Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ εδω εχει ηρεμία...περασα να πω μια καλησπερα!

Σουλα που χαθηκες ρε?Ξεχασα να σου πω οτι σε ειδα όνειρο..Θα πηγαίναμε στη Ριτα και θα οδηγουσα εγω αλλα οπως πάντα καθυστερησα και βραδιασε, ειχα ενα αγχος....άλλο πραγμα!Ειδα κι εσενα με το τεραστιο δωρο και σαστισα!Εγω πήρα κτ απο το δρόμο..αν φτασαμε δεν ειδα, έμεινα με το αγχος της βραδινης οδηγησης στην εθνικη οδό!!

Αντε καλό μας βράδυ!!!

Πετρουλινι εδω ειμαι!!!!!!

Τωρα καταλαβα πολλα που διαβασα το ονειρο!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κικίτσα μου ευχομαι να εινια τα τελευτια περαστικα που σου λεω.

Αντε πια σε λιγο θα δουμε και Ανοιξη (αν το παρει αποφαση και ο καιρος) και θα ηρεμησουμε ολοι.

Μαρινα μου χρονια πολλαααααααααααααα!

Ειμαι γαιδουρα μεγαλη το ξερω αλλα το εχασα γμτ:oops::oops::cry::cry:

Μαρακι (πανμαρ) 3 αυγουλακια θα βαψεις???Απο ενα στον καθενα ?:tongue:

Ιωάννα μου τι ειναι τα βρωμομπισκοτακια?????:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Τελευταία μέρα στη δουλειά και μετά ξανά 19/4 εγώ. Αχ τι καλά!! Θα ξεκουραστώ και θα χαρώ λίγο το κοριτσάκι μου, το οποίο χτες ήταν η καλύτερη βοηθός που είχα, αφού κάθησε 2 ώρες στο τραπέζι να φτιάξει κουλουράκια. Τέλεια ήταν. :D:D:D Το βράδυ βέβαια έπεσε τέζα. Κάποια στιγμή δεν είχα άλλο ταψί να βάλω και περίμενα να βγει μια δόση και αυτή φώναζε: ''Μαμά φέρε κάτι να βάλω τα κουλουράκια μου''. Βέβαια εγώ παιδεύτηκα μετά μέχρι τις 02.00 για να τα φτιάξω όλα και να καθαρίσω το χαμό αλλά δεν πειράζει. Είναι όλα όμορφα και ωραία και σήμερα το πρωί τα πήγε ο καλός μου.

Πετρούλα με συγκίνησες με αυτό που έγραψες για τον Αναστάση. Όντως εκείνη την ώρα θα ήταν για φάγωμα και φιλιά. :P:p:p

Ιωάννα μου τι ειναι τα βρωμομπισκοτακια?????:confused:

Σε πιάνω αδιάβαστη. Δες εδώ.

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=5206&Itemid=49

Τα αυγά αλήθεια ένα - ένα είχες σκοπό να τα βράσεις; :confused:


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Α πα πα δεν με καταλαβατε !!!

Απο την αρχη εβαλα και τα 3 αυγουλακια απλα δεν σκεφτηκα να βαλω κανενα παραπανω για την περιπτωση ατυχηματος.

Και στη συνεχεια αφου εφαγε η μικρη τα δυο εγω παλι ενα ενα τα αναπληρωνα .

Καταλαβατε ή θελετε να κανω και κ..κα?

Χα χα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α πα πα δεν με καταλαβατε !!!

Απο την αρχη εβαλα και τα 3 αυγουλακια απλα δεν σκεφτηκα να βαλω κανενα παραπανω για την περιπτωση ατυχηματος.

Και στη συνεχεια αφου εφαγε η μικρη τα δυο εγω παλι ενα ενα τα αναπληρωνα .

Καταλαβατε ή θελετε να κανω και κ..κα?

Χα χα

Αχ sorry φιλενάδα.... δεν σε επιάσα με την πρώτη. Τώρα το κατάλαβα. Μην κάνεις κ..κα.:tongue::tongue:


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

[

Μαρακι (πανμαρ) 3 αυγουλακια θα βαψεις???Απο ενα στον καθενα ?:tongue:

αααα Σούλα νομίζω ότι διαβάζεις βιαστικά! είπα ότι θα βράσω μόνο τρία αυγά? όοοοοχι! δεν το είπα! δεν ανέφερα αριθμό! είπα απλά ότι θα βράσω αυγά και μετά θα βάψει ο καθένας τα δικά του! :tongue: να! για να μη μου βγάζεις μόνο εσύ γλωσσα!

