχω και κακια εμπειρια οπως σου ειπα και σπαραζω...

Αρμακι να χαιρεσαι το Βασιλακη και απο εδω!!!!Γερος και καλοτυχος παντοτε.

Και του χρονου οι ετοιμασιες μας κοριτσια!!!Με το καλο να ερθουν ο γιορτινες μερες .

Καλη Ανασταση να εχουμε ολοι, με υγεια πανω απο ολα.Καλο δρομο σε οσους φυγουν και καλα να περασουμε οτι κι αν κανουμε.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και απο'μένα.

Χρόνια πολλά εύχομαι στο Βασιλάκη της Άρμας και να είναι σιδερένιος ο ζουζούνος.

εμείς είμαστε καλά...απλά τρέχω να προλάβω να καθαρίσω το σπίτι και να βάλω τα πασχαλινά και δεν προλαβαίνω...το καλό είναι ότι καθάρισα μεν , άφησα το σίδερο δεν και έχουν μαζευτεί ίσα με 10 πλυντήρια...όποια κοπέλα θέλει να έρθει να βοηθήσει και θα έχει και αυγουλάκι κίντερ έκπληξη μετά.

μέχρι σήμερα δουλειά για εμένα και για τον Αναστάση ο παιδικός και απο αύριο θα ειμαι με τα ανταρτάκια μου παρείτσα...να πω την αλήθεια όσο το διαβάζω τόσο περισσότερο σκεφτόμαι μήπως θα ήταν καλύτερα να δούλευα και αύριο.:tongue::tongue:

απο πασχαλινά δεν έχω κάνει τίποτα αλλά έφτιαξα κορίτσια ένα τέλειο νηστίσιμο κέικ σοκολάτα που έχουν ξετρελαθεί όλοι...τη συνταγή μου την έδωσε μια κοπέλα που η γιαγιά της μένει στο Λονδίνο και έχει πολύ πέραση εκεί το κεκάκι...όποια θέλει θα της δώσω τη συνταγή αλλά όχι τώρα για δεν τη θυμάμαι...το βραδάκι θα μπω να τη γράψω έ;;;

και ένα ανεκδοτάκι για να ευθυμήσουμε λίγο:

Είναι δυο νυχτερίδες και κάθονται κλασικά, ανάποδα σε ένα κλαδί...

Λέει η μια στην άλλη:

-Μήτσο ποιά ήταν η χειρότερη μέρα της ζωής σου?

-άστα... Όταν ειχα διάρροια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τσουπ να'μαι...Αγγλίδα στα ραντεβού μου έ;;δεν μπορείτε να πείτε.

άλλαξα και το τικεράκι του μικρού και το έκανα international, έχει αριθμούς, ισπανικά και greeklish...το έκανα επίτηδες για να μη μπορείτε να καταλάβετε πότε έχει γενέθλια ο γιος μου και ζητάτε κέρασμα.:tongue::tongue::tongue:

εν τωμεταξύ τώρα που το ξαναβλέπω το παιδάκι μου φαίνεται πολύ ηλιοκαμμένο...μάλλον βιάστηκα λίγο να μπει το καλοκαιράκι.

λοιπόν για να μπούμε και στο ψητό...η συνταγή έχει ως εξής:

3/4 φλ.τσαγιού ελαιόλαδο

2 φλ.τσαγιού ζάχαρη

6 κουτλ. σούπας κακάο

3 φλ.τσαγιού φαρίν απ

2 βανίλιες

2 φλ.τσαγιού κρύο νερό

3 κουτλ.σούπας ξίδι

1 κουτλ.γλ αλάτι.

χτυπάτε το λαδάκι με τη ζάχαρη αρχικά και μετά αναμειγνύετε τα υπόλοιπα υλικά...το ψήνετε στους 160 βαθμούς κελσίου για 45-50 λεπτά.

