Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Καλημερες!!!!!Μιssprincess καλώς ήρθες και με το καλό!!! Κι εγώ πρώτη φορά μαμά!!! Αυχενικη εγώ την άλλη δευτέρα! Εεεχω ακόμα.. Θα είμαι στην 13η βδομάδα, οπότε νομίζω θα δω ολόκληρα παιδιά! πάντως κορίτσια κι εγώ έχω κάτι γουργουριτα στην κοιλιά, αλλά είναι το στομάχι μου σιγουρα!!!!! Απι κοιλιά πάντως καλά πάμε, κάνει μπαμ!


ve92.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω γιατί δεν έχω κοιλιά; Να ανησυχώ;;;;;

Ούτε εγώ έχω κοιλιά εγκυμοσύνης. Μόνο φούσκωμα κάποιες μέρες, αν έχω φάει λίγο παραπάνω και σε περίπτωση κατακρατήσεων. Όπου να ναι θα αρχίσει να ξεπροβάλλει το μωρό από τα οστά της λεκάνης, οπότε ακόμα είναι χαμηλά. Αν σκεφτείς ότι είναι μεταξύ 5-10 πόντων, πού να φανεί; Βέβαια, σε μένα το φούσκωμα φαίνεται μεγαλύτερο γιατί ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 80 κιλά, οπότε τα είχα ήδη τα παχάκια μου και στην κοιλιά. :D:D:D

Καλώς ήρθες! Να έχεις μια όμορφη και απροβλημάτιστη εγκυμοσύνη.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω κοιλιά εγκυμοσύνης. Μόνο φούσκωμα κάποιες μέρες, αν έχω φάει λίγο παραπάνω και σε περίπτωση κατακρατήσεων. Όπου να ναι θα αρχίσει να ξεπροβάλλει το μωρό από τα οστά της λεκάνης, οπότε ακόμα είναι χαμηλά. Αν σκεφτείς ότι είναι μεταξύ 5-10 πόντων, πού να φανεί; Βέβαια, σε μένα το φούσκωμα φαίνεται μεγαλύτερο γιατί ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 80 κιλά, οπότε τα είχα ήδη τα παχάκια μου και στην κοιλιά. :D:D:D

Καλώς ήρθες! Να έχεις μια όμορφη και απροβλημάτιστη εγκυμοσύνη.

Δηλαδή εγω που είμαι 58 κιλά, δεν έχω καμια ελπιδα να φανεί κοιλιά :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δηλαδή εγω που είμαι 58 κιλά, δεν έχω καμια ελπιδα να φανεί κοιλιά :roll:

χαχαχαχ!!! ε θα φανεί! τι στο καλό!!!! εγώ έχω δύο οπότε στα δίδυμα η κοιλιά ξεπροβάλλει από τον 2ο-3ο μήνα..στο ένα φαίνεται από τον 4ο κ μετά!


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη αρχισε να ξεπροβαλει δειλα δειλα απο το τελος τοθ τεταρτου μηνα. Ξεκινησα με 54 κιλα εχασα 4 κιλα στο πρωτο τριμηνο λογω υπερεμεσης. Και πηρα 13 κιλα και στον 9 μηνα εχασα και 1 κιλο δεν μπορουσα να φαω πολυ η κοιλια πιεσε το στομαχι. Οποτε 65 κιλα εφτασα. Εχασα 7 και μπυ μεινανε 5.

Τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη ξεκινησα με 60 και ηδη πηρα δυο κιλα και φαινεται η κοιλιτσα.

Οταν περιμενεις το πρωτο παιδι αργει να φανει η κοιλια γιατι η μητρα δεν μεγαλωνει ευκολα. Ενω μετα στο δευτερο τριτο παιδι η μητρα θυμαται και το σωμα και για αυτο φαινεται πιο γρηγορα.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Πολλους εμετους για μηνες. Το ειχα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη, ξεκινησαν οι εμετοι απο την πεμπτη εβδομαδα και σταματησαν καπου στην 18 εβδ. Εκανα πανω άπο 5 εμετπυς την ημερα μπορει και 10 ωσπου νοσηλευτηκα απο αφυδατωση. Οτι ετρωγα το εβγαζα ουτε νερο δεν κραταγε το στομαχι μου. Το μονο που με κραταγε ηταν η κρεπα σοκολατα μπισκοτο που ετρωγα.

Δραματικη κατασταση σερνομουν ολη μερα ξαπλα απο την εξαντληση και μου βρωμαγαν ολα. Δεν αντεχα ουτε το χαδι του αντρα μου , μολις με ακουμπουσε ετρεχα βολιδα στη τουαλετα. Και ειχα ενα λεμονι στη μυτη μου για να μην μου βρωμαει τιποτα. Τα θυμαμαι και γελαω.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εισαι τυχερη..

Εγω τωρα ειμαι σε καλυτερη μοιρα απο την πρωτη μου εγκυμοσυνη. Εκανα εμετους λιγους βεβαια αλλα εχω αλλο κουλο συμπτωμα πολλα σαλια αλλα τωρα εχπυν μειωθει. Και τρωω κανονικα . Το μονο που με ενοχλουν ειναι οτι εχει να κανει με απορρυπαντικα, υγρο πιατων αφρολουτρο και οτι οτιδηποτε φρεσκοπλυμενο υπαρχει α και τσιγγαρο.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απο συμπτώματα! Μονο απουσία περιόδου.

Μια φορά την περασμένη βδομάδα είχα τρομερό πονοκέφαλο, τοσο που μου ερχόταν εμετός, αλλα δεν έκανα, κ κανα δυο φορές που έχω ζαλιστεί έτσι για κανά πεντάλεπτο. Εάν αυτά θεωρούνται συμπτώματα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...