Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τέλειο το μωράκι σας! Και ψηλό! Εμάς ήταν 7 εκ. χτες στο τέλος της 13ης εβδομάδας! Με το καλό και η αυχενική διαφάνεια!

Εμείς πήραμε τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης το απόγευμα. Όλα καλά με τις τρισωμίες. Περιμένουμε τώρα την πιο λεπτομερή ανάλυση για άλλα σύνδρομα, αλλά ήδη είναι μεγάλη ανακούφιση. Κοριτσάκι θα έχουμε εμείς! :)

καλή συνέχεια σε όλες μας! <3

Καλησπέρα κ με το καλό το μπεμπακι!!!! Συγγνώμη εάν γίνομαι αδιάκριτη, αλλα

εςυ γιατί έκανες τροφοβλαστηση; Εμενα δε μου ζήτησε :?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ με το καλό το μπεμπακι!!!! Συγγνώμη εάν γίνομαι αδιάκριτη, αλλα

εςυ γιατί έκανες τροφοβλαστηση; Εμενα δε μου ζήτησε :?

δεν γίνεσαι αδιάκριτη :) Το καλοκαίρι θα είμαι 39 και λόγω ηλικίας ήθελα κι εγώ να είμαι πιο σίγουρη. Η αυχενική ήταν αρκετά καλή (1,4mm), οπότε ίσως αν ήμουν κάτω από 30, να μην το σκεφτόμουν τόσο. Εκτός από τροφοβλάστη μου πρότεινε και το αιματολογικό τεστ, αλλά δεν είναι διαγνωστικό και δεν το επέλεξα.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εάν είστε απο Αθηνα ποιους γιατρούς έχετε;

Στην Αθήνα, όσο έμενα, είχα γιατρό τον Χασιάκο (δυστυχώς, πέθανε) και μετά τον Νικόλαο Βλάχο, ο οποίος είναι και στο Αρεταίειο.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω τον Καλογηρου, στο ΡΕΑ. Τον έχει καμια άλλη κοπέλα;;;

ZiliHer εγω έκανα αυχενική με 1,70mm k CRL 66,0 mm. Είμαι 29 εγω. Παίζει ρόλο που εσένα σου ζήτησε τροφοβλαστηση με το 1,40mm κ εμενα με το 1,70mm δε ζήτησε κατι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλωσορίζω καολι την καινούρια της παρεουλας!!!:-) με το καλο το 2 μωρακι σου!!!

Σχετικα με τις κοιλιτσες που λεγατε πριν...57 κιλακια ειμαι.και το μονο που φανηκε αποτομα τις 3 τελευταίες μερες ειναι ενα προκοιλι:tongue:

Σημερα αγορασα το πρωτο μου τζιν παντελόνι εγκυμοσυνης!!Παντος πιστευω 3 μηνες θα το βαλω...αν μεγαλωσει η κοιλια τοοσο πολυ δε χωραει εκει μεσα:tongue:

Πως ειστε γενικοτερα απο συμπτωματα?εγω καλα κρατω τις τελευταιες μερες!!:-) :-) η ορεξη σα να μου εχει ανοιξει:-) συνεχίζω ομως να θελω αλμυρα!!!με τα γλυκα δε τα εχουμε καλα:?

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορίζω καολι την καινούρια της παρεουλας!!!:-) με το καλο το 2 μωρακι σου!!!

Σχετικα με τις κοιλιτσες που λεγατε πριν...57 κιλακια ειμαι.και το μονο που φανηκε αποτομα τις 3 τελευταίες μερες ειναι ενα προκοιλι:tongue:

Σημερα αγορασα το πρωτο μου τζιν παντελόνι εγκυμοσυνης!!Παντος πιστευω 3 μηνες θα το βαλω...αν μεγαλωσει η κοιλια τοοσο πολυ δε χωραει εκει μεσα:tongue:

Πως ειστε γενικοτερα απο συμπτωματα?εγω καλα κρατω τις τελευταιες μερες!!:-) :-) η ορεξη σα να μου εχει ανοιξει:-) συνεχίζω ομως να θελω αλμυρα!!!με τα γλυκα δε τα εχουμε καλα:?

Κι εσυ κοιλιά;;;;;:cry:

Εγω φαντάσου φοράω ακόμα τα ρουχα μου, νούμερο 34-36 δλδ ή small κ μπυ κάνουν κομπλέ! Μονο όταν κάθομαι το ξεκούμπωνω για να μη ζορίζομαι, προληπτικά.

Απο συμπτώματα δεν είχα ποτε το παραμικρό

Link to comment
Share on other sites

Κι εσυ κοιλιά;;;;;:cry:

Εγω φαντάσου φοράω ακόμα τα ρουχα μου, νούμερο 34-36 δλδ ή small κ μπυ κάνουν κομπλέ! Μονο όταν κάθομαι το ξεκούμπωνω για να μη ζορίζομαι, προληπτικά.

Απο συμπτώματα δεν είχα ποτε το παραμικρό

Εγω τα τζιν τα αφησα απο την ημερα που έμαθα οτι ειμαι εγκυος..με πίεζαν..τωρα φοραω κολαν για να ειμαι ανετη.

Πραγματικα μεχρι τη προηγούμενη βδομαδα δε ειχα κοιλια..ηταν πρησμενη αλλα το εβλεπα μονο εγω.τωρα πεταχτηκε λες και εχω φαι πολυ...εγκυο δε με κανεις ακομη..

