Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

      Μπράβο!!! Τι ωραία νέα!!! 

      πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

      Πιστεύω ήδη να τρώτε 😁

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Πετρούλα τα γενέθλιά του πέφτουν Μ. Τετάρτη οπότε εκείνη την ημέρα μόνο καμιά τουρτίτσα για το καλό να σβήσει το κεράκι του. Μετά το Πάσχα θα κάνουμε μάλλον κανα μινι-παρτάκι γιατί δεν ειμαστε για πολλά...


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα σας!

Στο ποδι απο τις 6 σημερα για να προλαβω κατι δουλεις πριν το γραφειο και κουτουλαω.Εμεις καλα.Εσεις;

Πετρουλα τι ειχε μεσα το τεραστιο δωρο ΜΟΥ δε μας ειπες ομως.Σουλα τι ειχε;;;;

Μαρινα χρονια πολλα!!!

Αρμα τα καλυτερα νεα ηταν αυτα για το Βασιλη!Αντε να ξεμπερδευετε μια και καλη

Επανερχομαι!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα.

Μαρινάκι Χρόνια σου Πολλά, χαρούμενα και ευτυχισμένα :o:o:o:o:o Γιατί όχι γιλεκάκι ο Χριστός;;; ;););) Βρε το Γιώργο!!!!. Εμάς το σχολείο μας μάλλον δεν είναι πολύ χριστιανικό γιατί στα πάθη του Χριστού δεν έχουν αναφερθεί ακόμα. Έχουμε μείνει στις λαμπάδες, στα πασχαλινά αυγά, τα τσουρέκια και τα κουλουράκια ;);)

Πετρούλα να είσαι καλά και του χρόνου να το ξαναφτιάξεις το σπιτάκι σας. Καλορίζικα και τα καινούρια δωμάτια. Και εμένα πάντως μου αρέσει πάρα πολύ αυτή η αίσθηση καθαριότητας που υπάρχει μετά σε όλο το σπίτι.

Άρμα πλησιάζουν τα γενέθλια του Βασιλάκη και ούτε που το καταλάβαμε :):):) Και τα χθεσινά σας νέα είναι τέλεια. Ίσως να μην χρειαστεί και καθόλου, ποτέ, χειρουργείο;


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την Αλεξάνδρα και τα βούτυρα μη νομίζετε ότι και εμένα είναι η καλύτερή μου. Ανατριχίλα με πιάνει αλλά αφού σε αυτήν αρέσει...:tongue::tongue:


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιωαννα αν το βούτυρο είναι με ελαιόλαδο, τι καλύτερο!!

Ευχαριστω για τα καλοριζικα..Το ενα ειναι καινουριο, στο αλλο εκανα μια αναδιαταξη επίπλων , επλυνα ότι μπαινει στο πλυντηριο, κουφωματα , μπαλκονια κι εγινε κι αυτο ανταξιο του άλλου!!

Αφηστε τι επαθα χτες, πλυντηριο στο πλυντηριο, ακουω κτ σα βρυση..ευτυχως ημουν διπλα, πήγα ειδα και ειχε πλημμυρισει το αποθηκακι μου..Ετρεχε νερό απο την πόρτα του πλυντηριου.:shock: Αναρωτιεμαι τι θα γινόταν αν συνεβαινε αυτο τη νυχτα που το βαζω να δουλευει μονο του..Ευτυχως δεν το ξανακανε αλλα πλυντηρια μονο τη μερα πλέον!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, να’μαι και ‘γω έφτασα κι όλας , ναι είμαι ο γνωστός μικρός Νικόλας (άσχετο αλλά ταίριαζε δεν ταίριαζε;;;;;)

Τι κάνετε;

Αρχικά να πω Χρόνια πολλά στη Μαρίνα, να είναι πάντα χαρούμενη και να χαίρεται την οικογένειά της,

Συγχαρητήρια για τις εξετάσεις του Βασιλάκη, αν και δεν ξέρω πολλές λεπτομέρειες , το γεγονός ότι η Μαρία έγραψε πως είναι πολύ χαρούμενη θεωρώ πως όλα είναι καλά.

Να έχουμε καλό μήνα και καλό Πάσχα

Εμείς είμαστε σχεδόν καλά αν εξαιρέσεις τις αμυγδαλές του μεγάλου μου που είναι χάλια για άλλη μια φορά και το μυξοβήχα του μικρού και αναμένουμε τις πασχαλινές διακοπές για να «ξεκουραστούμε» και συγχρόνως να «ξεθεωθούμε» στο παιχνίδι.

