Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγώ τώρα σας πήρα χαμπάρι :D:D είχα μια ατονία αυτές τις μέρες και δεν μπήκα καθόλου γιατί την έπεφτα στις 10 το βράδυ! ο μικρός με όλα τα εισπνεόμενα είναι καλύτερα και τη γλιτώσαμε γιατί μας είπε τη Δευτέρα ο παιδίατρος οτι αν δεν καλυτερέψει θα ξαναμπαίναμε νοσοκομείο λόγω του ιστορικού της βρογχιολίτιδας!

giovanna μια χαρά είναι τα αποτελέσματα! προχωράμε...

ριτα σκέψου οτι όταν με το καλό γεννήσεις και λίγο πριν γιατί είναι και οι προετοιμασίες θα βάζεις ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ πλυντήριο!! σεντονάκια ρουχαλάκια χεθμένα-καθουρημένα, πετσετάκια κτλ κτλ χώρια τα δικά σου που μπορεί να είναι με γουλίτσες (φτου φτου να μην έχετε) και να αλλάζεις 2-3 φορές τη μέρα! κάτσε μη σου πω κι άλλα και μου αναστατωθείς :D:D

κικο δεν βλέπω εισαγωγή κυρίως θέμα και επίλογο στα γραπτά σου. μάλλον επαναλαμβάνεσαι... αλλά με το σίδερο τα πας πολύ καλά mary poppins!

πανμαρ ωραία τα βραδάκια με τα ποτάκια. Εγώ προς το παρόν απέχω αλλά μου λείπουν πολύ!

να σας πω φανταστικό θέμα που ασχολήθηκαν τα μικρά στον παιδικό. Η μαμά μιας συμμαθήτριας είναι γεωλόγος και δουλεύει στο Αττικό Μετρό. Τους πήγαν λοιπόν μια μέρα να δουν το μετρό και τα αρχαία που εκτίθενται και μετά αρχισαν θέμα "κάτω από τη γη". Εδώ και κανα μήνα μιλάνε, ζωγραφίζουν και παίζουν ρόλους για το τί υπάρχει κάτω από τη γη και σήμερα μου έφερε φωτοτυπίες με ωραία ιστοριούλα και εικόνες για το τί είναι και πώς φτιάχνεται το μετρό και γιατί υπάρχει (πχ γιατί δεν υπάρχουν πετούμενα αυτοκίνητα, γιατί δεν υπάρχουν ατομικά αεροπλανάκια κτλ) που το είχε ετοιμάσει η μαμά αυτή. Τέλειο;;!!

παρεπιπτόντως έχουμε 1η Απρίλη την ανοιξιάτικη γιορτή και έχει δραστηριότητες, βιβλία καινούρια επιλεγμένα, κήπο, φαγητό, και διαγωνισμό cheese cake αν ενδιαφέρεστε οι προκομένες! τα έσοδα πάνε στη βιβλιοθήκη μας.


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πανμαρ και εγώ ζήλεψα τη βραδιά σας.... ;)

Προσπαθώ να πείσω τον δικό μου να οργανωθούμε για το σκ που κλείνουμε 12 συναπτά έτη μαζί αλλά με φτύνει...:mad::-x:-x Άντρες! Πεταμένα λεφτά!:tongue:

Εγώ δεν συμμετέχω στο θέμα στεγνωτήριο αλλά σύμφωνα με την επαγγελματική γνώμη του αντρούλη μου τα ρούχα πρέπει να τα βγάζεις αμέσως αν θέλεις να γλιτώσεις λίγο σίδερο...:cool:

Πάω στα τέκνα, το μεσημέρι άκουγα την Αναστασία να βήχει αρκετά...


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πανμαρ και εγώ ζήλεψα τη βραδιά σας.... ;)

Προσπαθώ να πείσω τον δικό μου να οργανωθούμε για το σκ που κλείνουμε 12 συναπτά έτη μαζί αλλά με φτύνει...:mad::-x:-x Άντρες! Πεταμένα λεφτά!:tongue:

Εγώ δεν συμμετέχω στο θέμα στεγνωτήριο αλλά σύμφωνα με την επαγγελματική γνώμη του αντρούλη μου τα ρούχα πρέπει να τα βγάζεις αμέσως αν θέλεις να γλιτώσεις λίγο σίδερο...:cool:

Πάω στα τέκνα, το μεσημέρι άκουγα την Αναστασία να βήχει αρκετά...