θα έχεις άδεια κοριτσάκι? και η Γιοβάννα και η Πετρούλα? άντε... να χαρείτε τα παιδάκια σας όσο μπορείτε!!!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

αααα Σούλα νομίζω ότι διαβάζεις βιαστικά! είπα ότι θα βράσω μόνο τρία αυγά? όοοοοχι! δεν το είπα! δεν ανέφερα αριθμό! είπα απλά ότι θα βράσω αυγά και μετά θα βάψει ο καθένας τα δικά του! :tongue: να! για να μη μου βγάζεις μόνο εσύ γλωσσα!

Αααα ωραία..... άλλα αντ' άλλων διαβάζουμε όλες εδώ μέσα :tongue::tongue:

Ιωάννα και του χρόνου τα κουλουράκια σας!!!! Και με επιπλέον χέρια για βοήθεια! χαχα!

Τα Πικουλινοκουλουράκια έφτιαξες?

Λες να με βοηθάει και ο μπέμπης από του χρόνου; :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Ναι της Πικουλίνας μας έφτιαξα και μου είπαν και οι δασκάλες στο σχολείο τα καλύτερα σχόλια. Η πλάκα είναι ότι τα έστειλα το πρωί αλλά εγώ δεν είχα δοκιμάσει γιατί χτες τσουρουφλάγανε :tongue::tongue::tongue: και το είχα και ένα άγχος μήπως είναι μάπα. Έφαγα όμως το μεσημέρι και είναι σούπερ.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσακια!Καλημερα για την ακριβεια...μολις καθησα, βολταραμε απο το μεσημερακι!Ειπαμε να πάμε σημερα για τα ψωνια μας μιας και αυριο θα γινεταιχαμος και μεσοβδομαδα καπως δυσκολα..Μονο για βολτα αν παμε!Τελικα πραγματι ειχε ησυχια και ψωνισαμε για τα παλικαρακια μας ωραια πραγματα!Πήραμε και τα δωρακια σε ανιψια και βαφτιστηρια και τωρα αναμενουμε τις μερες να τους τα δωσουμε!

Η μερα των κουλουριων σημερα ετσι?Τα εστειλα κι εγω στις δασκάλες μας και τελικα ο μαθητης θα πάει αλλες 2 μερες σχολειο..Την Μ.Δευτερα και τη Μ.Τριτη κανονικά και μονο τη Μ.Τεταρτη θα πάνε για μια ωρα να παρουν τα κουλουρακια που θα φτιαξουν την Τριτη και θα ψησει ο μαγειρας..Ο Χρ ειπε στην κυρια του πως μαλλον δεν θα τον στειλουμε, εκεινη ομως του είπε να τον πάει την Τριτη γιατι στο τέλος θα τους δωσουν κοτοπουλάκια!!:confused:

"Τι κοτοπουλάκια Χριστακη??" (ρωταω)

"Εεε ξερω εγω , κοτοπουλάκια μου ειπε...μηπως δεν καταλαβα καλά????":rolleyes:

Τι να κανω η μανα?Να το στειλω το παιδι..??και τι σόι κοτοπουλάκια θα ειναι αυτά?Αληθινα, ψευτικα, μαγειρευτά.....???

Καληνυχτα κοριτσια..sorry που δε σχολιαζω αλλα δε μου εφτανε η απογευματινη βολτα ειχα και κόσμο στο σπιτι(την αδερφη μου)

Τωρα εχω 4 παιδια που κοιμούνται, το Χριστακη διπλα που ροχαλίζει και τον πάγκο φορτωμενο!!Καλά να περασετε το Σ/Κ!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Πετρουλα εγω λεω να τον στειλεις.Εμαθα και απο φιλες μου οτι φετος οι δημοσιοι παιδικοι θα λειτουργησουν μεχρι Μ.Τεταρτη.Μαλιστα η φιλη μου που εχει χρονια τα παιδια της στον παιδικο μου ειπε οτι φετος για πρωτη φορα βλεπει μεγαλο ζηλο απο τις δασκαλες,αυγα,σοκολατενια αυγα,κουλουρια ,κατασκευες κτλ.

Ισως τους ζορισαν οι δημοι,μακαρι.Παντως γιατι να μην παει;Και σπιτι να ειναι τι θα κανει;Ας παει και το πολυ-πολυ τον περνεις νωριτερα.Και εγω μαλλον δε θα δουλεψω αυτη τη βδομαδα απο Μ.Τριτη και μετα αλλά θα τον στειλω κανονικα αφου εχουν ενα σωρο δραστηριοτητες αυτη τη βδομαδα.