Οι εγκυούλες διαβάζω ότι είναι πολύ καλά και πολύ χαίρομαι. να πω στη Γιοβάννα ότι και εμρίς τρώμε βούτυρο μανιωδώς , ειδικά το παγωμένο Lurpak και μαζί με το γιο και εγώ μαζί…εγώ πάλι δεν έχω κάνει καμία καθαριότητα και στη σκέψη μόνο αγχώνομαι για το πότε θα τα προλάβω.

Αυτά τα ολίγα λοιπόν…και εις αύριον τα σπουδαία.

Κυρα ΠανΜαρ γιατί ξέρω και ο γιος μου να παίζει κιθάρα…να τον στείλω την επόμενη φορά να τον δείτε και αν δεν είναι πολύ καλός κρατήστε τον καμια δεκαριά μέρες να του μάθετε; Τι λες;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές φιλενάδες, τα καλύτερα και για εσάς εύχομαι!

Κίκο μου αρρωστούλικα τα Αρμόπαιδα? Όταν αρρωσταίνει κι ο μεγάλος, έχεις τουλάχιστον κάποιον να τα φυλάει?

Αρμάκι ο γιος σου είναι κριαράκι ε? Ωχ ωχ ωχ!Μόνο αυτό σου λέω, όσους άντρες ξέρω κριούς (και είναι πολλοί) είναι απίστευτα ζωηροί και ριψοκίνδυνοι! Χαρά στο κουράγιο της μανούλας τους εν ολίγοις! Εϊδες το δικό μου το θκατούλι? Εκεί που στενοχωριόταν με τη μικρή Ελένη τώρα μου έγινε αιμοβόρος!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο παρεάκι!

Τι κανετε?

Κικη μου αδιαθετα πάλι τα κουκουρόπαιδα?Για το Πασχα θα ειστε καλύτερα και θα χαρειτε τις ανοιξιατικες μερες!Θα παρεις καθόλου αδεια?

Μαρινακι το εσβησες χτες το κερακι?Και του χρόνου κορίτσι μου!Να εισαι γερη!

Εμεις πήραμε μια λαχταρα χτες αλλο πραγμα...Τσιμπήσαμε το βραδακι και τακτοποιουσα την κουζίνα, ο Χρ. βγηκε για λίγο να κλειδωσει τα αυτοκίνητα και τα μικρα αλώνιζαν πέρα δωθε..Τον τελευταιο καιρό ο Αν βγαζει τη μπλούζα του και τη γυρναει στον αερα νομιζοντας πως ειναι κανενας υπερηρωας κι ενω τον εχουμε μαλώσει αρκετες φορες γιατι κυνηγαει τον Δημ και τον κοπάναει με τη μπλούζα αυτος συνεχιζε...Χτες λοιπόν πάνω σε αυτο το παιχνιδακι πήρε παραμάζωμα μια γυαλινη γονδολα που εχω ψηλα σε ραφι, σπάει η γόνδολα και μεχρι να φτασω βλέπω τον Δημ, ο οπόιος ηταν διπλα με γυαλι στο χερι..τον παιρνω κατευθειαν (ο Αν την ειχε κανει ηδη, κρυφτηκε το παλιόπαιδο), μετα βλέπω τα αίματα και φρικαρω...Κοπηκε ο καημενουλης στην ακρη του δείκτη, ειδαμε και παθαμε να σταματησουμε το αιμα γιατι φυσικα δε συνεργαζοταν ο μικρός..Ευτυχως δεν ηταν κτ βαθύ αλλα το κοψιμο απο γυαλι ποναει και ο καημενος γκρινιαζε και μας εδειχνε συνεχεια το δαχτυλάκι του σηκωνοντας το...

Ουφφφ μπόρα ηταν και περασε!

Απο αύριο αδεια για 10 μερες, θα κλεισει και ο παιδικος και θα την βγαλω σπιτι με τα παιδακια μου!Σημερα ο Αν βαφει αυγουλάκια, μας ζήτησαν 2 αυγα βρασμενα, και αυριο κουλουρακια πασχαλινά!Πρεπει να ετοιμασω και το δωρακι των κυριων..Τα δικα σας θα κανουν διακοπές?


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!

Και εμεις εχουμε μπει σε Πασχαλιατικο mood!