πεταμένα λεφτά οπως τα λες φίλη! :tongue:

βήχας;;; ξουτ ξουτ ξουτ! :mad:


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ριτα σκέψου οτι όταν με το καλό γεννήσεις και λίγο πριν γιατί είναι και οι προετοιμασίες θα βάζεις ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ πλυντήριο!! σεντονάκια ρουχαλάκια χεθμένα-καθουρημένα, πετσετάκια κτλ κτλ χώρια τα δικά σου που μπορεί να είναι με γουλίτσες (φτου φτου να μην έχετε) και να αλλάζεις 2-3 φορές τη μέρα! κάτσε μη σου πω κι άλλα και μου αναστατωθείς :D:D

χαχα!Δε με τρομαζεις καλε!Γιατι αφενος βαζω καθε μερα πλυντηριο ετσι κι αλλιως ,κι αν οχι καθε μερα σιγουρα μερα παρα μερα ,αφαιτερου ξερω τι παει να πει ρουχα με γουλιες..ασε δε μπορεις να φανταστεις τι εβγαζε ο γρ. και τελος ειδικα τα βρεφικα ρουχα δε με κουραζουν καθολου διοτι οπως εχω ξαναπει εχω πρεσσα ,τα διπλωνω τα βαζω απο κατω και με ενα πατημα(αφου ειναι μικρα και χωραει πολλα απο κατω)εχω ξεπεταξει το μισο βρεφικο πλυντηριο .Ειλικρινα δε μου επαιρναν τα μικρουτισια ρουχαλακια πανω απο 10 λεπτα μαζι με το διπλωμα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άντρες! Πεταμένα λεφτά!:tongue:

θα συμφωνήσω κι εγώ μαζί σου γιατρέ μου!!!

(το ότι ήρθε χθες και μας βρήκε ο καλός μου και μετά εξελίχθηκε έτσι το βραδάκι μας, ήταν επειδή το πρωί του είχα βάλει τις φωνές!!! οπότε την πρώτη μέρα το έπαιξε καλός!)


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τελικά χθες και εγώ και η μικρή ταλαιπωρηθήκαμε με βήχα... και μύξες φυσικά! Σήμερα νιώθω λες και κάπνιζα χθες...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ο μικρός τσατίστηκε γιατί ήθελε και την Αναστασία στο σχολείο....:P

Όσο για τον μεγάλο...δεν ξαναμιλάω...είμαι εκνευρισμένη!:rolleyes::rolleyes::tongue::tongue:


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Τι κανετε;Ερχεται σκ!!!

Εχθες πηγαμε να δουμε το νεογεννητουλι!Ενα μικρουτισκο 2,500 κιλα βρε παιδια ,μια σταλιτσα!!!ή που δε θυμαμαι τα νεογεννητα καλα ή που ηταν οντως μικρουλα !Αλλα ηταν τελεια!!!Ζωηροτατη!!

Ντελενη περαστικα!!

Πανμαρ θα σε παρω να κανονισουμε .

Φιλια


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια και από εμένα. Επιτέλους Παρασκευή!!!! :P:p:pΠώς και πως το περίμενα αυτό το ΣΚ γιατί το προηγούμενο ήμουνα κλεισμένη σπίτι. Θέλω να πάω για ψώνια και να κοιτάξω για λαμπάδα και παπουτσάκια για το βαφτιστήρι μου. Και για εμένα θα ήθελα να ψωνίσω κάτι αλλά δεν ξέρω αν θα μείνει τίποτα σε ρευστό.....:tongue::tongue::tongue:


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Εχθες πηγαμε να δουμε το νεογεννητουλι!Ενα μικρουτισκο 2,500 κιλα βρε παιδια ,μια σταλιτσα!!!ή που δε θυμαμαι τα νεογεννητα καλα ή που ηταν οντως μικρουλα !Αλλα ηταν τελεια!!!Ζωηροτατη!!

Να σας ζήσει!!!!! Καλούτσικο στο βάρος. Μικρούλι αλλά θα πάρει τα πάνω του τώρα.:P:p:p Να το χαίρονται!!


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

ριτάκι μου δεν είχες τόσο μικρό μωράκι βρε γιαυτό δεν θυμάσαι ;)

ενώ ο δικός μου που ήταν 2.500 μιά χαρά θυμάμαι! Μια σταλίτσα, αλλά γρήγορα περνουν τα πάνω τους!

Γιοβάννα μου καλά ψώνια κοριτσάκι μου!

Γιατρέ περαστικά...κι εσύ βήχα ή μονο η Αναστασία; Τσαγάκια ήπιατε;


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατρέ περαστικά...κι εσύ βήχα ή μονο η Αναστασία; Τσαγάκια ήπιατε;

όχι... μόνο τσιγάρα!!!:tongue: περαστικά σας γιατρέ!!!

καλημέρααααααα!

κοιμηθήκαμε με τα "πουλάκια" και ξυπνήσαμε με τα άλλα πουλάκια να κελαηδάνε ανοιξιάτικα!

Γιοβάννα μου, καλά ψώνια και κανόνισε να περισσέψει κάτι και για σένα βρε!

Ρίτα... θα περιμένω πάνω από τ'ακουστικό! :tongue:

Σαρδέλα τόσο μικρούλης γεννήθηκε ο Αστεράκος σου και έχει γίνει κοτζάμ άντρας! Εγώ, πάντως, την Σοφία μωρό δεν την θυμάμαι....


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...