Θα μεγαλώσει αποτομα θα δεις!!

Συμπτωματα ειχα αναγουλες..εδω και λιγες μερες σταματησαν..με ποναει η μεση μου ειδικα οταν ειμαι πολυ ωρα ορθια..και δε μπορω να μυρισω απορρυπαντικα,αρωματα ουτε καν το μαλακτικο των ρουχων..:?

Link to comment
Share on other sites

Εχουν μειωθει πολυ. Δυο εμετους εκανα τη βδομαδα που μας περασε η σιελορροια μειωθηκε παρα πολυ, γενικα εχω ανακτησει καποιες δυναμεις αλλα κουραζομαι ευκολα. Τουλαχιστον ειμαι ορθια κ μπορω να κανω πραγματα.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω τον Καλογηρου, στο ΡΕΑ. Τον έχει καμια άλλη κοπέλα;;;

ZiliHer εγω έκανα αυχενική με 1,70mm k CRL 66,0 mm. Είμαι 29 εγω. Παίζει ρόλο που εσένα σου ζήτησε τροφοβλαστηση με το 1,40mm κ εμενα με το 1,70mm δε ζήτησε κατι;

Δεν μου ζήτησε ο γιατρός μου να κάνω λήψη τροφοβλάστης. Είχα ήδη αποφασίσει πριν την αυχενική από μόνη μου να την κάνω γιατί είχα αγχωθεί πάρα πολύ. Να φανταστείς ότι την ίδια μέρα έγιναν.

Το 1,70mm που έδειξε η δική σου είναι πολύ καλή τιμή απ΄ όσο ξέρω, ειδικά αν συνδυαστεί και με την ηλικία σου. Δηλαδή, μπορεί να σου έβγαλε πολύ πολύ μικρή πιθανότητα για γενετικές ανωμαλίες και για το λόγο αυτό ο γιατρός σου να μην στην πρότεινε ως εξέταση, ενώ η ίδια τιμή σε συνδυασμό με τη δική μου ηλικία να έδειχνε περισσότερες πιθανότητες. Σκέψου κιόλας ότι η λήψη τροφοβλάστης και η αμνιοπαρακέντιση έχουν ένα μικρό ποσοστό αποβολής (0,5 - 1%).

Τον Καλογήρου τον έχω ακουστά ως καλό γιατρό.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχουν μειωθει πολυ. Δυο εμετους εκανα τη βδομαδα που μας περασε η σιελορροια μειωθηκε παρα πολυ, γενικα εχω ανακτησει καποιες δυναμεις αλλα κουραζομαι ευκολα. Τουλαχιστον ειμαι ορθια κ μπορω να κανω πραγματα.

Μπραβο!!!:-) :-)

Εχεις ανεβει ζυγαρια??εμενα αυριο ειναι η μεγαλη μερα!!!εχω παρει κιλακια..ετσι νιωθω!

Τρως τα παντα??

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ζήτησε ο γιατρός μου να κάνω λήψη τροφοβλάστης. Είχα ήδη αποφασίσει πριν την αυχενική από μόνη μου να την κάνω γιατί είχα αγχωθεί πάρα πολύ. Να φανταστείς ότι την ίδια μέρα έγιναν.

Το 1,70mm που έδειξε η δική σου είναι πολύ καλή τιμή απ΄ όσο ξέρω, ειδικά αν συνδυαστεί και με την ηλικία σου. Δηλαδή, μπορεί να σου έβγαλε πολύ πολύ μικρή πιθανότητα για γενετικές ανωμαλίες και για το λόγο αυτό ο γιατρός σου να μην στην πρότεινε ως εξέταση, ενώ η ίδια τιμή σε συνδυασμό με τη δική μου ηλικία να έδειχνε περισσότερες πιθανότητες. Σκέψου κιόλας ότι η λήψη τροφοβλάστης και η αμνιοπαρακέντιση έχουν ένα μικρό ποσοστό αποβολής (0,5 - 1%).

Τον Καλογήρου τον έχω ακουστά ως καλό γιατρό.

Ναι, πολυ καλός γιατρός κ πολυ μα παρα πολυ καλές τιμές!!!! Ειναι κ τίβι περσόνα :P

Όσον αφορά τη τροφοβλαστηση κ την αυχενική, έχεις δίκιο. Απλα εγω αγχώνομαι γιατί διαβάζω διαφορά νούμερα απο μετρήσεις απο άλλες κοπέλες κ ανησυχώ, παρόλο που μου έδωσε το οκ ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

Τα τζιν και εγώ έχω σταματήσει να τα φοραω γιατί με ενοχλούσαν από όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος. Εχω παρει ενα κολαν εγκυμοσύνης και κάποιες μπλούζες και με έχουν βολεψει πολυ. Η δική μας αυχενική ήταν 1.8 και η γιατρος είπε ότι είναι μία χαρά.


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου και εγω μεσα απο αυτο το ίντερνετ διαβαζω πολλα και τρελενομαι..καλυτερα να ακουμε μονο τον γιατρο μας...και μάλιστα να τον εμπιστευομαστε!!σκεφτομαστε θετικα και κοιταμε μπροστα!!:-) :-)

Το κολαν ροζακι εχει πανω χωρο για τη κοιλιτσα η ειναι χαμηλοκαβαλο?(βρηκα ενα καπως χαμηλοκαβαλο αλλα με στενευε..)εσενα σου ειπαν πιθανοτητες για το φυλο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...