Βρηκα ευκαιρια εχθες που τον κατεβασε ο παππους του για παιχνιδι τον μικρο και στολισα και το σπιτακι μου ,ναι ναι εχω και Πασχαλινο ντεκορ (joa που γελας αν διαβαζεις) και ετοιμαζομαι για κανα κουλουρι ,τσουρεκι κτλ.

Απο βδομαδα ο Γρηγορης εχουν πολλες δραστηριοτητες στο σχολειο.Θα βρασουν και θα βαψουν αυγα,θα πλασουν κουλουρακια,θα πανε θεατρο,θα κοινωνησουν στο εκκλησακι του σχολειου ,θα τα πανε στο δασος να μαζεψουν λουλουδια για το φυτολογιο τους και αυτος ο μηνας εχει και παρα πολλα άλλα.

Το σχολειο θα ειναι κλειστο απο Μεγαλη Πεμπτη εως και Τριτη του Πασχα.Δωρακια θα φτιαξω εγω για τις δασκαλες μαζι με τον Γρηγορη.

Εχθες το βραδυ φτιαξαμε και παγωτο παρεα και σημερα περιμενει να το φαει!

Κικη ελπιζω το πασχα οι ιωσεις να σας χαιρετησουν και να περασετε τελεια!Θα φυγετε;

Πετρουλα περαστικα στον μικρο.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστούμε Ριτα,καλοφαγωτο και το παγωτό σας!!

Κι εμεις στολισαμε το σπιτι, στολισα αναλογα και το χρονολόγιο...

Απο δουλειες σπιτιού μου εμειναν οι ντουλάπες και θα ξεκουραστω απο εβδομαδα να φτιαξω τα αυγουλάκια μας και τα κουλουρακια!Τα τσουρεκια ειναι υπόθεση της μαμας μου, πηγαινουμε ολοι μαζι απο το πρωί και ζυμωνουμε στη σκάφη και είναι μια μερα που τη θυμαμαι όσα χρόνια κι αν περασουν..σχολουσε η μαμα μου κατα τις 11 και ξεκινουσε το ζυμωμα, μετα στο φουρνο της γειτονιας για ψησιμο και κατα τις 4 το απόγευμα πηγαιναμε και τα παραλαμβαναμε..αχ εκεινη η μυρωδια!Πηγαιναμε στα κρυφα και τσιμπουσαμε το ζεστο μοσχομυριστό τσουρεκι!Πλάθουν και τα μικρα, αμε!

Να ειμαστε καλά να ευχαριστηθουμε και να ζησουμε τα εθιμα και φετος!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. :P:p:p

Απο αύριο αδεια για 10 μερες, θα κλεισει και ο παιδικος και θα την βγαλω σπιτι με τα παιδακια μου!Σημερα ο Αν βαφει αυγουλάκια, μας ζήτησαν 2 αυγα βρασμενα, και αυριο κουλουρακια πασχαλινά!Πρεπει να ετοιμασω και το δωρακι των κυριων..Τα δικα σας θα κανουν διακοπές?

Από αύριο κλείνει ο παιδικός; :confused::confused: Η Αλεξάνδρα χτες στο σχολείο έβαφε τον ''μπότη'' της, κοινώς την πύλινη κανάτα που θα σπάσει το Μ. Σάββατο στην Πρώτη Ανάσταση. Τον έφτιαξε λέει ροζ, πράσινο και μπλε και λογικά σήμερα θα τον παραλάβουμε. Μου αρέσει όμως που τους το είπαν στα Κερκυραϊκά γιατί ''μπότη'' δεν το λέω ούτε και εγώ. Διακοπές θα κάνουν από Μ. Πέμπτη έως και Τρίτη ή Τετάρτη (δεν ξέρω ακόμα) του Πάσχα, αλλά εγώ θα τη στείλω μέχρι τη Μ. Δευτέρα. Μετά έχω άδεια και θέλω να είμαστε μαζί. Για πες, τι δωράκι θα ετοιμάσεις για τις δασκάλες;

Καλημερα σας!!

Και εμεις εχουμε μπει σε Πασχαλιατικο mood!

Βρηκα ευκαιρια εχθες που τον κατεβασε ο παππους του για παιχνιδι τον μικρο και στολισα και το σπιτακι μου ,ναι ναι εχω και Πασχαλινο ντεκορ (joa που γελας αν διαβαζεις) και ετοιμαζομαι για κανα κουλουρι ,τσουρεκι κτλ.

Και εγώ χτες τελείωσα με καθαρίσματα και σήμερα λέω να στολίσω. Κουλουράκια θα φτιάξω και εγώ και σκεφτόμουν τη συνταγή της Πικουλίνας. Σίγουρα θα ξανακάνω και τα τσουρεκάκια σου και αυτή τη φορά θα βάλω μέσα και σοκολάτα.