αυτάααααα

Link to comment
Share on other sites

1051170ystgmgpf0d.gif

Καλημέρα κορίτσια μου..... είχα κάποιες μέρες να μπω εδώ και έχασα επεισόδια :oops::oops::oops::oops:

Πετρούλα κρίμα μωρέ το κοτοπουλάκι.....:(:(:( αχ στεναχωριέμαι με κάτι τέτοια. Μπράβο στα παιδάκια και στις χειρορεχνίες τους. Να είστε καλά και του χρόνου. Μπράβο και σε εσένα και στα καλούδια που έφτιαξες για τις δασκάλες.

Κίκο τι να πω για εσένα;; Το κέικ σου σούπερ, αλλά και το ανέκδοτο τρέλαααααα!!!:-P:razz::-P:razz::-P

Κοριτσάκια μου ό,τι και να κάνετε να περάσετε όμορφα και να χαρείτε τα ζουζούνια σας. Καλό Πάσχα!!!


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Χαθηκαμε παλι αλλα λογικο μαλλον λογω των ημερων.

Ας μονολογησω λιγο!

Χριστος Ανεστη!Και του χρονου με υγεια.Περασαμε πολυ ωραια,παραφαγαμε βεβαιως- βεβαιως,ο Γρηγορης ξεσαλωσε και τωρα τα κεφαλια μεσα.Απο σημερα σχολειο και δουλεια κανονικα.Μσ τι καιρος ειναι αυτος;;;Τετοια νεροποντη απο τη νυχτα...α πα πα πα

Κατα τα αλλα ειμαστε καλα ,εγω την ψιλοαρπαξα και εχω συναχι ,αλλα οκ την παλευω.Το μωρο ειναι καλα,κανει την παρουσια του αισθητη.

Κικιτσα μερσι για τη συνταγη θα εκτελεστει ανεξαρτητα νηστειας.

Πως περασατε εσεις;

Kisses!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρόνια Πολλά! να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας και τους άνδρες μας (μην τους ξεχνάμε και αυτούς)! Εμείς από Μ. Παρασκευή γυρίσαμε χθες από ένα χωριό έξω από τα Καμμένα Βούρλα (1.5 ώρα από Αθήνα). Τα περάσαμε πολύ ωραία και ξεκούραστα, ήμασταν καλεσμένοι σε ένα άνετο σπίτι και σουβλίσανε αρνιά σε ένα άλλο, είχα και πεθερά και δύο κοπέλες για να αλλάζουμε χέρια τον μπεμπούλη μας όταν χρειαζότανε. Βγήκαμε κιόλας, τρόπος του λέγειν, στο μπαρ της περιοχής :):). Βόλτες στην πλατεία με την παιδική χαρά, και άλλη μια παιδική χαρά μπροστά στην παραλία του χωριού, και κατά τα άλλα μάσα πολλή μάσα! Θέλω δύο τρεις μέρες αποτοξίνωση δεν το συζητάω. Και γλυκάαααααα.... ατελείωτα.. Και χωρίς να μαγειρέψω!! Αυτά είναι..


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά!!!!!

Sunsun, κάπως αντίστοιχα περάσαμε κι εμείς! Φύγαμε την Παρασκευή, γυρίσαμε χθες. Πήγαμε στα πεθερικά μου, σ'ένα χωριό λίγο έξω από την Τρίπολη. Πολύυυυυυ φαγητό! Ύπνος, ξεκούραση, άραγμα... (αφού οι παππούδες αναλαμβάναν την μικρή) κάναμε τις βολτίτσες μας (με και χωρίς την Σοφία), ήπιαμε και τα ποτάκια μας... όλα καλά!

Μόνο ο καιρός μας τα χάλασε λιγάκι....

Αααα! Και θυμίστε μου σας παρακαλώ, να μην ξανακάνω Ανάσταση σε χωριό!!!! Εκεί δεν είναι σαν την Αθήνα! Λέει ο παπάς το "Χριστός Ανέστη" και δεν φέυγει κανείς από την εκκλησία!!!! Ψάχναμε να βρούμε δικαιολογία για να φύγουμε... (μόνο που δεν έδωσα και μια τσιμπιά στην Σοφία για να βάλει τα κλάματα!)