Οσο για τα κοτοπουλακια ελπιζω να μην ειναι αυτα τα ζωντανα που πουλανε και εδω στις λαικες...Αχ εχω πολυ κακη εμπειρια, καθε χρονο εσκαγα στο κλαμα να μου παρουν και τελικα ενεδιδε η μαμα μου κι αυτα ψοφουσαν μετα απο 2-3 μερες..α πα πα..

Για το Χρ. τι περιμενες να σου δωσει και επεξηγησεις; σιγα..εκτελεστικα οργανα ειναι σαν τον δικο μου!χαχα!!

Φευγουμε για δουλιτσες και βολτα.Καλο σκ!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και σημερα!!!

Ριτα εννοειται ότι θα τον στειλω βρε, δυο μερες δεν ειναι και λίγο...χαχα

Το κοτοπουλάκι αν ειναι αληθινό σκεφτηκαμε με τον Χρ να το βαλουμε μαζι με το Σίμπα, γιατι όπως λές ποσο να αντέξει..??Εεεε ας κανει κι εκεινος Πασχα!!

Οσο για τις κυρίες μας είναι δραστήριες και πρόθυμες να φτιαξουν και να μαθουν στα μικρα πολλά πραγματα!Το έχω ξαναπεί οτι ειναι πολύ οργανωμενες σε όλα τους!Ιδιωτικό σταθμό δεν εχουμε αλλα ο παιδικος αυτος βαζει κατω πολλούς ιδιωτικούς!Επίσης, μόνο πίεση απο τη διοίκηση δε δέχονται η οποία δεν ενδιαφερεται για τα σοβαρά θεματα του τόπου, για το πρόγραμμα των παιδικών θα ενδιαφερθεί?Ειναι νέα κορίτσια που αγαπάνε τη δουλεια τους και τα παιδια, δε θες και τπτ αλλο νομίζω..

Καλή βόλτα και καλά ψώνια!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εδώ ένα γεια :P:p:p:p:p Κάναμε και εμείς, ''τα κορίτσια'' που λέει και η Αλεξάνδρα, τη βόλτα μας σήμερα και κατάφερα να κάνω αρκετά από τα προγραμματισμένα ψώνια μου. Βασικά για το βαφτιστήρι μου ψώνισα και ένα παιχνίδι για τον αδερφό του γιατί δεν μου πάει να μην έχω κάτι και γι΄αυτόν. Τη λαμπάδα τελικά μου την έφτιαξαν, με ένα ξύλινο παιχνίδι πάνω, και έγινε πολύ όμορφη.:P:p:p:p Ένα δώρο που θέλω να πάρω στην κουμπάρα μου και τα Πασχαλινά αυγά τα αφήνω για Δευτέρα.

Πετρούλα μπράβο που οι δασκάλες ασχολούνται τόσο. Εγώ το πιστεύω πολύ αυτό και δίνω βάση στην ηλικία, γιατί κακά τα ψέμματα, όσο πιο μεγάλη είναι μια δασκάλα τόσο λιγότερη όρεξη έχει να κάνει πράγματα. Έχει κουραστεί, έχει πιθανόν δικά της παιδιά και προβλήματα. Όχι ότι δεν υπάρχουν και μεγάλες κυρίες που τα δίνουν όλα για τα παιδιά και έχουν διάθεση να τους μάθουν, αλλά οι περισσότερες δεν έχουν αντοχές.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!Καλη Μεγαλοβδομαδα!

Με το καλο να ερθει το Πασχα και να περασουμε ολοι ομορφα, με υγεια, τις μερες αυτες.

Εμεις τελικα δε θα παμε στο χωριο γιατι τωρα που παντρευτηκε και αλλος ο ...κουνιαδος μου( ;;; )παραμαζευομαστε πολλα ατομα και μεσα σε ενα σπιτι συν την εγκυμοσυνη με μια μονο τουαλετα δε γινεται....θα ειμασταν 12 ατομα που θα μεναμε εκει συν τους εξτρα για τραπεζια κτλ.

Αλλά μας εχουν καλεσει καλοι φιλοι σε εξοχικα μερη κοντα στη Αθηνα και θα περασουμε ετσι χαλαρα τις μερες αυτες.Η αληθεια ειναι οτι το προτιμω γιατι βαριομουν αφανταστα να παω.Ετσι οπως το κανονισαμε,ο γρηγορης θα παιξει πολυ, και γενικως θα αλλαξουμε παραστασεις φτανει να μας κανει καλο καιρο.

Εσεις, εκτος απο τη Γιοβαννα που ειναι ευνοητο οτι θα ειναι Κερκυρα,τι θα κανετε;


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...