Κικίτσα εύχομαι να σας αποχαιρετήσουν οι ιώσεις οριστικά και να χαρείτε λίγο στις διακοπές σας. Άντε γιατί πολύ ζοριστήκατε και εσείς.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα απο αυριο εχω αδεια εγω, ο Αν μεχρι την Παρασκευή σχολείο κανονικά..Μου αρέσει που οι δικοι σας παιδαγωγοί προσαρμοζουν το μάθημα στα εθιμα του τόπου,μπράβο για αλλη μια φορά!

Επειδη τελευταια έχω καταπιαστει και με αλλα πραγματα και δεν εχω το χρόνο που θα ήθελα, θα φτιαξω κουλουρακια, θα τα βαλω σε μπισκοτιερα αυγό και θα τα προσφέρουμε στις 2 δασκαλες του Αν μαζι με μια καρτούλα που θα φτιαξουμε μαζι , οπως και τα Χριστουγεννα..Για το καλοκαιρι που θα αποχαιρετιστούμε κιολας :cry::cry: εχω στο μυαλό μου κατι πολύ καλύτερο και ακρως χειροποίητο!Να δω αν θα μου κατσει και θα σας το δείξω...

Εσυ θα φτιαξεις πάλι για όλους ρε Ιωαννα?Εγω μονο περυσι το καλοκαιρι εδωσα και στις 6 δασκαλες, μετα δε γινόταν γιατι ηρθαν κι αλλες 4 και ειναι 3 οι καθαριστριες και 2 οι μαγειρες..Θα ξεφύγω...Ισως το καλοκαιρι κανω κτ συμβολικό και για τους υπόλοιπους, αλλα ειναι και καποιοι που ουτε τους ξερω!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εσυ θα φτιαξεις πάλι για όλους ρε Ιωαννα?Εγω μονο περυσι το καλοκαιρι εδωσα και στις 6 δασκαλες, μετα δε γινόταν γιατι ηρθαν κι αλλες 4 και ειναι 3 οι καθαριστριες και 2 οι μαγειρες..Θα ξεφύγω...Ισως το καλοκαιρι κανω κτ συμβολικό και για τους υπόλοιπους, αλλα ειναι και καποιοι που ουτε τους ξερω!

Όχι βρε!!! Και τα Χριστούγεννα δεν το περίμενα έτσι. Υπολόγιζα να είναι 10 άτομα περίπου, όπως τους έβλεπα εγώ, και για τόσους είχα πάρει κεράκια και υλικά, αλλά σκέφτηκα να ρωτήσω πριν. Ε ρωτάω και μου λέει η υπεύθυνη ''κάτσε να τους υπολογίσω με ηρεμία και αύριο σου λέω για να μην ξεχάσω κανέναν'', αναρωτήθηκα εκεί, τι στο καλό θα υπολογίσει, αλλά είπα ο.κ. Και την άλλη μέρα μέρα μου σκάει η βόμβα με το 17 :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Έτρεχα να βρω και άλλα κεράκια, ζελατίνες και κορδέλες για να συσκευάσω, ξενύχτι να τα φτιάξω....... Μην νομίζεις ότι και εγώ τους ξέρω όλους, αλλά...... Τώρα δεν ξέρω τι να κάνω; Να φτιάξω τσουρεκάκια και κουλουράκια, να τα συσκευάσω όμορφα και να τα στείλω να τα φάνε εκεί; :confused::confused::confused::confused:


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Μπήκαμε σε Πασχαλινό mood ε?

Πετρουλίνι αδειούχα διαβάζω από αύριο, καλή ξεκούραση και καλό παιχνίδι με τα πιτσιρίκια σου! Εμένα δε με βλέπω να παίρνω άδεια, καθώς τρέχουμε και δεν προλαβαίνουμε στο γραφείο αλλά τουλάχιστον Μ. Παρασκευή και Δευτέρα του Πάσχα καθόμαστε οπότε μαζεύεται ένα τετραημεράκι.

Γιοβάννα θα ετοιμάσες και για τους 17? Μπράβο ρε θηρίο!!!

Ρίτα κάνατε και παγωτάκι κιόλας! Βιάζεστε κι εσείς για το Καλοκαίρι!

Αύριο λέμε να πάμε προς Μενίδι για ποδηλατάδα, ψήνετε καμιά?


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...