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια. Χρόνια Πολλά και από εδώ. Βλέπω όλες, άλλες λίγο - άλλες πολύ, περάσαμε καλά. Και εμείς ξεκουραστήκαμε, αν και ο καιρός δεν μας επέτρεψε να βολτάρουμε όπως θα θέλαμε. Τουλάχιστον κράτησε και δεν έβρεξε για τους Επιταφίους τη Μ. Παρασκευή και το Μ. Σάββατο και τις Αναστάσεις :P:p:p Τεσπά. Κρατάμε την όρεξή μας για τπυ χρόνου που το Πάσχα θα είναι 5/5:tongue::tongue::tongue: Από αύριο δουλειά και ήδη από σήμερα με πήραν τηλέφωνο να με ενημερώσουν για κάτι εκκρεμότητες...... γκρρρρ :mad::mad::mad::mad: Και δεν μπορώ και να ηρμήσω και να πω ''Πέμπτη - Παρασκευή και ακολουθεί ΣΚ'', γιατί με τις εκλογές δεν ξέρω τι βάρδια θα μου ξημερώσει :confused::confused::confused: Τεσπά.

Αααα! Και θυμίστε μου σας παρακαλώ, να μην ξανακάνω Ανάσταση σε χωριό!!!! Εκεί δεν είναι σαν την Αθήνα! Λέει ο παπάς το "Χριστός Ανέστη" και δεν φέυγει κανείς από την εκκλησία!!!! Ψάχναμε να βρούμε δικαιολογία για να φύγουμε... (μόνο που δεν έδωσα και μια τσιμπιά στην Σοφία για να βάλει τα κλάματα!)

Δεν μου το έλεγες να σου στείλω την Αλεξάνδρα;; Με τα πυροτεχνήματα έμπηξε τα κλάματα φύγαμε άρον - άρον. Όχι ότι θα καθόμαστε, αλλά τώρα είχαμε και δικαιολογία :tongue::tongue::tongue:


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά , Χριστός Ανέστη και του χρόνου να είμαστε καλά, να χαιρόμαστε τους εορτάζοντες.

Καλή επάνοδο σε όλους όσους επιστρέψανε.

εμείς δεν πήγαμε πουθενά αλλά περάσαμε όμορφα, ύσηχα και φάγαμε του σκασμού , 2 κιλάκια συν είμαι σήμερα 19/4 αλλά δεν πτοούμαι , συνεχίζω ακάθεκτη.

ΠανΜαρ έπρεπε να είχες έρθει στη δική μας εκκλησία που πριν τελειώσει το Χριστός Ανέστη είχαν εξαφανιστεί όλοι και φώναζε ο παππάς : μη φεύγετε ακόμα ,σας παρακαλώ καθήστε λίγο.:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βρε τώρα θα ξέρω για του χρόνου!!! Και Τρίπολη να ξαναπάμε, θα πηγαίνω στο δίπλα χωριό για Ανάσταση, που δεν μας ξέρει κανείς, οπότε στο τρίτο "Χριστός Ανέστη" θα μπαίνω στο αυτοκίνητο!!!

Γιοβάννα τόσο αργά πέφτει το Πάσχα του χρόνου? Ωραία!!! Θα είναι φουλ άνοιξη! Μ'αρέσει!

Θα φας πήξιμο με τις εκλογές? Δεν μπορείς να "χρησιμοποιήσεις" την εγκυμοσύνη σου? χαχαχα!

Κουκουρούκου μου πάχυνες λιγάκι? Σε πιστεύω! Κι εγώ μία από τα ίδια!!! Μέχρι και η Σοφία ξεπέρασε τα 17 κιλά!!! Έχει κάνει κιλούμπα, προγούλια... απαπα... πώς θα βγει με μαγιώ το καλοκαίρι?

Αααα! Ξέχασα να σου πω χθες: με γεια το τικεράκι του Δον Μήτσου! Πολύ ωραίο!

Και μιας και είπα για τικεράκια... για να βλέπω να αλλάζει και κάποιο άλλο τικεράκι και αντί για κίτρινο παπάκι να γίνει κάτι σε ροζ....


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...